Віртуальні виставки

Віртуальна виставка – порівняно новий вид інформаційно-бібліотечного обслуговування користувачів. Вона є синтезом традиційного книжкового і новітнього електронного способів презентації інформації.
Мета такої виставки – публічна інтернет-презентація різних видів документів. Віртуальна виставка мобільна, компактна, містка і є актуальним провідником у великому потоці інформації. Кожний користувач має можливість ознайомитись з зовнішнім видом документів та розгорнутою анотацією. Дякуючи використанню сучасних інформаційних технологій віртуальна виставка діє 24 години на добу.

Бажаємо приємного перегляду:

************

2018

Найкращі новинки літератури

грудень 2018Матеріали другої Науково-Філософської загальноосвітньої конференції Філософів Синтезу в Україні, Основи освіти людини – творця 31 березня 2018 р. – Львів 2018. - 95 с.
У збірнику викладені матеріали другої науково-філософської конференції Філософів Синтезу в Україні.Спеціалісти різних напрямків діяльності - від вчених, освітян, психологів, лікарів, економістів, - до фахівців атомних електростанцій, поділитись досвідом використання методик Синтезу. У доповідях новаторів та професіоналів висвітлені нові підходи до питань освіти, культури. оздоровлення, виховання. взаємовідносин у сім'ї та суспільстві, економічного росту та розвитку Людини Нової епохи. Ці підходи базуються на цілісному уявленні про Людину та світ, більш свідомому ставленні до громадського обов'язку.


Нурсі С. Двадцять п’ять піків/ Б. С. Нурсі. - Корсунь-Шевченківський: ФОП Майданченко І.В. 2018.- 65 с.
Бадіуззаман Саід Нурсі (1877-1960) - це ім'я великого вченого-богослова, якого виросла прекрасна турецька земля (батьківщина) як зразок всього людства. Бадіуззаман Саід Нурсі здійснив значний вплив на розвиток Ісламу в сучасній Туреччині, а також у всьому світі. Він є одним з ісламських діячів, якого найбільше вивчають та поважають у Туреччині та ісламському світі. Незважаючи на те, що із дня смерті Саіда Нурсі пройшло вже декілька десятиліть, його ідеї є актуальними і в сучасному світі, а його книги популярні і в сьогоденні.Книга "Двадцять п'ять ліків" - це насамперед послання для людей,у якому кожен, хто потребує, знайде для себе підтримку, співчуття та розуміння самого автора.Автор називає свою книгу рецептом духовного очищення, і з цим важко не погодитися.


Кириченко Б.Й. Планида і Зоря Плютинського/ Б. Й. Кириченко, - Київ: ПП Фірма «Гранмна», 2017. - 64 с.
Сюжетна канва книги відстежує діяльність і долю неординарного організатора економіки В.А.Плютинського з Рівненщини. За соціалізму він створив агрофірму світового рівня.Аналізуються причини розвалу господарства останнім часом.


Дражниця С. А. Електронна комерція: навчальний посібник/ С. А. Дражниця. - Львів: "Новий Світ.- 2000", 2018. - 182с.
У посібнику детально висвітлюються основні поняття та завдання електронної комерції, особливості електронного ринку, платіжні та фінансові інтернет-системи , діяльність віртуальних підприємств та проблеми і засоби забезпечення безпеки інформації при електронній комерції. Для студентів, аспірантів.


Вовк О.Б. Інтелектуальна власність в галузі компютингу: підручник/ О. Б. Вовк, В. В. Пасічник, Н. Б. Шаховська, В. С. Якушев. - Львів: "Новий світ - 2000", 2018 . - 317 с.
Підручник розрахований на поглиблене вивчення правових відносин у сфері інтелектуальної власності, особливостей реєстрації права власності на комп'ютерну програму, опанування правового механізму її регулювання, отримання необхідних навичок кваліфікації результатів твочої діяльності, захисту майнових і особистих немайнових прав авторів та власників як в Україні, так і за її межами.


Калинова пісня: збірник українських пісень з нотами/ Упоряд. О. В. Попадюк ЧСВВ. - Жовква: Місіонер 2015. - 432 с.
Збірник “Калинова пісня” містить 200 найкращих українських пісень, які мають велику популярність серед простого народу, правдивих патріотів своєї Батьківщини, небайдужих до своєї історії та свого майбутнього.Співаник особливий тим, що взявши його до рук, ви побачите, що майже всі пісні вам добре відомі і любі.Це видання присвячується 70-й річниці створення Української Повстанської армії, як шана і пам’ять усім полеглим героям за волю України.


Горбатюк Є. О. Технологія машинобудування: навч.посібник/ Є. О. Горбатюк, М. П. Зенкін, В. Д. Каразей. - Львів: "Новий Світ.- 2000". - 2018. - 358 с.
Навчальний посібник підготовлено на основі робочої програми з курсу " Технологічні основи машинобудування" професійного напряму "Інженерна механіка", для студентів, які навчаються за спеціальностями приладобудування, легкої і харчової промисловості, та студентів, які не вивчають предмети, що забезпечують вивчення курсу "Технологія машинобудування". У навчальному посібнику надані основні відомості з основ технології машинобудування, способів механічної обробки деталей машин на металорізаних верстатах, конструкції і матеріалів інструментів та розробки типових технологічних процесів складання складальних одиниць машин і механізмів.


Носов Ю.М. Проектування технологічних процесів у тваринництві та птахівництві: навч. посібник/ Ю. М. Носов. - Львів: "Новий Світ. - 2000", 2019. - 496 с.
В навчальному посібнику розглянуто найбільш важливі питання з дисциплін "Проектування тваринницьких підприємств", "Проектування технологічних процесів в тваринництві", "Проектування машинновикористання в кормовиробництві та твариництві", "Курсове та дипломне проектування з механізації тваринництва".Розглянуто концепції розвитку новітніх технологій потокової організації виробництва, розрахунку ПТЛ заготівлі та роздавання кормів; видалення та утилізації екскрементів, машинного доїння і первинного обробітку молока; питання оптимальних розмірів технічних та виробничих модулів, розміщення тварин, об'єктів генплану і підприємств на території. Приведені детальні розрахунки технічних засобів, ПТЛ та їх оцінки, розрахунку кормоцехів і комбікормових заводів, стригальних пунктів; автоматихованих і компютеріхованих робочих місць.

Босак А.О. Митне обслуговування транспортних перевезень: навч. Посібник/ А. О. Босак, О. Ю. Григор’єв, О. С. Скибінський, А. В. Тодощук. - Львів: "Новий світ. – 2000", 2018. – 483 с.
Розглянуто сучасні підходи до здійснення міжнародних транспортних перевезень, зокрема у частині митного оформлення товарів, вантажів та транспортних засобів, пропуску пасажирів, здійснення експедиторського обслуговування тощо. Узагальнені законодавчі вимоги до здійснення міжнародних перевезень, проаналізовано основні міжнародні конвенції та внутрішні законодавчі акти. Розглянуто діяльність міжнародних та національних організацій в галузі автомобільного транспорту та міжнародних автомобільних перевезень.Костюкова Т.І. Інженерна графіка( практикум): навч.посібник/ Т. І. Костюкова.- Львів: "Новий світ.- 2000", 2018.- 367с.
Навчальний посібник містить теоретичну частину для підготовки до виконання практичних робіт з інженерної графіки, а також збірник завдань до практичних робіт та методичні рекомендації щодо їх виконання, тести та контрольні роботи для перевірки теорититчних знань з інженерної графіки.


Бондар А. Церебро: мала проза/ Андрій Бондар.- Львів: В-во Старого Лева 2016.- 120с.
"Церебро" - нова збірка малої прози Андрія Бондаря, яка впроваджує читачів у химерний світ маленьких людських пригод. Випадкові зустрічі, типові ситуації, які трапляються в кожного, спонукають замислитись, ухвалити рішення, діяти. Особливість цих текстів у тому, що деякі з них списані з реального досвіду, а інші - цілком вигадані - суцільна вигадані - суцільна макабра і фантасмагорія.


Горбатюк В. Кринична вода. Оповідання.:/ В.Горбатюк.- К.: Брайт Стар Паблішинг 2017.- 128с.
Взаємини, спілкування - між дорослими й дітьми, між людьми та природою, між чоловіком і жінкою - це основні теми оповідань відомого українського письменника Василя Горбатюка, що складають цю книгу. Прочитати їх, поринути в їхній світ, перейнятися почуттями й переживаннями героїв цих творів - ніби напитися чистої, свіжої криничної води


Кокотюха А. Темні таємниці: роман/ Андрій Кокотюха. - Харків: КСД 2018. - 288 с.
Піщане - селище з поганою славою. А все тому, що в його околицях вже давно зникають люди, і найголовніше - молоді. Одного разу поліція знаходить там само тіло 26-річного Євгена. Це шокує Ольну, адже Євген був хлопцем її доньки Яни, з ним вона втекла з дому. Ольга відчуває, що донька в небезпеці, та поліція не квапиться шукати дівчину. Тому Ольга звертається до колишнього правохоронця Вадима Чотара. Його вже давно цікавлять дивні події, шо відбуваються поблизу Піщаного, особливо в зачиненому старому пансіонаті...Ольга і Вадим заглиблюються у пошуки Яни, але хтось навмисне збиває їх зі сліду. Той, хто боїться, що вони розкривають усі темні таємниці Піщаного...

Лис В.С. Графиня [Текст]: роман./В.С. Лис.- Х.: ХСД, 2017. - 224 с.
У нашу добу - цілком автоматизованого і компютеризованого 1998-го року - хтось намагається відтворити загадкові події, які відбувалися у волинському містечку Густий Луг року божого 1762-го. Але чи вдасться це йому і чи можливо взагалі реконструювати час?.. Вічність і нерозривність сасоплину з його історичними колізіями, проблемами і таємницями, з його особливими колізіями, проблемами і таємницями, з його особливими колоритом і ароматом, проходять через весь роман, через образи головного героя, провінційного вчителя і художника Платона, його учениці, відомої художниці, інших персонажів, зокрема таємничого убивці собак, провідника "Природного Євангелія" і ще таємничішої "білої графині" Венцеслави, єдиний портрет якої зберігається в місцевому музеї. Роздуми про сенс життя, болісні пошуки цього сенсу, моральний і мистецький вибір, складні, але глибокі почуття головних героїв, які вони намагаються приховувати , - все це створює яскраве поліфонічне тло твору.


Лис В. І прибуде суддя: роман/ Володимир Лис.- Харків: КСД, 2018.- 240 с.
Знайомство зі старою Вишнею в молодого випускника юрфаху Георгія виявилося моторошним. На його руках померла провідниця потяга Людмила, Незабаром знаходять задущеною дівчину Нілу. Георгій відчуває: в Старій Вишні коїться щось дивне і жахливе. Останньою краплею стає раптове самогубство судді, після чого містечко поринає в темну круговерть. Але прибуває новий суддя. Ним стає сам Георгій. Він одержимий майже маніакальною жагою справедливості. бажанням нещадно карати винних та нарешті розплутати цю темну історію. Однак чи має право виносити вирок той, хто сам мусить бути покараний? Адже він знає, що також винен...


Львів. Пані Панянки: Збірка/ Уклад. І передм. Н. Мікалео.- Х.: КСД 2018.- 320 с.
Львів - місто, відоме своєю давньою історією, яка пахне кавою, шоколадом та... вишуканими парфумами львівських пані. Тих надзвичайних жінок, які прославляли свою Батьківщину далеко за її межами. Але, будучи відомими акторками, співачками, мисткинями, кожна з них залишалася в душі звичайною жінкою, яка прагне бути коханою і щасливою.Про це мріяла зірка українського театру ХІХ століття Марія Заньковецька, закохана у Миколу Садовського. Ніжністю дихали листи Соломії Крушельницької до Володимира Лісницького. А легендарна воячка Олена Степанів йшла в бій, окрилена безмежним коханням до свого Романа. І так само, як і сотні років тому, суіасні львівянки поринають у химерне сплетіння любовних тенет. Адже епохи минущі, а кохання - вічне.

.
Нікалео Н. Черешні з коньяком: роман/ М.Нікалео.- Х.: КСД, 2017.- 192с.
Журналістка Олена неочікувано для себе опинилася у складній ситуації. У неї руйнується сім’я, і, здається, шлях до особистого щастя закрито. Це змушує робити непростий вибір: боротися або шукати всьому заміну. Олена намагається відволікти себе від проблем і від свого чоловіка. Шукаючи втіхи в однокласника, вона приймає запаморочливе запрошення і вирушає до Рима. Це помилка чи крок у нове життя? Шлях до мрії чи слідування за спокусою і гріхом? Свобода чи нові кайдани? А може, шанс повернути собі щастя?…


Прохасько М. Нестримна сила води: оповідання/ Маркіян Прохасько.- Львів: В-во Старого Лева, 2018.- 160с.
Серед безлічі можливих урбаністичних пейзажів, часів, вимірів, потенційних сюжетів та альтернативних світів тут розгортаються історії розквіту та занепаду, відчаю та надії, безпеки та переховування, виникнення запитань та віднайдення відповідей, тріумфу, поразки та рутинного переживання найбільшого щастя.Дев’ять текстів книжки, які сповнені різною мірою напруги та сюжетності, переплітаються між собою за допомогою спільних ідей, а інколи і персонажів. Ці тексти розкривають фраґменти та напівтони світу, центром якого є місто – найвиразніша ознака людської цивілізації. Його образ – ідеальний, тож неможливий, хоч бажаний.

Одного разу...
Роздобудько І. Одного разу: роман/ І.Роздобудько.- Х.: КСД, 2017.- 224с. Книжка-сповідь, книжка-спогад, книжка-роздум... Кожен знайде в ній щось для себе, про себе. Вона і для молодих — аби вони зрозуміли, що життя прекрасне і... коротке


Кириченко Б. Й. Корсунь-Шевченківський – Корсунь-Сошеннківський. - Корсунь-Шевченківський: ФОП Гавришенко В. М., 2016. - 85 с.

Сюжетною лінією книжки аналізуються історичні і літературні першоджерела про вплив не байдужих сучасників на полегшення долі Тараса Шевченка. Аргументовано доводиться необхідність належно шанувати пам'ять художника і педагога Івана Сошенка. В студентські роки він здійснив національний подвиг: задумав і тактовно організував представників еліти суспільства на викуп Тараса Шевченка з кріпацтва на волю імператорською родиною. Заслуговує світової пам'яті нащадків і Варфоломій Шевченко, який придбав ділянку землі під поховання Тараса Шевченка на Чернечій горі та фінансував траурний ритуал. Він же - поховав Івана Сошенка в Корсуні.


Кириченко Б. Й. Мій час. Том 1. - К.: ПП "Фірма "Гранмна", 2017. - 640 с.
Ця книга - перша у трилогії публіцистичної розвідки інженера, ученого, політика, журналіста і письменника в одній особі.У багатогранних роздумах наводяться причини чверть столітнього спаду українських економічних і соціальних параметрів аж до показників недорозвинених африканських країн. Вказуютьсяоб'єктивні тасуб'єктивніфактори, що призвели до втрат двох третин економіки.

червень 2018
Пономарів О.Д. Українське слово для всіх і для кожного/ Олександр Пономарів. - Київ.: Либідь, 2017. - 360 с. У виданні містяться спостереження над традиційними й новими явищами в українській літературній мові, даються поради щодо вибору найкращих варіантів висловлення думки в галузі лексики, вимови, наголосу, морфології, синтаксису, стилістики, фразеології. Наводяться способи відтворення українських топонімів, антропонімів, етнонімів як окремих лексичних одиниць та як складників фразеологізмів. Розділ "Роздуми й коментарі" відбиває різні етапи становлення української мови як державної та функціонування її в незалежній Україні. Для науковців, редакторів, лекторів, журналістів, викладачів, студентів широкого загалу читачів.

Тріщук О.В. Посібник з українського правопису для фахівців видавничо-поліграфічної галузі: навч.посіб./ О.В.Тріщук, Н.М.Фіголь. - 2-ге вид., переробл. та доповн. - Київ.: НТУУ "КПІ", Вид-во "Політехніка", 2016. - 164с. Посібник найголовниші правила українського правопису, зокрема написання ненаголошених голосних, апострофа, мякого знака, префіксів, суфіксів, подвоєних приголосних, складних слів, великої літери, слів іншомовного походження, відмінкових закінчень різних частин мови, прізвищ тощо. Для студентів-редакторів, журналістів, філологів усіх курсів і спеціальностей, усіх, хто цікавиться питаннями правопису сучасної української літературної мови.

Возняк М. Історія української літератури/М.Возняк; упорядкування, передмова М. Гнатюва. - 2-ге вид., випр. - Львів.: Світ, 2012. - 872с.
Фундаментальна праця відомого українського філолога, академіка М.Возняка висвітлює періоди розвитку української народності, української літературної мови, оригінального і перекладного письменства, літописну літературу. Докладно проаналізовано всі аспекти утвердження національної самобутності українського народу в XVI-XVII ст., активну роль у цих процесах. Усебічно досліджено своєрідність української шкільної драми, комедії, духовної та світської лірики, історичних пісень козацького епосу.
Герус Л.М. Українська народна іграшка/ Людмила Герус. - Київ.: Балтія-Друк, 2017. - 63 с. Українська народна іграшка є особливим, яскравим і самобутнім видом декоративно-прикладного мистецтва. Вона здатна зацікавити і дітекй як безпосередніх учасників гри, і дорослих в якості потужного засобу виховання, а також як спогади про власне дитинство. Вона захоплює тематикою, довершеною простотою форми, конструктивною вигадливістю, лаконічним декором, емоційною налаштованістю. З іграшками, створеними з тканин і ниток, з глини, з дерева, трави, соломи і навіть з сиру, з їх локальним розмаїттям знайомить читача це видання, багато ілюстроване на основі експонатів Музею етнографії та художнього промислу при Інституті народознавства НАН України (м.Львів), Музею Михайла Грушевського (м.Київ), приватних збірок, авторських творів тощо.
Топська Н. Зачарована квітами/Неллі Топська . - К.: ТОВ "Книжкова база "Альфа" , 2017. - 64с. Книга розповідає про життя видатної художниці Катерини Білокур, котра своїми полотнами виспівала дивовижну красу України. Її доля не скупилася на випробовування. Маючи від народження самобутній талант, майстриня була змушена все життя відстоювати своє право малювати, додати непрості обставини та тяжкий побут, терпіти людський осуд і переживати неприйняття рідних. Утім навіть у найскрутніші миті не відмовилася від свого покликання, невтомно працюючи, подорожуючи власний, феноменальний квітковий всесвіт.
Видання адресоване дітям середнього та старшого шкільного віку, а також усім, хто кохається в українському мистецтві.
Ліховський І. Шевченківський національний заповідник/ Ігор Ліховський, Василь Пилип'юк.- Львів.: Світло й тінь, 2016.-281 с.
Ідея окремого видання, присвяченого Шевченківському національному заповіднику, виникла у процесі спілкування двох залюблених у Тараса Шевченка та рідний край українців, один з яких проживає у Києві, а інший - у Львові. Але обидва вважають себе земляками та духовними нащадками Великого Кобзаря і сприймають Тарасову Гору українським Еверестом, сходження на який має здійснити кожний хоча б раз ужитті.

Яворський Ф. Львів Давній/ Францішек Яворський, Адам Краєвський, Александер Чоловський. - Львів: Видавництво "Апріорі", 2017.-256 с.

У книзі "Львів давній" представлено переклади трьох найцікавіших фрагментів "Львівської Бібліотеки" - книжкової серії початку ХХ століття про історію Львова.


Топська Н. Батько українського театру/ Неллі Топська.- Київ: ТОВ"Книжкова база "Альфа", 2017.- 64с.
Книга розповідає про життя Марка Кропивницького - видатного драматурга і режисера, керівника й організатора театральних труп, композитора, музиканта, поета, актора. Його називають батьком українського театру , і це визначення у повній мірі відзеркалює багатогранну натуру творця і людини. Мистецький шлях Кропивницького є прикладом високого професіоналізму, громадянського подвигу і самовідданого служіння національному культурному відродженню.
Видання адресоване дітям середнього та старшого шкільного віку, а також усім, хто кохається в українському мистецтві.
Національний академічний український драматичний театр імені Марії Заньковецької/ упор. Козак Б. -Львів: Каменяр, 2016.- 530 с.
У книзі, підготовленій групою театрознавців, відтворюється історія (від створення до наших днів) одного із найцікавіших українських театрів- Національного академічного українського драматичного театру імені Марії Заньковецької. Перша книга тритомного видання охоплює період 1917-1914 рр.Березка А. Відомі композитори України / Андрій Березка . - Київ: ФОП"Мунін Г.Б." - , 2016. -368 с.: іл.
У виданні представлено відомих композиторів, які здійснили помітний внесок у розвиток музики в Україні, чиї здобутки у сфері музичної культури виходять на суто національні межі. У стислій формі наведено відомості про життя та творчий доробок композиторів, які працювали і працюють для України від давніх часів до наших днів.
Рубенс Е.В.та ін.. Життя Бетовена/Е.В.Рубенс, Р.Роллан . - Львів: Тріада плюс, 2016. - 88 с. Пропонованийчитачеві есей про великого фламандця Рубенса класика бельгійської французькомовної літератури Еміля Вергарна (1855-1916) є оригінальним та своєрідним розумінням і тлумаченням натхненної постаті фламандського художника.
"Життя Бетовена" Нобелівського лавреата 1916 року Ромена Ролана (1866-1944) належить до обширного біографічного циклу " Життєписи славетних людей", створеного видатним французьким письменником понад століття тому.

Словник музичних термінів . Київ: Видавець Карпенко В.М., 2017. - 312с., іл.
Пропонований Словник містить основні терміни, що стосуються музики, співу, танцю, хореографії, та концертної діяльності, а також назви музичних інструментів, їх основних частин та деталей. Видання включає значну кількість ілюстрації, дібраних на основі різних, вітчизняних та зарубіжних джерел.
Призначений для широкого кола читачів.
Мельник Я. ... І остання часть дороги. Іван Франко в 1908-1916 роках/ Ярослава Мельник/ Вид. 2-е, випр. і доп. - Дрогобич: Коло, 2016. - 440 с . У монографії на основі джерельного матеріалу, значна частина якого вперше введена в науковий обіг, зроблено спробу висвітлити постать Івана Франка останніх років життя, біографічну зумовленість його творчої спадщини, залежність її від життєвої основи, особливостей психофізичної структури особистості автора.
Сатер Д. Доба безумства. Занепад і кінець Радянського Союзу. / Девід Саттер. Пер. з англ. Наталії Комарової . - К: ДУХ І ЛІТЕРА, 2017. - 528 с . Радянський Союз став першою в історії державою, в якій офіційна ідеологія пронизувала всі сфери й рівні життя, перетворюючи громадян на безликі та взаємозамінні гвинтики колосальні системи. Американський журналіст Девід Саттер, який у 1970-1990-ті роки працював кореспондентом в СРСР, в своїй книзі показує життя радянських людей і трагічні для широкого загалу читачів.
Алексієвич С. Останні свідки. Соло для дитячого голосу./ Світлана Алексієвич; Пер. з рос. Л.Лисенко. Вид.2-е. - Київ: ДУХ І ЛІТЕРА, 2016. - 368 с. Друга книга славнозвісного художньо-документального циклу Світлани Алексієвич "Голоси Утопії". Спогади про Другу світову війну на теренах СРСР тих, кому під час війни було 6-12 років - найменш заангажованих і водночас найвразливіших її свідків. Війна очима дітей виявилася ще страшнішою, ніж та, яку закарбував жіночий погляд у книжці " У війни не жіноче обличчя". "Останні свідки" - це подвиг дитячої пам'яті.
Аджемоглу Д. Чому нації занепадають/ Д. Аджемоглу; Д.Робінсон; Пер. з анг. О.Демянчука. - Київ: Наш формат, 2017. - 440 с. Дарону Аджемоглу і Джеймсу Робінсону вдалося, здавалося б, неможливе - відповісти на питання, яке до них безрезультатно вивчали століттями: чому одні країни багаті, а інші - бідні?
Грунтуючись на п'ятнадцятирічних дослідженнях у галузі історії, політології та економіки, автори легко і доступно пояснюють, чому економічний успіх держав не залежить від культури, клімату чи географічного положення.
Аджемоглу та Робінсон переконані: країни стали найуспішнішими через те, що їхні громадяни повалили владну еліту і створили суспільства, де головною цінністю стали рівні економічні та політичні права кожного. На їхню думку, саме свобода робить світ багатшим. Книга " Чому нації занепадають" - створює посібник, який допоможе краще зрозуміти причини, що сприяють процвітанню держав та їхньому занепаду.
Коваль П. Діти берегів часу: акція "Вісла". Спогади/ П.Коваль; пер. з пол. та передм. Л.Івасюк. - Львів: Світ, 2016. - 464 с. Видання допоможе читачеві пізнати правду про українсько-польські відносини на міжособистісному рівні до 1947 року в південно-східній Польщі, у Вармії та Мазурії. Тема важлива з огляду на те, що ці стосунки подавалися тенденційно, їх спотворювали і ними маніпулювали на політичному рівні упродовж усіх повоєнних десятиріч.
Согади Петра Коваля є одним із життєписів, який допоможе зрозуміти і відчути пульс часу в контексті однієї долі - долі жертви акції "Вісла", такої репрезенттативної для своєї доби і водночас такої особливої

Шурхало Д. Міфи Другої світової війни/ Дмитро Шурхало. - Львів: ПАІС, 2011. - 140 с. Чому кавалеристи не знали, що танк даремно рубати шаблею? Де насправді відбулася найбільш танкова битва? Скільки німці вивезли чорнозему з окупованих територій?...
У цій книжці розповідається про поширені уявлення про війну 1939-1945 років, які насправді не відповідають дійсності. Про те, як ці міфи зявилися і яким є їхнє реальне підгрунтя.
РуФ М. Малолітні в'язні фашизму: життєві історії українських і польських примусових робітниць і робітників в Австрії/ Маргарете Руфф. - Львів: Універсум, 2016. - 174 с.
Як відомо, між 1939 та 1945 роками понад мільйон людей з майже усієї Європи перебували на примусових роботах на території Австрії, з них 15000 у Форальбергу - частині Австрійської Республіки. Авторка книги д-р Маргарете Руфф уже понад 20 років займається дослідженням теми примусових працівників зі Східної Європи в цьому регіоні Австрії. У книзі зібрані інтерв'ю та описані життєві історії "цивільної роботи сили" , примусово вивезеної з Польщі й України (з Київської, Черкаської, Луганської, Полтавської, Донецької областей, з Галичини та інших регіонів України), які показують, в яких жахливих умовах змушені були перебувати ці люди, навіть якщо дехто з їхніх працедавців і ставився до них відносно непогано, адже щодня існувала загроза потрапити до в'язниць, концентраційних таборів чи навіть бути засудженими до смерті - навіть за найменшої провини чи непослуху. І кожен, хто насмілювався не миритися зі статусом "безпраних рабів", зазнавав кари. Окрім того, у своїй праці авторка висвітлила й проблеми, з якими зустрічалися вимушені переселені після свого повернення на Батьківщину, та описала утиски з боку влади та громадськості, яких їм довелося зазнати, оскільки їх називали не інакше як "зрадниками Батьківщини". Не залишилися поза увагою і спогади тих колишніх примусових робітниць та робітників з України та Польщі, які після закінчення війни залишилися в Австрії.
Велика кількість людей, вивезених на примусові роботи з України, були неповнолітніми. "Українська спілка колишніх малолітніх в'язнів фашизму", так само, як і ряд інших організацій, - випустила на підтримку колишніх примусових робітниць і робітників. Тому назва книжки книжки пов'язана з цим визначенням.
Горак Я. Огонь в одежі слова. Нарис про франкіану Святослава Максимука/ Яким Горак . - Львів: Апріорі, 2016. - 224с . Книга присвячена діяльності актора Львівського національного академічного драматичного театру ім. М. Заньковецької, народного артиста України, майстра художнього читання, відомого інтерпретатора української літературної класики Святослава Максимчука.Простежено творче становлення артиста, окреслено його напрацювання у фонографічному доробку - аудіозаписах української літературної класики. Детально охарактеризовано його виконання творів Івана Франка, зокрема трьох філософських поем, із залученням джерелознавчого аналізу самих творів, узагальнено риси виконавського стилю артиста.
Нарис рекомендований шанувальникам мистецтва художнього читання, акторам-декламаторам, культосвітнім працівникам, педагогам-філологам і всім, кому Святослав Максимчук відкриває красу і силу української літературної класики.
Чухліб Т.В. Донеччина та Луганщина- козацькі землі України ( XVI- XVIII ст.) . Тарас Чухліб. - Видання друге.- К: Видавець Олег Філюк, 2017. - 117 с . Давнє минуле Донецької та Луганської областей, як невід'ємної складової історії України, насичене різними цікавими та маловідомими сторінками, головні з яких стосуються часів Козаччини. З XVI ст. землі Дніпрово-Донецького межиріччя були полем протистояння між Польсько-Литовською державою, Московським царством, Кримським ханством та Османською імперією, а в другій половині XVII-XVIII ст. увійшли до складу Української козацької держави. На основі оригінальних архівних та опублікованих джерел з України, Польщі, Росії і Туреччини, свідчень сучасників та наукової історичної літератури автор розкриває історію військово-господарського освоєння українцями від початку 1500-х років і до кінця 1700-х років території сучасних Донеччини та Луганщини.
Книга оформлена ілюстраціями, які відображають сучасні військові дії на сході України.

Ткач В.І. Війна і міф "Велика українська стіна" / В.І.Ткач.- Чернівці: Букрек, 2016.-244с.: іл.
Життя людства супроводжується міфами. Унаслідок фундаментальних трансформацій в Україні наша Україна опинилася на зламі, коли старі міфи перестають діяти, а нові ще лише народжуються. Деякі давні міфи йдуть у небуття, а народженні прецеденти стають витоками нових міфів, які ще будуть формуватися довгими роками і різними поколіннями та які треба негайно відобразити в формальному просторі законів і норм.
У своїй книзі "Війна і міф" Валентин Ткач розглядає ці процеси з історичної точки зору, аналізуючи при цьому глобальний контекст подій, в яких опинилась Україна. Підзаголовок книги - " Велика українська стіна" - підкреслює значимість періоду, в якому перебуває країна, - це час її цивілізаційного вибору. Яким буде цей вибір, таке наповнення отримають нові міфи, що супроводжуватимуть життя майбутніх поколінь українців.
Читачеві буде цікавою оцінка автора буденних фактів, які визначають нові смисли країни.
Корона, або Спадщина Королівства Руського/. За загальною редакцією Л. Івшиної. - Видання друге, стереотипне . Київ: ТОВ "Українська прес-група", 2017. - 696 с . Без сумніву, книга стане відкриттям навіть для заглиблених в історичні контексти. Не варто боятися закидів, що історію "переписують". Важливо те, що її треба "передумувати".... Чому корона, а не "ярлик"? Республіка чи монархія? Звідки йде наше державне " літочислення"?тМожливо, від київського князя Святослава, який у 971 році уклав мирний договір з візантійським імператором Іоанном Цимісхієм? Або ж від Ярослава Мудрого, тисячоліття утвердження якого на престолі будемо відзначати у 2019 році? Корона Данила Романовича. Чому саме проголошення цього володаря Королем Руським є однією з ключових, знакових подій нашої історії? в україні надто довго домінувала радянська "народницька2 історіографія, в якій не було місця еліті й загалом тим, хто своїми вчинками, моральними й інтелектуальними якостями, підіймався над загальною масою. Ми ж пропонуємо принципово нову оптику.

Шаповал Ю.І. Торнутись історії/ Ю.І.Шаповал.- 2-ге вид., допов. - Київ: Парламентське видавництво, 2017. - 504 с Історія залишається в Україні предметом щонайгостріших дискусій, щонайнесподіваніших відкриттів і щонайглибшого читацького зацікавлення. Юрій Шаповал - знавець її таємниць, дослідник архівів, публікатор незнаних фактів і документів, учений із міжнародним імям. І водночас він талановитий популяризатор історичних знань, автор незмінно цікавих телевізійних програм, документальних фільмів, радіопередач і газетних оповідей.
Його книжка присвячена саме таким, злободенним проблемам нашої давнішої й зовсім недавньої історії, сповненої не лише "білих плям", а й суперечливих інтерпретацій і непростих питань, на які нелегко знайти переконливу і прийтну для всіх відповідь.
Мельниченко Н. #ЯНеБоюсьСказати: найвідвертіша книжка для підлітків/ Настя Мельниченко; худож.-оформл. Андрій Сміт. - Харків:Фоліо, 2017. - 213 с . Настя Мельниченко народилася у 1984 році в Києві. Громадська діячка, в минулому журналістка, мама двох синів - Ярослава і Северина.
У липні 2016 року мережу Інтернет підірвала потужна акція # ЯНеБоюсьСказати, в якій тисячі жінок і чоловіків розповіли свої історії. Це були дуже сильні і важкі історії - історії про насильство. Ця акція прогриміла не лише в Україні, але й за її межами. Тоді ж почалися розмови про те, що робити, аби не допустити такої кількості насильства в світі. Настя Мельниченко, ініціаторка акції, вирішила написати книжку, в якій розповісти підліткам про те, як не допустити сексуальне насильство зі свого боку, а також як поводитися і до кого звертатися, коли насильство вже сталося.
Пекар В.О. Різнобарвний менеджмент: Еволюція мислення, лідерства та керування/Валерій Пекар; худож.-оформл. В.І.Харченко. - Київ:ДОВЖЕНКО БУКС, 2017. - 191 с .
У книзі популярно викладено теорію еволюції людського мислення, організації та великих соціальних систем, за якою останнім часом у професійній літературі і закріпилася назва "інтегральна динаміка". Ця красива і практична модель надає не лише ключ до розуміння стилів лідерства та управлінських культур, але й інструменти їх зміни. Текст грунтується на курсі лекцій, який автор читає у провідних українських бізнес-школах, але суттєво перевищує його за обсягом. Книга розрахована на підприємців та керівників-практиків, зацікавлених у розвитку власних навичок менеджменту та вдосконаленні своїх компаній та організацій.
Давидович М. Високий Замок у Львові (Замок Руських Королів). Видання третє, виправлене та доповнене. - Львів:"Тріада плюс", 2017. - 120 с .
У Книзі "Високий замок у Львові" автор досліджує і розповідає про унікальне історичне минуле України та закликає читача поглянути на власну історію очима українців. Вже сама титульна обкладинка символічно промовляє про забуту славну історію Високого Замку, яка кинута на бруківку. Дослідження розповідає про минуле нашого краю, якій у XIII столітті відомий під назвою Королівство Руське. Цитуються та коментуються руські літописи, давні хроніки Львова, праці сучасних дослідників, вимальовується діяльність правителів краю в умовах золотоординської експансії. Мета видання книг -показати славне минуле нашого Краю та Країни у яких ми живемо.
Коллінз Джим. Від хорошого до величного. Чому одні компанії прориваються, а інші - ні/ Джим Коллінз; пер. з англ. Оксана Савчин. - К.: Наш формат, 2017. - 368. с.
У цій книжці Коллінз аналізує діяльність і структуру компаній, яким вдалося здійснити прорив у вищу лігу бізнесу. Він відібрав фірми, які, попри всі кризи, п'ятнадцять років поспіль показували найкращі результати у своїй галузі. Як Gillette? Kimberly-Clark? Philip Morris та іншим вдалося взяти настільки високу планку? Джим Коллінз вивів формулу - дев'ять кроків, які допомагають розкрутити маховик успіху до швидкості, яка приносить шалені прибутки.

Сєнцов О.Г. Купіть книгу - вона смішна. Науково-популярний роман з елементами гумору/ Олег Сєнцов; пер. з рос. В.С.Бойка, худож.-оформлювач Л.П.Вировець. - Харків.: Фоліо, 2016. - 220. с.
Цікаво, а що б ви зробили, якби з'явився, ну скажімо, Хтось і запропонував загадати одне - тільки одне! - бажання, яке мало би виповнитися? Герої цього роману думають недовго, бо вважають цю пропозицію звичайним жартом. Ось і замовляє один вагон діамантів, другий - ціле поле коноплі, ну а третій... З третім складніше, адже він чомусь дуже серйозно поставився до цієї неймовірної пропозиції. Як же розпоряджаються молодики цими дарами, що звалилися на них? Прочитайте цей роман і ви зрозумієте ( зрештою, як і наші герої), що є щось коштовніше за діаманти. І ще: жодної повчальності, жодного моралізаторства, жодних висновків ви у тексті не знайдете. І тим не менш...
"Купіть книгу - вона смішна" - це той випадок, кол назва твору цілком відповідає його змісту. Це дуже веселий, дуже смішний, дуже легкий для читання роман.

Яремко І. 100 персон львівського спорту/Іван Яремко.- Львів: Тріада Плюс, 2011.- 392с. . До книги увійшли розповіді про представників львівського спорту - спортсменів, тренерів, керівників, журналістів, які своїми успіхами принесли спортивну славу нашому містові. Автор хотів залишити пам'ять не тільки про зірок світового спорту але й маловідомих нині персон, знаних попереднім поколінням львів'ян. книга щедро ілюстрована рідкісними світлинами, а також цікавими дружніми шаржами з колекції автора, багато з яких підписані героями малюнків.
Більша частина розповідей присвячена львівським олімпійцям, які здобули дотепер 46 нагород різного гатунку. 2012 року виповниться сто років від першого старту львівського спортсмена на Олімпійських іграх сучасності. Книга унікальна тим, що вперше в Україні в одному виданні зібрано таку кількість знаменитостей спорту, і може бути цікава не тільки історикам, вчителям чи тренерам, але й широкому загалу прихильників спорту.
Драч І. Сатирикон/ Іван Драч; уоряд.І.С. Рябий; передм. І. Славінської; худож.-оформлювач О.А.Гулагова.- Х.: Фоліо, 2017.- 415с. - Мукачево: Карпатська вежа, 2016. - 352 с . Ім'я Івана Федоровича Драча (нар.1936р.) відомо не лише в Україні, а й далеко за її межами. Поет, кіносценарист, драматург, перекладач, мисливець, громадський діяч, перший голова Народного Руху України (1989), лауреат Шевченківської і Державної премій СРСР, кавалер ордену князя Ярослава Мудрого V ступеня (1996), Герой України (2006). Поезія Івана Драча виразно сучасна, масштабна, інтелектуальна, емоційно насичена, вона дозволяє читачеві повернутися в минуле, зазирнути в майбутнє, спонукає перейнятися тривогами нашого часу.
До видання увійшли поезії із книжок " Противні строфи" (2005), "Із майбутньої книги" ( 2007), "Сивим конем" (2011), "Saтириконn/ Pro i contra" (2015), в яких поет чуйно вловив найтонші вібрації сучасності.
Франко.Перезавантаження./ Упоряд. Б Тихоліз., А.Беницький. - Дрогобич: Коло, 2013. - 276 с . Пропоновану книгу-мозаїку склали 22 авторських візії постатті Франка сучасних українських пистменників, критиків, есеїстів, літературознавців, об'єднаних прагненням " перезавантажити" образ класика у суспільній свідомості, перечитати свіжими очима його твори та наново відкрити читачам - і самим собі - Його правдивий Профіль. Тексти, що увійшли до збірки ( студії, спогади, есеї, новели...) кристалізують суб'єктивний досвід наближення до живого, справжнього, незнаного Франка - завжди цікаво й завжди актуально .
Видання адресоване всім зацікавленим читачам, яким небайдужі власна історія - і власне майбутнє.

Дзюба І. М. "Гармонія крізь тугу дисонансів..."/ Іван Дзюба, Ліна Костенко, Оксана Пахльовська. - Київ: Либідь, 2016. -584 с .
Це книжка про письменника в Часі - і про Час у житті й творчості письменника. Перед читачем розгортається ніби писаний на окремих аркушах літопис долі Ліни Костенко - і долі країни в часи тоталітарної системи та в період боротьби за Незалежність, захисту її здобутків. Глобальні історичні події перетинаються зі щасливими й сумними моментами родинного життя, драматичні передчуття й іронічні коментарі переплітаються, голоси рідних і друзів творять поліфонію, яка з хаосу дисонансів вичакловує гармонію, світло, любов.
Дочинець М. Мафтей. Книга написана сухим пером : роман/ Мирослав Дочинець. - Мукачево: Карпатська вежа, 2016. - 352 с . В основу нового роману лауреата Шевченківської премії Мирослава Дочинця лягли неймовірні події в Мукачеві, про які писали європейські газети серидини ХІХ століття. Для чого переповідаються історії? Може, з волі блукаючого відлуння, а може, тому, що діла проминулі срібними нитками вплітаються в мережу сучасної доби... Всі дивляться в дзеркало і майже ніхто не заглядає за скло, за срібний покрив. А головна ж тайна там. Мафтей зазирнув і ...
Сеник Л. Доба розстріляного відродження. Роман опору. Національна ідентичність. Література в час тоталітаризму/ Любомир Сеник. - Львів: ЛНУ імені Івана Франка, 2016. - 418 с . У збірник вибраних праць увійшла монографія про роман опору, а також статті, що були опубліковані в наукових збірниках і присвячені різним аспектам літератури доби "розстріляного відродження".
Книжка призначена для спеціалістів, студентів гуманітарного профілю і читачів, зацікавлених проблемами розвитку українського письменства в ХХ столітті.

Содомора А. Афористичні етюди/ Андрій Содомора. - Львів: Апріорі, 2016. - 360с . Зібрані у цій книжці афористичні етюди - це звязна, в есеїстичному ключі, бесіда про вічне: про світ і людину в ньому, що за ненастанних, упродовж тисячоліть, змін усе-таки в чомусь найсуттєвішому залишаються незмінними, впізнаваними, "про речі, що кожній людині вкрай потрібні, близькі" (Горацій), людині античній - і сучасній.... Низка латинських сентенцій, що служили тут заголовками для етюдів, впроваджено в обіг уперше.
Положій Є. П'ять секунд, пять днів. Роман/ Євген Положій. - Київ: Нора- Друк, 2016. - 176 с . П'ять секунд, п'ять днів, п'ять років, вічність - такий часовий алгоритм нового роману Євгена Положія. Головний герой, який все життя - у Вільних профспілках, на обох Майданах - бореться за справедливість, зрештою, коли посинається війна, йде на фронт і там потрапляє в "Іловайський котел". Тяжко поранений, у складі групи з тринадцяти бійців, намагається вижити в безнадійній ситуації. Після піврічного лікування, восьми операцій, емоційно виснажений, він приймає рішення, що вже зробив свою справу і прийшов час відпочити. Але коли старий товариш - народний герой, той хто разом з ним пліч-о-пліч боровся за правду, тепер силою і страхом створює в рідному місті свою бізнес-імперію, стає очевидним: якщо не борешся зі злом, опиняєшся на темному боці. Тож боротьба триває...
Коробчук П. Священна книга гоповідань./ Павло Коробчук. - Київ: ТОВ"Видавничий дім "Освіта", 2017. - 220 с . Павло Коробчук - один з найцікавіших письменників молодого покоління, автор п'яти поетичних збірок та одного роману, лауреат багатьох конкурсів та літературних слемів. Його твори перекладено англійською, німецькою, італійською, польською, литовською, білоруською, словацькою, російською мовами. Народився й виріс у Луцьку, мешкає в Києві.
"Священна книга гоповідань" - історія життя трьох братів, які потрапляють у парадоксальні кримінальні та вуличні перипетії - викрадання дітей, махінації з нерухомістю, торгівля внутрішніми органами, пограбування банку і товарного поїзда, підробка наукових ступенів, підпал будинку, парламентські вибори, розгін Євромайдану тощо.
Ця книжка - своєрідний реквієм за "гопниками". Книжка про віднаходження релігійності , про фікцію "своєї землі", про кризу середнього віку, про примирення зі старістю, зрештою - про любов.

Суходуб З. Ліна Костенко: Любов'ю-Пам'яттю Причастя/ Зиновій Сузодуб. - Львів: Апріорі, 2016. - 148 с . Пропонований комплект-диптих ( книга разом із компакт-диском) - це вислід спілкування автора Зиновія Суходуба ( члена НСПУ, Заслуженого журналіста України) із поетесою Ліною Костенко у переломні, віхові моменти української історпії середини 2010-х років. Тут зафіксовані "великим планом" солідарність Ліни Костенко із протистуючими проти тоталітарного режиму студентами Києво-могилянської академії, а також - із голодуючими тележурналістами восени 2004 року..., а ще - її роздуми про українську молодь, зворушливі спогади про друзів- побратимів, зокрема Василя Симоненка, Івана Миколайчука....
Хомич М.Є. Територія брехні/ Микола Хомич. - Київ: Юніверс, 2016. - 256 с . Київська Русь, ХІ століття. Князь Володимир і Рогнеда, Ярослав Мудрий і його наречена - шведська принцеса Інгігерда. Насскільки правдиво відображені події минулого в літописах і скандинавських сагах? З упевненістю можна стверджувати лише те, що в минулому люди відчували, страждали і любили, як у наш час. Прочитавши стародавні графіті на стінах київського собору Святої Софії і розгадавши їхню таємницю, герої роману "Територія брехні" вирушають у подорож до Скандинавії - батьківщини нареченої Ярослава Мудрого Інгігерди.
Герої роману - наші сучасники. Випадкова зустріч змушує їх зануритися в тисячолітню таємницю.Бажання докопатися до правди минулого несподівано розкриває загадки їхнього особистого життя. минуле нікуди не зникло. Носіями яких генів є ми, нащадки Київської Русі?
Історичний детектив, написаний у кращих традиціях цього жанру, розкриває маловідомі сторінки давньої української історії.
Курков А. Шенгенська історія/ Андрій Курков; худож.-оформлювач Л.П. Вировець. - Харків:Фоліо, 2017. - 715 с . 21 грудня 2007 року лпівночі Литва приєдналася до Шенгенського простору. Уцю ніч молоді пари, які подружилися на рок-фестивалі, зібралися на хуторі Пієнагаліс, щоб відсвяткувати "Шенгенську ніч" і поділитися одне з одним планами на майбутнє. Інгрида та Клаудіюс говорили про свій переїзд до .Лондона, Андрюс і Барбора збиралися до Парижа, а Рената і Вітас- до Італії. Вони не знали і навіть припустити не могли, чим їм доведеться там займатися. Вони довіряли Європі і були впевнені, що вона їх не підведе. І поки вони сиділи за столом і очікували на "шенгенську північ", далеко від Пієнагаліса до шлагбаума, який перекриває дорогу на литовсько-польському кордоні, підійшов старий з дерев'яною ногою, який знав Європу як свої п'ять пальців. Він дочекався півночі і, як тільки прикордонники підняли назавжди смугастий шлагбаум, став першим литовцем, який перейшов кордон без пред'явлення паспорта. Перед ним теж лежала далека дорога, а в схованці його дерев'яної ноги вирушили в подорож разом зі своїм власником шість його паспортів. І все на одне ім'я - Кукутіс...
Кононович Л. Чигиоинський сотник/Леонід Кононович. - Харків: Видавництво"Ранок" : Фабула", 2016. - 528 с . Леоніда Кононовича звикли вважати основоположником кримінального жанру в українській літературі, але його новий роман "Чигиринський сотник" - щось зовсім інше. Це гостросюжетна оповідь про маленького козака, що немов зринув із надр стародавньої легенди, безтурботного мандрівника в нетрях язичеської демонології, і в той самий час - теперішній лицарський роман, "козацьке фентезі", де національна традиція перегукується із чужоземними містичними практиками, а чудове багатство мови сполучається з бойовою динамікою історичної саги. Це по-справжньому екстремальне читання, несподіваний і гострий погляд на наше минуле й "український мир".
Йовенко С. Жінка у зоні /С.А.Йовенко . - К.: Укр. пропілеї, , 2016. - 484с. - ( Серія In corpore"). До книжки "Жінка у зоні" увійшли вірші, оповідання та повісті, присвячені подвигу українців у жертовній боротьбі з наслідками Чорнобильської катастрофи та протистоянні імперським злочинам влади і Кремля на Майдані. Обидві трагедії обємно розкриваються перед читачем у глибинному екзистенційному вимірі авторської рефлексії.
Також видання містьиь різножанрові поезії різних років - від 60-их до сьогодні.

Нотомб Амелі. Подив і тремтіння:роман /Амелі Нотомб; переклад із фр. Віктора Шовкуна. - Львів: Видавництво Старого Лева, 2017. - 128с.
Це найвідоміший роман бельгійської, удостоєний премії Французької академії, перекладений багатьма мовами.
В основі роману- глибокий конфлікт двох традицій і культур: Сходу й Заходу. Героїня народилася в Японії й тепер повернулася туди працювати й великій токійській компанії. Дівчина робить спроби приносити користь, але ментальне провалля,яке пролягло між нею й роботодавцями, постійно призводить до неприємностей.
Таран Л. Крила Магдалин /Л. Таран . - Чернівці: Букрек, 2017. - 2 32с. Вона не ангел, вона - Магдалина. Рішниця? Свята? Вона - як усі, вона - особлива. Уляна, Інна, Галина, Ліна - це також її імена. Впізнаєте? Може з котроюсь із них вас зводила доля. Може, якась промайнула у вашому сні...
На завершення - цикл любовної лірики 2 Вірші, надіслані Сапфо": як своєрідний щоденник серця.
Для широкого кола читачів.

Чумарна М. Стражі: роман-притча /Марія Чумарна. - Львів: Апріорі, 2017. - 304 с. "Стражі" - роман-притча про шлях людської свідомості до осягнення правди в собі. Його безіменні герої, як шахові фігури на шахівниці людських доль, відображають різноликість Істини, різмаїття поглядів на сенс життя і призначення людини в земному світі. Роман зітканий з притч, міфів, філософських розмислів мудреців різних епох.
В суголоссі з романом - "Новели про Безсмертя": це поезія в прозі, що розкриває таємниці трансформації світу і людської свідомості. Для широкого кола читачів.

Дяченки М. та С. Варпн / Марина та Сергій Дяченки; пер. з рос. Я. Житіна; худож.- оформлювач Н.С. Галавур. - Київ: ДОВЖЕНКО БУКС, 2017. - 316с. Дивовижний світ зі своїми законами. Маги, які творять дива і знають наперед думки простих людей. Захоплюючі пригоди, неймовірні тварини, живіт поля і ліси- у романі М. та С. Дяченків "Варан" є все, що потрібне "справжньому" фентезі. Але є і те, що відрізняє прозу Дяченків від інших,-філософський зміст, одвічні питання, на які можливо, немає відповіді, але які повинна поставити собі кожна людина...

Дяченки М. та С. Темний Світ. Рівновага: роман/ Марина та Сергій Дяченки; пер. з рос. О.Негребецького; худож.- оформлювач Н.С. Галавур. - Київ: Фоліо, 2017. - 283с. Мене звуть Даша Лебедєва. Філфах МДУ, другий курс. Я безтолкова і загалом середнячок. Коли роздавали таланти, мене явно відтіснили кудись у кінець черги... До того, як усе це закрутилось, я гадки не мала, що срібний кулон, який дістався мені від батька, - потужний артефакт і з його допомогою можна бачити Тіней. Я й уявити собі не могла, що ці жахливі безсмертні створіння, які висмоктують із людей радість, любов і життєві сили, будуть загрожувати моїм близьким. І, звичайно, навіть не підозрювала, що на мене можуть звернути увагу відразу двоє хлопців - самовпевнений мажор Сем і чесний добряга Міша
Але про все по порядку. А почалася ця історія з того, що я померла...


Дяченки М. та С. Ключ від Королівства: роман/ Марина та Сергій Дяченки; худож.- іл. Ю.Є.Нікітін; худож.-оформл.Н.С.Галавур. - Харків: Фоліо, 2017. - 283с. "Ключ від Королівства" - перший роман трилогії про пригоди школярки-семикласниці Ліни Лапіної (до трилогії також входять романи "Королівська обіцянка" і "Зло не має влади"). Ця трилогія вийшла в новій серії видавництва "Фоліо" "Світи Марини та Сергія Дяченків", у якій будуть опубліковані майже всі твори (понад 20 томів) письменників, перекладені української та чудово ілюстровані. Також у цій серії 2017 року вийшов друком роман "Страта".
Ліна поверталася зі школи додому - втомлена, з важезним рюкзаком за плечима Незвичайний випадок у тролейбусі привернув до неї увагу дивного чоловіка. Його звали Оберон і, як потім з'ясувалося, він був королем мандрівного Королівства. Ліну, що не одразу погодилася стати бойовим магом, чекають розчарування і перемоги, страх і радість, дружба і зрада...

Дяченки М. та С. Королівська обіцянка: роман/ Марина та Сергій Дяченки; худож.- іл. Ю.Є.Нікітін; худож.-оформл.Н.С.Галавур. - Харків: Фоліо, 2017. - 284с. "Королівська обіцянка" - другий роман трилогії про пригоди школярки - семикласниці Ліни Лапіної ( до трилогії також входять романи "Ключ від Королівства" і "Зло не має влади"). Ця трилогія вийшла в новій серії видавництва "Фоліо" "Світи Марини та Сергія Дяченків", у якій будуть опубліковані майже всі твори ( понад 20 томів) письменників, перекладені українською та чудово ілюстровані. Також у цій серії 2017 року вийшов друком роман "Страта".
Ліна несподівано для себе знову птрапляє у чарівне Королівство, доля якого напряму залежить і від неї. Чи не злякається дівчинка, хоч вона і маг дороги, карколомних небезпечних пригод, що на неї чекають у світі, звідки немає вороття?... ЇЇ супутники - людожер Уйма, некромант Максиміліан, на кожному кроці - пастка, йдеться про життя на краю від загибелі... Але Ліна не відступає від даної нею обіцянки...

Дяченки М. та С. Зло не має влади: роман/ Марина та Сергій Дяченки; худож.-іл. Ю.Є.Нікітін; худож.-оформл. Н.С.Галавур. - Харків: Фоліо, 2017. - 316с.
"Зло не має влади" - останній роман трилогії про пригоди школярки семикласниці Ліни Лапіної ( до трилогії також входять романи "Ключ від королівства" і "Королівська обіцянка"). Ця трилогія вийшла в новій серії видавництва "Фоліо" "Світи Марини та Сергія Дяченків", у якій будуть опубліковані майже всі твори ( понад 20 томів) письменників, перекладені українською та чудово ілюстровані. Також у цій серії 2017 року вийшов друком роман "Страта".
Що чекає Королівство, мешканці якого забули свого короля? Звісно, воно приречене на загибель та запустіння. Тим більше коли його осаджує Сарана - жахлива стонога і сторука навала змітає й витоптує все на своєму шляху, і немає від неї порятунку. У Ліни, мага дороги, є лише три дні, щоб урятувати Королівство....

Дяченки М. та С. Самум: роман, повість, оповідання/ Марина та Сергій Дяченки; пер. з рос. О.Негребецький; худож.-оформл.Н.С.Галавур. - К: ДОВЖЕНКО БУКС, 2017. - 316с.
Вона - сучасна відьма-авантюристка, ворожить і знімає причину на вроки, проте вірить в гроші. Він - демон, що вселився в неї.
Вона - одержима. Він - жорстокий хазяїн.
Двоє ненавидять одне одного і повязані спільною місією. Варто хоч раз помилитися, спізнитися, схибмтм і відьма, ідемон опиняться в пеклі. Однак у такій важкій справі помилка - це тільки справа часу...
До нової книжки Марини та Сергія Дяченків, крім роману "Одержима", увійшли нові повісті та оповідання: "Електрик", "Самум", "Хрущ".
Чумарна М. Камінь навернення: афоризми і притчі про людину і світ /М.Чумарна . Львів: Вид-во АПРІОРІ, 2015. - 240с.
Притча - це маленька піщинка, в якій відображено унівесальні закони океану людського буття. Вона пробуджує розум, душу і уяву людини, аби навернути її серце до істинних цінностей життя.
"Камінь навернення" - третя книжка Марії Чумарної, яка продовжує поетичний діалог автора з носіями древніх знань, розпочатий у книжках "Озеро істини" та "Фоліант мудрості". Вона відкриває читачам нові грані магічного кристала людської мудрості.
Скрябін К. Я.Шонік і Шпіцберген/ Кузьма Скрябін; худож.-оформлювач Л.П. Вировець. -Харків: Фоліо, 2017. - 122с. - (Графіті) Кузьма Скрябін ( справжнє ім'я Андрій Кузьменко) народився в місті Самбір Львівської області 17 серпня 1968 року. Закінчив музичну школу за класом фортепіано. У 1989 році записав першу пісню у складі музичної групи "Скрябін". З того часу став відомим як співак, автор музики і текстів багатьох десятків пісень, а також ще і як талановитий письменик. У видавництві "Фоліо" вийшли друком його книжки "Я, "Побєда" і Берлін" ( українською та російською) і "Я, Паштєт і Армія".
2 лютого 2015 року Кузьма Скрябін загинув в автомобільній аварії.
У повісті "Я, Шонік і Шніцберген", а також у піснях 2006 - 2014 років, що увійшли до видання, якнайкраще розкривається яскравий талант Кузьми з його іскрометним гумором, тонким ліризмом, чіткою громадянською позицією.

Винничук Ю.П. Аптекар: роман/ Юрій Винничук; худож.-оформлювач Л.П. Вировець. - К: ДОВЖЕНКО, 2017. - 318с. Події нового роману Юрія Винничука "Аптекар" відбуваються у 1646- 1648 роках спочатку у Венеціанській республіці, а далі - у Львові. Історичне тло уміло використане для захопливої гри в дійсне-недійсне, де персонажі історичні сусідять з вигаданими, а їхні стосунки формуються у любовні трикутники. Фантазійні описи звучать як реальні, авторська вигадка відходить на другий план, змушуючи читача вірити у світ, витканий зі сну.
Проза Ю. Винничука - це завжди інтригуюча оповідь завдяки бурхливій уяві майстра вишуканих стилізацій.
Автор знову дивує тим, що новий роман, який поєднує у собі метафоричність і гострий сюжет, не схожий на жоден попередній. Хоча окремі натяки й алюзії єднають його з " Тангом смерті"
Винничук Ю.П. Лютеці: роман/ Юрій Винничук; худож.-оформлювач О.А.Гугалова. - Харків: Фоліо, 2017. - 314с. Роман "Лютеція" - черговий постмодерний витвір Юрія Винничука з елементами містики, детективу, еротики, гумору і смутку. Автор зупиняється, як колись Данте, "на півдорозі", щоб озирнутися назад і довідатися, хто він насправді, прагнучи звести порахунки зі своїм молодечим бунтом проти навколишньої совєтської дійсності, розкопати щось більше про свою родину. І все це на тлі нестримних любовних пригод не тільки автора, але й львівського Дон Жуана 1840-их років Івана Вагилевича.
Таємничу Лютецію, дівчину зі снів, розшукують герої роману. На перепоні цих пошуків стоїть не менш таємнича організація, члени якої носять імена карт. А десь поза цим світом триває Велика Битва, звістки про яку приносять ціною свого життя мужні Листарі, до яких належить Лютеція.


Талеб Н. Чорний лебідь. Про (не) ймовірне у реальному житті/ Насім Ніколас Талеб; пер. з англ. Микрла Климчук. - К: Наш Формат, 2017. - 392 с. Цілком очевидно, що життя - це сумарний ефект небагатьох важливих потрясінь. Згадайте своє життя. Перерахуйте важливі події й технологічні винаходи, що припали на ваш вік, і порівняйте з колись напрогнозованим. Скільки їх "Приїхало за розкладом" ? Подивіться на особисте життя, згадайте, як вибирали професію, зустріли свою половинку, емігрували, стикнулися зі зрадою, несподівано розбагатіли або впали у злидні. Чи часто ці події відбувалися за планом?
Малоймовірну подію, яка справляє колосальнийефект, колишній трейдер Насім Талеб влучно називав Чорним лебедем. Його книжка про філософію, психологію і математику рідкісних подій стала свідомим бестселером перекладена на три десятки мов світу і розійшлася колосальним тиражем.
Кідрук М./ Любов і піраньї: роман/ Макс Кідрук. - Харків: Книжковий Клуб "Клуб Сімейного Дозвілля", 2017. - 288с.: іл, кольор.вкл. Будь-хто у своєму житті тікав від проблем. Але мало хто робив це буквально, покинувши всі непорозуміння з коханою та вирушивши у подорож Бразилією! Цього разу в Макса вперше не було плану подорожі, заброньованих хостелів та квитків, а натомість була компанія київських "білих комірців", які вирішили, що зимова відпустка з фотополюванням на кайманів і піраній у Пантаналі більш екзотична, ніж на пляжі Єгипту чи лижні траси Карпат. Тепер найбезлюдніша у світі та водночас сповнена життям волога савана щомиті насміхатиметься з офісної пихи та вражатиме горе-мандрівників зустрічами зі своїми екзотичними мешканцями. І нехай для когось покусаний піраньєю палець стане найбільшою пригодою в житті. Бо ще є ті, для кого пригода - це нові пригоди й нове кохання!

Кідрук М. Зазирни у мої сни: роман/ Макс Кідрук. - 2-ге вид. - Харків: Книжковий Клуб "Клуб Сімейного Дозвілля", 2018. - 528с.: іл. На що здатний батько заради порятунку сина, якого поглинає примара, котра оселилася у снах? Мирону Белінському доведеться шукати відповідь на це запитання самому: його батько покинув родину дуже давно і без пояснень, його друзі не здогадуються про те, що відбувається з маленьким Тео. Мирон проковтне зраду найблищої людини, знехтує порадами лікарів, відмовиться від карєри і навіть дозволить учиним зазирнути в мозок свого сина. Та чи допоможе це здолати силу, яка заволоділа думками Тео? Силу, яка поза життям і смертю, поза добром і злом? І чи не занадто високою буде ціна?

Жадан С. Інтернат: роман /Сергій Жадан. - Чернівці: Меридіан Черновіц,2017. - 336 с. ...Одного разу, прокинувшись, ти бачиш за вікном вогонь. Ти його не розпалював. Але гасити його доведеться й тобі...
...Січень 2015 року. Донбас. Паша, вчитель однієї зі шкіл, спостерігає, як лінія фронту неухильно наближається до його дому. Стається так, що він змушений цю лінію перетнути. Щоби потім повернутись назад. І для цього його щонайменше потрібно визначитись, на чиєму боці його дім...


Винничук Ю.П. Діви ночі / Юрій Винничук; худож.-оформлювач В.М. Карасик. - К.:ДОВЖЕНКО БУКС,2017. - 314с. Повість "Діви ночі" - один з найвідоміших бестселерів української літератури. Він був надрукований ще 1992 року, декілька разів перевидавався, але знову швидко зникав із полиць. ... Події книги розгортаються у 1978 році. Герой повертається з армії і з головою поринає у шалений вир життя - такого, якого він ще не знав. " Фарцовка", друзі-сутинер, проститутки, стара пані, що у своїй "школі" готує дівчат для певних послуг, - за всім цим світом герой спочатку лише споглядає. Але швидко стає у ньому "своїм"...
Ульяненко О. Син тіні: роман/ Олесь Ульненко; худож.- оформлювач Д.О.Самойленко. - Харків: Бібколектор, 2017. - 282с. Олесь Ульяненко (справжнє ім'яОлександр Ульянов; 1962-2010) - найрадикальніший і найжорстокіший, скандальний і непередбачуваний український письменник, автор понад 20 романів.
У романі " Син тіні" ( 2001) розповідається про тіньовий бік бізнесу. "Куди б ти не перевів погляд, - пише Олесь Ульяненко, - ти можеш, не маючи совісті, а маючи меткий практичний розум, уміння рахувати, використовуючи психологію і вдачу крадія, вийти, як не крути, в люди". Саме так і жив головний герой цього твору - вбивав, зраджував, отруював атмосферу навколо себе і кайфував від власної безкарності. Але дечого він не врахував - що над нами є Бог, чиї жорна мелють помалу, зате певно...

Дереш Л. Спустошення. Роман/ Любко Дереш. - Львів: Видавництво Анетти Антоненко, 2017. - 376с. Реставрація імперії і проект надлюдини, воля й обумовленість, герої креативного класу і нова Орда, що жене своїх коней із розвезлих надр свідомості. Спустошення шириться світом... Спекотний серпневий день. Троє чоловіків опиняються на одній лінії подій. Кожен здійснює відчайдушну спробу змінити власний сценарій, сценарій людей навколо, сценарій історії. Відомий журналіст Федір Могила влаштовується помічником серйозного інвестора, який бажає вкрай швидко сформувати ринок психотехнологій. Вони вступають в альянс із колишнім працівником радянських закритих лабораторій, професором Гуровим, щоб здійснити інноваційний прорив. Однак кожен із учасників цього союзу, як виявляється, має приховані мотиви. Що це? Сценарії, запущені з аномальної Зони? Постінформаційний апокаліпсис? Чи жадоба сенсу, щоби вистояти у боротьбі зі Звіром, якого Гайдеггер називав Ніщо? Новий роман Любка Дереша " Спустошення" - про межу, з-за якої не повертаються.
Кузів О. Назови мене своєю/ О. Кузів - Львів: Апріорі, 2017. - 328 с. Пристиглі важкі грона винограду промовисто глипають на мене з-поміж листя. Обережно зриваю їх, стараючись не зранити бодай ягідки чужої душі, а вдома вже чавлю-витискаю з нього сік, що аж бризкає навсібіч.
У величезний бутельіз грубого скла, що стоїть на видному місці, вперлося, аби перепочити, сонце - і сік заграв, зашумів, заговорив, забулькав... День, тиждень, місяць, а там, гляди, і вино вистоялося, очистилося, посвітліло та стало міцне й ароматне.
Пригублюю - і згадую кожну ягідку зокрема, кожну чужу мелодію, кожне словечко, що вибродило, викристалізувалося у посудині моєї душі і вилилося благодатним хмільним напоєм на папір.
Осьде і вас пригощпаю духмяним напоєм, спробуйте - смачно ж...

Романчук О.К. Зоряний кристал: Наук.-фантаст. роман. - Третє видання, змін. і доповн. - Львів: Універсум, 2016. - 276 с. З перших сторінок роману читачі стають свідками загадкових подій що сталися на знаменитому англійському аукціоні "Сотбіс". Під час розпродажу антикваріату на очах враженої публіки один із найцікавіших експонатів - чаша-кристал, відома як Чаша Святого Грааля, - несподівано піднявся в повітря й щез. Через деякий час на екранах військових радарів були зафіксовані три нерозпізнані об'єкти, ідентифікувати які не вдалося... Загадка Чаші Святого Грааля веде читача від стану сучасної археологічної експедиції професора Бандури під покрив пальм Стародавнього Єгипту, Індії та древньої Еллади. історія таємничих реліквій, знайдених вченими, становить другий план роману. Сліди їх приводять до Індії періоду визвольної війни проти англійського панування під орудою легендарного Шіваджі. Читачі зустрінуться з мужніми козаками-запорожцями, а також з Д'Артаньяном і Сірано де Бержераком...
Роман відзначають пильна увага до історичних і наукових і документів, сміливість і несподіваність художніх і наукових гіпотез, гостра сюжетна інтрига.
Братунь Р. Глибини часу не міліють. Вибране/ упоряд.Н колісніченко-Братунь. - Львів: Світ, 2012. - 280 с. Книга вибраних творів Ростислава Братуня не випадково має назву "Глибини часу не міліють". З плином часу монументальна постать Братуня - громадського діяча, одного з лідерів національного відродження, провідника у боротьбі за незалежність України, першого демократичного, по-справжньому народного депутата Львівщини до Верховної Ради СРСР відтіснила Братуня - поета, в творах якого оригінальна метафоричність і щирість ліричної сповіді переплелись з епічністю та сміливо-провокативним для його часу пошуком модерного слова. У глибинах часу загубилось для загалу й авторство текстів пісень, які стали духовним скарбом нашого народу. Читачам пропонується захоплююча мандрівка хронологічною течією зростання поетичного таланту видатного українського поета Ростислава Братуня. До книги ввійшов також досі неопублікований щоденник цієї неординарної особистості. Для широкого кола читачів.
Калитко К. Земля Загублених, або Маленькі страшні казки: оповідання/ Катерина Калитко. - Львів: Видавництво Старого Лева, 2017. - 2 с. Земля Загублених щодня дрейфує морями альтернативної географії строго паралельно із нашою щоденною, звичною географією. Земля Загублених виникла для того, щоб надто інші люди, витіснені з "нормального" світу, мали куди піти. Виросла з потреби в укритті та оперті. Вона перероджується і розростається щоразу, коли черговий інакший переживає свою відкинутість, і тому постійно оточена водою, як ембріон. Тому й усі неймовірно різні люди цього малого світу - так чи інакше родичі, так чи інакше повторюють долі одне одного. Ця книжка в ритмі дихання - про них. Кожна історія - як міст через воду, щоб пройти і навчитися дихати в унісон з іншими.
O'Коннор-Вільчинська В. На еміграції: роман/Валерія О' Конор-Вілінська; Львів: Світ, 2005. - 232 с. Валерія О'Коннор-Вільнська (1867-1930) - письменниця і активна громадська діячка (член Центральної Ради) народилася у Кремензькому повіті, з 1919 р. - на еміграції у Відні, а згодом у Чехословаччині. У співпраці з О. Олесем і Л.Старицькою-Черняхівською написала п'єси "Сніговий баль" та "Візит" (1910), авторка імпресіоністичних драм "Інститутка"(1911), "Сторінка минулого" (1912), новели "Скраб" (1924), спогадів "Лисенки й Старицькі" (опубліковані після смерті письменниці в 1936 р.), дитячих п'єс, перекладала твори французьких класиків. Друкувалася у часописах "Сяйво", "Львівський науковий вісник", "Нова Україна" та ін. З роману " На еміграції" були надруковані тільки окремі розділи ( "Автомобіль", "Криничка"). Повністю цей роман друкується вперше.
Мориквас Н. Меланхолія Степана Чарнецького: Есей/ Надія Мориквас. - Львів: Світ, 2005. - 384 с., іл. Розповідається про непросту, навіть трагічну долю одного з найцікавіших представників львівських молодомузівців Сткпана Чарнецького (1881-1944), автора дотепних і гострих новел і файлетонів, компетентного та спостережливого театрально-музичного критика, автора актуального і в наш час нарису " Історія українського театру в Галичині". Широко використані цікаві архівні матеріали, спогади сучасників поета, зокрема його дочки Олександри. Книга вражає майстерно вписаним колоритом львівського богемного життя 20-30-х років ХХ ст.
Лойко С. Рейс/ Сергій Лойко. - Київ: Брайт Стар Паблішинг, 2017. - 432 с. В основуроману-трилера відомого письменника, автора світового бестселера "Аеропорт", покладено реальні події. Головний герой самостійно розслідує обставини загибелі його дружини й доньок, які летіли в "Боїнгу", збитому над Донбасом. Захопливий сюжет не відпускає уваги читача до останньої сторінки.
Алексієвич С. Час SECOND-HAND ( кінець червоної людини)/ Світлана Алексієвич; Пер. з рос. Л.Лисенко. Вид.2-е. - Київ: ДУХ І ЛІТЕРА, 2016. - 464 с. Ця книга стала останньою в циклі з п'яти праць Світлани Алексієвич під загальною назвою "Червона людина. Голоси утопії". "Комунізм мав божевільний план, розповідає авторка у передмові до книги, - переробити "стару" людину, "ветхого Адама". І це здійснилося... може, лише це й здійснилося. За сімдесят з гаком років у лабораторії марксизму-ленінізму створили окремий людський тип - " homo soveticus". Хтось вважає, що це трагічний персонаж, а хтось називає його "совком". Мені здається, я знаю цю людину, вона добре мені знайома, я з нею поруч, пліч-о-пліч, прожила чимало років. Вона - це я. Це мої знайомі, друзі, батьки".
Монологи, що потрапили до книги авторка записувала протягом останнього десятиріччя, мандруючи всім колишнім Радянським Союзом.
"Час секонд-хенд" - це мій діагноз нам, що ми зробили за 20 років, нашому злочинному романтизмові та, як я зараз вважаю, нашій мовчанці, нашій теперішній німоті й мовчанню еліти. Ми поступилися владою бандитам. Я навіть не знаю, як назвати. Це вже навіть не політики, а такий орден тих, хто має доступ до російського пирога. Ось вони його розділили, і це такий своєрідний орден".
Альєнде І. Японський коханець. Роман/ Переклад з іспанської Сергія Борщевського. - Львів: Видавництво Анетти Антоненко, 2017. - 248 с. Альма Беласко й Ірина Базілі, різні за віком, походженням, соціальним станом - не мали б ніколи зустрітися. Однак доля ( чи воля письменниці) звела їх одного дня в інтернаті для літніх людей у Каліфорнії. Ця зустріч зумовила низку подій, які наче розсунули часові та географічні межі, відбуваються у різних куточках світу сьогодні й у минулому. "Японський коханець" Ісабель Альєнде, як і інші її твори, не відпускає читача до останньої сторінки, зворушує і зачаровує, дивує і приголомшує, магія слів зі сторінок книжки просякає в реальне життя тих, хто її читає.
Сосьє Ж. Дощило птахами. Роман/ Жослін Сосьє; переклад з французької І. Рябчія. - Львів: Видавництво Анетти Антоненко, 2017. - 160 с. Навіщо жінка-фотограф прямує до таємничого лісу? Хто такий Тед Бойчук? Як йому вдалося вижити під час жахливої катастрофи? Цього фотограф так і не дізналаяс, адже Бойчук помер якраз перед її прибуттям до маленького хутору посеред хащ. Два літні мешканці хутору - Том і Чарлі - ще не знають, що поява фотографа повністю змінить їхнє життя. Так само, як і поява іншої старенької леді..." Дощило птахами" (2011) - не лише масштабна історична драма, а й лірична оповідь про маленьких людей, які втекли від гомінкого світу у праліс. Надзвичайно зворушливий роман Жослін Сосьє відзначено премією "П'ять континентів Франкофонії" (2011), Літературною премією колежів, премією ім. Ренге Літературної академії Квебеку, преміями "Франція-Квебек" та читачів "Радіо Канада", а також читацькою премією Книжкового салону у Монреалі (2012). Роман перекладено німецькою, шведською, англійською та нідерландською мовами.
Адамс Р. Небезпечні мандри: роман/Річард Адамс; з англ. Олександр Мокровольський. - Київ: РІДНА МОВА, 2017. - 544с. : іл. - (Серія "Великий роман") . "Небезпечні мандри" - найзнаменитіший роман сучасного англійського письменника Річарда Адамса (1920-2016) в жанрі героїчного фентезі. автор описує пригоди кількох відчайдухів - молодих диких кролів, які, рятуючись, покинули свою домівку в пошуках ліпшої долі. Кожна мить для них сповнена небезпек , і нікому невідомо, чи досягнуть вони заповітної мети..
Це одна з найкращих книжок, написаних у ХХ ст., що посідає достойне місце в одному ряду з твормами Антуана де Сент Екзюпері, Рея Бредбері, Річарда Баха та інших знаменитих письменників.
Ренд А. Атлант розправив плечі. Частина перша. Несуперечність/Айн Ренд; з англ. А. Переверзєва, В.Стах.-т5-те вид. - Київ: Наш формат, 2017. - 392 с. Іноді дитячі мрії збуваються. Дагні Таггарт керує найбільшою в країні залізницею. Генк ріарден запроваджує революційну технологію в металургії. Елліс Ваятт перетворює Богом забуту землю на промисловий рай. У їхніх руках - наймогутніші крпороції, що від них залежить доля країни. вони - сучасні атланти. Їхня релігія - економіка, їхня відповідальність - тягар усього світу. Колись вони мріяли змінити життя суспільства, а тепер їм доводиться чути, що вся їхня праця лише помножує несправедливість. Що всім людям потрібні однакові права і можливості.
Спершу атланти лише знижували плечима. Але настане той день, коли їм остаточно набридне тримати цей світ на своїх плечах. І вони підуть.

Ренд А. Атлант розправив плечі. Частина друга. Або-або/Айн Ренд; з англ. А. Переверзєва, В.Стах.-т5-те вид. - Київ: Наш формат, 2017. - 432 с. Країна стрімко летить у прірву : моторошна криза охоплює всі царини людського життя. Псевдовчені наполегливо пропагують: мислення - це ілюзія, пошук будь-якого сенсу - абсурд, і зрештою уряд оголошує мораторій на розум. Талановиті підприємці безслідно зникають, кидаючи своє виробництво напризволяще або знищуючи його. Головні герої роману - Дагні Таггарт і Генк Ріарден - відчайдушно намагаються відвернути катастрофу. Дагні переконана, що в країні з'явився таємничий Руйнівник, ціль якого - крах економіки і тотальна деградація людей. Жінка не покидає надії відтворити досконалий двигун, але перспективний молодий науковець, який погодився допомогти їй, відмовляється працювати на благо невігласів. Дагні не хоче відмовлятися від свого задуму, тож їде на зустріч зі зневіреним дослідником, а в дорозі знайомиться з волоцюгою. Свого часу він працював там, де й зародилося "чисте зло", яке зараз пожирає країну...
Друга частина роману містить блискучі світоглядні монологи, вкладені в уста Франциско Д'Анконії та Генка Ріардена.

Ренд А.Атлант розправив плечі. Частина перша.
А є А/Айн Ренд; з англ. Софії Андрухович. - 5-те вид. - К.: Наш формат, 2017.-658 с.
Країна, яку залишили її творці, винахідники та мислителі, приречена на війну, голод і смерть. Владу захоплюють невігласи, корупціонери й мародери. Історія триває бодай тому, що одна вольова жінка на ім'я Дагні Таггарт переконана, що досконалий світ справжніх цінностей існує. Вона намагається зламати сценарій неминучої катастрофи. Її Атлантида не міф. У світі ще є сміливці, спроможні створити суспільний лад, де немає конфліктів, не виникає потреби в самопожертві, жодна людина не становить загрози для мети інших. Бунтівні атланти знають, що розум таки переможе.
В останній частині свого фундаментального роману ідей Айн Ренд змальовує цілісну філософську систему, яка досі викликає палкі дискусії, де від захвату до обурення-один крок.
Канг Х. Вегетаріанка: Роман/ Хан Канг; пер. з англ. А. Асман. - Київ: Видавнича група КМ-БУКС, 2017. - 176 с. Одного ранку Джінг-хай прокинулася з усвідомленням, що вона більше ніколи не їстиме м'яса. На цьому й завершується звичний для читача класичний сюжет. Жанр роману південно-корейської письменниці Хан-Канг балансує між домашнім трилером, притчею про трансформацію і деревофільною медитацією, а оповідь ведеться від імені нікчемного чоловіка героїні, який працює в офісі, одержимого свояка-художника і заклопотаної старшої сестри. Ці герої працюють, відчувають муки творчості, облаштовують власне життя, а от сама Джінг-хай припиняє робити будь-що взагалі.

Бернс Р. Моя любов: Вибрані твори/ Роберт Бернс ; пер. з англ. ; упорядник та автор приміток Василь Габор. - Львів: ЛА "Піраміда", 2016. - 416 с.
Славетний шотландський поет Робертс Бернс ( 1759-1796) став поетичним символом рідного краю. В своїх творах він славить невгасиму життєлюбність свого народу та оспівує життя простих людей, любов і дружбу, ніжність і мужність, злагоду і мир.
Келлі М.Х. Бузкові дівчата: Роман/ Марта Холл Келлі ; пер. з англ. В.Горбатька. - Київ: Нора-Друк, 2017. - 544 с. Кароліна Феррідей працює у Французькому консульстві у Нью-Йорку. Але її життя кардинально змінюється, коли гітлерівська армія вторгається до Польщі у вересні 1939 року, а невдовзі у 1940 році окуповує Францію.
Польська дівчина Кася Кужмерик розуміє, що її безтурботна молодість закінчилася, коли, після окупації Польщі нацистами, починає виконувати доручення підпільного руху опору. у напруженій атмосфері одинн хибний крок може мати згубні наслідки.
Для амбітної молодої німецької лікарки Герти Оберхойзер оголошення про роботу у перевиховному жіночому таборі здається квитком у нові професійні сфери. Але вона опиняється в пастці нацистського концтабору і стає однією з лікарів-злочинців, що робили досліди над живими людьми.
Життя цих трьох жінок неймовірним чином перетинається. Їхні історії розгортаються на різних континентах: від Нью-Йорка до Парижа, Німеччини та Польщі. Кароліна і Кася прагнуть відновити справедливість для тих, кого історія забула

*********************

лютий 2018 р
Караванський С. Практичний словник синонімів української мови.4-те вид., опрацьоване і доповн/ С. Караванський. - Львів: БаК, 2012. - 536 с.

Практичний словник синонімів української мови - це лексикографічний довідник для підшукування синонімів, тобто слів з однаковим чи приблизно однаковим значенням. Лексика словника охоплює всі сфери людської діяльності, надаючи користувачам широкий вибір можливих синонімів та варіянтних форм. Крім твердо запроваджених у практику лексичних одиниць, словник фіксує також рідковживані та безпідставно занедбані терміни й вирази української мови. Подекуди цитовано й оказіоналізми: новотвори та слова-пропозиції. Словник послуговується правописом 1928 р., але наводить і форми усталені колоніяльним правописом.


Федоришин М. Англо-український словник з українською транскрипцією/ За ред. Н.Гайдук і П.Корнеса. - Львів: БаК, 2009. - 248с.

Цей словник виходить другим виданням, переробленим та доповненим. Він зосереджує увагу на одному з найважчих аспектів вивчення англійської мови - читанні та вимові слів. Запропоновано оригінальну систему транскрипції звуків англійської мови українськими літерами й подано таблицю її відповідності знакам міжнародної фонетичної транскрипції. Словник містить близько 7000 найуживаніших слів англійської мови і має покажчик українських слів ( понад 3000), яким можна користуватися як українсько-англійським словничком. Розрахований на всіх, хто вивчає англійську мову.Історія релігії в Україні: Науковий щорічник/ Інститут релігіїзнавства - філія Львівського музею історії релігії; Упоряд. О. Киримчук, М.Омельчук, І.Орлевич. - Львів:Логос, 2005.- Книга І. - 638 с.

Вміщені у збірнику наукові праці охоплюють широке коло питань з Історії релігії в Україні з дохристиянських часів і до сьогодні. Зокрема розглядаються теми про вірування слов'ян і висвітлення археологічних досліджень у вивченні поховального обряду на терені Давньоруської держави, християнізація Русі-України, історія християнських та інших конфесій в Україні, включаючи східні релігії, а також досліджуються питання збереження духовного і культурного надбання та впливи християнства на розвиток сакрального мистецтва.

Історія релігії в Україні: Науковий щорічник/ Інститут релігіїзнавства - філія Львівського музею історії релігії; Упоряд. О. Киримчук, М.Омельчук, І.Орлевич. - Львів:Логос, 2005.- Книга ІІ. - 892 с.

Вміщені у збірнику наукові праці охоплюють широке коло питань з Історії релігії в Україні з дохристиянських часів і до сьогодні.

Історія релігії в Україні: Науковий щорічник/ Інститут релігіїзнавства - філія Львівського музею історії релігії; Упоряд. О. Киримчук, М.Омельчук, І.Орлевич. - Львів:Логос, 2006.- Книга І. - 765 с.

Вміщені у збірнику наукові праці охоплюють широке коло питань з Історії релігії в Україні з дохристиянських часів і до сьогодні. Зокрема розглядаються теми про вірування слов'ян і висвітлення археологічних досліджень у вивченні поховального обряду на терені Давньоруської держави, християнізація Русі-України, історія християнських та інших конфесій в Україні, включаючи східні релігії, а також досліджуються питання збереження духовного і культурного надбання та впливи християнства на розвиток сакрального мистецтва.

Історія релігії в Україні: Науковий щорічник/ Інститут релігіїзнавства - філія Львівського музею історії релігії; Упоряд. О. Киримчук, М.Омельчук, І.Орлевич. - Львів:Логос, 2006.- Книга ІІ. - 824 с.

Вміщені у збірнику наукові праці охоплюють широке коло питань з Історії релігії в Україні з дохристиянських часів і до сьогодні. Зокрема розглядаються теми про вірування слов'ян і висвітлення археологічних досліджень у вивченні поховального обряду на терені Давньоруської держави, християнізація Русі-України, історія християнських та інших конфесій в Україні, включаючи східні релігії, а також досліджуються питання збереження духовного і культурного надбання та впливи християнства на розвиток сакрального мистецтва.

Історія релігії в Україні: Науковий щорічник/ Інститут релігіїзнавства - філія Львівського музею історії релігії; Упоряд. О. Киримчук, М. Омельчук, І. Орлевич. - Львів:Логос, 2007. - Книга І. - 964 с.

Вміщені у збірнику наукові праці охоплюють широке коло питань з Історії релігії в Україні з дохристиянських часів і до сьогодні. Зокрема розглядаються теми про вірування слов'ян і висвітлення археологічних досліджень у вивченні поховального обряду на терені Давньоруської держави, християнізація Русі-України, історія християнських та інших конфесій в Україні, включаючи східні релігії, а також досліджуються питання збереження духовного і культурного надбання та впливи християнства на розвиток сакрального мистецтва.


Історія релігії в Україні: Науковий щорічник/ Інститут релігіїзнавства - філія Львівського музею історії релігії; Упоряд. О. Киримчук, М.Омельчук, І.Орлевич. - Львів:Логос, 2007.- Книга ІІ. - 736 с

Вміщені у збірнику наукові праці охоплюють широке коло питань з Історії релігії в Україні з дохристиянських часів і до сьогодні.

Історія релігії в Україні: Науковий щорічник/ Інститут релігіїзнавства - філія Львівського музею історії релігії; Упоряд. О. Киримчук, М. Омельчук, І. Орлевич. - Львів: Логос, 2008. - Книга І. - 879 с.

Вміщені у збірнику наукові праці охоплюють широке коло питань з Історії релігії в Україні з дохристиянських часів і до сьогодні. Зокрема розглядаються теми про вірування слов'ян і висвітлення археологічних досліджень у вивченні поховального обряду на терені Давньоруської держави, християнізація Русі-України, історія християнських та інших конфесій в Україні, включаючи східні релігії, а також досліджуються питання збереження духовного і культурного надбання та впливи християнства на розвиток сакрального мистецтва.

Історія релігії в Україні: Науковий щорічник/ Інститут релігіїзнавства - філія Львівського музею історії релігії; Упоряд. О. Киримчук, М.Омельчук, І.Орлевич. - Львів:Логос, 2008. - Книга ІІ. - 823 с.

Вміщені у збірнику наукові праці охоплюють широке коло питань з Історії релігії в Україні з дохристиянських часів і до сьогодні

Історія релігії в Україні: Науковий щорічник/ Інститут релігіїзнавства - філія Львівського музею історії релігії; Упоряд. О. Киримчук, М. Омельчук, І. Орлевич. - Львів: Логос, 2009. - Книга І. - 1008 с.

Вміщені у збірнику наукові праці охо плюють широке коло питань з історії релігії в Україні з дохристиянських часів і до сьогодні. Зокрема розглядаються теми про вірування слов'ян і висвітлення археологічних досліджень у вивченні поховального обряду на терені Давньоруської держави, християнізація Русі-України, історія християнських та інших конфесій в Україні, включаючи східні релігії, а також досліджуються питання збереження духовного і культурного надбання та впливи християнства на розвиток сакрального мистецтва.
Не залишилися поза увагою актуальні проблеми сучасного релігійного становища в державі.


Історія релігії в Україні: Науковий щорічник/ Інститут релігіїзнавства - філія Львівського музею історії релігії; Упоряд. О. Киримчук, М.Омельчук, І.Орлевич. - Львів:Логос, 2009.- Книга ІІ. - 786 с.

Вміщені у збірнику наукові праці охоплюють широке коло питань з Історії релігії в Україні з дохристиянських часів і до сьогодні.

Історія релігії в Україні: Науковий щорічник/ Інститут релігіїзнавства - філія Львівського музею історії релігії; Упоряд. О. Киримчук, М.Омельчук, І.Орлевич. - Львів:Логос, 2010. - Книга І. - 936с.

Вміщені у збірнику наукові статті охоплюють широке коло питань релігієзнавства: особливості дохристиянських вірувань, історії розвитку конфесій, богословської думки, філософії, державно-церковних відносин, та сакрального мистецтва. Зокрема у книзі І розглядаються різноманітні аспекти становлення християнства в Київській Русі, становища християнських церков (православ'я, римо- і греко-католицизму), потестантизму) на українських землях, що в різні часи входили до складу Першої та Другої Речі Посполитої, Габсбурзької та Російської монархії, Радянського Союзу. З'ясовуються актуальні проблеми національного релігійного відродження ХХ ст.


Історія релігії в Україні: Науковий щорічник/ Інститут релігіїзнавства - філія Львівського музею історії релігії; Упоряд. О. Киримчук, М.Омельчук, І.Орлевич. - Львів:Логос, 2010.- Книга ІІ. - 1064с.

Вміщені у збірнику наукові статті охоплюють широке коло питань релігієзнавства: особливості дохристиянських вірувань, історії розвитку конфесій, богословської думки, філософії, державно-церковних відносин, та сакрального мистецтва.

Зокрема у книзі ІІ з'ясовуються актуальні проблеми сучасного релігійного розвитку в Українській державі. Філософськи осмислюється суспільне призначення релігії. Не залишилися поза увагою історія вірменських та європейських релігійних громад, розвиток мусульманства та східної традиції в Україні. Досліджуються особливості сакрального мистецтва, проблеми збереження духовного і культурного надбання. Висвітлюються питання краєзнавства, сакрального туризму, історії християнських комплексів тощо.


Історія релігії в Україні: Науковий щорічник/ Інститут релігіїзнавства - філія Львівського музею історії релігії; Упоряд. О. Киримчук, М. Омельчук, І. Орлевич. - Львів:Логос, 2011. - Книга І. - 782 с.

Наукові статті збірника охоплюють широке коло питань історії розвитку конфесій та державно-церковних відносин. Розглядаються різноманітні аспекти зародження християнства в Київській Русі, становища християнських церков (православя, римо- і греко-католицизму, протестантизму) на українських землях, що в різні часи входили до складу Першої та Другої Речі Посполитої, Габсбурзької та Російської монархії, Радянського Союзу. Зясовуються актуальні проблеми національного релігійного відродження ХХ- початку ХХІ ст.Історія релігії в Україні: Науковий щорічник/ Інститут релігіїзнавства - філія Львівського музею історії релігії; Упоряд. О. Киримчук, М.Омельчук, І.Орлевич. - Львів:Логос, 2011. - Книга ІІ. - 666 с.

Наукові статті збірника охоплюють широке коло питань релігієзнавства: богословської думки, філософії, міфології, сакрального мистецтва та музеєзнавства. Розглядаються проблеми збереження сакральних пам'яток.

Історія релігії в Україні: Науковий щорічник/ Інститут релігіїзнавства - філія Львівського музею історії релігії; Упоряд. О. Киримчук, М. Омельчук, І. Орлевич. - Львів:Логос, 2012. - Книга І. - 840 с.

Наукові статті збірника охоплюють широке коло питань історії розвитку конфесій та державно-церковних відносин. Розглядаються різноманітні аспекти зародження християнства Київській Русі, становища християнських церков ( православ'я, римо- і греко-католицизму, протестантизму) на українських землях, що в різні часи входили до складу Першої та Другої Речі Посполитої, Габсбурзької та Російської монархії, Радянського Союзу.


Історія релігії в Україні: Науковий щорічник/ Інститут релігіїзнавства - філія Львівського музею історії релігії; Упоряд. О. Киримчук, М.Омельчук, І.Орлевич. - Львів:Логос, 2012.- Книга ІІ.Частина 2: Філософія. Політологія. Частина 3: Сакральне мистецтво. - 662 с.

Наукові статті другої частини збірника охоплюють широке коло питань релігієзнавства, богословської думки, філософії; з'ясовуються актуальні проблеми національно-релігійного відродження кінця ХХ - початку ХХІ століття, сучасних державно-конфесійних відносин в Україні. У третій частині збірника розкрито питання збереження сакральних пам'яток, теоретичні засади іконографії, храмового інтер'єру і декору.


Історія релігії в Україні: Науковий щорічник/ Інститут релігіїзнавства - філія Львівського музею історії релігії; Упоряд. О. Киримчук, М.Омельчук, І.Орлевич. - Львів:Логос, 2013.- Книга І. Історія. - 834с.

Наукові статті збірника охоплюють широке коло питань історії розвитку конфесій та державно-церковних відносин. Розглядаються різноманітні аспекти зародження християнства в Київській Русі, становища християнських церков ( православ'я, римо-і греко-католицизму, протестантизму) на українських землях, що в різні часи входили до складу Першої та Другої Речі Посполитої, Габсбурзької та Російської монархії, Радянського Союзу. З'ясовуються актуальні проблеми національного релігійного відродження ХХ - початку ХХІ століття.Історія релігії в Україні: Науковий щорічник/ Інститут релігіїзнавства - філія Львівського музею історії релігії; Упоряд. О. Киримчук, М.Омельчук, І.Орлевич. - Львів:Логос, 2013.- Книга ІІ. Частина 2: Соціологія і політологія. Частина 3:Філософія та етнологія. Частина 4: Музейництво, сакральне мистецтво. - 638 с.

Наукові статті другої частини збірника з'ясовують актуальні проблеми національно-релігійного відродження кінця ХХ- початку ХХІ століття. Третя частина збірника охоплює широке коло питань релігієзнавства, богословської думки, філософії. У четвертій частині розкрито питання збереження сакральних пам'яток, теоретичні засади іконографії, храмового інтер'єру і декору.


Історія релігії в Україні: Науковий щорічник/ Інститут релігіїзнавства - філія Львівського музею історії релігії; Упоряд. О. Киримчук, М.Омельчук, І.Орлевич. - Львів:Логос, 2013.- Книга І. Історія. - 834с.

Наукові статті збірника охоплюють широке коло питань історії розвитку конфесій та державно-церковних відносин. Розглядаються різноманітні аспекти зародження християнства в Київській Русі, становища християнських церков ( православ'я, римо-і греко-католицизму, протестантизму) на українських землях, що в різні часи входили до складу Першої та Другої Речі Посполитої, Габсбурзької та Російської монархії, Радянського Союзу. З'ясовуються актуальні проблеми національного релігійного відродження ХХ - початку ХХІ століття.


Історія релігії в Україні: Науковий щорічник/ Інститут релігіїзнавства - філія Львівського музею історії релігії; Упоряд. О. Киримчук, М.Омельчук, І.Орлевич. - Львів:Логос, 2014. - Книга І. - 808 с.

Наукові статті збірника охоплюють широке коло питань історії розвитку християнства від найдавніших часів до кінця ХХ ст. Розглядаються різноманітні аспекти політичного, правового, правового і культурного становища православ'я, римо- і греко-католицизму, протестантизму.


Історія релігії в Україні: Науковий щорічник/ Інститут релігіїзнавства - філія Львівського музею історії релігії; Упоряд. О. Киримчук, М.Омельчук, І.Орлевич. - Львів:Логос, 2014.- Книга ІІ. - 642 с.

Наукові статті збірника охоплюють широке коло питань історії розвитку християнства від найдавніших часів до кінця ХХ ст. Розглядаються різноманітні аспекти політичного, правовового, правового і культурного становища православя, римо- і греко-католицизму, протестантизму.


Історія релігії в Україні: Науковий щорічник/ Інститут релігіїзнавства - філія Львівського музею історії релігії; Упоряд. О. Киримчук, М.Омельчук, І.Орлевич. - Львів:Логос, 2015.- Книга ІІ. - 540 с.

Статті збірника охоплюють широке коло питань релігієзнавчої та богословської тематики, у т. ч. релігійної міфології й космогонічної теорії сучасного світу. Розглядаються також різноманітні проблеми історії храмової архітектури, іконопису, сакральної музики, музейництва тощо.

Історія релігії в Україні: науковий щорічник світлій памяті професора Ярослава Дашкевича (1926- 2010)/ Інститут релігіїзнавства - філія Львівського музею історії релігії; Упоряд. М.Капраля, О. Киримчук, І.Орлевич. - Львів:Логос, 2016.- Книга І: Церковна історія. - 734 с.

Публікуються статті, повідомлення, публікації документів, огляди та рецензії з актуальних проблем історії релігійних вірувань та конфесій, філософії, етнології, політології та соціології релігії. Досліджуються сакральні пам'ятки України, іконографія, архітектура, сакральна музика.

Історія релігії в Україні: науковий щорічник світлій памяті професора Ярослава Дашкевича (1926- 2010)/ Інститут релігіїзнавства - філія Львівського музею історії релігії; Упоряд.М. Капраля, О. Киримчук, , І.Орлевич. - Львів:Логос, 2016. - Книга ІІ: Філософія, соціологія, політологія релігії; Частина 3: Сакральні пам'ятки. - 686 с.

Публікуються статті, повідомлення, публікації документів, огляди та рецензії з актуальних проблем історії релігійних вірувань та конфесій, філософії, етнології, політології та соціології релігії. Досліджуються сакральні пам'ятки України, іконографія, архітектура, сакральна музика.


Історія релігії в Україні: Науковий щорічник / Інститут української археографії та джерелознавства ім. М.С.Грушевського; Інститут філософії ім. Г.С. Сковороди; КЗ ЛОР "Львівський музей історії релігії; Упоряд. М.Капраля, О. Киримчук, І.Орлевич. - Львів:Логос, 2017. - Випуск 27. - 716 с.

Публікуються наукові дослідження з актуальних питань історії та філософії релігії, розвитку теології та релігіїзнавства, релігійні пам'ятки матеріальної культури.


Історія релігії в Україні: Науковий щорічник / Інститут української археографії та джерелознавства ім. М.С.Грушевського; Інститут філософії ім. Г.С. Сковороди; КЗ ЛОР "Львівський музей історії релігії; Упоряд. М.Капраля, О. Киримчук, І.Орлевич. - Львів:Логос, 2017. - Випуск 27.- Ч.2. - 540с.

Публікуються дослідження пам'яток сакрального мистецтва; аналізуються сюжети іконографії, музейні колекції. Розглядаються актуальні питання історії та філософії релігії та державно-церковних відносин.

Караванський С. До зір крізь терня, або хочу бути редактором/ С. Караванський. - Львів: БаК, 2008. - 120с.

"До зір крізь терня, або хочу бути редактором" - це серія популярних бесід, свого часу публікованих у журналі "Книжник-ревю", присвячених різним сторонам редагування українських текстів. Бесіди ці у популярній формі розв'язують низку складних питань, які виникають перед редактором у його праці з українськими текстами. Легкість та доступність викладу робить зміст бесід своєрідним вступом до редакторської професії і може правити за дороговказ для тих, хто ще не є редактором, але планує бути ним у майбутньому.


Караванський С. Гумористичний самвидав/ С.Караванський.- Львів: БаК, 2013. - 140с.

"Гумористичний самвидав" - це збірка анекдотів, оброблених у віршованій формі колишнім в'язнем Гулагу. Збірка зацікавить усіх любителів гумору, а надто молоде покоління, незнайоме із сміховинним у своїй суті "безкласовим" суспільством Соловецького Союзу.


Вітошинський Л. Про мистецтво гри на гітарі/ Пер. з нім. Л.Мельник . - Львів: БаК, 2006. - 284с.

Путівник у світ музики - і гне лише для гітаристів - у якому досвідчений виконавець та педагог описує не лише вирішення технічних та інтерпретаційних проблем, а й дає аналітичний зріз нотної літератури для гітари та на високому рівні розглядає загальні питання філософії музики повчально й захопливо водночас.
Видання доповнене "Фрагментами автобіографії" автора, який веде свій родовід з України.Микулинський І. Під проводом Української Центральної ради. - Чернівці:Прут, 2013. - 704с.

В даній книзі описаний стан українського національно-визвольного руху на теренах як Російської, так і Австро-Угорської імперії, в час розв'язання і ведення протиборчими державами Першої світової війни та в добу революційних потрясінь. Ці потрясіння 1917 року призвели до падіння цaрської влади у Росії і розповсюдження широкими просторами багатонаціональної імперії революційної "Великої хвилі" на гребені якої українськими революційно-демократичними силами була заснована об'єднавчого характеру організація -- Українська Центральна рада. У виданні аналізується діяльність різноманітних українських і неукраїнських політичних сил, розкриваються спільні ідеологічні основи на яких у різні етапи революційного процесу базувалися їх взаємодія, вказується на їх протиріччя, що стали причиною взаємопоборювання. Автор зосереджує велику увагу на державотворчому процесі в Україні, показує об'єктивні і суб'єктивні труднощі становлення державності. проводить грунтовні дослідження давно відомих фактів революційної доби, на основі яких робить нові висновки, часто відмінні від висновків пануючих в даний час у суспільстві. Цитує велику кількість різнопланових документів виданих Українською Центральною радою, українським урядом, українськими громадськими організаціями і партіями,Російським Тимчасовим урядом, пізніше Радою народних комісарів Росії та українським більшовицьким урядом. У своїх висновках він часто опирається на дослідження вітчизняних істориків, а також на праці російських і західних вчених.Кралюк П.М. Богдан Хмельницький: легенда і людина/ Петро Кралюк; худож.-оформлювач О.А.Гугалова. - Харків:Фоліо, . - 2017. - 282 с.

Петро Кралюк ( нар. 1958р.) - доктор філософсоьких наук, професор, перший проректор Національного університету "Острозька академія". Є автором численних робіт з історії культури України, зокрема її філософської думки. Створив власну концепцію історії філософії України, яка різниться від загальноприйнятої. Відомий також своєю історичною публіцистикою на шпальтах газет " День", "Дзеркало тижня", та сайті радіо "Свобода". Його перу належить низка книг ( "Шестиднев", "Лицар і смерть", "Діоптра", "Віднайдення раю", "Козацька міфологія України: творці та ерігони"), де він подає дещо незвичний погляд на роль елітарних верств та козацтва в історії України. У цій книзі йдеться про гетьмана Богдана-Зіновія Хмельницького. Але це не є традиційна біографія. Автор у першій частині говорить про те, як образ цього козацького ватажка трактувався в українській, польській, російській, єврейській, турецькій і татарській культурах. Показано, як відбувалася міфологізація цього історичного діяча. Друга частина книги - спроба подати неміфологізовану біографію Хмельницького, відобразити його діяльність як у широкому геополітичному контексті, так і в контексті подій на українських землях першої половини й середини ХVII ст. Також розглядається питання про те, які реальні наслідки мала Хмельниччина для українських земель і дляЄвропи загалом.

Мазепа Т. Лєшек Мазепа: біо-бібліографічні відомості та інші матеріали. - Львів: БаК, 2006. - 202с.

У збірнику відображено основні віхи життя, науково-педагогічної та громадської діяльності кандидата мистецтвознавства, професора Лєшека Мазепи. Видання адресоване дослідникам-музикознавцям, студентам музичних і педагогічних закладів, усім тим, хто цікавиться науково-культурним життям нашого краю.Караванський С.Книга-журнал одного автора/ С.Караванський. - Львів: БаК, 2010. - 240с.

" Книга-журнал одного автора" - новий вид друкованої продукції: у форматі книги здійснено видання, яке має всі ознаки журналу за винятком того, що всі матеріали книги-журналу належить одному автору. Книга- журнал містить твори різних жанрів, що їх звичайно публікують журнали: поезію, прозу, публіцистику, гумор тощо, і це все одного автора. Цю книгу-журнал зладив С. Караванський Книгу-журнал розраховано на шанувальників українського слова, зокрема читачів літературних журналів.

Все про серце: науково- популярне видання клініки Мейо/ Пер. з анг. Наук. ред. перекладу В. Крижанівський. - Львів: БаК, 2005. - 432 с.

У книзі, написаний провідними фахівцями всесвітньо відомої американської клініки Мейо, детально висвітлені профілактика, діагностика та лікування серцево-судинних захворювань. Наведені основи нормальної анатомії та фізіології серця. Особлива увага приділена найновішим методом лікування та результатам найбільших клінічних досліджень у кардіології. Запропонjвано численні практичні поради стосовно того, як зберегти здоров'я змолоду. Книга написана живою мовою, добре ілюстрована. Для широкого кола читачів, студентів-медиків та лікарів-інтернів. Може бути корисна для санітарно-просвітньої роботи у практиці терапевтів, кардіологів, серцево-судинних хірургів, лікарів швидкої допомоги, дільничих та сімейних лікарів.


Гата Е. Тут і там, або стежка між Парнасом і Олімпом. Три чесноти або казка про оріхалк/ Е. Гата. - Львів: Бак, 2012. - 300 с.

Кожен з нас приходить сюди з особливою метою і має унікальне завдання, яке потрібно втілити упродовж життя. Більшість людей від народження і до самої смерті перебувають у стані лялечки і не здогадуються, що їхнім покликанням є перетворитися на метелика. Що для цього потрібно? Відповідь проста - зробити впевнений неординарний крок, який розірве усі перепони на шляху до щастя.
Книга розповідає про життя успішних людей, які не усвідомлювали своєї унікальної ролі на землі, аж поки не зустрілися. Для кожного героя ця зустріч стала доленосною, змінила закостенілі погляди на життя, зруйнувала стереотипи.
Мешканці Краю провадять сіре, нецікаве, сповнене фальші життя. Як повернути колишню славу батьківщині, що потонула у мороці забобонів? Чи може одна людина вплинути на перебіг подій? Що треба зробити кожному задля покращення життя в країні? Відповідь на ці та інші запитання дає роман-феєрія "Три чесноти, або казка про оріхалк".


Гата Е. Коріння світла/ Е. Гата. - Львів: Бак, 2016. - 224 с.

Людські долі схожі на звивисті стежки лабіринту, які водять подорожнього в пошуках своєї мети. Хоча цей світ контрастів вічно балансує між успіхом і втратою надії, на подорожнього завжди чекає безцінний дарунок, який отримає лише той, хто зуміє правильно скористатись попереднім досвідом. Книжка "Коріння світла" складається з повісті та п'яти оповідань про різні людські долі. Комусь вдалося вийти з лабіринту переможцем, комусь довелося затриматись, однак треба пам'ятати, що вихід завжди є.


Гата Е. Народжена в джерелі, або шлях від царства до Корони/ Е. Гата. - Львів: Бак, 2016. - 224 с.

Багато таємниць ховає в собі земля. Де народжуються чудодійні джерела? Лише в єдності з природою людина може відповісти на одвічне запитання: "Хто вона і для чого прийшла в цей світ". У романі "Народжена в джерелі, або шлях від Царства до Корони" описано нелегку долю молодої співачки. Втрачено все. Попереду безвихідь. Однак завдяки силі мистецтва героїні вдається підняти голову, йти далі й одягти корону.


Гата Е. Стати сонцем/ Е. Гата. - Львів: Бак, 2014. - 288с.

Людина приходить у цей світ творити свій унікальний всесвіт. Інколи видається, що обставини надто могутні, а людина безсила. Та це не так. Усе залежить від внутрішнього світогляду. Побудувати простір Любові можна, лише змінивши себе. Це цілком не складно. Досить розширити власні горизонти, і тоді неподолане стає нікчемним і мізерним.
Книжка "Стати Сонцем" складається з оповідань про різних людей: зовсім юних, молодих, зрілих і літніх. Зробити крок назустріч Сонцю не пізно у будь-якому віці. Варто лише забажати, і осяяння неодмінно прийде.

Гата Е. Ave Eva/ Е. Гата. - Львів: Бак, 2012. - 136с.

В романтичній новелі "AVE EVA", події якої розгортаються в міжвоєнному Львові, легко зауважити цілісність світів, які є нероздільною частиною Великої Єдності. Кожна причина має свій наслідок і навпаки. Тому, які б Доля не дарувала сюрпризи, не варто засмучуватися. Пам'ятаймо, що найбільшим Даром Божим є Життя. Крапки ж не буває, хоча інколи її ототожнюють зі Смертю. Але й це ілюзія! Подивіться на все з погляду вічності: крапка є лише проекцією нескінченного тире у цей простір. Це унікальне двомовне видання - одночасно українською і польською мовами.

.
Вовк В. Знамено: повісті і романи/ В. Вовк. - Львів:БаК, 2011. - 520 с.

У книзі Україна і світ загорнені в міти, сни, видіння, що кидають свої персонажі у різноманітні життєві нюанси: жах, чужинність, самотність, надію, героїзм, любов, красу, одухотворення. Авторка вірить у принцип добра в людині і всесвітній план Творця.

Вовк В. Ораторія хвали/ В. Вовк. - Львів:Бак, 2015. - 168 с.

"Ораторія хвали" скомпонована у двох самостійних частинах: дійстві "Прелюдія" і ліричний "Ораторії", що огортає всесвіт людини. В "Ораторії хвали" вжито багато призабутих слів, значення яких додається у "Словнику" при кінці книжки.

Вовк В. Чар-писанка/ В. Вовк. - Львів:Бак, 2012. - 120 с.

У книзі зібрані казки, легенди та оповідання різноманітної тематики, лауреата Шевченківської премії - Віри Вовк, які не залишать байдужим читачів різного віку. авторка намагається донести до кожного всю світлість та позитив дитячих мрій. Книга адресована дітям шкільного віку, та усім хто цікавиться творчістю письменниці.

Вовк В. Казки і містерії/ В. Вовк. - Львів:Бак, 2013. - 152 с.

"Казки і містерії" Віри Вовк побудовані на народних українських віруваннях, звичаях і розповідях. При сценічних постановках проситься не вживати баяна ні акордеона.

Вовк В. Вогонь і купала/ В. Вовк. - Львів:Бак, 2014. - 140 с.

Кожен із трьох розділів книжки має своє обличчя: МАЙДАН створений у стилі історичного щоденника; ВОГОНЬ КУПАЛА - інтимна лірика в містичному одязі; ЗІ СКРИНІ ЗАБУТИХ ПРЕДКІВ- епічно-лірична розповідь на тлі ТІНЕЙ ЗАБУТИХ ПРЕДКІВ Коцюбинського. Авторка щедро черпає з криниці народної забутої лексики.

Дочинець М. Дами і Адами: Афоризми/ М.Дочинецт. - Мукачево: Карпатська вежа, 2011. - 103 с.

Книжка с кладає цикл афористичних мініатюр Мирослава Дочинця. Це лаконічні, влучні, глибинно- дотепні філософсько-дотепні філософсько- психологічні акварельки здебільшого про стосунки ДВОХ. Власне - ескізи, штрихи, але за вуаллю думок-образів стільки цікавого, несподіваного, спокусливого...

************

Найкращі новинки літератури 2017

***********

грудень 2017р.

Короткий словник говірки села Ублі /Й.Сірка, А. Баушенко. - Львів: Галицька видавнича спілка, 2017. - 96с.

Над словником ублянської говірки ще у 80-тих роках почав працювати А.Баушенко (1936-1980). 1990 р. була невдала спроба видати "Короткий словник говірки села Ублі" (Й.Сірка, Ю.Муличак, А.Баушенко). На жаль, з друку вийшла праця повна різних помилок. Це було причиною її нерозповсюдження. Після 16-ти років видано виправлену версію. Автори сподіваються, що над цим почином помножиться зусилля науковців, які досліджували унікальну ублянську українську говірку.


Тарас Я. Мікроренгени української пам'яті/ Ярослав Тарас. - Львів: Апріорі, 2017. - 112с.: іл.
Висвітлюється діяльність комплексної історико-етнографічної експедиції в 1994-2003 рр. у радіоактивно забруднених територіях Полісся,дається характеристика зони відчуження, описується життя поліщуків в екстремальних умовах, висвітлюється враження від окремих сіл, висвітлюється робота міліції, влади, водіїв у зоні, змальовані окремі портрети членів експедиції, показано природнє самовідновлення екосистем, зафіксовано новітній фольклор, що витворився під час роботи членів експедиції з респондентами.

Стеблій Ф.І. Галичина на перехрестях історії. Постаті/ інститут українознавства ім. І. Крипякевича НАН України. - Львів, 2011. - 304с.
До книги відомого українського історика Феодосія Стеблія "Галичина на перехрестях історії. Постаті" увійшли бібліографічно-історіографічні розвідки про визначних діячів національного відродження в Галичині першої половини ХІХ ст. (зокрема членів Перемишлянського культурно-освітнього осередку та "Руської Трійці"), репрезентів польсько-українського політичного партнерства епохи романтизму, працівників на ниві національної музики. Два останні розділи присвячено дослідникам історії українського національного відродження, які заклали та зберегли традиції українознавчих студій у Галичині.
Стеблій Ф. Шевченкознавчі студії/ Феодосій Стеблій/ інститут українознавства ім. І.Крипякевича НАН України. - Львів, 2014. - 120с.
У збірці, присвяченій 200-річницю від дня народження Тараса Шевченка, публікуються статті і матеріали, які відтворюють національно-відроджувальну місію Кобзаря, засвідчену шануванням поета і реалізацією його ідей силами української еліти Галичини.
Видання адресується науковцям, студентам, педагогам, краєзнавцям- шанувальникам Великого Кобзаря.

Стеблій Ф. Сподвижник Маркіяна Шашкевича: Яків Головацький - діяч українського національного відродження/ Інститут українознавства ім. І.Крипякевича НАН України. Шашкевичівська комісія. - Львів, 2004. - [Бібліотека Шашкевичіани, №3(8).- 96с. ]
У книзі, присвяченій 190-й річниці від дня народження Якова Головацького, висвітлюється його діяльність як співзасновника і одного з чільних представників громадсько-культурного угруповання "Руської Трійці", сподвижника Маркіяна Шашкевича, співвидавця славнозвісного альманаху "Русалка Дністрова, автора першогопублічного викладу головних програмних засад українського національного руху в Галичині (1846), покладених згодом в основу діяльності першої української легальної політичної організації у Львові - Головної Руської Ради ( 1848- 1851).
У додатках - стаття Я. Головацького "Пам'ять Маркіяну Руслану Шашкевичу", фрагменти із його спогадів і листування з визначними діячами українського та слов'янського відродження, документи.

Погорецький В. Україна іде...Вірші/ Василь Погорецький. - Тернопіль: "Крок", 2016. - 96 с.
Криваві події Євромайдану і війна на Донбасі потрясли не тільки українське суспільство, а й увесь світ. Україна знову стала перед дилемою: бути чи не бути? Василь Погороцький у поетичній формі структурно осмислює нинішню трагічну дійсність, намагаючись зрозуміти, що ж відбулося. Тож ця збірка віршів, думається, зацікавить усіх небайдужих читачів.

Хоткевич Г. Там, де колеться трава/ Галина Хоткевич. - Львів: Апріорі, 2017. - 224с.
Ця книжка - як лист з минулої епохи, епохи живої пам'яті про Гната Хоткевича та перехресні й неперехресні долі його родини. Її авторка, наймолодша донька українського класика Галина Хоткевичівна, яка, здавалося, була вирвана з України з корінням, є останнім носієм тієї пам'яті. Читати її спогади навдивовижу легко. І навіть захопливо спостерігати, як крізь пів столітню товщу часу та неприсутності в рідних просторах у цих її текстах неймовірним чином проростають незнищенні гени батькового письменницького хисту, любові до всього рідного та ота його невсипуща охочість до діла культурного й громадського. Запасу Хоткевичового таланту з вершком вистарчало й на його родину. Якби не жорстока епоха, в яку усім їм довелося жити, ті творчі дари могли б рясно зародити.
Місевич В. Солодкий присмак лободи: поезія/ Василь Місевич. - Чернівці: Букрек, 2010. - 200с.
"Солодкий присмак лободи" - нова книга відомого поетаМісевича. Вона - про безбатченків і солдатських вдів, їх трагічні долі. Вагомо представлена також інтимна та пейзажна лірика.
У творах знаного автора переважає буковинська тематика, однак усій його лаконічній поезії притаманні обшир мислення, виразність думки, невимушено образне і чисте, як джерельна вода, витончене слово. Поет вболіває за долю й навколишній світ маленької батьківщини, через своє оголене світосприйняття прагне розповісти про покоління ровесників, роки минулі й сьогодення, неголосно, без патетики, вивищити святе для нього поняття - Україна.
Окрім традиційних форм віршування, авторові легко підкорюються складніші - сонети, ронделі, хоку, рубаї, що надає його поезії ще більшої стрімкості й оригінальності. Певна частина віршів уже знайома читачеві з попередніх видань та публікацій у періодиці. Пропонована книга значно розширить його творчу уяву, покличе до глибоких роздумів про сутність нашого буття.

*************

листопад 2017 р.


Золочівщина. Край Маркіян Шашкевича: [фотоальбом] / упорядники: Ольга Кіс, Наталя Блажейко. - Львів: Манускрипт , 2017. -105с.
Мандруючи сторінками цього фотоальбому, ми неодмінно натрапимо на найцікавіші місцини, найдавніші пам'ятки, найдосконаліші мистецькі витвори зодчих цього краю. А це і сакральна архітектура Золочівського краю (дерев'яні та кам'яні храми, дзвінниці, каплиці, придорожні хрести), замки, пам'ятки історії та архітектури, багато відомих постатей Золочівщини та ін

.
Марухняк Й. Відлуння творів Маркіяна Шашкевича /Йосип Марухняк, НадіяПастернак. - Львів: Камула, 2017. - 108 с: іл.
Нова фотокнига із серії "Великі ювілеї" львівського фотохудожника Йосипа Марухняка і журналістки Надії Пастернак - про Будителя Галичини Маркіяна Шашкевича. Як і в книжці про отця і композитора Михайла Вербицького, автори пройшлися дорогами Маркіяна Шашкевича - від мальовничого Підлисся на Золочівщині, де він народився, й до села Новосілки Буського району, де він відійшов у вічність, а поміж тим були місця, пов'язані з його навчанням, становленням як особистості, парохії, де він донос У фотокнизі "Відлуння дзвонів Маркіяна Шашкевича" відтворено його життя і діяльність через призму сучасних і архівних світлин, текст лише доповнює фотоджерела. Донині в галицьких селах збереглись ті церкви, де правив Маркіян Шашкевич, ті дзвони, які кликали людей на Службу Божу. Світлини цих дзвонів ніби хаотично, а водночас закономірно розкидані по сторінках фотокниги, вони є її своєрідним лейтмотивом. Вони будять українців зі сну, кличуть на важкий шлях боротьби - за свою мову, незалежну державу, - як це робив греко-католицький священик і великий український партіот, поет Маркіян Шашкевич


Маркіян Шашкевич і Золочівщина. Історико-культурні нариси/Інститут українознавства ім. І.Крипякевича НАН України. Упоряд. Федосій Стеблій. - Львів, 2011.-[Бібліотека Шашкевичіани. Нова серія, №7(12).].- 264с.
У книзі, присвячений 200-річчю від дня народження Маркіяна Шашкевича, вміщено нариси про славного сина Золочівської землі, визначного письменника і громадсько-культурного діяча, фундатора "Руської Трійці", речника і символу національного відродження на західних землях України та втілення в життя його національно-визвольних ідей багатьма поколіннями патріотів Золочівщини, а також про виникнення на її теренах і відродження в незалежній Україні традицій всепогодного вшанування пам'яті національного Будителя.


Крип'якевич І. Статті, рецензії, публікації/ Інститут українознавства ім. І.Крип'якевича НАН України. Шашкевичівська комісія. Упорядник Феодосій Стеблій. - Львів, 2012. - 94с.: іл. [Бібліотека Шашкевичіани: нова серія, 12(417)].
У книжці вміщено шашкевичезнавчі статті визначного українського історика І.Крипякевича з періодичних видань, окремі підрозділи, присвячені "Руській Трійці", в його узагальнюючих працях з історії України, а також матеріали з нагоди 100-х роковин від дня народження М.Шашкевича із редагованого ним "Часопису "Дзвінок"

.
Маркіян Шашкевич на заході / упорядкування редакція і вступ Ярослав Розумний. - Вінніпег.: Інститут- Заповідник Маркіяна Шашкевича, 2007. - 384 с.
Збірник включає короткий нарис історії цього осередку шашкевичезнавства поза межами України; статті й есеї досліджень літературної, фольклорної та мовознавчої спадщини Шашкевича; матеріяли до його біографії й культу особи в в українській діяспорі на Заході; теоретичні дослідження джерел цього культу та культурно-політичних процесів, які відбувалися в австро-угорській Україні в 19 ст. й виступи на різних роковинах Маркіяна Шашкевича


Мельник А. Чудотворні джерела України / Антон Мельник. - Львів: Свічадо, 2013.- 236 с.
Україна багата унікальними прочанськими місцями, коло яких зазвичай є цілющі джерела, освячені Божою благодаттю. У тих місцях часто впродовж століть відбуваються чуда зцілення, навернення, оздоровлення душі і тіла.


Комова М.В. Діловодство. Третє видання/ Національний університет "Львівська політехніка", Інститут гуманітарних і соціальних наук. - Львів, Тріада плюс. - 2009. - 220 с.
У підручнику висвітлено основні напрямки діловодства як діяльності з питань документування та організації роботи з документами в процесі управлінської діяльності. Книга адресована студентам, викладачам вищих навчальних закладів, фахівцям діловодної сфери


Притчі про милосердя; пер. з італ. О.Бодак. - Львів: Свічадо, 2016. - 88с.
Усе в Ньому говорить про милосердя і ніщо в ньому не позбавлене співчуття." (MV8).Ця прекрасна фраза із Біблії задає напрям у роздумах, викладених на сторінках цього душпастирського посібника, кий пропонує притчі про милосердя. Їх читання буде спонукати до роздумів і дій. Мабуть, саме притчі найкраще допомагають читачеві осягнути той життєвий сенс, який у них проглядається. Саме вони, притчі, на думку автора,відкривають шлях до змін людського життя.


Шах Т. Народжений для подвигу: Докум. розповідь про Миколу Лемика/ Тарас Шах . - 2-ге вид., доп. - Львів: Каменяр, 2016. - 99 с.: іл.
У виданні, підготовленому відомим на Львівщині краєзнавцем, багаторічним педагогом, що проживає в місті Бібрка Перемишлянського району, висвітлюється життєвий шлях Миколи Лемика, який в 1933 році на знак протесту проти хижацької політики комуністичної влади в Україні здійснив атентат на працівника радянського консуляту у Львові.


Гринів О. Законинаціональної памяті: Непретензійні нотатки/ Олег Гринів.- Львів: Каменяр, 2017.-267 с.
Національна пам'ять українців проявляється насамперед у нашій класичній літературі, що підтверджують нові дослідження творчості Тараса Шевченка, Івана Франка, Михайла Коцюбинського, Лесі Українки, Олександра Довженка. Порушення її законів мали тяжкі наслідки для розвитку нації в минулому столітті. Без збереження національної пам'яті не може бути мови про утвердження національної ідентичності в період посилення глобалізаційних процесів. Науково-публіцистичний виклад складних проблем національного відродження дає змогу осягнути їх незалежно від фаху й рівня ознайомлення з проблемами політології, психології,й літературознавства.


Кодекс законів про працю України: чинне законодавство із змінами та доп. на 20 вересня 2017 року: Офіц. текст. - К.: Алерта, 2017. - 98 с.
У виданні представлений Кодекс законів про працю України станом на 20 вересня 2017 року із змінами та доповненнями.


Земельний кодекс України: чинне законодавство із змінами та доп. на 08 вересня 2017 року: Офіц.текст. - К.: Алерта, 2017. -118 с.
У виданні представлений Земельний кодекс України станом на 08 вересня 2017 року із змінами та доповненням.


Український пісенник. - Львів:"Тріада плюс", 2015. -104 с.
До пісенника увійшли народні пісні, колядки, щедрівки.
Збірка стане у нагоді всім,хто любить українську пісню, хто відчуває душу співучого народу.


Струни серця: Пісенник / Упоряд. Островський В.М.- Тернопіль: Навчальна книга- Богдан, 2016. - 352 с.
Місце української пісні в духовному житті нації годі переоцінити. Збірка народних пісень - романтична повість на тему української історії. Це самобутні думки, художні образи, філософські роздуми, мистецькі форми й засоби, неповторні мелодії.Усім,хто закоханий в українську пісню.


Ховзун В. Короткий парафіяльний літопис с.Велика Вільшаниця ( до 90-х років ХХст.) / прот. Василій Ховзун. - Львів: ЛА"Піраміда", 2015. - 240 с.
У книзі йдеться про географію с. Велика Вільшаниця. Описано у різних версіях появу села та найдавніші письмові згадки, що вдалося сьогодні віднайти.Коротко згадано про появу греко-католицької Церкви на теренах Галичини і зокрема у Львові. Зображено життя парафії та священників, які служили на парафії с. Вільшаниця. Наведено відомості про старий дерев'яний Богоявленський храм та коротку його характеристику і побудову нового мурованого храму та його посвячення. Згадано і про цвинтарі та їх розташування. Висвітлено життя парафії села від найдавніших часів із біографічним описом священиків. Також ідеться про священиків - вихідців із с. Велика Вільшаниця.Для науковців, учителів, краєзнавців, усіх зацікавлених історією рідного краю.


Антологія української поезії ХХ ст.: Від Тичини до Жадана/ Упоряд. Іван Малкович.- К.:А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА, 2017. - 2016 ст., 2-ге вид., доповн.:серія "Українська поетична Антологія"
До антології увійшли знакові поезії найпомітніших українських поетів ХХ ст. - від Тичини до Жадана. Це найкомпактніша за формою і одна з найповніших за текcтами українська поетична антологія.


Воробкевич Ю. Краса природи і пригоди кличуть нас/ Ю.Воробкевич.- Львів: Ліга- Прес, 2017. - 312 с.
Ця туристична, історико-географічна, краєзнавча, біографічна книжка розповідає про подорожі автора з рідними та друзями на всі чотири сторони світу і навіть увись. наведено описи цікавих подій каякових (байдарочних) походах річками України., Молдавії, Білорусії, Литви, у подорожах роверами, мотоциклами, автомобілем, на лижах за Полярним колом, у піших походах Карпатами, у польотах на планері та ін. Рекомендована всім, хто любить туризм та досліджує історію рідного краю.


Гартмат Ф.Др. Чоловік чи жиє по смерти?/ Др.Франц Гартман . - Львів.: "Простір-М", 2016.- 100с.
Можна сказати, що ця книжка іде до нас впродовж трьох. Спочатку була написана німецькою доктором Францом Гартманом у ХІХ столітті. Потім Йосиф Коник переклав українською в ХХ столітті.Мабуть, вона його дуже зацікавила, бо захотів поділитися з іншими, залишити нащадкам.


Христинич Б. На шлях до волі. Підпільна організація "Об 'єднання" (1956-1959). Львів, 2004. - 416 с.
Пропонована Читачеві книга відзначається вмотивованою композиційною стрункістю. Основна (фактографічна) частина твору приваблює не лише історичною вірогідністю, логічною послідовністю викладу подій та інформативною повнотою, а й закладеною в самому предметі дослідження інтригою, несподіваними поворотами долі підпільників, унікальними фактами щодо мотивації їх вчинків, оригінальною класифікацією поколінь кагебістів, задіяних у слідстві, за їх психологією, поведінкою та способом мислення.Важливу частину книги становлять документи"Об 'єднання", які переносять нас у неповторну атмосферу активного опору тоталітарному режимові, засвідчують високість духу його учасників, глибінь їх теоретичної думки і мудрість тактичних дій, успадковані з материнським молоком моральні засади, незнищенність діяльності любові до гвалтованої Вітчизни. Вони надають виданню особливої переконливості та правдивості.


Zarys literatury ukrainskiej. Podrecznik informacyjny Bogdana Lepkiego.- Warszawa.:Pracownia. 2014. - 272c.


Kramar R. W miejskich podworkach-studniach/ Rostyslaw Kramar.-Krakow.:Miniatura. 2015. - 100c.


Сірка Й. Актуально 8/ Й.Сірка, - Львів: Галицька Видавнича Спілка, 2017.-128с.
Йосиф Сірка – доцент Зіґенського Університету та Українського Вільного Університету (Німеччина). Почесний доктор філософії Ужгородського Національного Університету, лауреат премії Корона Карпатика, автор численних наукових і науково-популярних праць,а також підручників. Його заслугою стало введення в навчальні програми Зіґенського Університету вивчення української, польської, сербської, хорватської, чеської і словацької мов. Крім того вчений є засновником німецько-українського товариства «Діалог», яке займалося гуманітарною допомогою Україні (понад сто вантажів доправив особисто).
Останні 60 років відомий як активний публіцист, статті якого з’являються в багатьох українських виданнях. 2007 року побачила світ перша збірка статей «Актуально!», а та, яку Ви тримаєте в руках, є вже восьмою. У своїх публіцистичних працях автор привертає увагу до багатьох актуальних проблем сучасної України, враховуючи свій міжнародний досвід.


Гоголь М.В. Тарас Бульба/ Шкляр Василь, переклад. - Львів.: "Апріорі", 2017. - 136 с.,іл.
А ви читали справжнього "Тараса Бульбу"? Він у ваших руках. Це первісний варіант шедевру Миколи Гоголя, який згодом було спотворено під тиском ідеологів московської імперії. Чиnаймо "Тараса Бульбу", який не згорів.


Гаррісон А.С.А. Мовчазна дружина/ А. С. А. Гаррісон; Пер. з англ. О. Лобастової. - К.: Вид. група КМ - БУКС, 2017. -312 с.
Важко передбачити, як поводитимуться навіть цілком успішні люди, у яких руйнується життя, кого вони звинуватять у своїх бідах і які методи захисту оберуть. Подружнє життя героїв цього роману, в яких усе пішло шкереберть, змальоване так майстерно, з такого ракурсу, події у ньому розгортаються так неочікувано, що читач ще довго роздумуватиме над прочитаним після того, як перегорне останню сторінку. Ця вражаюча розповідь про темний бік сімейних стосунків, про обман та обопільну помсту зацікавить усіх, хто любить розуміти книги.


Вейр Е. Марсіянин: Роман/ Енді Вейр; пер. з англ. В.Назаренко.-К.: 2017.-448с.

Усі вважають астронавта Марка Вотні мертвтм, адже вся команда бачила, як його проштрикнула антена, яку зірвало піщаною бурею на шостий день після висадки " Ареса-3" на Марс. Потрапивши в бурю, команда "Ареса-3" змушена евакуюватися, покинувши тіло Марка. От тільки ніхто не міг і припустити, що Марк виживе й тепер опиниться на Марсі в пастці, сам-один, без зв'язку з Землею, без достатнього запасу харчів і води, щоб протриматися до прибуття наступної місії - "Ареса-4". Хто врятує Марка Вотні? Чи йому доведеться покладатися тільки на власну винахідливість?


Чейз Д.Реквієм блондинкам: детектив/ Д.Чейз; пер. з англ. І.Бондаренко. - Тернопіль: Навчальна книга - Богдан, 2017.-280 с.( Серія "Чейзіана").
В невеличкому американському містечку одна за одною зникає четверо дівчат. Усі вони блондинки. Це відбувається напередодні виборів мера міста. На посаду мера є кілька претендентів - недавній промисловий магнат Кульф, колишній картчр Старкі - людина шефа поліції Мейсі, та власник похоронного бюро Еслінгер. Що сталось із дівчатами? Це викрадення яи вбивства? І чи причетні до зникнень претенденти на посаду мера? За цю заплутану справу береться столичний детектив Марк Сп'юек. Він дізнається дивовижні речі..


ПоЕ.А. Оповідь Артура Гордона Піма: роман, оповідання/ Едгар Аллан По; пер. з англ. В.Й.Шовкуна; перем. та прим. Н.Д. Білик; худож.-оформлювач О.А Гугалова. -Харків: Фоліо, 2017. - 284с.
Творча спадщина видатного американського поета і письменника Едгара По ( 1809-1849) багата і різноманітна. За майже два десятиліття він написав крім віршів і поем близько 70 оповідань, в яких поєднується гумор і трагедія, романтика і містика, науковість і фантастика, таємниці і пригоди. Одна з характерних властивостей прози По - психологізм. І хоча його єдиний закінчений роман " Оповідь Артура Гордона Піма", найбільш спірний та загадковий твір письменника, був сприйнятий сучасниками як звіт про справжню подорож до Південного полюса, автор показує історію головного героя насамперед як своєрідне сходження до пекла ,а морську подорож - як подорож до таємних глибин людьської психіки. Новели "Серце виказало" й "Барильце амонтильядо" належить до кращих й найвідоміших психологічних оповідань письменника. В них По так само сфокусований на людині, душу якої сучать нею ж породжувані демони.


О.Генрі останній листок : оповідання / пер. з англ.Ю. Іванова, В.Горбатька, М.Рябової; худож. -оформлювач В. Карасик. _ Харьків: Фоліо, 2017. - 156с.
О.Генрі ( 1862-1910) - псевдонім Вільяма Сіднея Портера, одного з найпопулярніших класиків світової літератури. Комусь потрібно написати тисячі сторінок, щоб створити геніальний твір, а комусь потрібен для цього лише клаптик паперу. Саме на клаптику паперу банківський службовець Портер, засуджений на три роки за нестачу грошових коштів, створив у в'язниці своє перше оповідання під псевдонімом О.Генрі, надихнувшись історіями співкамерників. А далі було близько 280 новел,роман"Королі і капуста" численні фейлетони. Його твори - це маленькі історії простих людей: клерків, продавчинь,невідомих художників, дрібних авантюристів, фермерів, навіть волоцюг... Лаконічність викладу, тонкий гумор, незвичайність сюжету і завжди непередбачувана розв'язка уже більше ста років привертають увагу читачів до малої прози О.Генрі, великого письменника " маленьких людей."


Гофман Е.Т.А. Золотий горнець; Малюк Цахес/ Ернест Теодор Амадей Гофман; пер. з нім. С. Сакидона; перем. та прим. К.О. Шахової; іл. Л. Д. Киркач-Осіпової; худож.-оформлювач О.Д.Кононученко. - Харків: Фоліо, 2015. - 185 с.
До книги видатного німецького письменника, композитора і художника Ернеста Теодора Амадея Гофмана ( 1776-1822) ввійшли два найвідоміших його творів, у яких втілився дух німецького романтизму. У фантастичних повістях-казках письменника присутні романтична іронія, теми безумства, реальності ілюзорного, ірраціональності буденного.... Блискуча фантазія в поєднанні з суворим і прозорим стилем забезпечили Гофману особливе, почесне місце в німецькій і світовій літературі.


Вайлд О. Портрет Доріана Грея: роман, п'єси/ Оскар Вайлд; пер. з англ., передм. та прим. Р. І. Доценка; худож. - ілюстратор Л. Д. Киркач-Осіпова; худож.-оформлювач Г. В. Кісель. - Харків: Фоліо, 2017. - 398 с.
Єдиний роман письменника Оскара Вайльда - "Портрет Доріана Грея", створений у рекордно короткий термін - за три тижні, приніс авторові карколомний успіх і скандальну славу. Головний герой - юнак, наділений неймовірною красою. Милуючись своїм портретом, Доріан висловлює бажання, щоб портрет старів, а він завжди залишався молодим. Відтоді жодної зморшки не з'явилося на вічно юному обличчі джентельмена Грея, який жив у пороці розпусти, а старів і вмирав портрет. А за все треба платити...


НЕБО НАСУЩНЕ: Польська релігійна поезія періоду Понтифікату Івана Павла ІІ / Упорядкування і переклад з польської Р. Крамара. - Жовква:Місіонер, 2010. - 160с.
Небо насущне – переклади з польської поезії 1980-х років – початку ХХІ століття, натхненної євангельським духом. У збірку ввійшли вірші поетів різних вікових поколінь, різних стилістичних напрямків, написані священиками, монахами та світськими особами у період, коли на духовному житті польського народу відчутно позначилась присутність Папи Івана Павла ІІ.


Мойєс. Дж. Останній лист від твого коханого: роман / Джоджо Мойєс; пер. з англ. Т.Заволоко. - Харків: Книжковий Клуб "Клуб Сімейного Дозвілля", 2017. - 400 с.
Зім'ятий аркуш, слова, що линуть від серця: ніжні, пристрасні, щирі... Вони вразили Дженніфер. Після жахливої автокатастрофи вона нічого не могла пригадати: ані обставин аварії, ані рідних, ані чоловіка.А ці рядки пробудили в її душі якуюсь згадку, і...Через півстоліття ті самі слова на пожовклому аркуші прочитає журналістка Еллі Говорт. Хто написав цього листа і що сталося з Дженніфер? Розпочинаючи пошуки чужого кохання, Уллі й гадки не мала, що зробила крок назустріч власному

.
Карре ле Дж. Нічний адміністратор: роман/ Джон ле Каре; переклад з англ. Тетяни Савчинської. - Львів: Видавництво Старого Лева, 2017. - 688с.
"Холодна війна" скінчилася, розпочалася нова ера британської розвідки. Чергова мішень правосуддя - Річард Роупер - харизматичний та інтелегентний британський джентельмен, віртуозний маніпулятор, безжальний і дуже розумний злочинний геній. Хитромудрі оборудки із нелегальною зброєю, наркотиками і відмиванням грошей він провертає так, що й комар носа не підточить. Перед законом він чистий, втім, таки існують люди, для яких Роупер - це "найгірша людина на Землі". Чи зможе йому протистояти завербований спецслужбами нічний адміністратор розкішного готелю Джонатан Пайн? Чи зможе Пайн, колишній солдат, бездоганно виконати роботу під прикриттям, забувши про свої почуття і слабкості? Що ховається за бездоганно ввічливою й приязною усмішкою готельєра? І як, врешті, "шпигунські ігри" здатні вплинути на гравців та "пішаків"?


Ферреро Б. Квіти просто квітнуть/ Пер. з пол. Е. Главацька. - Львів: Свічадо, 2015. - 96 с.
Ця книжечка містить коротенькі притчі, що супроводжуються кількома думками - маленькими "пігулками" духовної мудрости. Достатньо однієї "пігулки" на день, аби замислитися над минущим і вічним, фальшивим і справжнім. Замислитися - і змінити на краще себе і світ довкола.


Франко І.Я. Смерть за плечима: Кримінальні повісті/ Іван Франко. - К.: 2017.- 432с.
У видання ввійшли дві кримінальні повісті видатного Каменяра, котрі лягли в основу сюжету фільмів Олега Бійми" Злочин із багатьма невідомими" та Бориса Савченка "Для домашнього вогнища"


Нечуй-Левицький І.С. Кайдашева сімя: повісті, оповідання, роман/ Іван Нечуй-Левицький ; передм., комент. М.П. Бондаря; худож.-офорлювач Б.П. Бублик. - Харків: Фоліо, 2016. - 605с.
До книги відомого українського письменника-реаліста Івана Нечуя-Левицького (1838--1918) увійшли повісті й оповідання з народного життя ("Кайдашева сімя", "Микола Джеря", "Баба Параска та баба Палажка", в яких автор створив колоритні постаті з усіх верств населення, а також роман "Хмари", що присвячений темі української інтелегенції і зображує людей широких, прогресивних поглядів, які своєю гуманною просвітницькою діяльністю відкрили народу перспективи нового, вільного і розумного буття.


Роздобудько І. Зів'ялі квітивикидають.Роман. - 2-ге вид., дол. - К.: Нора-Друк, 2017. - 288с. : іл.
Зів'ялі квіти, які зберігаються вдуші у вигляді жалю за минулим або нездійсненним, треба викидати. Про це - історія двох актирс, колишніх "зірок" радянського кіно, і однієї молодоїжінки, яка доглядає за ними в притулку для самотніх акторів. Все життя ці актриси запекло ворогували міжсобою, адже були суперницями в коханні до чоловіка, який виявився не вартим любові та самопожертви. І тільки наприкінці життя обидві зрозуміли, що могли б бути ... найкращими і найвірнішими подоугами. Молода головна героїня роману так само переживає особисту драму, але завдяки мудрості своїх підопічних усвідомлює, що життя, яким би воно не було, - прекрасне, його не варто марнувати на тимчасову метушню. І...стає переможницею престижного європейського кінофестивалю. Сентиментальна історія з глибоким підтекстом, притаманним творчості Ірен Роздобудько.


Волков О. Гра у три руки: роман / О. Волков. - Тернопіль: Навчальна книга - Богдан, 2016. -312с.
У романі "Гра у три руки", на відміну від попередніх, уперше за багаторічну практику "доктора детективних наук" Олексія Волкова головну партію виконує жінка, яка намагається розплутати клубок обставин, здатних запросто зламати хребет і сильному чоловікові. Втім, існують жінки, здатні пограти в "чоловічі" ігри. Комбінації в їхньому виконанні елегантніші, удари влучніші, а відчуття жалю чи прояви пощади іноді взагалі відсутні. але як би там не було, дві жіночі руки слабші від чоловічих. Чи не забракне їм сили у найбільш вирішальну мить?Однак цим не вичерпується головна інтрига роману! Паралельно зі своєю героїнею автор наважується на спробу самотужки проаналізувати процеси, що відбуваються в її душі та свідомості. Ризикована і невдячна справа, адже збагнути жінку до кінця не вдавалося ще нікому. Що вийшло? Судіть самі...


Забужко О. Після третього дзвінка вхід до зали забороняється. оповідання та повісті.- К.: КОМОРА, 2017. 416 с.
Зібрання найяскравіших зразків малої прози за три десятиліття - від найуспішнішої української авторки. читач знайде тут як визначні шедеври, перекладені багатьма мовами та поставлені на численних європейських сценах ( "Інопланетянка", "Дівчата", "Казка про калинову сопілку"), так і маловідомі юнацькі спроби письменниці і різних прозових жанрах. Завершує книжку нова, щойно дописана повість, у якій драма непорозуміння між матір'ю й дочкою стає своєрідним підсумком історії цілого покоління - "покоління відкладеної війни".


Талан С. Спокута:роман / Світлана Талан. - Харків: Книжковий Клуб "Клуб Сімейного Дозвілля", 2017. - 304 с.
Що робити, коли життєва стежина веде до труднощів і негараздів? Як їх подолати? Ця книжка - про найдорожчих, найрідніших, найважчих - про сім'ю. Вчинки батьків і дідів мають безпосередній вплив на сьогодення нащадків. Часто діти несуть хрест замість старшого покоління і, опиняючись у скрутних ситуаціях, змушені спокутувати гріхи рідних... Сімейні зв'язки, складні взаємини, переплетіння доль, надія на краще майбутнє і сила любові - усе це чекає на читача на сторінках роману.


Пагутяк Г. Новий рік у Стамбулі: Повість/ Галина Пагутяк. - Львів: ЛА"Піраміда", 2015. - 84с.
Українська письменниця потрапляє перед Новим роком у Стамбул, у якому п'ять днів поспіль ідуть такі холодні дощі, що мерзнуть не лише руки, а й душа. І в цьому суцільному тумані з дощем і вітром всі її рани раптом почали кривавити. Стамбул змусив авторку задуматися над межовими ситуаціями власного життя і боротися з чорною тінню смерті, яка нависла над нею і її рідною Україно.


Журба Г. Доктор Качіоні: / Галина Журба. - Львів: Апріорі, 2017. - 248 с.
Сенсаційна повість Галини Журби (1888-1979) "Доктор Качіоні", що була видана у 1943 році в Кракові, мала велику популярність. Історія трагічного кохання, переплетена інтригами, зрадами і плітками, тримає читача в напрузі від першої до останньої сторінки. А в самому кінці підстерігає несподіваний фінал.Цей мелодраматичний бестселер часу війни читається, наче сучасний.


Малярчук Т. Забуття : роман / Таня Малярчук. - Львів: Видавництво Старого Лева, 2016. - 256 с.
Що таке час, як не кит, який поглинає все, зрівнюючи у бездонному череві геніїв і невдах, шляхетних добродіїв і політичних злочинців. Скільки людських життів непересічних українців стали тим заковтнутим планктоном. Їх неможливо дістати із забуття, хіба що хтось із живих відчує нагальну потребу згадувати. У цьому романі


Місевич В. Ковток роси живої. Вибране: поезія/ В. Місевич.- Чернівці: Буккрек, 2014. - 308с.,іл.
Порушуючи пов'язану з тривогою за сучасне і майбутнє України актуальну тематику, автор звертається у цій книзі також до вітчизняної давньої й новітньої нашої історії. В його роздуми й переживання приходять діти війни, воїни УПА, прості краяни з їхніми непростими в минулому та сьогоденні селянським долями.Поетика Василя Місевича багата на формотворчі засоби. Тут природно сусідують узвичаєний класичний вірш і складніші взірці світової літературної традиції: сонет, рондель, рубаї, хоку.


Місевич В. Під тінню бджоли: поезія/ В.Місевич.- Чернівці: Букрек, 2012. - 104 с., іл.
У новій збірці поезій Василь Місевич продовжує і розвиває провідну тему своїх попередніх книг - з висоти прожитих літ осмислити наше минуле і сьогодення. Про це засвідчує символічна назва - "Під тінню бджоли"

***********

травень 2017 р

р. Перельман Я.І. Цікава фізика: науково-популярне видання. У 2 кн. Кн. 1,2 / Я.І.Перельман. - К.: КМ-БУКС, 2016. - 496 с.: іл.


Серед найвідоміших публікацій автора «Цікава фізика» посідає особливе місце. Секрет її популярності пояснюється як підбором тем і різноманітністю матеріалу, так і способом подачі інформації, манерою пояснення наукових понять. У це видання увійшли дві книги, об’єднані не лише спільною темою і назвою, а й, за словами автора, головною ідеєю - розбудити у читача «діяльність наукової уяви, привчити мислити в дусі фізики і розвинути звичку до різнобічного застосування своїх знань». Книга розрахована для учнів загальноосвітніх навчальних закладів та всіх шанувальників науково-популярної літератури.

Геращенко О. Економіка ХХІ: країни, підприємства, люди / Олексій Геращенко; пер. з рос. М.В.Скоробогатова; худож.-оформ. І.В.Карасик. - К.: ДОВЖЕНКО-БУКС, 2016. - 303 с.

Ми живемо в економічному світі, але часто намагаємося створити свої власні закони економіки. За великим рахунком, економіка — це не стільки точна наука, скільки сфера закономірностей, які щодня виникають у нашому житті у вигляді ціни, курсу валют, ситуацій на роботі, рішень про покупки і безлічі інших подій. Ми можемо точно вирахувати траєкторію руху небесних тіл, проте нерідко своє наступне економічне рішення передбачити не в змозі. Адже у центрі економічних знань стоїть дивовижна і непередбачувана істота — людина.У цій книжці ви дізнаєтеся про еволюцію економічних поглядів і найсучасніші підходи XXI століття, розглянете питання економічної успішності на різних рівнях — країни, підприємства та людини. Книжка написана так, щоб бути цікавою економісту і зрозумілою неекономісту. Вона ставить питання і змушує замислитися, спроектувати ті чи інші описані явища на життя людини й дає можливість краще зрозуміти економічний світ.

Чумарна М. Вишивання долі / М.І.Чумарна. - Львів: Апріорі, 2015. - 88 с.: іл.


«Вишивання долі» — це розвідка про потаємні коди української орнаментальної символіки, яка поглиблює тему космічного биття людини в потоках світлоносних енергій матеріального світу, частково розкриту Марією Чумарною у книзі «Код української вишивки». Вона в новому ракурсі розкриває можливості впливу людини на долю, на здоров'я власного тіла, благополуччя сім'ї і роду через повернення до джерел духовного знання наших предків.Особливістю нової книжки є те, що вона наближена до потреб тих, хто практично займається відновленням зразків стародавньої вишивки, хто шукає нових «старих» ідей у творенні власного одягу. Тут подано 56 видів техніки шитва, розкладки узорів, які підготувала і систематизувала майстер художньої вишивки Віра Чипурко.Книга рекомендована найширшому колу шанувальникыв украънського народного мистецтва.

Митрофаненко Ю. Українська отаманщина.1918-1919 років/ Юрій Митрофаненко. - 3-є вид., випр. і доп.. - Кропивницький: Імекс-ЛТД, 2016. - 240 с.


У книзі висвітлюється явище отаманщини,яке було складовою процесів Української революції періоду Директорії доби третьої російсько-української війни 1918-1919 рр. На основі значної кількості архівних документів уперше в українській історіографії подано цілісне бачення цього революційного феномену на теренах України,яке наближає до з'ясування характеру відносин лідерів УНР з військовими ватажками— отаманами.Дослідження сприяє розумінню того,чому отаманщина таповстанство— це явища подібні за формою,але відмінні за змістом.

Войтович В. Українська міфологія / Валерій Войтович. - 3-є вид.- К.: Либідь, 2015. - 664 с.: іл.


Автор книги "Українська міфологія" твердить:унас, українців, є своя міфологія, ще й давніша за грецьку!Це цілий світ. І цей світ не лише автора, але й смвіт наших предків. У ньому їхня святістьі щире світобачення.
Книга є спробою осмислення надзвичайно багатого та яскравого світу української дохристиянської міфології - народних уявлень, звичаїв та обрядів, вірувань та повір'їв. Текст супроводжується авторськими ілюстраціями, відомостями про визначних етнографів минулого та грунтовною бібліографією.

Яневський Д. Проект "Україна". Відомі історії нашої держави / Данило Яневський. - Х.: Фоліо, 2016. - 287 с.: іл.

У цій книжцірозповідається про те, що відбувалося на землі, яка зараз називається Україною, починаючи з середини Х ст. до об`єднання 1386 року Королівства Польського та Великого князівства Литовського (до складу якого входила сучасна Правобережна Україна), а потім – до ліквідації полкової системи Гетьманщини та утворення 1781 року Київського намісництва, яке охоплювало всю територію сучасної України від Дніпра до Збруча.
У презентованій книжці автор висловлює свій власний погляд на історію України і підкреслює, що історія Русі/України – це складова історії країн Центральної та Східної Європи.Тож усіх, хто цікавиться та вивчає історію України запрошуємо до відділу загального читального залу для ознайомлення з книгою Д. Яневського «Проект «Україна». Відомі історії нашої держави».

Береза Т. Мова - не калька: словник української мови / Тарас береза, Ірина Зубрицька, Юрко Зелений. - Львів: Апріорі, 2016. - 664 с


Сучасний словник гарної української мови «Мова - не калька»розкриває велич і красу рідної мови, звільняє її від суржику й чужомовних запозик. Словник містить самобутні українські слова та вислови, поставлені на противагу звичному (буденному) словниковому запасу сучасних українців. У Словнику опрацьовано понад 20 000 найбільш проблемних слів та висловів украй потрібних для збагачення мовної культури кожного українця.
Призначений для найширшого кола шанувальників української мови: викладачів, студентів, учнів і вчителів, урядовців, ділових людей, учених, письменників, перекладачів, журналістів, працівників редакцій і видавництв тощо, одне слово, для всіх, кому небайдужа доля рідної мови, культури й словесності.

Кононенко В. Загадковий світ мистецтва. Нариси з історії західноєвропейського живопису / Віталій Кононенко. - К.: Мистецтво, 2016. - 112 с.: іл.


Книга присвячена творчості найвидатніших художників Західної Європи від доби Відродження до початку ХХ століття. Розкрито зміст і мистецьку значущість полотен Боттічеллі, Рембрандта, Тіціана, Дюрера, Ван Гога, Ренуара, Гогена та інших великих майстрів живопису. Рекомендована широкому колу читачів, усім, хто цікавиться історією світового мистецтва.

Зіновіїв К. Золоте чересло. Книга народних ремесел, звичаїв та побуту в Україні, писана Климентієм Зіновієвим, поетом кінця XVII - початку XVIII ст. / упоряд. та пер. з давньоукр. сучасною укр. мовою О.Шугай; за ред. В.Колосової. - К.: Мистецтво, 2016. - 336 с.: іл.


Видатний поет Климентій Зіновіїв жив у кінці XVII-початку XVIII ст. Його рукописна збірка, яку Іван Франко зарахував до найкращих надбань українського письменства, пробула в безвісті півтора століття, побачивши світ лише 1912 року. Писав Климентій Зіновіїв тогочасною книжною українською мовою. Він багато мандрував, дуже добре знав народні звичаї, ремесла, побут, любив людей праці, про що й хотів повідати нащадкам.

Загребельний М. Богдан Ступка /М.Загребельний. - Х.: Бібколектор, 2016. - 120 с.


Річард ІІІ і король Лір, гетьман Мазепа і Тев’є-молочник, Леонід Брежнєв і Тарас Бульба… Це лише невеликий перелік ролей, які зіграв у театрі й кіно Богдан Ступка (1941-2012) – видатний український актор, лауреат багатьох премій, народний артист УРСР (1980) та СРСР (1991), Герой України (2011), кавалер ордена Ярослава Мудрого V ступеня. У Голлівуді його порівняють з Робертом де Ніро й Аль Пачіно. В Польщі й Росії вважають своєю зіркою, феноменом, який народжується раз на століття, на що Богдан Сильвестрович відповідав: «Я-український актор! Я собі працював, а люди називають те феноменом. Треба працювати і чесно ставитися до роботи. Вийти на сцену і зіграти найкраще за всіх…»

Трофимович В. Любов на лінії вогню / Василіса Трофимович. - Х.: Фоліо, 2016. - 153 с.: фото.

Василіса Трофимович — 26-річна письменниця з Дніпра.Одразу ж після закінчення університету розпочала професійну діяльність як прес-секретар у державних структурах. Звільнилася з держслужби на початку Революції гідності. З весни 2014 року обіймала посаду прес-офіцера добровольчого батальйону «Донбас», а згодом — полку «Дніпро-1». Після завершення військової служби продовжила займатися волонтерством та розпочала суто журналістську і письменницьку діяльність. Васіліса Трофимович є одним із авторів книги «Добробати» – книги про історію подвигу батальйонів, що врятували країну. У збірці Василіси Трофимович, чарівної дівчини зі сталевим характером бійця, сплелися разом реальні події, документальні факти і справжні почуття. Почуття на лінію вогню, які увібрали і високу любов — до жінки, родини, країни, і зраду, і розпач, і тугу за загиблим щастям. У кожному оповіданні книжки читачі знайдуть щирість, реальний патріотизм і дійсне прагнення до кращого майбутнього нашої України.

Положій Є. Дядечко на ім'я Бог / Євген Положій; худож-оформ. О.Г.Жуков. - К.: ДовженкоБукс, 2016. - 347 с.

…Як відомо, коли ти розмовляєш з Богом, то це молитва, а от коли Бог розмовляє з тобою, то це, певне, шизофренія. Так і є: Бог повідомляє, що сьогодні рівно опівдні Рай та Пекло закриваються назавжди. Віднині – жодних надій, ніякого безсмертя…Це історія трьох молодих людей, долі яких дивно перетинаються. Кожен хоче знайти відповідь на одне просте запитання: що буде після того, як я помру? Остап шукає відповіді, подорожуючи автостопом по біблейських місцях у пошуках батька; Віра, втративши родину та дитину, потрапляє до монастиря і там отримує свій шанс на щастя (але ціна аж занадто висока!); Макс зі своїми друзями-чортенятами Гогі та Магогі, пройшовши реанімацію, революцію і «дурку», від великої любові до людства хоче вчинити вибух на стадіоні… Так чи інакше, кожен з них отримує те, чого прагнув. Можливо, і відповідь на своє запитання…

Цайтлер В. Забуті гріхи: іст. роман / Валентина Цайтлер; пер. з литов. В.Журба. - К.: Балтія-Друк, 2014. - 216 с.


Книжкапереносить читачів у другу пол. XVII ст. - часів розквіту Речі посполитої - спільної держави поляків, литовців, українців і білорусів. Саме тоді завдяки героїзму наших предків, проявленому в Хотинській війні 1621 року, було покладено край подальшому просуванню військ Османської імперії вглиб Європи. Авторка описує драматичне життя галицького шляхтича Станіслава Жоклевського, а такж польського коронного гетьмана, життя якого було пов'язане з Україною, його дружини Регіни. І в усьому цьому проводить ідею, що кожна велична перемога сплачена людським життям і зруйнованими людськими долями. Повноцінним персонажем постає у творі й палац Жолкевських, німий свідок тих подій, що і досі стоїть у м. Жовкві на Львівщині. Роман написано живою колоритною мовою і читається на одному диханні.

Самойленко В. Час розкиданого каміння / Володимир Самойленко. - К.: Ніка-Центр, 2015. - 168 с.

Хтозна, як пройде зустріч колишніх друзів, та й чи відбудеться вона взагалі?.. Хтозна… Чи прийшов час збирати каміння?.. А якщо так, то де його шукати – це каміння? На теренах Батьківщини чи в спекотній Африці? А може, у власному майбутньому? Питання, питання… Де знайдеш на вас відповіді та чи потрібні вони?.. Ні, не дійшов остаточного висновку щодо цього вчений-історик – голов­ний герой напрочуд тонкого роману «Час розкиданого каміння», роману, який занурить вас у минуле, у бурхливі дев’яності, й виштовхне у цинічних двохтисячних. За одну добу наш герой пройде щонайменше два шляхи, які то йдуть паралельно, то перетинаються, а то й розходяться, щоб більше не зійтися. Друзі, однокласники, вороги. Кумедні сучасні реалії, не менш кумедні, а подеколи й трагічні події минулого. Скажені авантюри, пристрасті, зради. Каміння, каміння, каміння… Чи прийшов час його збирати, чи, може, той час ще попереду?..

------------------------------------------------------------------------

Лютий 2017 р.

Брехуненко В. "Братня" навала. Війни Росії проти України ХІІ - ХХІ ст. / В.Брехуненко, В.Ковальчук, В.Корнієнко. - К., 2016. - 248 с.


У книзі в науково-популярному форматі розглядаються численні російсько-українські війни включно з Вітчизняною війною українців за Незалежність, яка розпочалася зі вторгнення російських окупантів в Україну в лютому 2014 р. Простежено, що коріння цих війн сягають XII ст. Показано, що саме війни як втілення постійних агресивних планів Московії / Росії заволодіти українськими землями визначали головну вісь російсько-українських стосунків. Описано мотиви, визрівання та хронологію війн, перебіг військових дій, наслідки війн та їхній вплив на українську перспективу. Вітчизняна війна, яку Україні доводиться вести з 2014 р., розглядається на тлі перегуків між путінською агресією та московськими стратегіями війн проти України ХV-ХХ ст.

Горак Р. Львівські історії... / Роман Горак. - Львів: Апріорі, 2016. - 632 с.


У книжці Романа Горака - реальні люди і невигадані історії, які він пережив, навчаючись у школі, потім у студентські роки, а ще згодом працюючи у різних навчальних та наукових установах Львова. Своїм оповіданням він надає форму спогадів. Ці спогади торкаються також і його друзів, здебільшого відомих вчених, письменників, лікарів, політичних та громадських діячів, які залишили про себе пам'ять в історії цього міста. Логічним доповненням до львівських історій автора є його спогади з дитинства, яке припало на важкий післявоєнний період і яке разом з суто львівськими історіями дають можливість читачеві відчути атмосферу, в якій жив автор та його покоління.

Преварська М.І. Видатні українці. Культура. Мистецтво. Освіта: довідник / М.І.Преварська. - К.: Велес, 2016. - 368 с.

До книги включено дані про життя і творчість діячів культури, мистецтва та освіти: філософів, педагогів, письменників, поетів, художників, артистів, композиторів, які зробили значний вклад у своїх царинах, а отже й популяризацію України в світі від найдавніших часів до наших днів. Серед них Петро Могила, Максим Березовський, Микола Костомаров, Григорій Сковорода, Богдан Ступка, Христина Алчевська та інші.

Лойко С. Аеропорт (у новій доповненій редакції) / Сергій Лойко; пер. з рос. С.Гончар. - К.: Брайт Стар Паблішинг, 2016. - 376 с.

"Аеропорт" - це не хроніка, не розслідування, не літопис. Це художній вимисел, заснований на реальних фактах. У книзі багато персонажів, багато переплетених драматичних сюжетних ліній. Роман не тільки про війну. Він і про любов, про зраду, пристрасть, ненависть, лють, ніжність, відвагу, біль і смерть. Це роман про наше сьогоднішнє і вчорашнє життя. Дія роману починається в Аеропорту й розгортається похвилинно протягом останніх п'яти днів понад 240-денної його облоги. Хоча роман заснований на реальних фактах, усі персонажі - художньо видумані, як і назва Аеропорту. Маленький український гарнізон Аеропорту денно і нощно відбиває атаки супротивника, який значно переважає його у живій силі й техніці. Але в цьому зруйнованому до підвалин Аеропорту підступні й жорстокі вороги зіштовхнуться з чимось неочікуваним і неймовірним - із кіборгами. Разом із кіборгами в Аеропорту перебуває американський фотограф, який через низку причин переживає цю необов'язкову війну як особисту драму. Його очима читач також побачить усю історію того, що об'єктивні історики назвуть не інакше, як українсько-російською війною.

Білокінь С. Масовий терор як засіб державного управління в СРСР. 1917-1941 рр. / С. Білокінь, І.М.Дзюба, переднє слово. - К.: Українські пропілеї, 2016. - 694 с.

Книга «Масовий терор як засіб державного управління в СРСР. 1917-1941 рр.» — результат ґрунтовної і тривалої дослідницької роботи одного із найвідоміших істориків і джерелознавців сучасності Сергія Білоконя.
Видання викриває та демонструє на загал засоби й механізми більшовицького терору в період Розстріляного відродження та боротьби за само-стійність України. Це історія нерівного, драматичного і навіть трагічного протистояння інтелектуальних еліт і представників радянської держави та правлячої партії, які прагнули підпорядкувати або ж знищити все, над чим не мали контролю, — мистецтво, науку, пам'ятки історії — увесь культурний світ разом з його творцями й захисниками

Шурхало Д. Скоропадський, Маннергейм, Врангель: кавалеристи-державники / Дмитро Шурхало. - Львів: Паіс, 2013. - 224 с.


Ці видатні постаті, про яких розповідається в даній книжці, генерали-кавалеристи, - належали до свити останнього російського імператора і добре знали одне одного. До 1917 року їхні кар'єри розвивалися дуже схоже. Після розвалу російської імперії вони почали на її уламках створювати нові держави. Впоратися із цим завданнм пщастило лише Маннергейму.

Україна в мені=Ukraine within me / Ніка Нікалео. - Львів: Апріорі, 2015. - 100 с.


"Україна в мені" - це перша збірка Львівського жіночого літературного клубу, написана під враженням подій на Майдані 2014 року. Відкрити очі пересічному європейцю на усю глибинну красу і неповторний біль України, допомогти зрозуміти цінності нації, древню культуру, складну історію та великі перспективи - метацієї антології.

Стамбол І. Іван та Юрій Липи / І.І.Стамбол, С.Кучеренко. - Х.: Бібколектор, 2015. - 121 с.


Видання містить нові факти громадської, політичної, літературної та культурної діяльності батька і сина Івана і Юрія, знайдені у документах, творах, листах і спогадах Лип та їх сучасників. Книга підготовлена одеськими істориками у рік подвійного ювілею українських письменників-лікарів Івана Львовича Липи (1865-1923) та Юрія Івановича Липи (1900-1944).

Корчак Я. Правила життя: педагогіка для дітей та дорослих / Януш Корчак. - Х.: Бібколектор, 2016. - 538 с.


Януш Корчак(справжнє ім'я Генрик Ґольдшмідт, 1878 або 1879-1942) - всесвітньо відомий польський педагог-новатор, лікар, письменник, автор праць з теорії і практики виховання, громадський діяч, зачинатель діяльності на захист прав дитини і повної рівноправності дітей, засновник і керівник знаменитого "Будинку Сиріт". Під час Великої Вітчизняної війни загинув у газовій камері разом зі своїми вихованцями в таборі смерті Треблінка. За легендою, йому підготували втечу, але він вважав за краще залишитися разом зі своїми підопічними.
Книжку "Правила життя: Педагогіка для дітей та дорослих" слід прочитати всім - і тим, хто вже є батьками, і тим, хто тільки планує ними стати, людям, які дуже люблять своїх дітей, і тим, хто шукає в собі батьківські інстинкти, хто сумнівається у правильності своїх поглядів на виховання і любов до дітей. Адже взаємини між дорослими і дітьми дуже складні, і вони не завжди розуміють одне одного.
Щоб полюбити дитину, треба її прийняти. Щоб прийняти, слід зрозуміти. А щоб зрозуміти, потрібно її знати. Ось про що ця книжка.

Прохасько Т. 2015 рік/ Тарас Пррохасько. - Львів: Тріада плюс, 2016. - 104 с.

Лейтмотив цієї книги звучить приблизно так:болісний парадокс полягає в тому, що реальне українське життя є страшенно архаїчним, натомість ідеали і переконання цілком відповідні модернимуявленням і потребам, універсальним для всього цивілізованого світу.

Чухліб Т. Гетьмани України. Війна, політика, кохання. - К.: Арій, 2016. - 480 с.: іл.


Хто вони, гетьмани України, — грізні козацькі ватажки, вожді опозиційних до будь-якої влади розбійницьких ватаг, степові «польові командири» чи хитромудрі правителі держави? Скільки їх було в історії нашої країни? Хто був першим у гетьманській когорті? Коли на українських землях з’явилося слово «гетьман» і що воно означало? Як змінювалося становище володарів гетьманської булави протягом різних історичних періодів? Яким було приватне та повсякденне життя гетьманів, їхніх дружин і родин? Відповіді на ці та інші цікаві питання допитливий читач знайде у цій книзі.

Моісеєнко І. Ідея гармонії / Ігор Моісеєнко. - К.: Дніпро, 2016. - 176 с.


«Представленою філософською доктриною автор «Ідеї гармонії…» не тільки вперше сформулював та імперично обґрунтував дієву Українську національну Ідею, але й пропонує шляхом внесення Української національної Ідеї в Конституцію України та утвердження окремим Законом в стислі строки сприяти тому, аби кожен українець, кожен громадянин України іншої національності відчув її благотворний вплив». «Україна – досконало розвинена держава, створена громадою життєдайної духовності, колиска людської цивілізації та джерело натхнення на шляху до Гармонії Всесвіту» - це невгасиме гасло українства зможе служити широким верствам українського народу та світовій спільноті об’єднуючим чинником і нині.

Портяк В. Охоронителі діви / Василь Портяк. - Брустурів: Дискурс, 2016. - 192 с.


Автор книги - родом із Кривопілля Верховинського району, український прозаїк і кінодраматург.
Це - найповніше на сьогодні зібрання творів майстра малих форм. Більшість із новел присвячені драматичній історії Ураїнської Повстанської Армії, яку автор гостро переживає, зважаючи ще й на родинні обставини: коли Василь Портяк народився, його батьку-упівцю лишалося жити менше двох місяців. До видання увійшли й кіносценарії: „Довбуш" - про народного месника та його побратимів-опришків і „Лола" - динамічний сюжет з гірським колоритом.
Оповідна манера письменника позначена лаконізмом, реалістичною точністю розмовних інтонацій. Читаємо слова від побратима Василя Герасим'юка: „Герої новел запам'яталися, і не тільки тому, що це були живі люди, - живописати може багато хто. Відчувався нерв."
Отож всіх, хто бажає відчути той нерв Портяка, запрошуємо до обласної бібліотеки, книжковий фонд якої поповнився його новою збіркою „Охоронителі Діви".
У книжці представлено найповніше на сьогодні зібрання творів великого майстра малих форм Василя Портяка. Більшість із новел присвячені темі УПА, яку автор гостро пережив, зважаючи ще й на родинні обставини: коли Василь Портяк народився, його батьку-упівцю лишалося жити менше двох місяців. Кіносценарій «Олекса Довбуш» розповідає історію легендарного народного месника та його побратимів-опришків. - See more at: http://www.discursus.com.ua/books/95/#sthash.KaR7Vhj1.dpufУ книжці представлено найповніше на сьогодні зібрання творів великого майстра малих форм Василя Портяка. Більшість із новел присвячені темі УПА, яку автор гостро пережив, зважаючи ще й на родинні обставини: коли Василь Портяк народився, його батьку-упівцю лишалося жити менше двох місяців. Кіносценарій «Олекса Довбуш» розповідає історію легендарного народного месника та його побратимів-опришків.

Дочинець М. Лис: роман / Мирослав Дочинець. -Мукачеве: Карпатська вежа, 2016. - 356 с.


Роман "Лис" Мирослава Дочинця - про чоловіка незвичайної долі й унікального хисту, який шукає в провінції свої загублені сліди, а знаходить сенс життя, нові цінності й нове кохання. Роман читається одним подихом, залишаючи відчуття подарованої долею любовної пригоди.Тут є все - шляхетний стиль, тонка дотепність, призабутий романтизм, детективна інтрига, розсипи мудрості, непідробна читабельність.
В інших детективних історіях головний герой - слідчий Правик, шукаючи злочинні сліди, водночас шукає сенс життя, справедливості і милосердя.

Рибчинський О. Чорні морелі: роман / Олег Рибчинський. - Львів: Апріорі, 20154. - 640 с.


Олег Рибчинський - практикуючий лікар, життя якого - палітра барв, у якій немає сірого відтінку, а література - це свято його захопленої душі.
Одвічне кохання, котре мов вірус влучає в людей різного віку, статку, становища, не минає і людей у рясах, церквах і монастирях. Власне вибір між духовним і душевним лежить у сюжетній лінії роману "Чорні морелі".
Це роман, в якому описане реальне життя, таке, якимвоно є насправді: голим і без прикрас. Не кожному прийдеться ця книжка до душі, але знайдутьсяйті, котрі перечитають її декілька разів, знайшовши у ній зернинку для себе.

Корчак Я. Л. Самотність в мережі / Януш Леон Вишневський. - К.: Рідна мова, 2015. - 423 с.


Один з найчуттєвіших романів про любов, що вийшли останнім часом. «Зі всього, що вічно, найкоротший термін в любові» – такий лейтмотив європейського бестселера Вишнєвського. Герої «Самоти в Мережі» зустрічаються в інтернеті-чатах, обмінюються еротичними фантазіями, розповідають історії зі свого життя, які виявляються дужче будь-якої вигадки. Зустрінуться вони в Парижі, пройшовши не через одне випробування, але головним випробуванням для любові виявиться сама зустріч. Осінню 2006 років по цьому роману – головному польському бестселеру початку XXI ст – був випущений фільм, в перший же місяць прокату рекорд касових зборів, що поставив, обігнавши всі голлівудські новинки.

Монтгомері Л.-М. Сни із Ейвонлі: роман / Люсі-Мод Млнтгомері; пер. з англ А. Вовченко. - Львів: Урбіно, 2016. - 272 с.


Після вчительської семінарії Енн повертається до Ейвонлі, щоб працювати в місцевій школі. Юній учительці доведеться завойовувати прихильність і любов своїх учнів, бо ж серед них чимало шибеників, ледарів і незграб. До того ж, у Зелених Дахах вона мусить допомагати виховувати шестирічних близнят, Дору й Деві, чия мама, далека родичка Марілли, померла.
На щастя, Енн вкотре переконується, що в житті завжди можна зустріти рідну душу. Крім того, дівчина раптом усвідомлює, що їй дедалі більше подобається один юнак…Книжки канадської письменниці Люсі-Мод Монтгомері (1874–1942) вже понад століття користуються величезним успіхом у всьому світі. Щороку вони видаються мільйонними накладами у США, Канаді, Австралії та країнах Європи, за ними знято популярні кінофільми. Це друга книга із циклу про життя Енн Ширлі, який складається з восьми книжок.

Монтгомері Л.-М. Сни із Острова Принца Едварда: роман / Л.-М.Монтгомері. - Львів: Урбіно, 2016. - 272 с.


Час невблаганно плине, і мрійлива дівчинка, а згодом — зовсім юна вчителька перетворюється на чарівну студентку. Мрії Енн про навчання здійснюються, вона полишає ейвонлійську школу та їде до Редмондського коледжу. Перед нею нові можливості, нові знайомства, нові друзі й сердечна подруга Філіппа… Крім того, врода Енн і її небуденний розум привертають усе більше уваги. Природно, що довкола аж роїться від юнаків, і не один бажав би, щоб ця гордовита красуня стала для нього не лише другом. Іноді Енн сама не може розібратися у власних почуттях. Хто їй більше до душі — багатий і вродливий Рой Гарднер чи все-таки відданий Гілберт Блайт?
Книжки канадської письменниці Люсі-Мод Монтгомері (1874–1942) вже понад століття користуються величезним успіхом у всьому світі. Щороку вони видаються мільйонними накладами у США, Канаді, Австралії та країнах Європи. За ними знято популярні кінофільми.
Це третя книжка циклу про Енн Ширлі, який складається з восьми романів.

Монтгомері Л.-М. Енн із Шелестких тополь: роман / Л.-М.Монтгомері. - Львів: Урбіно, 2016. - 288 с.

Закінчивши навчання в коледжі, Енн Ширлі влаштовується на посаду директриси школи в містечку Саммерсайд. Вона винаймає житло в старовинному, оповитому романтикою домі Шелесткі Тополі. Попереду улюблена робота й очікування на одруження з коханим. Усе було б чудово, якби не ворожість численної й шанованої родини Прінглів, через яку Енн уже подумує покинути Саммерсайд. Та несподівано вона не лише примиряється із Прінглами, які відтоді стають їй справжніми друзями. Енн знайомиться зі своєю маленькою сусідкою Елізабет і знаходить у ній рідну душу, а згодом їй вдається заприязнитися зі своєю заступницею Кетрін, постійно всім невдоволеною молодою жінкою, яка під впливом Енн цілковито. змінюється. Невдовзі Енн покине такі милі їй Шелесткі Тополі й повернеться до Ейвонлі.

Книжки канадської письменниці Люсі-Мод Монтгомері (1874–1942) вже понад століття користуються величезним успіхом у всьому світі. Щороку вони видаються мільйонними накладами у СІЛА, Канаді, Австралії та країнах Європи. За ними знято популярні кінофільми. Це четверта книжка циклу про Енн Ширлі, який складається з восьми романів.

Горовий Р. Ген воїна: повісті, оповідання / Руслан Горовий. - Львів: Кальварія, 2014. - 160 с.


У книзі Руслана Горового - чотири історії, кожна з яких захоплює вас живими, гострими й бурхливими відчуттями і трохи змінює вас і ваше життя.
«Ген воїна» розпочинається з історії військового пілота у зоні АТО (оповідання«Нижче неба»), а завершується історією сучасної спецоперації в зоні відчуження ЧАЕС за участі спецпризначенців із України та Росії та розкриває нову правду про людство (повість«Ген воїна»). А між ними на вас чекають історія кохання сільського електрика та залізничниці-практикантки на провінційному залізничному переїзді (оповідання«Переїзд») та історія блогера і його розслідування таємниці загибелі своїх батьків через багато років потому (повість«Буенос діас, чіка»).

Скрябін К. Проза / Кузьма Скрябін; худож.-оформлювач Л.П.Вировець. - Х.: Фоліо, 2016. - 378 с.


Кузьма Скрябін (справжнє ім’я Андрій Кузьменко) народився в місті Самбір Львівської області 17 серпня 1968 року. Закінчив музичну школу за класом фортепіано. 1989 року записав першу пісню у складі музичної групи «Скрябін». З того часу став відомим як співак, автор музики і текстів багатьох десятків пісень, а також ще і як талановитий письменник.
У видавництві «Фоліо» вийшли друком його книжки «Я, “Побєда” і Берлін» (українською та російською), «Я, Паштєт і Армія», та "Я, Шонік і Шпіцберген". До цього видання включено усі прозові твори відомого музиканта, в яких якнайкраще розкрився його оригінальний, приправлений іскрометним гумором, письменницький талант.

Легкий З. Се мого серця драма / Зіновій Легкий. - Львів: Тріада Плюс, 2015. - 504 с.


У пропонованому творі - драма зболеної душі Івана Франка.На основі документальних матеріалів (листів, протоколів, свідчень і спогадів), літературознавчих досліджень, а найперше художніх текстів автор намагається проникнути у заборонену зону - у внутрішній світ Титана.

************

Віртуальна виставка
"Рана, що ятрить наші душі"

Біль і тривоги Чорнобиля [Текст]/ Упоряд. Ю. Сафонов. – К.: «Київська правда», 2006. – 288с.: іл..
"Книга "Біль і тривоги Чорнобиля" - колективна розповідь про найбільшу техногенну катастрофу в історії людства, з часу якої минуло вже два десятка літ. Автори, що були безпосередніми свідками і учасниками ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС, діляться своїми спогадами про тривожні для України й усього світу дні весни і літа 1986-го, розмірковують над долями чорнобильців, болючими проблемами відчуженої тридцятикілометрової зони і самої станції, розглядають іпрогнозують розвиток ситуації навколо ЧАЕС.
Їхня розповідь допорвнена фотосюжетами про подолання наслідків Чорнобильської трагедії - двадцятилітньої давнини й сучасними.

..Загреба М. Пропусти Чорнобиль крізь серце[Фото]: фотокнига / Михайло Загреба. - К.: ТОВ Спалах, 2002. - 119с


Ця фотокнига - данина пам'яті журналіста, ліквідатора, учасника історико-культурної експедииції Мінчорнобиля України Михайла Загреби.
Захоплива розповідь про мальовничий древній поліський край, убитий радіацією, примушує читача поглянути на чорнобильську катастрофу не тільки як на техногенну,але й під іншим кутом зору - гуманітарним, і замислитись над тим, що ми втратили в історичному, культурному, природничому та мистецькому значеннях: до аварії на Поліссі зберігалися, як ніде в Україні, найдавніші звичаї, традиції культури та побуту слов'ян.
Правдиву, емоційну оповідь Михайла Загреби ілюструють його фотографії, - адже автор відомий як талановитий фотожурналіст.
Видання становить великий інтерес і призначене для широкого читацькогоо кола

Микульський В. Ліквідатори [Текст]: фотознімки, нариси, повісті, вірші, вінок сонетів, відгук на книгу / В. Микульський. – Львів: Плай, 2005. – 244с.: іл.


"Ліквідатори" - четверта книга Віталія Івановича Микульського. В ній ідеться про солдатів, офіцерів, генералів -ліквідаторів наслідків чорнобильської катастрофи, щоб врятувати сотні тисяч людей.Книга написана на реальних фактах. Тут - фотодокументи, на яких зображені ліквідатори цього страшного лиха: генерал-полковник Пікалов (помер у 2001 році), генерал-лейтенант Юхновець (помер у 2000 році), генерал-лейтенант Різатдінов (живе у Львові),генерал-майори Слюсаренко, Грубий, Падалка (помер у2004 році), Титаренко (тепер начальник головного управління з надзвичайних ситуацій ЛОДА), половник - Биков, Литвиненко, Жуков, Латишевський, Труновський (помер у 1996 році), Крамаревський, Плоскін (помер у2002 році), Солонович, Авраменко (помер у 2001 році) та інші. У творі - фотознімки, що показують процес ліквідації радіоактивного зараження і наслідки,які натворила ця біда. Автор змушує читача думати над проблемами ядерної безпеки, над їх вирішенням на планетарному рівні.
Перу Віталія Микульського належать поетичні збірки "Спішу до тебе" (1993), "Росою світиться трава" (1993), "Мій дух не погасне" (1994), "Чорнобиль" (1996), " В павутинні камінного міста" (1998), "Зеоений сигнал на причалі" (2002), "В обіймах життя" (2004), а иакож прозові книги "Сектор№3. Офіцери" (1997), "Спогади про батька" (2003). "Командир полку" (2003)

.Гусев О. 25 років віч - на - віч з "Чорнобилем"[Текст]: док.-публ. твір.- К.: ПП "Золоті Ворота", 2011.- 624с.
У книзі Олега Петровича Гусєва, заслуженого журналіста України, учасника ліквідації аварії ЧАЕС, йдеться про боротьбу ліквідаторів за живучість атомної станції після вибуху 26 квітня 1986 року на четвертому енергоблоці, перебіг подій, повязаних з діяльністю і закриттям цього аварійного ядерного обєкту підвищеної небезпеки 2000 року, подальших дій вже у ХХІ столітті.
Автор наводить низку документів про зусилля України і допомогу міжнародного співтовариства в організації виведення ЧАЕС експлуатації, забезпечення соціального захисту персоналу станції, її вивільнених працівників, а також мешканців моноіндустріального міста енергетиків Славутича.

Книга, задумана автором 26 квітня 1986 року і закінчена на початку 2011-го, висвітлює найважчі фрагменти боротьби України, країн СНД та інших держав, котрі допомагають нам мінімізувати наслідки цієї аварії.
Досвід України по закриттю ЧАЕС - унікальний, відомий практично усьому світові як єдино можливий інструмент активної боротьби з атомним лихом, аби подібна трагедія ніколи не повторилася, підкреслює автор документально-публіцистичної повісті про історію ЧАЕС та її сьогодення.
Книга розрахована на широке коло читачів України і закордону. ЇЇ текст викладено українською та російською мовами відповідно до інтерв'ю учасників подій як наприкінці ХХ - го, так і ХХІ століттях.

./Files/images/1/v/images.jpg ,Костін І.І. Чорнобиль: Сповідь репортера: [Книга-альбом]. - К..: Мистецтво, 2002.- 320 с.:іл.
Книга-альбом приголомшує правдивою і щирою розповіддю про найстрашнішу техногенну катастрофу ХХ

************

"Герої на всі часи"

Усім, хто впродовж тисячоліть ніс прапор боротьби за Україну! Усім, хто не скорився ворогові і не впав духом, несучи тяжкий хрест боротьби, не зрадив, вистояв, умер, залишившись безсмертним! Усім, хто і сьогодні кладе на вівтар власне життя за право жити вільними у своїй державі - рідній Україні! Усім, хто гордо несе звання захисника Вітчизни - присвячується.


***********

Т.Б.Тихонова Н.В.Каркулевська. Заради життя. / Т. Тихонова, Н. Каркулевська. - Львів, 2015. - 55 с.

/Files/images/1/v/завантаження.jpg

Книга вийшла в світ до річниці загибелі В.Бахура та ще 48-ми військовослужбовців,які через авіакатастрофу літака Іл-76 спричинену терористами ЛНР пішли у безсмерття.

***********

Вклоняємось доземно українському / К.: Народна армія, 2014. - 192с.

/Files/images/1/v/e7a086b7b67af9150c15e6705a67703ce413afa9.jpg

У нашому світі тільки ті вартості мають майбуття, за які людина готова боротися, які вона рішуче готова захищати, жертвуючи найдорожчим - життям. Серед цих цінностей перша - Україна, наш мудрий народ, наша щедра земля. Тому й постали в час смертельної небезпеки українські солдати, аби вигнати ворога зі своєї землі. Хто вони, захисники України? Яку ціну платять, виконуючи професійний обов'язок ?

За кожною історією - справжній герой, який самовіддано любить і служить своїй Батьківщині, віддаючи всі свої сили і своє життя для добра Українського народу: його свободи і державності, могутності і процвітання. На прикладах таких захисників Вітчизни виховуватимуться прийдешні покоління українців.

В книзі також опубліковані вірші та дитячі листи до наших військовослужбовцівз подякою за їхню хоробрість, мужність, побажання миру, добра та непохитною вірою та надією у перемогу.

***********

Воловець Левко Іванович. З Україною в серці [ Текс]: поетична збірка/ Л.І. Воловець. - Львів: СПОЛОМ, 2015.- 108с.

В основномукнижки лягло все виболене і вистраждане автором протягом його життя, а також сучасна боротьба народу проти неспровокованої агресії путінської Росії.

Ліричний герой збірки бореться проти окупантів як зброєю, так і правдивим словом, бо коли наростає гарматний вогонь, музи не можуть мовчати. Для широкого кола читачів.

************

Небесна сотня / упоряд. К. Богданович, Х. Бондарева, Ю. Бухтоярова та ін.; упоряд.: О. Трибушна, І. Соломко; передмови Патріарха Філарета, о. Г. Коваленка, о. Святослава; худож.-оформлювач Л. П. Вировець. - Харків: Фоліо, 2014. - 206 с.

/Files/images/1/v/148877576.jpg

Це книга-реквієм. Книга-посвята тим учасникам Революції гідності, які віддали найцінніше — своє життя — заради того, аби Україна та всі ми встали з колін. Щоб почали змінювати свою державу, а наші діти та онуки дістали змогу жити в іншій країні. Герої цієї книги — звичайні люди з різних куточків нашої держави. Вони дуже різні — заробітчани, науковці, підприємці, вчителі… Якби не Майдан, вони б ніколи не зустрілися. Це він об’єднав їх, зробив побратимами та «воїнами світла». ??Ця книга була написана заради того, аби пам’ять про величезну самопожертву героїв Небесної сотні назавжди залишилася в серцях українців. Вона — німе нагадування всім нам про те, якою ціною ми здобули свободу та новий шанс для своєї країни стати справжньою європейською державою.

*************

Рудневич М. Я з небесної Сотні:повість/Марко Рудневич.-К.:А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА, 2014. - 182 с.

/Files/images/1/v/2.jpeg

Марко Рудневич "Я з небесної Сотні" - це книга про Майдан. У центрі повісті історія 19-річного студента Макса із Сміли, який розповідає про своє навчання, однокурсників, родину, про свою кохану дівчину Іванку. Але стається Майдан, і Макс зі своїм другом їде до Києва. Ви згадаєте і переживете ті тривожні лютневі дні, і ще довго пам'ятатимете простого хлопця зі щирою душею - Макса зі Сміли.

**************

Руф Ю. На зламі епох. Збірка націоналістичної поезії. - Львів: Видавничий дім "Панорама", 2016. - 144с.

/Files/images/1/v/eEfoIg0lIFM.jpg

На зламі епох - авторська збірка націоналістичної поезії, яка містить вірші, написані впродовж квітня-грудня 2015 року, та вибрані твори, опубліковані у збірках "Багряна лірика" (2012р.), "Голос крові" (2013р.), "Час революції" (2014р.), "Голос барикад і бліндажів" та "Відлуння свинцевих громовиць" (2015р). Тематика творів охоплює національно-визвольну боротьбу українського народу, свідками та учасниками якої ми з початку Революції Гідності, а також славне минуле нашої Батьківщини. Вірші, що увійшли до книги, автор розглядає як своєрідну римовану пропаганду. Книгу опубліковано в межах літературно-просвітницького проекту "Дух нації"

**********

Филипчук З. День і ніч навколо багаття Львів: "Апріорі", 2015. - 204 с.

/Files/images/1/v/image_142568_1.jpg

Час іде стрімко. І вже те, що відбувалося не так давно на наших очах, сьогодні стає історією. Саме такі події - зима 2014 року в Україні - описуються в новій книзі. Автор перебуває в гущі народу, що вийшов виборювати свою людську гідність, і через його думки, погляди, переживання, діалоги з ближніми спостерігається суть життя - від найостаннішого злидаря-безхатченка до найперших багатіїв при владі, що пнуться керувати планетою. Для широкого кола читачів.

***********

Базів Василь. Армагеддон на Майдані.–К. : Український пріоритет, 2014.–160 с.

/Files/images/1/v/index1.jpg

Безпощадне у своїй невідворотній сповідальності та всепоглинальне за своїм гостросюжетним магнетизмом Письмо автора справляє на читача вулканічне потрясіння, як і сам феномен Майдану на самосвідомість сучасного землянина. На смисловому тлі подається документальна маловідома історія про те, що і як призвело до Повстання, котре стало безпрецедентним актом кривавого вознесіння із провалля гуманітарно-кримінальної катастрофи для майже 50-мільйонного людського згромадження в центрі Європи. Водночас всенародний Бунт Гідності став прологом до визвольної війни — у супрязі з усім прогресивним світом — древньої Нації проти планетарної загрози земній цивілізації, яка постала перед очманілим людством осатанілими ордами московських варварів, що виринули на полях глобальної епохи із темних віків.

**************

Сергій Лойко. Аеропорт . К.: Брайт Стар Паблішин, 2016. - 344с.

/Files/images/1/v/index.jpg

Дія роману починається в Аеропорті й розгортається похвилинно протягом останніх п’яти днів понад 240-денної облоги. Хоча роман заснований на реальних фактах, усі персонажі – плід художнього вимислу, як і назва Аеропорту.

Маленький український гарнізон Аеропорту денно й нощно відбиває атаки супротивника, який значно переважає його у живій силі й техніці. Але тут, у цьому зруйнованому до підвалин Аеропорті, підступні й жорстокі вороги зіштовхуються з чимось неочікуваним і неймовірним. Із кіборгами. Вороги самі так назвали захисників Аеропорту за їхню нелюдську живучість та впертість приречених. Кіборги, своєю чергою, ворогів прозвали орками.

Разом із кіборгами в Аеропорті перебуває американський фотограф, який через низку причин переживає цю необов’язкову війну як особисту драму. Його очима, наче в калейдоскопі, в перервах між боями в Аеропорті читач також побачить усю історію того, що об’єктивні історики назвуть не інакше як російсько-українською війною.

«Аеропорт» – це не хроніка, не розслідування, не літопис. Це художній вимисел, заснований на реальних фактах. У книзі багато персонажів, багато переплетених драматичних сюжетних ліній. Роман не тільки і не стільки про війну. Він і про любов, про зраду, пристрасть, ненависть, лють, ніжність, відвагу, біль і смерть. Іншими словами, про наше сьогоднішнє й учорашнє життя.

**********

Процюк С.Під крилами великої Матері. Ментальний Майдан/ Степан Процюк. - Брустурів: Дискурсус, 2015. - 240 с.

/Files/images/1/v/11106518_945710822114395_2040776779_n_.jpg

По-перше, цей роман суспільно-історичний — торкається подій Євромайдану. Головний герой хоче, але через хворобу тіла не може бути на Майдані. Чому він так болісно це сприймає? Чого бажає?

Новий роман Степана Процюка — це свідомість доби в "хірургічному" розрізі. Усі нутрощі — напоказ. Моторошно? Звісно! Але тільки так кожен може зрозуміти, чому він такий... Чому на одному плечі сидить невидимий "мамай", а на іншому "ватник"?

***********

Кокотюха А. Вогняна зима: роман/Андрій Кокотюха; передм. Ю.Луценка.- Харків: Книжковий клуб "Клуб Сімейного Дозвілля", 2015. - 352 с.

/Files/images/1/v/74673.jpg

Події зими 2013–2014 років змінили життя країни та життя кожного українця. В історії нашої держави вони залишаться під назвою Революція гідності.

Новий роман Андрія Кокотюхи — це складна мозаїка емоцій, що вирували і на Майдані, і в Маріїнському парку, і навіть під шоломом бійця «Беркута». Що ж спільного поміж бізнесменом, студентом, продавцем косметики, тітушкою і беркутівцем? Паспорт громадянина України і те, що за збігом обставин усі вони опинилися у вирі «вогняної» зими?

Ні. Їх єднає межа «не-повернення», адже ті, хто виживе, уже ніколи не будуть такими, як раніше.

********

Маргарита Сурженко "АТО: історії зі Сходу на Захід".- Брустурів: Дискурсус, 2014.- 84с.

/Files/images/1/v/9786177236152-500x500.jpeg

Для когось АТО - просто три букви. Для когось - справжнє випробовування. Що зробили б ви, якби одного дня залишились без нічого? Чи змогли б знайти в собі сили боротися далі, бо рідне місто виштовхнуло вас зі своїх обіймів і змусило починати все заново?
Герої цієї книги, вже маючи певні здобутки в житті, опинились на новому старті, тримаючи в руках лише невеликі рюкзаки. Молоді люди залишили місто, яке було для них уособленням упевненості та стабільності. Позаду - робота, налагоджене життя, власне житло й така обожнювана зона комфорту. попереду - невідомість і Україна, якої вони ніколи по-справжньому не знали. Із собою вдалося небагато: свої мрії, страхи, стереотипи, комплекси, віру й надію. Саме це й стало їхньою цеглою для фундаменту нового життя, їхньою зброєю для боротьби із випробовуваннями. А ще - спорідненість із рідною землею, зі своїм народом, всю велич і благородство якого вони тільки почали пізнавати. Чим закінчились пригоди героїв, дізнаєтесь, прочитавши цю книжку.

**************

Талан С. Оголений нерв : роман / С. Талан. Х. - : Книжковий Клуб «Клуб Сімейного Дозвілля», 2015. – 544 с.

/Files/images/1/v/завантаження (1).jpg

Мирне й спокійне життя, міцна родина, вірні друзі... Усе, що здавалося непохитним, перевернулося догори дном. Війна роздирає навпіл усі зв`язки, і рідні люди й вірні друзі стають ворогами...

Кілька місяців 2014 року Сєвєродонецьк перебував під владою ополченців. Цей короткий проміжок часу став нездоланним для родини Насті Агафонової. Син, запальний прихильник Майдану і патріот України, боротиметься із сепаратистами, а дочка — вступить до ополчення... Так само розійдуться й шляхи друзів Геннадія, нерозлучних змалечку хлопців. Бо війна проходить і по родинах, і по душах..

***********

В. Шкляру - 65

10 червня цього, 2016 року, відзначає своє 65-річчя письменник-романіст, батько сучасного бестселераВасиль ШКЛЯР,чиї твори історичного жанру заполонили увагу чималої верстви шанувальників українського слова. Автор неперевершеного "Чорного Ворона","Ключа" ,"Елементалу" захопив увагу читача ще й таким своїм бестселером, як історичний роман "Маруся". Перу письменника належать ще чималенька низка творів, серед яких ранні - " Перший сніг"(1977), "Живиця"(1982) і наступні - "Праліс" (1986), "Ностальгія" (1989), "Тінь сови" (1990), "Кров кажана" (2003), "Репетиція сатани" (2006) та останній - "Чорне сонце. Дума про братів азовських" (2015).
Наша бібліотека зі своїми читачами бажає ювіляру творчого натхнення, нових задумів і їх успішної реалізації і, звичайно ж, - вдячних читачів.

**************

Минуле, сьогодення і майбутнє - в літературі: спадкоємність часів і поколінь


Минуле, яке колись письменники пророкували в своїх творах, вже втілилося у сучасному житті людства. Серед авторів сучасності є й такі, що намагаються передбачити, що може бути у майбутньому. В їхніх творах - найрізноманітніші його версії ... Що очікує людство в далі? Можливо про це вже написано у книгах?..


Канигін Ю.М. Шлях аріїв: Україна в духовній історії людства : роман-есе /Ю.М.Канигін. - 5-те ви., допов. - К.: А.С.К., 2005. - 528 с.
Автор пропонує оригінальний погляд на місце і роль арійських кочівників, які протягом тисячоліть створювали духовні, інтелектуальні, технологічні передумови для розвитку сучасних цивілізацій. Насамперед йдеться про Україну — Велику Оратанію, Аратту, Оріяну — духовний центр усього слов'янського світу.
Книга розрахована на широкий читацький загал, усіх, хто прагне глибше пізнати себе, свій народ, його минуле, сьогодення і майбутнє.

Браун Д. Янголи і демони / Ден Браун; пер. з англ.А.Кам'янець. - 2-е вид.- Харків: Книжковий Клуб "Клуб Сімейного Дозвілля", 2011. -544 c.

Всесвітньо відомого фахівця з релігійної символіки Роберта Ленгдона терміново викликають до Швейцарії, щоб дослідити загадковий знак, випалений на грудях по-звірячому вбитого фізика. Він робить приголомшливе відкриття: це справа рук давнього ворога Церкви - таємної оргпнізації ілюмінатів. Крім того, у Ватикані закладено надпотужну бомбу, яку має знайти саме Ленгдон разом із чарівною жінкою-науковцем Вітторією Ветровою. На них чекає шалена пригода: йдучи по сліду безжального вбивці, збирати трупи, видератися на собори, спускатися в підземелля, щоб знайти нарешті лігво ілюмінатів і врятувати святий престол.
Щербак Ю. Час смертохристів: Міражі 2077 року: роман / Юрій Щербак. - К., Ярославів Вал. - 480 с.
Роман Юрія Щербака "Час смертохристів. Міражі 2077 року" є гостросюжетним політичним трилером, дія якого розгортається напередодні Четвертої глобальної війни.
Це антиутопія, сигнал тривоги, в якому за гротескною формою і фантастичністю ситуацій стоїть реальна масштабність можливих геополітичних подій майбутнього. Автор широко використовує прийом цитуваннятаємнихдокументів, які розкривають цинізм іподвійні стандарти акторів світової політичної сцени.
Роман Юрія Щербаказ'явивсячерез двадцять років після написання автором останнього прозового твору (документальна повість "Чорнобиль"). Збагачений досвідом політичної, державної і дипломатичної діяльності, автор, екс- посол України в США,Канаді, Мексиці та Ізраїлі, дає своє парадоксальне і пророче бачення того, що може статися з Україно. в майбутньому.Щербак Ю. Час великої гри: роман / Юрій Щербак. - К.: Ярославів Вал, 2012. - 440 с.

Роман Юрія Щербака "Час Великої Гри. Фантоми 2079 року" є другою книгою - продовженням гостросюжетного політичного трилера, антиутопії "Час смертохристів. Міражі 2077 року". Вихід сенсаційного роману "Час смертохристів" у 2011 році став значною літературною подією, привернув увагу читачів і критиків, про що свідчать дві престижні премії.
У центрі роману "Час Великої Гри" - драматична доля головного героя, генерала української розвідки Ігоря Гайдука. Діючи в період Великої Темряви та після її закінчення, беручи участь у жорстокій політичній боротьбі, наражаючись на смертельний ризик, генерал Гайдук приймає доленосне рішення...
Роман "Час Великої Гри" продовжує стильову лінію "Часу смертохристів" - поєднання магічного реалізму з гротеском, включно з "Міфологічними" сценами за участю Христа і Сатани.

Чибісва Н. Елізіум: роман / Наталя Чибісова. - К.: Зелений пес, 2008. - 232 с.
Як воно, коли в тебе відбирають майбутнє? Коли одного дня ти усвідомлюєш, що власне життя - лише ілюзія, а світ сповнений брехні?
Залишається лишень грати за правилами, навіть якщо їх встановлюєш не ти. Навіть коли це твоя остання гра. залишається тільки пройти крізь лабіринт, аби віднайти Елізіум і звільнити душі всіх убитих до тебе.
... Вона має на все два тижні. Лише два тижні, щоб навчитися жити, вмирати, кохати. Щоб розібратися у всьому. Чи ж устигне?..
Для молодої київської журналістки ( а засумісництвом талановитої поетеси ) Наталі Чибісової роман "Елізіум" є дебютним. Та попри це вже встиг 2007 року вразити серця журі україно-німецької премії імені Олеся Гончара своєю щирістю, образністю та гуманізмом.
Тож хочеться вірити, що письменницький доробок цієї авторки буде таким само успішним, як і поетичний! А вам, любі читачі, залишається побажати приємних відкриттів і якнайліпших вражень!!!


Білий Д. Волонтер / Дмитро Білий. - Донецьк: ПП "КД "Проспект-Прес", 2013. - 288 с.
Таємничі ритуали, смертельні небезпеки, карколомні пригоди, кохання на межі життя і смерті та зустріч із потойбічним...
Все це представлено у новій збірці творів відомого українського письменника Дмитра Білого. Роман "Чорне крило" переносить читача у таємничий вир східної містики, із якою герої зіткнулися, потрапивши у буревій громадянської війни, і яка зловісно відбилася на долонях уже наших сучасників. Перша частина роману "Поцілунок відьми" розпочинає дивовижну історію кохання, сповнену пристрасті, таємниць і відкриття загадкового світу відьомських чар. Історико-містична повість "Вершниці Власти" відсилає читача у прадавні часи, коли в українських степах точилася боротьба останніх воїтельок-амазонок за збереження своїх таємничих містичних ритуалів. Повість "Волонтер" розповідає про долю юнака, який, потрапивши на Балканську війну в 90-х роках минулого сторіччя, опинився віч-на-віч із незбагненною і демонічною легендою, сповненою кохання і смертельної небезпеки.

Сарамаго Ж. Каїн: роман/ Жозе Сарамаго; пер. з португ. В.Й. Шовкуна; Худож.-оформлювач О.Г.Жуков. - Харків: Фоліо, 2013.- 187 с.

У своєму останньому романі Жозе Сарамаго (1922-2010)розповідає історію Каїна, який посмів засумніватися у всемогутності Бога і кинути йому виклик. Бог укладає з героєм "договір про розмежування відповідальності за смерть Авеля", і Каїн вирушає в подорож у старозавітні часи: торгуватися з янголами, дивитися, як споруджують Вавилонську вежу, допомагати Ною будувати ковчег...Арнєв В. Магус:роман / Володимир Арєнєв.- К.: Зелений пес, 2007. - 382 с.

Ви були коли-небудь в Італії? Втім, не поспішайте з відповіддю - в ційІталії ви точно не були ніколи.

Тут кояться такі чудасії - годі й переповісти! У розкішних палацо оживають примари давно померлих лдей, на всьому узбережжю таємно владарює "хрещений батько" татусь Карло Карлеоне, "малий народець" живе поряд із людьми, а серед чернечих орденів є такий, що розслідує особливі злочини. Злочини, здійсненні за допомогою магії, яка в цій Італії - явище буденне!..Винничук Ю. Вікна застиглого часу: Оповідання та повість / Юрій Винничук. - Львів: ЛА "Піраміда", 2012.- 216 с.


Події книги розгортаються у невеликому Станіславі другої половини минулого століття. Короткі оповідання і новели з життя різних людей створюють єдине полотно, хоч і не надто епічне, проте гармонійне і цілісне. Світ уяви поєднав правду і вигадку, щоби по-дитячому просто витлумачити все складне і незрозуміле. Герой не соромиться ділитись із читачами своєю безпосередністю і дитячою наївністю, знайомить з родиною та її загадками.


*********

червень 2016


Орел Л. Українська родина: обряди і традиції / Лідія Орел. - К.: Вид-во ім. О.Теліги, 2015. - 512 с.: іл.

У представленому етнографічному нарисі висвітлено звичаї та обряди українського народу, які здавна передавалися від покоління до покоління: родини, хрестини, виховання дітей, молодіжні вечорниці та досвітки, весільні обряди, звичаї громадського побуту, ярмаркування тощо. Подано відомості про народне будівництво (хати, громадські будівлі, вітряки). Опубліковано матеріали наукових розвідок та польових досліджень. Видання містить добірку народних пісень з нотами, фотографії та бібліографію.
Україна - Європа: антологія / упорядкування та вступ. ст. О.В.Красовицького. - Х.: Бібколектор, 2015. - 573 с.
Рік тому ми жили в зовсім іншій країні, ніж живемо зараз. За цей рік країна пройшла нескінченно довгий шлях — від досить ситої і стабільної авторитарної держави з негативним економічним прогнозом, що поступово віддаляється від усе ще очікуваного європейського шляху, до країни, яка пережила тримісячну мирну революцію з трагічним, але переможним фіналом, втрату частини своєї території, піврічну війну на Сході, яка стала частиною плати за те, що народ відстояв європейський вектор. Зараз у нас абсолютно інша країна. Й інший народ. Письменники, твори яких увійшли до антології, визначають обличчя нашої літератури. І це обличчя повернуто до Європи. В оповіданнях та уривках з іще не виданих романів — тема європейського минулого та майбутнього України. Тут же і трагічна сучасність — в антології є і складні міжнаціональні стосунки на території нашої країни, і тема Майдану, і навіть збитий Боїнг.

Ролан Р.Життєписи геніїв / Ромен Ролан; пер. з фр. Ярема Кравець. - Львів: Тріада плюс, 2015. - 196 с.

«Життєписи славетних людей», написані понад століття тому видатним французьким письменником, Нобелівським лауреатом 1916 року Роменом Ролланом (1866—1944), залишаються вартісними і корисними для нашого неспокійного часу. Мікеланджело, Бетховен, Толстой показані у муках творчості, у пошуках душевної злагоди із самими собою та змаганнях із підступністю оманливого світу. Книжку переклав Ярема Кравець — філолог-романіст, літературознавець, перекладач, кандидат філологічних наук.

Сергій Параджанов і Україна / упоряд. Л.Брюховецька. - К.: Києво-Могилянська академія, 2015. - 288 с.

Сергій Параджанов залишив яскравий слід у світовому кіно. З 1952 по 1973 рік він з невеликими перервами працював на Київській кіностудії імені Олександра Довжен¬ка, де був лідером незалежного мистецтва, що сформувалося в часи «відлиги». У збірнику «Сергій Параджанов і Україна» розглянуто широкий комплекс питань, як творчого, так і соціально-політичного характеру. В наукових дослідженнях автори розглядають своєрідність творчого стилю постановника «Тіней забутих предків», «Саят-Нови» та нездійсненого фільму «Київські фрески», тогочасний мистецький контекст, роль образотворчого мистецтва в його режисурі.
Ті, кого цікавить доля Параджанова та причини його арешту, зможуть познайомитись із розсекреченими архівами КДБ, а також сторінками «Щоденника» Святослава Іванова - голови тогочасного Держкіно України.

Дєдик О. Чортківська офензива.Ч. 1 / Олександр Дєдик. - Львів: Астролябія, 2013. - 232 с.

Чортківська офензива (наступ) 7 - 28 червня 1919 р. вписана золотими літератми у воєнну історію України. Розбита і морально пригнічена, позбавлена боєприпасів і загнана у невеликий закуток батьківщини Галицька Армія несподівано розбила і змусила відступати супротивника, який був значно краще матеріально забезпечений. Піднесення, яке огорнуло українське суспільство Галичини на звістку про перемогу під Чортковом і подальші успіхи рідного війська, сучасники справедливо порівнювали з Великоднем.

Горліс-Горський Ю. Холодний Яр / Юрій Горліс-Горський. - Львів: Тріада-Плюс, 2015. - 456 с.

Холодний Яр - одна з найяскравіших сторінок визвольної боьротьби в Україні. Це приклад, як невеликі числом, але сильні духом можуть успішно боротися з незрівнянно сильнішим ворогом.
Для селян із околиць Холодного Яру на Чигиринщині москаль - чи "білий", чи "червоний" - був лише москаль - одвічний ворог України. І більшовиків, і денікінців там вітали однаково: кулями. Ця своєрідна "республіка" запекло боролася під українським національним прапором аж до 1922 року.
Холодноярці погинули в боротьбі, в льохах ЧК, в тундрах Півночі, не зганьбивши свого прапора, на якому написано: "Воля України - або смерть".

Филипчук М. Слов'янські поселення XVIII - X ст. в українському Прикарпатті /МихайлоФилипчук. - Львів: Астролябія, 2014. - 312 с.

У монографії під новим кутом зору висвітлюються результати дослідження слов’янських поселень останньої чверті І тис. н. е. в українському Прикарпатті. Удосконалення традиційних і впровадження нових методів наукового пошуку впродовж останніх тридцяти років дозволило цілеспрямовано сформувати принципово нову джерельну базу та застосувати системний підхід в її опрацюванні. А це, у свою чергу, дало вагомі підстави: виявляти закономірності заселення протягом першого (VІІІ – поч. ІХ ст.) та другого (поч. ІХ–Х ст.) періодів зазначеної культури в регіоні; обґрунтувати динаміку ландшафтного типу господарства та ставити проблему зародження і функціонування полісної структури слов’янської спільноти. Робота в цьому напрямку перебуває ще тільки на початковій стадії і знайти відповіді на всі слабо вирішені та дискусійні питання ранньосередньовічного періоду українського Прикарпаття є складним і майже нереальним завданням, тим більше, що такої мети перед собою автори не ставлять. Головне завдання цієї праці полягає в тому, щоб максимально об’єктивно висвітлити отримані результати та показати переваги і перспективи запропонованих підходів у розробці зазначених проблем. Для археологів, істориків, етнологів, краєзнавців, студентів і всіх, хто цікавиться минулим свого народу.
Пахолків С. Українська інтеліґенція у Габсбурзькій Галичині: освічена верства й емансипація нації/ Святослав Пахолків. - Львів: Піраміда, 2014. – 610 с.
Книга «Українська інтеліґенція у Габсбурзькій Галичині: освічена верства й емансипація нації» описує формування української освіченої верстви в Галичині. Історичною передумовою процесу соціальної та культурної емансипації стали Терезіансько-Йосифінські реформи. Останні спричинені революцією 1848 р. та ліквідацією панщини зміни соціально-економічних відносин на селі, як і поступове становлення національної ідентичності, започаткували процес секуляризації. Завдяки виникненню власного освіченого середнього класу галицькі українці стрімко наздоганяли своїх сусідів у соціальній, економічній та культурній сферах.
Книга складається з трьох розділів. У першому висвітлюються взаємозв’язки, важливі для двох наступних розділів: йдеться насамперед про історичні, культурні та соціально-політичні передумови цього феномену. У другому – про інституційні рамки австрійської середньої й вищої освіти та її значення для галицьких українців. Третій розділ присвячено наслідкам та значенню суспільних перетворень.

Львів. Львів'янки. Любов: антологія / упоряд. О.Думанська. - Львів: Піраміда, 2014. - 216 с.

Книга має яскраво виражений гендерний ухил: авторки - усі жінки, з різними характерами й прихильностями, уподобаннями та стилями, прагненнями та набутками. Але вони всі - представниці Свого Міста, яке люблять. І це місто проступає на сторінках іменами, вуличками, каменицями, годинниками... Тут зібрані фрагменти нових романів та новел як авторок з літературними біографіями, так і початківців. Добір авторок - на сумлінні упорядниці.


***********

Лютий 2016

Лаврик О.В. 1000 цікавих фактів про Україну / О.В. Лаврик. - Х.: Віват, 2015. - 256 с.
У книжці зібрано кілька сотень цікавих фактів про все, що стосується України. Культура, історія, археологія, географія, побут, природа, персоналії - усе це та ще багато іншого пропонується до уваги допитлиивого читача. Видання стане у нагоді і учням, і студентам, і тим, хто просто небайдужий до України.
Капранови (брати). Мальована історія Незалежності України /брати Капранови. - К.: Гамазин, 2013. - 80 с.: іл.
Пропонована книга в мальованому вигляді показує, що Незалежність України не впала з неба - державницька традиція живе на наших землях зі скіфських часів і фактично не переривалася до 1991 року. Короткий і зрозумілий виклад подій минулого разом ізмальованими історіями дозволить читачеві легко зорієнтуватися у такому складному питанні, як походження української держави та боротьба за її встановлення, а пантеон героїв дасть приклад для наслідування.
Це - книжка для дорослих і дітей, для батьків, які хочуть, щоб їхні нащадки виросли українцями.
Тарнавський О. Літературний Львів. 1939 - 1944: спомини / Остап Тарнавський. - Львів: Піраміда, 2013. - 136 с.
Відомий український письменник О.Тарнавський розповідає у своїх споминах про літературне та мистецьке життя Львова у роки радянської та німецької окупації. Працюючи журналістом, він мав змогу спілкуватися з У. Самчуком, І.Багряним, Т.Осьмачкою, А.Любченком; подає колоритні портрети Ю.Косача, Б.Нижанківського, В.Ткачука, Т.Мигаля та інших українських письменників та митців. Зі сторінок цієї книги до читача прийде грізна, бурхлива, насичена неординарними подіями епоха.
Прохасько Т. Ознаки зрілості / Тарас Прохасько. - Львів: Тріада-Плюс, 2014. - 120 с.
Ця книга про те, що в житті, попри страх, злість, журбу і тривогу, перемагає радість. Бо відбувається щось таке, чого ще ніколи не було. На драбині, вкиненій у діру, можна вилізти на наступний щабель. І яким би він не був - гнилим, кострубатим, слизьким, пересохлим, розпеченим, замерзлим, надтріснутим, задротованим - безцінний досвід лізти драбиною догори набагато важливіший від стану ще одного подоланого щабля. І навіть від того, скільки ще попереду подоланих щаблів....

Яценко П. Львівська сага: роман / Петро Яценко. - Львів: Піраміда, 2009. - 148 с.

Роман молодого українського письменника ПетраЯценка - про невідомий Львів початку та середини ХХ ст.: справжня сага про життя трьох поколінь двох львівських родин Малодобрих та Овербах-Ліщинських.
Роман захоплює легкістю письма та динамічністю сюжету, а Львів часів Першої світової війни постає перед читачами в цікавих історіях про злодіїв, торговців, колекціонерів, батярів, монахів та звичайних міщан, які разом творять строкату, повну загадкових запахів і марень картину.

Кононенко Є. Кат / Євгенія Кононенко. - Львів: Вид-во А.Антоненко, 2014. - 122 с.

У книзі Є.Кононенко об'єднані новели й мініатюри, так чи інакше пов'язанітемою творчості й книжок. Це не спогади, а специфічний досвід письменниці, яка знає, як починаються, народжуються і живуть власним життям тексти. А як до цього ставляться ті, хто поряд? Чи може текст вбити? Чи може врятувати? Аспасти?.. Ось саме ці питання дотичні до змісту пропонованої книжки.

Рутківський В. Сині Води: історичний роман: для серед. та ст. шк. віку / ВолодимирРутківський. - Тернопіль: Нав. книга - Богдан, 2015. - 440 с. - (Бібліотека світової л-ри для дітей у 100 томах "Світовид").

Рік 1361-й. Волею долі князь Дмитро Боброк опиняється в центрі подій, що зрештою призводить до битви над річкою Сині Води - однієї з найбільших битв у історії середньовічної Європи. Вистояти у смертельній боротьбі йому допомагають троє відчайдушних друзів. Разом з героямироману В. Рутківського " Сині Води" ви не лишезазнаєте безлічі пригод, а й дізнаєтеся, хто врятував великого князя литовського та руського Ольгерда від стріли найманого вбивці, познайомитеся з властителем Золотої Орди ханомМамаєм, побуваєте у Києві. А головне- переконаєтеся, що потяг до свободи долає будь-які перешкоди.
Яценко П. Січкарня, абоОстання мандрівка мого діда: роман та оповідання / Петро Яценко. - Львів: Піраміда, 2012. - 132 с.
Львів'янин Петро Яценко творить у своїх романах, зокрема таких, як "Повернення придурків", "Дерево бодхі" та "Львівська сага" самобутній львівський текст з надзвичайно позитивною енергетикою.У новому його романі, що грунтується на документальних матеріалах,зображена центральна Україна - невеличке село Шмирки неподалік подільських Товтр. Після століть життя на пухких і родючих чорноземах люди повертаються в нетипову й дивну для цих країв віру. І ця книжка - про безжальну Січкарню, яка перемелює людські долі, людський час і пам'ять.

Штельмах М. P.S. Григорія Сковороди... / Марія Штельмах; худож.-оформ. Є.В.Вдовиченко. - Х.: Фоліо, 2009. - 315 с. - (Сер. "Графіті").

Ніхто не знає, як генії переживають кожнунаступну хвилину своєї геніальності.Що вонипри цьому відчувають, як борються, як тікають від своєї самотньої вдачі.
У сучасному світі Григорія Сковороду знають здебільшого як геніального дивака-філософа, який ще у XVIII ст. спромігся віднайти формулу щастя. Але не всім відомо, що сам Г.Сковорода щасливим не був. Тікаючи від світу, він намагався сховатися у власній філософії і не збожеволіти від усвідомлення своєї місії. А ще він покинув кохану. Зрікся церковних канонів. Залишив дім. Спростував гроші, славу й багатство. І після смерті народився знову, у ХХІ столітті. У тілі невдахи-поета, якого звали Сергій...

Дереш Л. Остання любов Асури Махараджа: роман / Любко Дереш. - К.: Нора-Друк, 2013. - 226 с.

"Остання любов Асури Махараджа" - це алегорична історія про демона, який вирішив покинути розкіш нижніх світів заради любові до сліпої дівчини з України, що мешкає в самому серці Нью-Йорка. Протистояння напівбогів і демонів, демонстрації на Уолл-стріт і харизматичні проповідники, метафізичні запитання і смачні історії з лівообертальних світів (толерантна назва пекельних планет) - все це в новому романі Любка Дереша про любов, від якої тане серце.
Несбьо Ю Нетопир: роман Ю Несбьо; пер. з норв. В.М.Верховня. - Х.: Фоліо, 2012. - 381 с.
Роман "Нетопир" (1997 ) був визнаний кращим детективомСкандинавії і удостоївся у критиків звання "миттєвого бестселера".
У Сіднеї жорстоко вбито молоду норвежку Інгер Холтер. Для розслідування цього злочину на допомогу австралійським поліцейським приїздить детектив із Осло Харрі Холе. В Австралії на нього чекає багато несподіванок. Тут він зустрічає і втрачає друзів і кохання. А пошуки вбивці, подібного до страшного змія Буббура з легенди австралійських аборигенів, перетворилися для нього на смертельний бій із ворогом.

***************

Січень 2016

Рудневич М. Я з Небесно Сотні: повість / Марко Рудневич. - К.: А-ВА-ВА-ГА-ЛА-МА-ГА, 2014. - 182 с. - (Книга-перевертень).
19-річний студент зі Сміли Макс легко й відверто оповідає про своє життя - про навчання, однокурсників, родину, про свою дівчину Іванку, яка вчиться в Києві, а батьки хочуть відіслати її на навчання доФранції... Але стається Майдан і Макс зі своїм другом-однолітком їде до Києва. Зрештою, це повість про три вирішальні дні на Майдані. Ви згадаєте все, ви ще раз переживете ті триводні лютневі дні.

Базів В. Армагеддон на Майдані: роман-реквієм / Василь Базів. - К.: Український пріоритет, 2014. - 160с.

Письмо автора справляє на читача вулканічне потрясіння, як і сам феномен Майдану на свідомість сучасного землянина. На смисловому тлі подається документальна маловідома історія про те, що і як призвело до Повстання, котре стало безпрецедентним актом кривавого вознесіння із провалля гуманітарно-кримінальної катастрофи для майже 50- мільйонного людського згромадження в центрі Європи.
Історія України очима письменників / упорядкуваннята вступнастаття О.В.Красовицького. - Х.: Фоліо, 2013. - 510 с.
До збірника "Історія України очима письменників" увійшли оповідання, уривки з романів, візія, повість і т.д. сучасних українських письменників, присвячені якійсь події або персоні української історії від ІХ ст до сучасної доби. Тут є і зовсім забуті сторінки української історії, і новітні історії в інтерпретації А.Кокотюхи, М.Матіос та ін.

Абетка великої культури. (Правила етикету) / Р.Кравців, Я.Радевич-Винницький, М.Брик, В.Костенко. - Львів: Тріада-Плюс, 2009. - 96 с.

Поглиблення процесів державотворення у суверенній Україні передбачає не лише розвиток еконміки, підвищення її ефективності, використання демократичних принципів управління, але й збагачення змісту виховання, духовності, примноження досягнень сучасної культури. Невід'ємною складовою цих завдань сьогодення має бути висока культура поведінки, добрі манери, витончений смак і толерантність. На ці питання орієнтує читача авторський колектив даного посібника.
Лущик П. Тамплієри короля Данила: роман / Петро Лущик: роман. - Харків: Фоліо, 2015. - 286 с.

Дія роману відбувається у ХІІІ столітті. Папа Римський Інокентій IV відправляє до галицького князя Данила Романовича свого посла. Охороняти важливу особу доручено загону воїнів-тамплієрів на чолі з командиром Гійомом де Пардо. Храмовникам доводиться вступати у сутичку не лише з монголами, що захопили руські землі, але й зі своїми одвічними суперниками госпітальєрами і навіть ассасинами.
Волков О. Мертві квіти: [роман] / Олексій Волков. - К.: Нора-Друк, 2013. - 320 с.

Герою роману "Мертві квіти" випадок дарує книгу пророцтв. Що це - шалена удача? Адже тепер неприємності не підстережуть зненацька. Чи навпаки - важкий хрест? Адже наприкінці низки майбутніх подій втрата коханої жінки, а потім і власна загибель...
Чи може той, хто майстерно комбінує на шаховій дошці, прорахувати ходи наперед у реальному житті, де проти тебе грає всемогутня та безжальна доля, а ціна однієї помилки - матова ситуація, з якої вже немає виходу.

Мушкетик Ю. Час звіра: роман і повість / Юрій Мушкетик. - К.: Ярославів Вал, 2014 с.
Ця книга - про нелюдські випробування української людини, про місію Матері в цьому пекельному світі, про подвиг української матері. І ця книга про те, як нині чи не все продається в Україні. І - про те, що може ота єдина, ота справжня любов...


Курков А. Гра у відрізаний палець: [роман] / АндрійКурков. -Х.:Фоліо, 2014. - 537 с.

1997рік... У Києві на даху будівлі СБУ знайдено труп. Установити особу загиблого виявилося нескладно: це відставний генерал, радник президента з питань оборони Броницький. Але ось, що цікаво: у трупа чомусь відрізаний великий палець на правій руці... Розслідувати цю незвичну справу доручено молодому лейтенанту міліції ВікторуСлуцькому. У ході слідства доля зіштовхує його з Ніком Ценським - колишнім військовим перекладачем. З часом вони починають розуміти, що втягнуті в таємну і жорстоку гру спецслужб України таРосії, які вийшли на слід величезних грошей колишнього КДБ.

Токарчук О. Веди свій плуг понад кістками мертвих: роман / Ольга Токарчук; пер. з пол. Б. Антоняк. - Львів:Урбіно, 2011. - 234 с.

Героїня роману - звичайнісінька жінка, яку багато хто вважає трохи несповна розуму. Яніна Душейко, пенсіонерка, у минулому інженер,а зараз навчає дітей англійської в сільській школі й сторожує дачні будиночки. Вона захоплюється астрологією, любить тварин, а у вільний час разом з колишнім учнемперекладає вірші Вільяма Блейка.
Коли в околиці починають знаходити вбитих, паніДушейко щиро намагається допомогти поліції і переконує усіх, що це тварини мстяться браконьєрам і мисливцям. Ніхто не вірить химерній пенсіонерці, вважаючи її за божевільну...

********************

- 2015 -


Найкращі новинки літератури

грудень 2015


Горак Р. Твого ім'я не вимовлю ніколи: повість-есе про Івана Франка / Р.Д.Горак. - К.: Академія, 2008. - 224 с.

Свого часу Іван Франко переконував, що збірка «Зів’яле листя» написана під емоційним впливом від прочитання щоденника самогубця, який не зміг пережити нещасливе кохання. Чи можна було вірити Франкові, що до написання інтимних поезій, які спровокували гострі літературні суперечки, непорозуміння між ним і критикою, причетні чужі переживання, а не його особисті? Хто та незнайомка, яку покохав ліричний герой і взаємності якої не знайшов? Ім’я її так і не було відкрито — Франко вмів зберігати таємниці.
Після його смерті одні претендентки на титул героїні збірки зголошувалися з власної волі, інших називали дослідники. Та всі розуміли, що то були не вони. А на неї ніхто не міг і подумати…
У повісті-есе «Твого ім’я не вимовлю ніколи» Роман Горак переконує, що все-таки то була Вона.
- - - - -


Горак Р. Франкова Ясениця-Сільна / Роман Горак. - Львів: Апріорі, 2015. - 216 с.

Книжка є першою спробою розповісти про це село, якому не завжди приділяли достатньо уваги дослідники творчості Івана Франка та його біографії. Вона розповідає про долю багатьох сучасників Івана Франка з цього села.


- - - - -
Яцук Г.Ф. Пасіка на присадибній ділянці / Г.Ф.Яцук, Ю.Х.Розумний, Р.П.Ромба. - 2-е вид. - Тернопіль: Навч. книга - Богдан, 2014. - 144 с.
У книзі описані біологічні особливості бджолиної сім'ї, розведення та утримання бджіл, посезонний догляд за пасікою, найпоширеніші хвороби й кдідники бджіл та заходи боротьби з ними. Подано цікаву інформацію про використання продуктів бджільництва.
Видання розраховане для пасічників-любителів і всіх, хто цікавиться розведенням бджіл.

- - - - -
Тарас Я. Таємниці бабусиної скрині / Я.Тарас. 2-е вид., допов. - Львів: Апріорі, 2015. - 272 с.
У пропонованій книзі зібрано численні давно забуті, але цілковито актуальні в наш час, поради з хатнього господарювання, кулінарії, народної медицини тощо.

- - - - -

Мировський О.А. Вступ до музикознавства та коротка історія української музики. Конспектний варіант: навч. посібник / О.А.Мировський. - Львів: Сполом, 2015. - 120 с.
Описано музичні жанри і форми, розвиток усної народної творчості, а також подано інформацію про багатьох найвидатніших українських композиторів, подано аналіз їхніх окремих музичних творів. Книга розрахована для учнів та викладачів мистецьких навчальних закладів, абітурієнтів, студентів, а також тих, хто цікавиться історією музичного мистецтва.
- - - - -

Косилович Г.О. Агрофармакологія. Хімічний захист рослин: практикум/ Г.О.Косилович,П.Д.Завірюха, Ю.С.Голячук. - Львів: Камула, 2014. - 160 с.: іл.
Практикум з агрофармакології укладений відповідно до типової навчальної програми з курсу "Агрофармакологія", розрахований на студентів вищих навчальних закладів аграрного профілю, а також спеціалістів сільськогосподарських підприємств і фермерських господарств, власників присадибних ділянок.
- - - - -

Комарницький В. Там, де живуть бойки. Господарство, етнографія, фольклор / В.Комарницький. - Львів: Камула, 2015. - 248 с.: іл.

У своїй книзі автор зосередив головну увагу на ще недостатньо досліджених зразках народної мудрості, звичаях, обрядах, фольклорі та особливостях бойківської говірки. В структуру дослідження гармонійно вплітається також обширний, досі невідомий широкому загалу, матеріал з господарської та побутової ділянок життя бойків.
Книга стане в пригоді всім, хто цікавиться минулим Бойківщини.

- - - - -

Спогади бійців УПА / ред. І. Лемко. - Львів: Апріорі, 2015. - 132 с.
У книзі висвітлено героїчну боротьбу бійців УПА з більшовицькими та німецькими загарбниками за незалежність українського народу.
Тутспогади різних людей із різних повстанчих теренів, що воювали і боролися в радах УПА, та ідея ймета в них була одна.

- - - - -

Курорти Львівщини: [туристичний каталог] / О. Погорілко, Ю.Дерев'янко, Ю.Климкоович та ін. - Львів: Апріорі, 2013. - 80 с.: іл.

Природний рекреаційний потенціал Львівщини представлений лікувальними мінеральними водами, лікувальними грязями, озокеритом, кліматичними, водними та лісовими ресурсами. На базі лікувальних природних факторів функціонують та розвиваються курорти Трускавець, Моршин, Східниця,Шкло, Немирів, Великий Любінь, Розлуч, де створені умови для лікування і профілактики органів дихання, шлунково-кишкового тракту та серцево-судинної систем, опорно-рухового апарату.
Путівник знайомить відпочивальників із наведеними вище курортами Львівщини і запршує відпочити, оздоровитись та пізнати чудовий львівський край.
- - - - -

Свенсен Г. Кінець світу близько. Про стихійні лиха та їх вплив на суспільство/ Генрик Свенсен; пер. з норв. С.Волковецької. - К.: Ніка.Центр, 2014. - 248 с.
Чи здатні катастрофи змінювати наше суспільство й спосіб нашого мислення? Чи не через катастрофи ми сприймаємо природу як чужу та загрозливу? Останнім часом тема стихійних лих у світових мас-медіа зростає у геометричній прогресії. Чи дійсно наша планета почала інтенсивніше реагувати на зухвалу поведінку людства, чи, може, просто така інформація стала доступнішою? У своїй книжці «Кінець світу близько» відомий норвезький учений Генрик Свенсен досліджує, в який спосіб катастрофи впливають на життя та розвиток чи занепад людства. Ця книжка не каталог стихійних лих із даними про кількість загиблих чи розміри матеріальної шкоди, а широкий огляд наслідків природних катастроф для людей, суспільства й культури. Деякі з катастроф є одними з найжахливіших подій, що коли-небудь траплялися в історії людства – навіть у порівнянні з вій нами.
- - - - -

Шмідт Е. Новий цифровий свііт. Як технології змінюють державу, бізнес і наше життя / Е.Шмідт,Д.Коен; пер. з анг. Г.Лелів. - Львів: Літопис, 2015. - 368 с.
У цій захопливій книжці голова ради директорів компанії Google Ерік Шмідт і керівник наукового центру Google Ideas Джаред Коен на основі свого унікального досвіду намагаються відповісти на одне з найскладніших запитань щодо нашого майбутнього: як технології змінять наше щоденне життя та безпеку, вплинуть на перебіг війн і дипломатичних баталій, визначать наслідки революцій і тероризму. Це книжка не про ґаджети – це погляд на те, яким стане життя людей в новому цифровому світі, де кожен буде на зв'язку. Для широкого кола читачів.
Це грунтовна книга, яка пропонує чудовий огляд сучасних рйнівних тенденцій у сфері технологій і намагається спррогнозувати, як вони змінять взаємини між державами і громадянами. Реалістична і водночас дуже оптимістична, дуже розумна і на диво легко читається.

- - - - -

Кухта Б. Політична влада та її рішення / Борис Кухта. - Львів: ЦПД, 2006. - 240 с.

Увиданні аналізуються центральні категорії політичної теорії, політична влада розглядається як безперервний процес політичних рішень. Зроблена спрроба обгрунтувати тезу про те, що політичні рішення становлять певне співвідношення раціоналізму й ірраціоналізму, запропоновано просту формалізацію цієї думки.
Книга розрахована для тих, хто цікавиться теорією політичної науки.
- - - - -

Пономарьова В. Маленькі подорожі великим Китаєм / В.Пономарьова. Львів: Апріорі, 2012. - 232 с.: іл.
Перед вами – художня розповідь про мандри загадковою, давньою і вічно молодою країною. Тут відкриваються все різноманіття Китаю: багата духовна культура, колоритні традиції та обряди, національний характер і особливості сучасного життя, «рибні місця» та екзотичні ласощі, неповторні природні й архітектурні пам'ятки. З легким гумором, невгамовною цікавістю і незмінною доброзичливістю авторка розгортає перед нами полотно своєї подорожі. Разом з нею ви пізнаєте контрасти столичного Пекіну і незайману своєрідність провінцій, видряпаєтесь на найдовшу в світі беззахисну перед туристами Китайську стіну, зустрінете світанок на священній горі Хуашань, власноруч зберете й висушите запашний чай, полюбите традиційний живопис гохуа, побуваєте на автентичному китайському весіллі, не раз відіб’єтесь від «невинних» спроб ошукати довірливих лаоваїв, побачите теракотове військо в Сіані, гламурний Шанхай, підвісний монастир Сюанькунси, Печеру тисячі Будд у Датуні та ще мільйон цікавинок. Якщо ви надумали з головою зануритись в китайські враження, цей неформальний путівник стане вам у пригоді. А ще, цілком можливо, допоможе одного чудового ранку почути знайоме: «Пеньйо, ніхто!» («Друже, привіт!») у комусь райському куточку Піднебесної.

- - - - -

Безпека держави: економічна, соціальна, релігійно-духовна / за заг. ред. О.С.Власюка. - Львів: Апріорі, 2013. - 836 с.
У книзі досліджені прроцеси трансформацій у перехідних економіках країн Центрально-Східної Європи та України. Окреслено тенденції структурних зрушень в економічних системах, проаналізовано ефективність функціонування окремих регіонів України з огляду на структурні та інституціональні зміни. Проаналізовано динаміку основних макроекономічних показників країн ЦСЄ та України.

- - - - -

Сичов О.М. Великий сімейний юридичний довідник у питаннях і відповідях / О.М.Сичов, Д.С.Довбій. - Харків: КСД, 2015. -- 576 с.
Сімейний юридичний довідник стане у нагоді кожному! Тут знайдуться відповіді на питання, що стосуються найнагальніших життєвих ситуацій. Як правильно подати скаргу, як відстояти свої права в суді, на що слід зважити, оформлюючи трудовий договір? Стосовно цих та багатьох інших актуальних юридичних запитань консультують досвідчегені правники. У книзі наведено також зразки необхідних типових документів.
- - - - -
Марцин В. Ризики суб'єктів господарювання в глобальному просторі / В.Марцин, І.Михасюк. - Львів: Апріорі, 2014. - 208 с.
Розглянуто ризики суб’єктів господарювання в міжнародній фінансово-валютній системі, регулювання та управління кредитними ризиками банку в умовах глобалізації, конкурентноздатність країни в міжнародних вимірах української банківської системи та ризикології в умовах кризових ситуацій. Для студентів економічних спеціальностей,викладачів, працівників держадміністрацій. Рекомендовано Вченими радами економічного факультету Львівського національного університету імені Івана Франка та вченою радою Львівської комерційної академії Центральної спілки товариств України.

- - - - -
Басараба В. Страшний суд / Василь Басараба. - Х.: Клуб сімейного дозвілля, 2013. - 368 с.
Чи часто в цьому житті вдається зустріти справжнє кохання, одночасно глибоке та шалене? Чи легко його вберегти?
Дівчина безтямно закохана у свого нареченого. Рідні збираються, аби благословити молодих на шлюб, але давні родинні таємниці можуть зруйнувати щастя. Несподівано з`ясовується, що дід дівчини заробив ордени не на фронті, а у каральному загоні НКВС. І серед його жертв були рідні нареченого улюбленої онуки...
- - - - -

Лис В. Камінь посеред саду / Володимир Лис. - Луцьк: Твердиня, 2005.
Жив собі звичайний чоловік, до міри успішний, до міри щасливий... Але в житті, мабуть, кожного настає мить, коли розумієш, що все летить шкереберть. І те, що здавалося міцним і справжнім, виявляється марнотою — робота, родина, кохання... Та годі — чи кохав ти взагалі по-справжньому?! Що це? Криза середнього віку? Поклик власної душі, яку ти давно занедбав?
У житті Андрія Трояна настав саме такий момент. Коли треба вирішити, хто ти, де ти й куди йдеш... Можна довго заплющувати очі та робити вигляд, ніби нічого особливого не відбувається. А можна нарешті наважитися й підняти таємничий камінь із саду своєї душі.
Чи вийде це в Андрія? А у тебе, шановний читачу?..

- - - - -
Півцукерки. Добрі історії / М.Дочинець, О.Афонін та ін. - Х.: Фоліо, 2015.

Довгими вечорами, коли на столі чай дружить із печивом, а маслини з вермутом, не обійтись без історій. Вони мають бути добрими, адже за столом збираються друзі. Також це один із вимірів літератури, коли читання змійнює відчуття захищеності і світ навколо нас стає теплішим і позитивнішим. Адже ми знаємо, що темрява зранку розсіється, що за зимою прийде весна і що насправді все буде добре...

- - - - -

Батурин С. Кава по-польськи: [роман] / Сергій Батурин. - К.: Дуліби, 2014.
Стабільне життя успішного столичного журналіста враз перетворюється на суцільну низку пригод з тотальним стеженням, прослуховуванням телефонів, бійками, кіднепінгом та небезпечними погонями, шантажем і погрозами, тільки-но Олексій Дем'яненко пристає на пропозицію інженера Ріхарда, небожа й імовірного спадкоємця померлого німецького барона, разом прояснити деякі баронові сімейні таємниці, що виникли за перебування німецького аристократа на території України під час Другой світової війни.

- - - - -
Михед О. Астра: [роман] / Олександр Михед. - Львів: Видавництво Анетти Антоненко, 2015. - 212 с.
«Астра» — це захоплива історія життя Віктора Варецького, розказана нимсамим. Історія пошуку відповідей на запитання, які краще не ставити.Пошук правди, на шляху до якої губиш усіх, кого любив. І розумієш: усевигадка, все ілюзія. Мандрівка дорогою, що ведесерце темряви, в основусвітобудови.
«Астра»– динамічний психотрилер, який торкається найглибших страхів свідомості читача. Весь світ, який ти знаєш і любиш – це умовність. В основі світобудови – суспільний договір, який направду є всього лише брехливим пактом про ненапад. Головний герой роману авантюрник Віктор Варецький отримує запрошення відвідати семінар “Астра” в загадковій місцині в Карпатах. І це змінює все його життя.

Книга ввійшла до “довгого списку” премії “Книга року ВВС-2015”. Друге видання вийшло в вересні 2015 р. Презентаційний тур охопив 11 міст України. Одеса стане останнім містом презентацій книжки.
- - - - -

Браун Д. Точка обману: роман / Ден Браун; пер. з англ. В. Горбатька. - 2-е вид.- Харків: Книжковий Клуб "Клуб Сімейного Дозвілля", 2010. - 528 с.
В Арктиці знайдено восьмитонний уламок метеорита із закам'янілими рештками живих організмів, що свідчить про існування позаземного життя. На місце відкриття вирушають чотири незалежні науковці — астрофізик, палеонтолог, океанограф та фахівець з льодовиків. Коли вони опиняються за крок до розгадки, їх починають безжально вбивати...
- - - - -
Коельо П. Брида: роман / Пауло Коельйо; пер. з порт. В. Шовкуна. - Харків: Книжковий Клуб "Клуб Сімейного Дозвілля", 2015. - 288 с.: іл.

Знайти себе, свою мету та справжнє «я» — завдання, з яким приходить у світ кожна людина. І це завжди пов`язане з любов`ю. Ірландка Брида намагається пізнати світ і себе. На її життєвому шляху постають дві людини, які мають перевернути її уявлення про життя: чоловік, який вчить її долати страхи, та жінка, що відкриває їй ритм музики Всесвіту.
Це зворушлива і водночас захоплюючаісторія про кохання, магію та пошук сенсу життя.
- - - - -
Гата Є. Народжена в джерелі, або шлях від Царства до Корони / Єва Гата. - Львів: БаК, 2012. - 264 с.
Багато таємниць ховає в собі земля. Де народжуються чудодійні джерела? Лише в єдності з природою людина може відповісти на одвічне запитання: “Хто вона і для чого прийшла в цей світ”. У романі “Народжена в джерелі, або шлях від Царства до Корони” описано нелегку долю молодої співачки. Втрачено все. Попереду безвихідь. Однак завдяки силі мистецтва героїні вдається підняти голову, йти далі й одягти корону.
- - - - -
Ряполова М. Бурецвіт: роман / Марія Ряполова. - Львів: Кальварія, 2010. - 256 с.
У Лірини оригінальний бізнес: вона вирощує і продає незвичайні рослини. У її крамниці є балакучі водорості, співочий кущик, ялинки пристрасті, квітуча папороть та багато інших цікавинок. Свого часу Лірина змінила прізвище та переїхала з іншого міста, щоб мати спокій серед рослин. Але одного разу до крамниці заходить парубок на ім’я Бурецвіт і починає розпитувати Лірину про орхідею власної долі. На цьому спокійне життя героїні закінчується. Бурецвіт змушений відшукати свою орхідею, бо інакше на усю його родину впаде прокляття чародія-шахрая. Лірина стає провідником, бо має необхідні для цього знання. Їй допомагають колишній грабіжник Мереж і два русалки-чоловіки… Під час випробувань з’ясовується, що насправді чародій-шахрай полює не на орхідею долі Бурецвіта, а на долю Лірини…

- - - - -
Марко Р. Танець гріховних тіней / Рената Марко. - Львів : Апріорі, 2015. - 184 с.

Він уособлює гріх. Темний, небезпечний і спокусливий. Вона несе світло, що так контрастує з його темрявою. Благородна, красива обвинувач і моторошний власник бізнес-імперії з кримінальним минулим, вони зустрічаються в залі суду по різні сторони закону. Заборонена пристрасть, дика і неконтрольована, спалахує між ними, та змушена протистояти голосу розуму, совісті і моральним принципам. Де пройде та межа, коли хтось із них зможе зупинити нестримний шлях руйнації особистості?”
Роман знайомить читача з тонкощами судових перепитій на фоні протистояння кардинально різних духовних цінностей героїв. боротьба сильних особистостей пронизана нестримним тілесним потягом, і саме пристрасть, що межує з фатальною залежністю, стає рушійною силою глибоких, невідворотних перетворень у душах героїв.
-------------------------------------------------

Вересень 2015

Кокотюха А. Вогняна зима: роман / Андрій Кокотюха. - Х.: Клуб сімей. дозвілля, 2015. - 350 с.
Андрій Кокотюха написав свою книгу про Майдан, написав так, як вміє лише він, без зайвого пафосу й пластикового спрощення. Тут йдеться не про вождів на сцені, не політичну боротьбу, а про людей, простих людей, простих українців, які взяли на себе тягар і тактики, і стратегії цієї революції. У них щирі емоції, відверті слова, прямі дії.
"Вогняна зима" кипить пристрастями. Тут люблять, борються і страждають по-справжньому.
- - - - - -
Кокотюха А. Осінній сезон смертей: роман / А.Кокотюха; передм. С.Філоненко. - Х.: Клуб сімей. дозвілля, 2014. - 256 с.: іл.
Уже не першу жертву знаходять на вулицях міста. Жорстокий вбивця полює на молодих привабливих дівчат і душить голими руками... Маніяком може виявитись хто завгодно, навіть колишній кримінальний репортер столичної газети Андрій Шкарада. Тільки щаслива випадковість допомагає йому довести своє алібі. Але він розуміє: у кам'яних джунглях полює хижак. Його треба зупинити. Тож Андрій починає власне розслідування. Тим часом сезон смертей триває...
- - - - - -
Роздобудько І. Гудзик-2. Десять років потому: роман / Ірен Роздобудько. - К.: Нора Друк, 2015. - 320 с.
Колись він (головний герой роману) втратив все: кохану людину, смак до життя, сенс працювати в країні, що поволі котиться в прірву...
Але життя не зупинилося. Улюблені герої з роману "Гудзик" знову зібралися разом: Денис, Ліка, Єлизавета Тенецька. Десять років по тому...
- - - - -
Роздобудько І. Зроби це ніжно...: новели / І. Роздобудько. - К.: Нора-Друк, 2013. - 302 с.
Що можна зробити ніжно? Аж ніяк не те, про що багато хто подумає в першу чергу, беречи до рук цю книгу.
Ніжно дорослий світ карає дітей. Ніжно і непередбачувано ми заганяємо свого ближнього в глухий кут. Ніжно вбиваємо те, що могло б стати сенсом життя. І так само лагідно прощаємося з мрією, коли вона вже майорить на горизонті.
Але є й інші люди... Кожен обирає для себе: стояти на місці - чи йти, думати, як усі - чи зробити власний вибір, служити високій меті - чи згаснути в небутті, так нічого і не зробивши...
- - - - - -
Скрябін К. Я, "Побєда" і Берлін / Кузьма Скрябін. - Х.: Фоліо, 2015. - 223 с.
Ця книжка - літературний дебют відомого українського співака Андрія Кузьменка (Кузьми), лідера групи "Скрябін". До збірки увійшли дві повісті, а також тексти відомих пісень групи.
Перша повість - "Я, "Побєда" і Берлін" - проникнута яскравим почуттям гумору, веселим настроєм і розсмішить навіть дуже серйозних читачів. Події відбуваються навколо старого і пошарпаного автомобіля марки "Побєда", на якому Андрій разом зі своїм другом Бардом подорожують до столиці Німеччини. Друга повість - "Місто, в якому не ходять гроші" - зовсім інша за жанром. Це невесела історія про дівчину Алісу, яка через збіг обставин опинилася в жахливому місті, де панують людиноненависництво, нечувана жорстокість і нелюдські порядки, - місті, з якого нема дороги назад...

- - - - - -
Мастерова В. Суча дочка: роман / Валентина Мастєрова. - Х.: Клуб сімей. дозвілля, 2015. - 240 с.
Дві дівчини. Дві долі. Люба, яка народила позашлюбну дитину - і кинула напризволяще. Олена - та, хто прихистила немовлятко, та назвала його своїм, заради чужого сина пожертвувавши добрим ім'ям і жіночим щастям... Попереду в неї - осуд односельців, життя матері-одиначки та роки самотності. Чи подарує їй доля бодай крихту щастя та зустріч із тим, єдиним?
Це пронизлива драматична історія, яка бентежить і змушує замислитися над цінностями, що непідвладні часу...
- - - - - -
Коельйо П. Як течія річки: збірка / Пауло Коельйо; пер. з португальської В. Шовкуна. - Х.: Клуб сімей. дозвілля, 2015. - 240 с.
На сторінках цієї книги зібрані опорвідання про події, пережиті автором, історії, які він чув від інших, а також роздуми, які відвідували його на різних ділянках течії річки його життя.
- - - - - -
----------------------------------------------------------------------------

Червень 2015 р.

Шашкевич М. Повне зібрання творів / М.Шашкевич; упоряд. М.Шалата. - Дрогобич: Коло, 2014. - 462 с.
у непогідну для правди пору радянщини, в кінці 60-х - на початку 70-х років минулого століття молодий науковець Дрогобицького педінституту М.Шалата відважився оприлюднити, мірою тодішніх можливостей, літературну творчість зачинателя українського національного відродження в Галичині, греко-католицького священика на Львівщині Маркіяна Шашкевича. А пізніше, впродовж десятиліть, доповнював цю тему новими, відшуканими в архівах, матеріалами. Автор не задовольнявся досягнутим і тому намагався постійно розширювати обсяг відомостей про творчу діяльність Великого Будителя, щоб у майбутньому видати повну збірку літературних і релігійних праць М.Шашкевича.
Джерело: http://nashformat.ua/catalog/knygy/istoriya_1/biografii/knyga_markiyan_shashkevych_povne_zibrannya_tvoriv/
у непогідну для правди пору радянщини, в кінці 60-х - на початку 70-х років минулого століття молодий науковець Дрогобицького педінституту М.Шалата відважився оприлюднити, мірою тодішніх можливостей, літературну творчість зачинателя українського національного відродження в Галичині, греко-католицького священика на Львівщині Маркіяна Шашкевича. А пізніше, впродовж десятиліть, доповнював цю тему новими, відшуканими в архівах, матеріалами. Автор не задовольнявся досягнутим і тому намагався постійно розширювати обсяг відомостей про творчу діяльність Великого Будителя, щоб у майбутньому видати повну збірку літературних і релігійних праць М.Шашкевича.
Джерело: http://nashformat.ua/catalog/knygy/istoriya_1/biografii/knyga_markiyan_shashkevych_povne_zibrannya_tvoriv/
У непогідну для правди пору радянщини, в кінці 60-х - на початку 70-х років минулого століття молодий науковець Дрогобицького педінституту М.Шалата відважився оприлюднити, мірою тодішніх можливостей, літературну творчість зачинателя українського національного відродження в Галичині Маркіяна Шашкевича. А пізніше, впродовж десятиліть, доповнював цю тему новими, відшуканими в архівах, матеріалами. Автор намагався постійно розширювати обсяг відомостей про творчу діяльність великого Будителя, щоб у майбутньому видати повну збірку літературних і релігійних праць М.Шашкевича. І ця праця вилилася у пропоноване читачеві видання.
- - - - - - -
Шалата М. Вибране: поезії / М. Шалата. - Дрогобич: Коло, 2014. - 462 с.
Автор книги – поет і літературознавець, член Національної спілки письменників України Михайло Шалата – віддавна сумлінно працює на ниві українського письменства і науки.
До пропонованої книги М. Шалати увійшли вибрані поезії з його збірок «Зоряне переджнив’я» (1964), «Із плину літ» (1992), «Копа» (1997), «Грабина» (1999), «Вітусина книжка» (2001), «Рік» (2003), «Ім’я Шашкевича» (2005), «Вітри відродження» (2005), «Наша доля» (2007), «Перед Покровою» (2013) та окремі з тих, що лишилися поза збірками.
Крім шляхетної лірики, у «Вибраному» М. Шалати чимало творів високого громадянського звучання – з чуттям особливої відповідальності за момент, за долю України та її народу.
Книга розрахована на масового читача.
- - - - - - - -
Шовкошитний В. Боривітри / Володимир Шовкошитний. - К.: Український пріоритет, 2014. - 400 с.
Нова книга відомого українського письменника — гостросюжетний історичний роман «Боривітри» — це завершальна частина трилогії «Кров — свята», епопеї про путь і вибір українців у жахітті XX століття й сповнених надій перших роках століття XXI — чи не єдиного дослідження такого масштабу в українській літературі. Події роману відбуваються на Україні Західній і на Україні Наддніпрянській від 1943 року до Євромайдану. Серед героїв книги Провідники ОУН та УПА Роман Шухевич, Василь Кук, Микола Лебедь, Голова СБ ОУН «Михайло» —1 Микола Арсенич, Командир УПА — «Північ» Дмитро Клячківський — «Клим Савур» та його соратники, сотенний «Кречет» і його побратими. А також вороги українців та їхні посіпаки, які так і не усвідомили себе українцями, — Микита Хрущов, Олексій Кириченко, Микола Підгорний, Петро Шелест, Леонід Брежнєв. Чи є життя після поразки? Чи є місце подвигу серед трясовиння буднів? Чи був насправді зрадником Юрко Стельмащук —«Рудий»? За що розстріляли курінного Антонюка — «Сосенка»? Чи був агентом Сталіна кат українського народу рейхскомісар Еріх Кох? Ніколай Кузнецов — посланець Сталіна до Коха, герой чи провокатор? Відповіді на ці та безліч інших питань у ваших руках!
- - - - - -
Талан С. Не вурдалаки: [роман] / Світлана Талан. - Х.: Клуб сімейного дозвілля, 2013. - 304 с.
Вихованці війни, вони мали за розкіш одяг і взуття, за щастя — відвідини кінотеатру на зекономлені на їжі копійки... Вони мріяли, закохувалися, одружувалися й не ділили дітей на своїх і чужих...
Коли Марія та Роман побралися, вони були ще зовсім молоді, але душами вже починали сивіти: далося взнаки життя під час німецької окупації. Насильство, знущання, голод, смерть проносилися перед дівчачими і хлопчачими очима.
Вони серед нас. Хтось називає їх вурдалаками, але вони не п'ють кров, хоча й мусили виживати там, де вона лилася рікою. Війна загартувала своїх дітей. Марія та роман подорослішали, закохалися в один одного, побралися всупереч усьому. Подружнє життя на два міста, тобто на місто і село. Буде зрада. Та чи буде прощення? Чи ділитимуть вони дітей на своїх і чужих?
Книга Світлани Талан - виклик поколінням, що роблять касові збори кіношним вурдалакам і ладні одним словом засудити до зникнення тих, кого звикли не помічати.
- - - - - - -

Травень 2015 р.

Навчально-методичний комплекс з вивчення дисципліни "Фінанси підприємств": для студентів денної та заочної форм навчання напряму "Економіка підприємств"/уклад.: О.Р.Квасовський, Т.П.Даниленко, В.В.Костецький. - Тернопіль: ТНЕУ, 2007. - 232 с.
Даний навчально-методичний посібник стане у пригоді студентам фінансових спеціальностей економічних вузів.
- - - - - -

Пометун, О.І. Сучасний урок. Інтерактивні технології навчання: наук.-метод. посібник / О.І.Пометун, Л.В.Пироженко; за ред. О.І.Пометун. - К.: А.С.К., 2003. - 192 с.: іл.
Посібник розрахований на роботу з дітьми різних вікових категорій, знайомить із новітніми підходами до організації навчання - інтерактивними технологіями, які допоможуть вчителю зробити процес навчання цікавим, різноманітним, ефективним. Він може стати у пригоді кожному викладачеві - досвідченому чи молодому спеціалісту, математику чи гуманітарію.
Для вчителів загальноосвітніх шкіл, методистів, а також студентів і викладачів вищих педагогічних навчальних закладів.

- - - - - - -
Армор, М.К. Провідник по Біблії: часи, сюжети / М.К. Армор; пер. з англ. В. Степанов. - Донецьк: ОБФ "Східноєвропейська місія, 2009. - 320 с.: табл.
Ця книга - це довідкове видання, що пояснює біблійні теми та сюжети школярам і дорослим, які цікавляться Біблією, але ще не мали можливості її вивчати. "Провідник до Біблії" є ретельним дослідженням основних персонажів та подій Біблії.
Викладено доступною мовою. Розраховано для дітей старшого шкільного віку, а також широкого кола читачів.
- - - - - - -

Жуличі. Василь Пачовський: збірник історико-краєзнавчих праць і літературно-художніх творів / упоряд., автор передмови та приміт. А.Т.Квасецький. - Чернівці: Зелена Буковина, 2013. - 398 с. + вкладки 60 с.

Жуличі, Жуличе, Жуліце... Протягом століть так по-різному називали цесело, що розкинулося на межі Малого Полісся і Подільської височини, неподалік витоків Західного Бугу, під захистом трьох жулицьких гір - Широкої, Високої і Сторожихи. У давнину цей край належав до Волині, а з кінця ХІІ століття здебільшого до Галичин
До збірника увійшли праці з історії села Жуличі Золочівського району Львівської області, та нарис про життя і творчість уродженця села Василя Пачовського - поета-модерніста, драматурга та історика. Краще пізнати неординарну постать митця допоможе добірка його творів, особливо ті, що друкуються вперше в Україні після десятиліть заборони і замовчування.

*****************Кiлькiсть переглядiв: 1965

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.