Видання книг авторів Золочівщини та про Золочівщину у 2018 році

Протягом 2018 року краєзнавчий фонд Золочівської ЦРБ поповнився новими виданнями.Важливо, що бібліотека збагатиласьВИДАННЯМ «ШАШКЕВИЧІВ КРАЙ»,в якому представлені творивідомихзолочів’ян таавторів-сучасників краю.2 грудня 2018 року в читальній залі Золочівської районної бібліотеки відбулася презентація альманаху “Шашкевичів край” за участю авторів та читачів. Захід проходив в рамках золочівських фестин “НАШІ”.

Шашкевичів край: альманах/ літературний редактор Галина Пославська.- Львів: Манускрипт-Львів, 2018.- 207с.

Дух творчості у Шашкевичевому краї не згасав ніколи. За Шашкевичем ідуть славні трудівники у літературній і мистецькій роботі. Хтось ще на початку шляху, а комусьуже усміхнулася слава, та всі вони об’єднані любов’ю й особливим відчуттям причетності до творення історіїУкраїни, в якій ім’я славетного нашого земляка записано золотими літерами.Тут народилисяі творчо зростали поети Василь Пачовський, Роман Завадович, Роман Дурбак, наші поети-сучасники Микола Дубас, Ольга Кіс, прозаїки Роман Дідула, автор і виконавець власних пісень Теодор Кукуруза, поет Богдан Стельмах табагато інших.Увиданні представлено коротку біографічну довідку та вибрані поезії, прозові твори таких наших славних земляків: Маркіяна Шашкевича, Василя Пачовського,Романа Дурбака, Ольги Кіс, Анжеліки Пасічник, Ярослави Павличко, Левка Воловця, Ростислава Крамара, Іларія Ляховича, Лесі Сидорович, Ірини Білінської, Ірини Михайловської, Ірини Яворської, Юрія Осінчука, Христини Присяжної, Володимира Банаха, Іванни Васильків Оксани Захарчук, Ірини Гирило, Надії Іванчишин, Ольги Шибаєвої, Наталії Галевич (Лех), Романа Дідули, Тетяни Тихонової,Катерини Тихонової, Володимира Дідули, Федіра Кріля, Вікторії Блашків, Богдана Якимовича, Галини Городиловської, Василя Гулая, Анатолія Дружиніна, Андрія Квасецького, Миколи Дубаса, Олега Сидоровича, Євгенія Захарчука, Юрія Юречка, Галини Петришин, о. Михайла Сукмановського, Ірини Соляр.
На сторінках цього видання залишені спогади про культурологічні проекти, ініційовані Золочівською районною адміністрацією та Золочівською районною радою запідтримки Львівської обласної ради та представлені лауреати Всеукраїнської літературно-мистецької премії ім. Маркіяна Шашкевича 2017 р.

КРАЄЗНАВЧЕ ДОСЛІДЖЕННЯ ПРО СЕЛОКРУГІВАВТОРА ВОЛОДИМИРА КАРОГО:

Карий В. Мій Кругів. Історія, пам'ять, час/ Володимир Карий. – Снятин-Чернівці: Друк Арт, 2018. – 112с

.У книзі вперше розкривається вікова історія села Кругів на тлі подій в Галичині від найдавніших часів до наших днів. Перед читачем постають образиодносельців, історичні події і вікова боротьбамешканців села за своє визволення і краще життя. Наводяться основні віхи церковного життя у селі. На основі архівних матеріалів СБ України у Львівській області подаються біографічні довідки про односельців-жертв політичних репресій. Уперше зібрано відомості про тих, хто закінчив коледж або вищий навчальний заклад.Літопис подано на основі першоджерел та дослідницького доробку краєзнавців. Книга гарно ілюстрована, розрахована на педагогів і краєзнавців, студентів і школярів та всіх, хто цікавиться історичним минулим рідного села і любить свій край.

НАУКОВО-ПОПУЛЯРНЕ ВИДАННЯ «ПІВСТОЛІТТЯ ГІДНОЇ ХОДИ» ДО ЮВІЛЕЮ ЗОЛОЧІВСЬКОГО КОЛЕДЖУ ЛЬВІВСЬКОГО НАЦІОНАЛЬНОГО АГРАРНОГО УНІВЕРСИТЕТУ

Півстоліття гідної ходи. До ювілею Золочівського коледжу Львівського національного аграрного університету: науково-популярне видання/ вид. редактор В.Карий.- Снятин: Видавнича фірма ПрутПринт, 2008.- 116 с.

В книзі описано півстолітню історію Золочівського коледжу. Представлено минуле, сучасне та перспективи навчально-методичної, практичної, виховної діяльності, художньої творчості та спортивної роботи. Розкриваються багатогранні сторони значення навчального закладу для регіону.Для дослідників у галузі агропромислового комплексу, викладачів, випускників всіх років і студентів та тих, хто цікавиться історією і сьогоденням рідного краю.

ВИДАННЯ ПРИСВЯЧЕНЕ ВІДОМОМУ УКРАЇНСЬКОМУ ПОЕТУ, УРОДЖЕНЦЮ ЗОЛОЧІВЩИНИ«ВАСИЛЬ ПАЧОВСЬКИЙ. ЗАКАРПАТСЬКІ СТОРІНКИ ЖИТТЯІ ТВОРЧОСТІ ПОЕТА»Автор ЛІДІЯ ГОЛОМБ

Голомб Л. Василь Пачовський. Закарпатські сторінки життя і творчості поета / Лідія Голомб. – Шкільна серія. Випуск 6. – Видання друге. – Гражда, 2009.– 146 с.

Видання присвячене відомому українському поету, авторові популярної збірки любовної лірики «Розсипані перли», учаснику львівської літературної групи «Молода муза», ученому-історику, культурологу, політичному мислителю Василеві Пачовському.Орієнтоване насамперед на допомогу вчителеві-словеснику, воно містить багатийматеріал для ознайомлення учнівіз головними прикметами явища українського модернізму, формування в них уявленняпро особистістьВ.Пачовського, основні віхижиттєвого шляху поета тайого доробок як талановитого майстра слова, що разом із Лесею Українкою, Богданом Лепким, Олександром Олесем, Петром Карманським, Григорієм Чупринкою та ін.. спричинився до оновлення української лірики початку ХХ століття.Чимало уваги присвячено «закарпатським» сторінкам життя і творчості В.Пачовського (1920-1929); проаналізовано твори поета, навіяні історичними переказами та легендами краю, розкрито їх патріотичний і державницький зміст та ключову для них ідею єдності української національної душі.

ЛІТЕРАТУРНО-ХУДОЖНЄ ВИДАННЯ «МИКОЛА ЛЕМИК»АВТОР ХРИСТИНА ЛУКАЩУК


Лукащук Х. Микола Лемик: літературно-художнє видання / Христина Лукащук. – Брустурів: Дискурсус, 2018. – 33с.

У виданні висвітлюється життєвий шлях Миколи Лемика уродженця с. Солова Золочівського р-ну, Львівської обл., який в 1933 році на знак протесту проти хижацької політики комуністичної влади в Україні здійснив атентат на працівника радянського консуляту у Львові.

ХРИСТИЯНСЬКА ХРЕСТОМАТІЯ ДУХОВНОЇ БОРОТЬБИ «ЦАРСТВО НЕБЕСНЕ ЗДОБУВАЄТЬСЯ СИЛОЮ»ОТЦЯ ВОЛОДИМИРА КУСОГО ЧСВВ

На прикладі життєвих історій, чернець-василіянин розповідає про головні гріхи та пристрасті, з якими людина веде боротьбу впродовж усієї земної мандрівки.

Кусий В. Царство небесне здобувається силою... Християнин і духовна боротьба/
о. Володимир Кусий.– Львів: Манускрипт-Львів, 2018.- 278 с.

Кожна зріла людина вступаючи на дорогу духовного життя, починає будувати свій духовний дім. У цьому незвичному домі християнин, насамперед, пізнаватиме себе самого, своє призначення і свою християнську сутність. Людина будуватиме дім свого особистого світосприйняття. І тут головна теза: духовний дім знаходиться поза валютною спроможністю... Його не можна отримати у спадок як розкішний подарунок. Усім,хто розпочинає спорудження свого духовного дому, ця своєрідна українська християнська хрестоматія духовної боротьби подасть певний матеріал, конкретну інструкцію, потрібну на різних етапах цієї непростої будови.Як правильно закласти фундамент свого духовного життя... І якому потрібно поставити укріплення кутів уже зведених стін цілого дому.... Як слід закладати ізоляцію, обігрівання, освітлення і т.д...

ЗБІРКА ПОЕЗІЙ«ОДНА ДОЛЯ»
Автор ГАЛИНА МІКОЛЯШ

Міколяш Г. Одна доля: збірка поезій / Галина Міколяш.– Лвів: б/в, 2017.- 184 с.

«Однадоля»–перша збірка поезій та пісень Галини Міколяш , учителя ОЗ Глинянської школи І-ІІІ ступенів на Львівщині, заслуженої артисткиестрадного мистецтва України.Назва кожного із шести розділів збірки: Життя, Бог, Любов, Україна, Мама, Природа – говорять самі за себе. Пройшовши по всіх стібках цієї збірки , читачвідчує усі принади життя: кохання та зраду, щем польоту та відчай, порив до прекрасного та байдужість, любов до вічного і небуденність кожної миті…Кожен читач віднайде тут розуміння власного « Я» і можливість по новому розуміти і збагнути цей прекрасний світ.Збірка розрахованана широке коло читачів не байдужих до неповторного світу поезій.

ЗБІРКА ПОЕЗІЙ«БАЖАЮ ЩАСТЯ»АВТОР НАДІЯ ІВАНЧИШИН


Іванчишин Н. Бажаю щастя: збірка поезій / Надія Іванчишин.– Львів: СПОЛОМ, 2018.– 100 с.

Нова збірка Надії Іванчишин цілком відповідає своїй назві – вона світла, з чистими помислами, добраі зичлива, заряджає читача позитивом і оптимізмом, якраз тим, без чого наше життя не маєсенсу, стає безрадісним іважким. Хвала жінці-матері, жінці-бабусі, чарівній українській жінці, берегині вічного вогню і духу нашої нації.

Пропоновані видання поповнили книжковий краєзнавчий фонд Золочівської ЦРБ ім.І.Франка та фонди бібліотек-філій, а також стали слушним і цікавим доповненням багатьох книжково-ілюстративних бібліотечних виставок та культурно-просвітницьких заходів.

Отож, шановні користувачі запрошуємо до читання!

Кiлькiсть переглядiв: 863

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.