6 грудня - 100 років з дня народження Миколи Амосова6 грудня 2013 року виповнюється 100 років з дня народження видатного хірурга Миколи Михайловича Амосова.
Амосов - український лікар, учений в галузі медицини, біокібернетики; дійсний член НАНУ, директор Інституту серцево-судинної хірургії. У 2008 році він був визнаний другим після Ярослава Мудрого великим українцем за результатами опитування громадської думки Великі українці.
Про Амосова згадують як про людину високої моралі. Він був видатним кардіохірургом, дослідником, вченим, філософом, письменником, популяризатором науки і здорового способу життя. Амосов - засновник української кардіохірургії і біокібернетики. Автор новаторських методик наукового пізнання фундаментальних основ розвитку суспільства, біологічних систем, особистості людини, медицини і здорового способу життя, кардіоторакальної хірургії.
Микола Амосов був автором багатьох популярних книг про здоров’я. Людиною, яка поставила на собі «експеримент з омолодження». Видатний дослідник з різносторонніми інтересами, М.М. Амосов одним з перших усвідомив необхідність союзу медицини з точними науками і створив перший в країні відділ біокібернетики.
Алгоритм здоровья Амосов Н.М.Алгоритм здоров'я
«У більшості хвороб винні не природа, не суспільство, а тільки сама людина. Найчастіше вона хворіє від ліні і жадібності, але іноді й від нерозумності ».
М.М.Амосов, видатний вчений, відомий хірург, кібернетик, в цій книзі переконливо стверджує здоровий спосіб життя, фізичну культуру, рухову активність. Читач знайде відповіді на запитання: чому ми хворіємо, що таке здоров'я і як зберегти його на довгі роки.
Алгоритмы разума Амосов Н.М.Чи можливо створити штучний інтелект? Чи буде він здатний до повноцінного мислення і творчості? Ким належить йому стати - помічником або суперником людського розуму?
Ці питання давно вже обговорюються багатьма вченими.
Голоса времен Амосов Н.М.«Ця книга - пізнання самого себе . Ким був , як змінювався , що залишилося ... »Так скромно автор визначає завдання своїх мемуарів , хоча має повне право на вищу оцінку такої довгої і яскравого життя .
Спогади Н. М. Амосова - пронизлива , дуже особиста сповідь і водночас об'ємний портрет епохи: війна , надії шістдесятих , медичні відкриття , вразили світ , знову надії і розчарування вже кінця вісімдесятих , зустрічі « голоси» та життєві портрети сучасників - видатних хірургів С. С. Юдіна , А. Н. Бакулєва , А. А. Вишневського , академіка Сахарова , політиків і діячів культури.
Записки из будущего Амосов Н.М.Записки з майбутнього
Великий вчений, медик, хворий на лейкоз.
Єдина надія - лягти в анабіоз і дочекатися, поки наука зуміє впоратися з цим захворюванням. Але ж анабіоз це фантастика, в реальності ще ніхто не випробував його на собі.
Искусственный разум Амосов Н.М.Штучний розум
Чи можливо створити штучний розум? Чи буде він здатний до повноцінного мислення, до творчості? Ким належить йому стати - помічником або суперником людського розуму? Ці питання давно вже обговорюються багатьма вченими.
Кiлькiсть переглядiв: 291

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.