"Собор Бориса Возницького"

3 березня 2020 року відбулася презнтація книги “Собор Бориса Возницького”. Упорядник книги донька Бориса Григоровича – Лариса Возницька-Разінкова.

Золочівська центральна районна бібліотекаім. І. Франка отримала книгу в дарунок

/Files/images/2020/3/IMG_1145.JPG

Шановні користувачі!

З книгою Ви можете ознайомитись у читальному залі Золочівської ЦРБ.

/Files/images/2020/3/IMG_1168.JPG

Собор Бориса Возницького [Текс] : спогади, роздуми / упоряд. Лариса Возницька-Разінкова. - Дрогобич: Коло, 2019. - 280 с. іл.

Спогади Героя України Бориса Возницького - це і довірлива сповідь, і заповіт нащадкам перед лицем вічності. Результатохїм подвижницької праці мистецтвознавця таствореного ним колективу стала Львівська національна галерея мистецтв - найбільший музейний заклад України європейського значення, що носить його ім'я.

Спогади писалися спонтанно, у рідкісні вільні хвилини, оскільки Возницький постійно був у пусі, працював, зокрема, тяжко фізично, аж до виснаження, мотався між філіями галереї, їздив у зарубіжні відрядження як головний музейник України.

І кількісно, і якісно зроблене Возницьким, як і його тактика й стратегія розвитку українського музейництва та культури, - досі повною мірою не висвітлено. Це видання - лише частка життєпису Возницького. Та навіть окремі його фрагменти - надзвичайно яскраві і захопливі. У спогадах - природна вдача Возницького. Жодного зовнішнього пафосу, жодного самозвеличення, жодних амбіцій. Усе ніби проти буденного, як і має бути.

Тріумфальною аркою Возницькому і його колективу є розгорнута в часі і просторі Національна галерея (замки, палаци, вежі, шедеври старожитності, дух історії і велич культури). У символічному плані - це Собор Бориса Возницького.

Кiлькiсть переглядiв: 177

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.