Життя книг на екрані

Шановні користувачі!

У час карантину, щоб не піддаватися паніці, рекомендуємо мислити винятково позитивно і отримати від вимушеного перебування вдома користь і тільки користь.

Для проведення цікавого дозвілля вдома світ придумав багато нового: безкоштовні лекції таонлайн-курси, театр онлайн,музей онлайн , кіно та бібліотеки онлайн та багато інш.

Але найбільш цікавим заняттям для наших сучасників залишаються читання книг та перегляд фільмів. Під час читання книги і при перегляді фільму ми пізнаємо щось нове, цікаве, захоплююче. Одні люди більше люблять читати, тримаючи книжку в руках, насолоджуватись шелестом сторінок, п’яніючи від запаху нової паперової книги, а інші не переживуть пропуску прем'єри фільму, який так довго чекали.

Бібліотекарі відділу обслуговування Золочівської ЦРБ підготували для вас перелік фільмів, які знято за мотивами книг. Пропонуємо переглянути фільми-онлайн, а книголюби зможуть насолодитись цими шедеврами, взявши книги додому у відділі абонементу згодом.

Фільми за мотивами української класики:

/Files/images/2020/3/5ec127ad699659efcb955dd0905f2614.jpg

Загребельний П. Роксолана : роман / Павло Загребельний. - Харків :Фоліо, 2001. - 685 с.

В романі змальовані події ХVІ століття. П. Загребельний розповідає про дивовижну долю дівчини з Прикарпаття Анастасії Лісовської. Вона пройшла через невольничу Кафу, на великому стамбульському ярмарку її продають вдруге. Завдяки сильній волі, незвичайному розумові і молодості полонянка-українка стає дружиною Сулеймана Пишного - султана Османської імперії. Відома під іменем Роксолана, ця славетна жінка відігравала значну роль у політичному житті ісламської країни.

/Files/images/2020/3/iqXNBmoZn69uOx8CMZOQ.jpg

1 серія фільму "Роксолана. Настуня"

2 серія3 серія4 серія5 серія6 серія7 серія8 серія9 серія10 серія11 серія12 серія

Коцюбинський М. Тіні забутих предків / Михайло Коцюбинський. - Харків : Фоліо, 2013. - 156с.

«Тіні забутих предків» —повіст ь Михайла Коцюбинського, написана під враженням його перебування на Гуцульщині в 1911 році.

У творі розповідається про кохання гуцулів Івана й Марічки з ворогуючих родів, що трагічно завершується для обох. У повісті яскраво передано гуцульські побут і життя з елементами фольклору.

/Files/images/2020/3/tini1__large.jpg

1 серія фільму "Тіні забутих предків"


2 серія
3 серія
4 серія
5 серія
6 серія
7 серія8 серія
9 серія
10 серія

Куліш П.Чорна рада : роман / Пантелеймон Куліш. - Харків : Фоліо, 2006. - 287 с.

В історію української літератури П. Куліш увійшов насамперед як автор першого історичного роману "Чорна рада", в якому відтворив події 1663 року, коли після смерті Богдана Хмельницького почалася запекла боротьба за гетьманську булаву.

Фільм " Чорна рада"

Квітка-Основ'яненко Г. Сватання на Гончарівці : повісті, п'єси / Григорій Квітка-Основ'яненко. - Харків : Фоліо, 2007. - 351 с.

Сватання на Гончарівці» — соціально-побутова комедія Григорія Квітки-Основ'яненка, написана в 1835.

Українське весілля, як відомо, завжди починається сватанням. Парубок засилає до дівчини сватів. Ті приходять і ведуть з батьками дівчини таку хитромудру бесіду, що як не здогадатися, за чим прийшли. Такий обряд, звичай. І дівчина, якщо згодна, то подає рушники, коли ж відмовляє, то підносить нареченому гарбуза.

В центрі вистави за однойменною комедією класика української літератури Г. Квітки-Основ’яненка – саме такий народний обряд сватання: до дівчини Уляни засилає сватів синок сільського багатія Кандзюби Стецько. Але ж Уляна любить кріпака Олексія. Та й той нелюб Стецько, хоч і багатий, але ж дурний та ледачий…

Фільм " Сватання на Гончарівці"

Франко І.Украдене щастя / Іван Франко. - Харків : Фоліо, 2007. - 415 с.

Творчість талановитого майстра слова Івана Франка представлена не тільки драматичними творами, а й легкими та ніжними віршами про кохання, дружбу, про вічні проблеми добра і зла. Всі ці питання автор піднімає у драмі "Украдене щастя", за якою знято не менш чудовий фільм.

/Files/images/2020/3/hqdefault (1).jpg

1 частина фільму "Украдене щастя"

Приємного перегляду!

Далі буде...

Слідкуйте за новинками на сайті бібліотеки.

Кiлькiсть переглядiв: 82

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.