На сторожі українського слова

Ми вже вкотре відзначаємо День української писемності та мови. Свято, приурочене до дня вшанування памяті Преподобного Нестора - ченця Києво-Печерського монастиря, славнозвісного літописця. Воно має підтвердити нашу любов і повагу до рідного слова, до своєї культури, які, попри жорстокі випробування на крутих дорогах історії, зберегли неперебутню силу, красу і величність.
Незважаючи на численні царські укази про заборону української книги, мови, театру, вони живуть і розвиваються, долаючи й нові, сьогоднішні перешкоди.

Нетлінним скарбом століть і тисячоліть називають часто національну мову, літературу, культуру. Аби це справді було так, необхідно створити сприятливі умови для їхнього розквіту.

Маркіян Шашкевич, свого часу, як ніхто інший, відчув дух і вимоги доби.Він розумів, що не можна мовчати і чекати. Настав час, коли народ повинен заявити про себе.

Час сон довгий покинути,
Котрий тяжить нам навіки,
Час вже стати - світ глянути,
Досить спання через віки...

Це був заклик, до єдності, до спільної праці, боротьби проти "мраків тьмавих", заклик, який не втратив своєї сили і сьогодні.

Саме він, Маркіян, став на захист українського письма на Галичині, виступив проти тих, хто хотів нав'язати нам латинський алфавіт. Він першим наважився виголошувати проповіді і виступати перед громадою рідною мовою.

З нагоди 203- річниці з дня народження нашого славного земляка, гордості Золочівської землі та Дня писемності й мови бібліотекарі відділу обслуговування разом з бібліотекарем госпіталю військової частини підготували та провели літературну годину "На сторожі українського слова" для військовослужбовців в/ч 3080.

/Files/images/IMG_0372.JPG \

Хочеться, щоб повернувшись додому військовослужбовці розповідали друзям і рідним про наш галицький край, про те, що їх служба проходила на Золочівщині - землі Маркіяна Шашкевича.

Кiлькiсть переглядiв: 178

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.