Світоч національного відродження

«Іван Франко ‒ це розум і серце

нашого народу.

Це боротьба, мука і передчуття щастя

України. України і людськості.»

Максим Рильський

27 серпня минає 165 років від дня народження Івана Яковича Франка – поета, прозаїка і драматурга; перекладача і літературного критика, історика і теоретика літератури, театру, мистецтва; публіциста, філософа, фольклориста, мовознавця, етнографа та економіста.

І.Франко - дійсний член Наукового Товариства імені Шевченка, член багатьох наукових товариств слов'янських народів. Активний член демократичного руху в Галичині останньої чверті ХІХ — початку ХХст. Автор майже шести тисяч літературних, публіцистичних і наукових творів; вільно писав українською, польською, німецькою та російською мовами, робив переклади з 14мов, у тому числі східних.

Розпочавши творити в натуралістичному стилі, Франко як письменник став одним із засадничих творців реалізму в українській літературі. Як мовознавець Франко— автор низки праць, де він виступав за єдину українську літературну мову, вироблену на наддніпрянських діалектах і збагачену західноукраїнськими говірковими елементами.

Від смерті Тараса Шевченка ніхто з українців не здобув більшої слави, як Іван Франко, і ніхто з українських письменників не зробив стільки для розвитку украïнськоï літератури, як він. Його кипуча натура та надпрацездатнiсть залишили читачам успадок близько сотні творів малої епiчноï форми. Своїми незвичайно розмаїтими за тематикою та жанрами прозовими творами письменник збагачував скарбницю украïнськоï літератури, щоб вона засяяла власним світлом у сiм'ï інших літератур, внесла свій вклад у скарбницю вселюдської культури.

У Золочівській міській бібліотеці ім. І.Франка оформлена ювілейна панорама: «Світоч національного відродження», де можна ознайомитися з друкованими виданнями про життєвий і творчий шлях І.Франка.

/Files/images/2021/8/240793034_914076576121749_8897816487313814393_n.jpg

Кiлькiсть переглядiв: 9

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.