Згідно з ГОСТ 7.82-2001 електронні ресурси— це інформаційні ресурси, які керуються комп'ютером, у тому числі ті, які потребують використання периферійного пристрою, підключеного до комп'ютера. Електронними ресурсами є електронні дані (інформація у вигляді чисел, букв, символів, зображень, включаючи графічну інформацію, відеоінформацію тощо, або їх комбінації), електронні програми або об'єднання цих видів в одному ресурсі.

Згідно з викладеним вище, термін "електронні ресурси" вміщує такі аспекти поняття, як цифрова форма фіксації інформації, комп'ютерні засоби та програмне забезпечення для відтворення та керування, електронне середовище для розповсюдження (комп'ютерні мережі та засоби телекомунікаційного зв'язку).
В процесі каталогізації поряд з описом інформаційного вмісту відповідного опрацювання потребують також: фізичний носій ресурсу, засоби доступу та відображення, умови використання ресурсу, які пов'язані з його правовим статусом та вимогами щодо захисту авторського права.

Типологія
У процесі розробки методичних засад каталогізації електронних ресурсів особливої уваги набуває дослідження їх типології, що є необхідним для виділення груп електронних ресурсів за суттєвими типовими ознаками та визначення технологічних процедур бібліотечного опрацювання різних видів електронних ресурсів .До питань типології слід додати питання визначення статусу документа та розробки методик опису електронного ресурсу як оригіналу, а також як відтворення будь-яких об'єктів.
Під впливом інформаційних технологій постійно з'являються нові види електронних ресурсів (програмне забезпечення, бази даних, мультимедійні продукти тощо), розширюються межи традиційної системи видань, формуються різні типи електронних документів (мережеві версії друкованих видань, онлайнові газети та часописи, додатки до традиційної преси, колекції посилань, огляди, дайджести, альманахи тощо)

Надамо перелік деяких видівелектронних ресурсів, сформований за матеріалами наукових публікацій :

  • електронні текстові аналоги друкованих видань, таких як книги, журнали тощо (при цьому передбачається, що текстова інформація, котра міститься в них, подана у формі, яка допускає посимвольну обробку);
  • електронні образи друкованих видань, коли елементи останніх (наприклад, сторінки) подаються як цілісні графічні образи, до цього ж виду електронної інформації належать образи рукописних матеріалів — факсиміле;
  • бази даних, які відповідають вимогам до електронної інформації, наприклад, бібліографічні, адресні, статистичні, лінгвістичні, до цього ж виду належать і повнотекстові бази даних, якщо вони не відтворюють повною мірою друковані видання;
  • нові форми публікацій, що не мають друкованих аналогів, такі як електронні оголошення, матеріали електронних конференцій та інші електронні повідомлення, доступні користувачам через телекомунікаційні мережі;
  • електронні публікації аудіо- та відеоінформації;
  • мультимедійні продукти;
  • програмні продукти;
  • комбіновані програмно-інформаційні продукти, наприклад, геоінформаційні системи;
  • електронні ігри.

Отже, електронні ресурси різноманітні та знаходяться у постійному розвитку. Тому, переліки термінів, які позначають види електронних ресурсів завжди будуть приблизними, не закінченими. На сьогодні не існує термінологічного стандарту щодо різновидів електронних ресурсів, термінологія наводиться в ISBD(ER) та у міждержавних стандартах ГОСТ 7.82-2001, ГОСТ 7.83-2001 , ряд термінів наводиться в форматі бібліографічного опису UNIMARC. Деякі терміни також подані у низці довідників та словників з інформаційних і комп'ютерних технологій, також у наукових публікаціях з відповідної тематики. Але це не остаточний матеріал, необхідне продовження досліджень еволюції електронних ресурсів, узагальнення інформації про їх специфічні ознаки для розвитку їх типології.

За типом носіїв або режимом доступу електронні ресурси поділяються на ресурси локального доступу— інформація, зафіксована на окремому фізичному носії, якій має бути поміщеним користувачем до комп'ютерного пристрою для зчитування; та ресурси віддаленого доступу— інформація розміщена на вінчестері або інших пристроях для запам'ятовування, або надана в інформаційних мережах (зокрема, ресурси, що розміщені на Internet-серверах).

*************

Шановні користувачі!

Запрошуємо Вас до читання!

********

Нові книги Сегрія Миколина, поета і прозаїка із Рокитнівщини

Живі двері

Єднаймося усі на доброті

Місія

Дозвіл доброти

Суть і путь

Мика

Чуття життя

*********

Богослужіння Великого Четверга, Пятниці, Суботи та великодня. - Упорядник метр. прот. В. Генсьор, Львів: СВЯТОГОРЕЦЬ, 2019. - 256с.

У видавництві "Святогорець" вийшла книга "Богослужіння Великого Четверга, П’ятниці, Суботи та Великодня". Видання має на меті максимально спростити пошук стихир, паремій, канонів для регентів і дяків. Корисною вона буде і для священиків, оскільки служби подані «на ряду», що полегшує дотримання порядку єктеній, молитов, уставних кадінь і т. ін. Все це робить її універсальною для богослужбового вжитку

/Files/images/2019/4/57504556_2227691220653052_7793622306424619008_n.jpg /Files/images/2019/4/57155396_2227692843986223_8973159899458437120_n.jpg /Files/images/2019/4/57109824_2227693633986144_917260312682430464_n.jpg /Files/images/2019/4/57024159_2227696077319233_3353774729759555584_n.jpg /Files/images/2019/4/57004751_2227699200652254_7614775019201101824_n.jpg

****************

Нещодавно поет і прозаїк СЕРГІЙ МИКОЛИН із Рокитнівщини надіслав свої книги в е-форматі у Золочівську ЦРБ ім.І.Франка.

Запрошуємо всіх, незалежно від віку, статі, посад, професій і віросповідань до читання книг, як людських знань про життя людини, її духовно-пізнавальні можливості у пізнаванні себе і Всесвіту. Це шлях надбання духовних якостей кожним і цим ми виростимо Духовність країни. За Духовністю в наші життя завжди приходить мир і злагода, приходить зміна на краще політичного, суспільного і економічного устрою, покращується матеріальний достаток кожного.

Потреба в таких знаннях вже назріла і люди готові приймати їх в своє життя. Наша місія саме в цьому – донести ці знання до кожного індивіда як інформацію цими словами і цією енергією, яка знаходиться в цих словах.

Сергій Миколин

ПРО АВТОРА

Бугайчук Сергій Миколайович народився на хуторі Окоп поряд католицького костелу, що біля села Нетреба Рокитніського району Рівненської області 20 жовтня 1955 року.

На Рокитнівщині жив і зріс, відбувся як прозаїк і поет під схованим ім’ям – СЕРГІЙ МИКОЛИН.

Над усе любить рідну природу. І участю у видавництві краєзнавчого альбому «Рокитнівщина – мій рідний край» залишив слід у фотографіях разом з іншими любителями матінки Землі.

Пише книги в прозі й віршах на духовно пізнавальну тематику .

С. Миколин "Життя - є святість"

Вибране

Романтика

У пісняра

Літо

Істина

Ми не хочемо війни

"Без назви"

"В пошуках духовності"

"Доброго дня"

"Духовність людини"

"Плекаймо душу"

"Роздуми"

Шановні користувачі,

пропонуємо вашій увазі створений нашими працівниками повнотекстовий

Електронний варінт книги золочівського краєзнавця Федора Кріля "Душа голубки білої"

/Files/images/img367.jpg /Files/images/img368.jpg

**********************

та зовнішні електронні ресурси, доступні для віртуального користувача через мережу Інтернет, тобто з веб серверу Золочівської ЦРБ:

Біблія українською (переклад Івана Огієнка)

Бібліотека Українського центру

Бібліотечному фахівцю

Вікіпедія

Все про книжки

Бібліотеки, енциклопедії і словники в Інтернеті

Блог відділу дистанційного навчання

Відкрита книга (ел. б-ка класики української літератури)

Відкриття ( для тих, хто хоче знати більше)

Друг читача

Завантажиити е-книгу на javalibre.com.ua

Електронна бібліотека "Культура України"

Електронна бібліотека періодичних видань

Електронна бібліотека підручників та Українських рефератів"

Е-бібліотека "Чтиво" (безкоштовна україномовна література на всі смаки)

Енциклопедія історії України

Енциклопедія Українознавства

Книжковий скарб (Завантажити книгу)

Література українською

Книги на УкрЛіб

Навчальні матеріали онлайн

Найбільша колекція україномовних рефератів

Об'єднана довідкова служба бібліотек України (віртуальна довідка)

Пан БІБЛІОТЕКАР - блог про бібліотечну справу та інформаційні технології

Українська бібліотечна енциклопедія

Українська електронна бібліотека

Українська класична література

Українські словники

Український лінгвістичний портал (Словники України -оn-line)

Український тлумачний словник

Довідник вищих навчальних закладів

Корисні сайти для вчителів

Електронний архів Харківського національного університету ім. В.Каразіна

Читанка (дитяча публічна онлайн-бібліотека)

Scholarpedia -англомовна онлайн-енциклопедія,

Кiлькiсть переглядiв: 2117

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.