Віртуальні виставки

Віртуальна виставка – порівняно новий вид інформаційно-бібліотечного обслуговування користувачів. Вона є синтезом традиційного книжкового і новітнього електронного способів презентації інформації.
Мета такої виставки – публічна інтернет-презентація різних видів документів. Віртуальна виставка мобільна, компактна, містка і є актуальним провідником у великому потоці інформації. Кожний користувач має можливість ознайомитись з зовнішнім видом документів та розгорнутою анотацією. Дякуючи використанню сучасних інформаційних технологій віртуальна виставка діє 24 години на добу.

Бажаємо приємного перегляду:

************

Найкращі новинки літератури 2017

***********

грудень 2017р.

Короткий словник говірки села Ублі /Й.Сірка, А. Баушенко. - Львів: Галицька видавнича спілка, 2017. - 96с.

Над словником ублянської говірки ще у 80-тих роках почав працювати А.Баушенко (1936-1980). 1990 р. була невдала спроба видати "Короткий словник говірки села Ублі" (Й.Сірка, Ю.Муличак, А.Баушенко). На жаль, з друку вийшла праця повна різних помилок. Це було причиною її нерозповсюдження. Після 16-ти років видано виправлену версію. Автори сподіваються, що над цим почином помножиться зусилля науковців, які досліджували унікальну ублянську українську говірку.


Тарас Я. Мікроренгени української пам'яті/ Ярослав Тарас. - Львів: Апріорі, 2017. - 112с.: іл.
Висвітлюється діяльність комплексної історико-етнографічної експедиції в 1994-2003 рр. у радіоактивно забруднених територіях Полісся,дається характеристика зони відчуження, описується життя поліщуків в екстремальних умовах, висвітлюється враження від окремих сіл, висвітлюється робота міліції, влади, водіїв у зоні, змальовані окремі портрети членів експедиції, показано природнє самовідновлення екосистем, зафіксовано новітній фольклор, що витворився під час роботи членів експедиції з респондентами.

Стеблій Ф.І. Галичина на перехрестях історії. Постаті/ інститут українознавства ім. І. Крипякевича НАН України. - Львів, 2011. - 304с.
До книги відомого українського історика Феодосія Стеблія "Галичина на перехрестях історії. Постаті" увійшли бібліографічно-історіографічні розвідки про визначних діячів національного відродження в Галичині першої половини ХІХ ст. (зокрема членів Перемишлянського культурно-освітнього осередку та "Руської Трійці"), репрезентів польсько-українського політичного партнерства епохи романтизму, працівників на ниві національної музики. Два останні розділи присвячено дослідникам історії українського національного відродження, які заклали та зберегли традиції українознавчих студій у Галичині.
Стеблій Ф. Шевченкознавчі студії/ Феодосій Стеблій/ інститут українознавства ім. І.Крипякевича НАН України. - Львів, 2014. - 120с.
У збірці, присвяченій 200-річницю від дня народження Тараса Шевченка, публікуються статті і матеріали, які відтворюють національно-відроджувальну місію Кобзаря, засвідчену шануванням поета і реалізацією його ідей силами української еліти Галичини.
Видання адресується науковцям, студентам, педагогам, краєзнавцям- шанувальникам Великого Кобзаря.

Стеблій Ф. Сподвижник Маркіяна Шашкевича: Яків Головацький - діяч українського національного відродження/ Інститут українознавства ім. І.Крипякевича НАН України. Шашкевичівська комісія. - Львів, 2004. - [Бібліотека Шашкевичіани, №3(8).- 96с. ]
У книзі, присвяченій 190-й річниці від дня народження Якова Головацького, висвітлюється його діяльність як співзасновника і одного з чільних представників громадсько-культурного угруповання "Руської Трійці", сподвижника Маркіяна Шашкевича, співвидавця славнозвісного альманаху "Русалка Дністрова, автора першогопублічного викладу головних програмних засад українського національного руху в Галичині (1846), покладених згодом в основу діяльності першої української легальної політичної організації у Львові - Головної Руської Ради ( 1848- 1851).
У додатках - стаття Я. Головацького "Пам'ять Маркіяну Руслану Шашкевичу", фрагменти із його спогадів і листування з визначними діячами українського та слов'янського відродження, документи.

Погорецький В. Україна іде...Вірші/ Василь Погорецький. - Тернопіль: "Крок", 2016. - 96 с.
Криваві події Євромайдану і війна на Донбасі потрясли не тільки українське суспільство, а й увесь світ. Україна знову стала перед дилемою: бути чи не бути? Василь Погороцький у поетичній формі структурно осмислює нинішню трагічну дійсність, намагаючись зрозуміти, що ж відбулося. Тож ця збірка віршів, думається, зацікавить усіх небайдужих читачів.

Хоткевич Г. Там, де колеться трава/ Галина Хоткевич. - Львів: Апріорі, 2017. - 224с.
Ця книжка - як лист з минулої епохи, епохи живої пам'яті про Гната Хоткевича та перехресні й неперехресні долі його родини. Її авторка, наймолодша донька українського класика Галина Хоткевичівна, яка, здавалося, була вирвана з України з корінням, є останнім носієм тієї пам'яті. Читати її спогади навдивовижу легко. І навіть захопливо спостерігати, як крізь пів столітню товщу часу та неприсутності в рідних просторах у цих її текстах неймовірним чином проростають незнищенні гени батькового письменницького хисту, любові до всього рідного та ота його невсипуща охочість до діла культурного й громадського. Запасу Хоткевичового таланту з вершком вистарчало й на його родину. Якби не жорстока епоха, в яку усім їм довелося жити, ті творчі дари могли б рясно зародити.
Місевич В. Солодкий присмак лободи: поезія/ Василь Місевич. - Чернівці: Букрек, 2010. - 200с.
"Солодкий присмак лободи" - нова книга відомого поетаМісевича. Вона - про безбатченків і солдатських вдів, їх трагічні долі. Вагомо представлена також інтимна та пейзажна лірика.
У творах знаного автора переважає буковинська тематика, однак усій його лаконічній поезії притаманні обшир мислення, виразність думки, невимушено образне і чисте, як джерельна вода, витончене слово. Поет вболіває за долю й навколишній світ маленької батьківщини, через своє оголене світосприйняття прагне розповісти про покоління ровесників, роки минулі й сьогодення, неголосно, без патетики, вивищити святе для нього поняття - Україна.
Окрім традиційних форм віршування, авторові легко підкорюються складніші - сонети, ронделі, хоку, рубаї, що надає його поезії ще більшої стрімкості й оригінальності. Певна частина віршів уже знайома читачеві з попередніх видань та публікацій у періодиці. Пропонована книга значно розширить його творчу уяву, покличе до глибоких роздумів про сутність нашого буття.

*************

листопад 2017 р.


Золочівщина. Край Маркіян Шашкевича: [фотоальбом] / упорядники: Ольга Кіс, Наталя Блажейко. - Львів: Манускрипт , 2017. -105с.
Мандруючи сторінками цього фотоальбому, ми неодмінно натрапимо на найцікавіші місцини, найдавніші пам'ятки, найдосконаліші мистецькі витвори зодчих цього краю. А це і сакральна архітектура Золочівського краю (дерев'яні та кам'яні храми, дзвінниці, каплиці, придорожні хрести), замки, пам'ятки історії та архітектури, багато відомих постатей Золочівщини та ін

.
Марухняк Й. Відлуння творів Маркіяна Шашкевича /Йосип Марухняк, НадіяПастернак. - Львів: Камула, 2017. - 108 с: іл.
Нова фотокнига із серії "Великі ювілеї" львівського фотохудожника Йосипа Марухняка і журналістки Надії Пастернак - про Будителя Галичини Маркіяна Шашкевича. Як і в книжці про отця і композитора Михайла Вербицького, автори пройшлися дорогами Маркіяна Шашкевича - від мальовничого Підлисся на Золочівщині, де він народився, й до села Новосілки Буського району, де він відійшов у вічність, а поміж тим були місця, пов'язані з його навчанням, становленням як особистості, парохії, де він донос У фотокнизі "Відлуння дзвонів Маркіяна Шашкевича" відтворено його життя і діяльність через призму сучасних і архівних світлин, текст лише доповнює фотоджерела. Донині в галицьких селах збереглись ті церкви, де правив Маркіян Шашкевич, ті дзвони, які кликали людей на Службу Божу. Світлини цих дзвонів ніби хаотично, а водночас закономірно розкидані по сторінках фотокниги, вони є її своєрідним лейтмотивом. Вони будять українців зі сну, кличуть на важкий шлях боротьби - за свою мову, незалежну державу, - як це робив греко-католицький священик і великий український партіот, поет Маркіян Шашкевич


Маркіян Шашкевич і Золочівщина. Історико-культурні нариси/Інститут українознавства ім. І.Крипякевича НАН України. Упоряд. Федосій Стеблій. - Львів, 2011.-[Бібліотека Шашкевичіани. Нова серія, №7(12).].- 264с.
У книзі, присвячений 200-річчю від дня народження Маркіяна Шашкевича, вміщено нариси про славного сина Золочівської землі, визначного письменника і громадсько-культурного діяча, фундатора "Руської Трійці", речника і символу національного відродження на західних землях України та втілення в життя його національно-визвольних ідей багатьма поколіннями патріотів Золочівщини, а також про виникнення на її теренах і відродження в незалежній Україні традицій всепогодного вшанування пам'яті національного Будителя.


Крип'якевич І. Статті, рецензії, публікації/ Інститут українознавства ім. І.Крип'якевича НАН України. Шашкевичівська комісія. Упорядник Феодосій Стеблій. - Львів, 2012. - 94с.: іл. [Бібліотека Шашкевичіани: нова серія, 12(417)].
У книжці вміщено шашкевичезнавчі статті визначного українського історика І.Крипякевича з періодичних видань, окремі підрозділи, присвячені "Руській Трійці", в його узагальнюючих працях з історії України, а також матеріали з нагоди 100-х роковин від дня народження М.Шашкевича із редагованого ним "Часопису "Дзвінок"

.
Маркіян Шашкевич на заході / упорядкування редакція і вступ Ярослав Розумний. - Вінніпег.: Інститут- Заповідник Маркіяна Шашкевича, 2007. - 384 с.
Збірник включає короткий нарис історії цього осередку шашкевичезнавства поза межами України; статті й есеї досліджень літературної, фольклорної та мовознавчої спадщини Шашкевича; матеріяли до його біографії й культу особи в в українській діяспорі на Заході; теоретичні дослідження джерел цього культу та культурно-політичних процесів, які відбувалися в австро-угорській Україні в 19 ст. й виступи на різних роковинах Маркіяна Шашкевича


Мельник А. Чудотворні джерела України / Антон Мельник. - Львів: Свічадо, 2013.- 236 с.
Україна багата унікальними прочанськими місцями, коло яких зазвичай є цілющі джерела, освячені Божою благодаттю. У тих місцях часто впродовж століть відбуваються чуда зцілення, навернення, оздоровлення душі і тіла.


Комова М.В. Діловодство. Третє видання/ Національний університет "Львівська політехніка", Інститут гуманітарних і соціальних наук. - Львів, Тріада плюс. - 2009. - 220 с.
У підручнику висвітлено основні напрямки діловодства як діяльності з питань документування та організації роботи з документами в процесі управлінської діяльності. Книга адресована студентам, викладачам вищих навчальних закладів, фахівцям діловодної сфери


Притчі про милосердя; пер. з італ. О.Бодак. - Львів: Свічадо, 2016. - 88с.
Усе в Ньому говорить про милосердя і ніщо в ньому не позбавлене співчуття." (MV8).Ця прекрасна фраза із Біблії задає напрям у роздумах, викладених на сторінках цього душпастирського посібника, кий пропонує притчі про милосердя. Їх читання буде спонукати до роздумів і дій. Мабуть, саме притчі найкраще допомагають читачеві осягнути той життєвий сенс, який у них проглядається. Саме вони, притчі, на думку автора,відкривають шлях до змін людського життя.


Шах Т. Народжений для подвигу: Докум. розповідь про Миколу Лемика/ Тарас Шах . - 2-ге вид., доп. - Львів: Каменяр, 2016. - 99 с.: іл.
У виданні, підготовленому відомим на Львівщині краєзнавцем, багаторічним педагогом, що проживає в місті Бібрка Перемишлянського району, висвітлюється життєвий шлях Миколи Лемика, який в 1933 році на знак протесту проти хижацької політики комуністичної влади в Україні здійснив атентат на працівника радянського консуляту у Львові.


Гринів О. Законинаціональної памяті: Непретензійні нотатки/ Олег Гринів.- Львів: Каменяр, 2017.-267 с.
Національна пам'ять українців проявляється насамперед у нашій класичній літературі, що підтверджують нові дослідження творчості Тараса Шевченка, Івана Франка, Михайла Коцюбинського, Лесі Українки, Олександра Довженка. Порушення її законів мали тяжкі наслідки для розвитку нації в минулому столітті. Без збереження національної пам'яті не може бути мови про утвердження національної ідентичності в період посилення глобалізаційних процесів. Науково-публіцистичний виклад складних проблем національного відродження дає змогу осягнути їх незалежно від фаху й рівня ознайомлення з проблемами політології, психології,й літературознавства.


Кодекс законів про працю України: чинне законодавство із змінами та доп. на 20 вересня 2017 року: Офіц. текст. - К.: Алерта, 2017. - 98 с.
У виданні представлений Кодекс законів про працю України станом на 20 вересня 2017 року із змінами та доповненнями.


Земельний кодекс України: чинне законодавство із змінами та доп. на 08 вересня 2017 року: Офіц.текст. - К.: Алерта, 2017. -118 с.
У виданні представлений Земельний кодекс України станом на 08 вересня 2017 року із змінами та доповненням.


Український пісенник. - Львів:"Тріада плюс", 2015. -104 с.
До пісенника увійшли народні пісні, колядки, щедрівки.
Збірка стане у нагоді всім,хто любить українську пісню, хто відчуває душу співучого народу.


Струни серця: Пісенник / Упоряд. Островський В.М.- Тернопіль: Навчальна книга- Богдан, 2016. - 352 с.
Місце української пісні в духовному житті нації годі переоцінити. Збірка народних пісень - романтична повість на тему української історії. Це самобутні думки, художні образи, філософські роздуми, мистецькі форми й засоби, неповторні мелодії.Усім,хто закоханий в українську пісню.


Ховзун В. Короткий парафіяльний літопис с.Велика Вільшаниця ( до 90-х років ХХст.) / прот. Василій Ховзун. - Львів: ЛА"Піраміда", 2015. - 240 с.
У книзі йдеться про географію с. Велика Вільшаниця. Описано у різних версіях появу села та найдавніші письмові згадки, що вдалося сьогодні віднайти.Коротко згадано про появу греко-католицької Церкви на теренах Галичини і зокрема у Львові. Зображено життя парафії та священників, які служили на парафії с. Вільшаниця. Наведено відомості про старий дерев'яний Богоявленський храм та коротку його характеристику і побудову нового мурованого храму та його посвячення. Згадано і про цвинтарі та їх розташування. Висвітлено життя парафії села від найдавніших часів із біографічним описом священиків. Також ідеться про священиків - вихідців із с. Велика Вільшаниця.Для науковців, учителів, краєзнавців, усіх зацікавлених історією рідного краю.


Антологія української поезії ХХ ст.: Від Тичини до Жадана/ Упоряд. Іван Малкович.- К.:А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА, 2017. - 2016 ст., 2-ге вид., доповн.:серія "Українська поетична Антологія"
До антології увійшли знакові поезії найпомітніших українських поетів ХХ ст. - від Тичини до Жадана. Це найкомпактніша за формою і одна з найповніших за текcтами українська поетична антологія.


Воробкевич Ю. Краса природи і пригоди кличуть нас/ Ю.Воробкевич.- Львів: Ліга- Прес, 2017. - 312 с.
Ця туристична, історико-географічна, краєзнавча, біографічна книжка розповідає про подорожі автора з рідними та друзями на всі чотири сторони світу і навіть увись. наведено описи цікавих подій каякових (байдарочних) походах річками України., Молдавії, Білорусії, Литви, у подорожах роверами, мотоциклами, автомобілем, на лижах за Полярним колом, у піших походах Карпатами, у польотах на планері та ін. Рекомендована всім, хто любить туризм та досліджує історію рідного краю.


Гартмат Ф.Др. Чоловік чи жиє по смерти?/ Др.Франц Гартман . - Львів.: "Простір-М", 2016.- 100с.
Можна сказати, що ця книжка іде до нас впродовж трьох. Спочатку була написана німецькою доктором Францом Гартманом у ХІХ столітті. Потім Йосиф Коник переклав українською в ХХ столітті.Мабуть, вона його дуже зацікавила, бо захотів поділитися з іншими, залишити нащадкам.


Христинич Б. На шлях до волі. Підпільна організація "Об 'єднання" (1956-1959). Львів, 2004. - 416 с.
Пропонована Читачеві книга відзначається вмотивованою композиційною стрункістю. Основна (фактографічна) частина твору приваблює не лише історичною вірогідністю, логічною послідовністю викладу подій та інформативною повнотою, а й закладеною в самому предметі дослідження інтригою, несподіваними поворотами долі підпільників, унікальними фактами щодо мотивації їх вчинків, оригінальною класифікацією поколінь кагебістів, задіяних у слідстві, за їх психологією, поведінкою та способом мислення.Важливу частину книги становлять документи"Об 'єднання", які переносять нас у неповторну атмосферу активного опору тоталітарному режимові, засвідчують високість духу його учасників, глибінь їх теоретичної думки і мудрість тактичних дій, успадковані з материнським молоком моральні засади, незнищенність діяльності любові до гвалтованої Вітчизни. Вони надають виданню особливої переконливості та правдивості.


Zarys literatury ukrainskiej. Podrecznik informacyjny Bogdana Lepkiego.- Warszawa.:Pracownia. 2014. - 272c.


Kramar R. W miejskich podworkach-studniach/ Rostyslaw Kramar.-Krakow.:Miniatura. 2015. - 100c.


Сірка Й. Актуально 8/ Й.Сірка, - Львів: Галицька Видавнича Спілка, 2017.-128с.
Йосиф Сірка – доцент Зіґенського Університету та Українського Вільного Університету (Німеччина). Почесний доктор філософії Ужгородського Національного Університету, лауреат премії Корона Карпатика, автор численних наукових і науково-популярних праць,а також підручників. Його заслугою стало введення в навчальні програми Зіґенського Університету вивчення української, польської, сербської, хорватської, чеської і словацької мов. Крім того вчений є засновником німецько-українського товариства «Діалог», яке займалося гуманітарною допомогою Україні (понад сто вантажів доправив особисто).
Останні 60 років відомий як активний публіцист, статті якого з’являються в багатьох українських виданнях. 2007 року побачила світ перша збірка статей «Актуально!», а та, яку Ви тримаєте в руках, є вже восьмою. У своїх публіцистичних працях автор привертає увагу до багатьох актуальних проблем сучасної України, враховуючи свій міжнародний досвід.


Гоголь М.В. Тарас Бульба/ Шкляр Василь, переклад. - Львів.: "Апріорі", 2017. - 136 с.,іл.
А ви читали справжнього "Тараса Бульбу"? Він у ваших руках. Це первісний варіант шедевру Миколи Гоголя, який згодом було спотворено під тиском ідеологів московської імперії. Чиnаймо "Тараса Бульбу", який не згорів.


Гаррісон А.С.А. Мовчазна дружина/ А. С. А. Гаррісон; Пер. з англ. О. Лобастової. - К.: Вид. група КМ - БУКС, 2017. -312 с.
Важко передбачити, як поводитимуться навіть цілком успішні люди, у яких руйнується життя, кого вони звинуватять у своїх бідах і які методи захисту оберуть. Подружнє життя героїв цього роману, в яких усе пішло шкереберть, змальоване так майстерно, з такого ракурсу, події у ньому розгортаються так неочікувано, що читач ще довго роздумуватиме над прочитаним після того, як перегорне останню сторінку. Ця вражаюча розповідь про темний бік сімейних стосунків, про обман та обопільну помсту зацікавить усіх, хто любить розуміти книги.


Вейр Е. Марсіянин: Роман/ Енді Вейр; пер. з англ. В.Назаренко.-К.: 2017.-448с.

Усі вважають астронавта Марка Вотні мертвтм, адже вся команда бачила, як його проштрикнула антена, яку зірвало піщаною бурею на шостий день після висадки " Ареса-3" на Марс. Потрапивши в бурю, команда "Ареса-3" змушена евакуюватися, покинувши тіло Марка. От тільки ніхто не міг і припустити, що Марк виживе й тепер опиниться на Марсі в пастці, сам-один, без зв'язку з Землею, без достатнього запасу харчів і води, щоб протриматися до прибуття наступної місії - "Ареса-4". Хто врятує Марка Вотні? Чи йому доведеться покладатися тільки на власну винахідливість?


Чейз Д.Реквієм блондинкам: детектив/ Д.Чейз; пер. з англ. І.Бондаренко. - Тернопіль: Навчальна книга - Богдан, 2017.-280 с.( Серія "Чейзіана").
В невеличкому американському містечку одна за одною зникає четверо дівчат. Усі вони блондинки. Це відбувається напередодні виборів мера міста. На посаду мера є кілька претендентів - недавній промисловий магнат Кульф, колишній картчр Старкі - людина шефа поліції Мейсі, та власник похоронного бюро Еслінгер. Що сталось із дівчатами? Це викрадення яи вбивства? І чи причетні до зникнень претенденти на посаду мера? За цю заплутану справу береться столичний детектив Марк Сп'юек. Він дізнається дивовижні речі..


ПоЕ.А. Оповідь Артура Гордона Піма: роман, оповідання/ Едгар Аллан По; пер. з англ. В.Й.Шовкуна; перем. та прим. Н.Д. Білик; худож.-оформлювач О.А Гугалова. -Харків: Фоліо, 2017. - 284с.
Творча спадщина видатного американського поета і письменника Едгара По ( 1809-1849) багата і різноманітна. За майже два десятиліття він написав крім віршів і поем близько 70 оповідань, в яких поєднується гумор і трагедія, романтика і містика, науковість і фантастика, таємниці і пригоди. Одна з характерних властивостей прози По - психологізм. І хоча його єдиний закінчений роман " Оповідь Артура Гордона Піма", найбільш спірний та загадковий твір письменника, був сприйнятий сучасниками як звіт про справжню подорож до Південного полюса, автор показує історію головного героя насамперед як своєрідне сходження до пекла ,а морську подорож - як подорож до таємних глибин людьської психіки. Новели "Серце виказало" й "Барильце амонтильядо" належить до кращих й найвідоміших психологічних оповідань письменника. В них По так само сфокусований на людині, душу якої сучать нею ж породжувані демони.


О.Генрі останній листок : оповідання / пер. з англ.Ю. Іванова, В.Горбатька, М.Рябової; худож. -оформлювач В. Карасик. _ Харьків: Фоліо, 2017. - 156с.
О.Генрі ( 1862-1910) - псевдонім Вільяма Сіднея Портера, одного з найпопулярніших класиків світової літератури. Комусь потрібно написати тисячі сторінок, щоб створити геніальний твір, а комусь потрібен для цього лише клаптик паперу. Саме на клаптику паперу банківський службовець Портер, засуджений на три роки за нестачу грошових коштів, створив у в'язниці своє перше оповідання під псевдонімом О.Генрі, надихнувшись історіями співкамерників. А далі було близько 280 новел,роман"Королі і капуста" численні фейлетони. Його твори - це маленькі історії простих людей: клерків, продавчинь,невідомих художників, дрібних авантюристів, фермерів, навіть волоцюг... Лаконічність викладу, тонкий гумор, незвичайність сюжету і завжди непередбачувана розв'язка уже більше ста років привертають увагу читачів до малої прози О.Генрі, великого письменника " маленьких людей."


Гофман Е.Т.А. Золотий горнець; Малюк Цахес/ Ернест Теодор Амадей Гофман; пер. з нім. С. Сакидона; перем. та прим. К.О. Шахової; іл. Л. Д. Киркач-Осіпової; худож.-оформлювач О.Д.Кононученко. - Харків: Фоліо, 2015. - 185 с.
До книги видатного німецького письменника, композитора і художника Ернеста Теодора Амадея Гофмана ( 1776-1822) ввійшли два найвідоміших його творів, у яких втілився дух німецького романтизму. У фантастичних повістях-казках письменника присутні романтична іронія, теми безумства, реальності ілюзорного, ірраціональності буденного.... Блискуча фантазія в поєднанні з суворим і прозорим стилем забезпечили Гофману особливе, почесне місце в німецькій і світовій літературі.


Вайлд О. Портрет Доріана Грея: роман, п'єси/ Оскар Вайлд; пер. з англ., передм. та прим. Р. І. Доценка; худож. - ілюстратор Л. Д. Киркач-Осіпова; худож.-оформлювач Г. В. Кісель. - Харків: Фоліо, 2017. - 398 с.
Єдиний роман письменника Оскара Вайльда - "Портрет Доріана Грея", створений у рекордно короткий термін - за три тижні, приніс авторові карколомний успіх і скандальну славу. Головний герой - юнак, наділений неймовірною красою. Милуючись своїм портретом, Доріан висловлює бажання, щоб портрет старів, а він завжди залишався молодим. Відтоді жодної зморшки не з'явилося на вічно юному обличчі джентельмена Грея, який жив у пороці розпусти, а старів і вмирав портрет. А за все треба платити...


НЕБО НАСУЩНЕ: Польська релігійна поезія періоду Понтифікату Івана Павла ІІ / Упорядкування і переклад з польської Р. Крамара. - Жовква:Місіонер, 2010. - 160с.
Небо насущне – переклади з польської поезії 1980-х років – початку ХХІ століття, натхненної євангельським духом. У збірку ввійшли вірші поетів різних вікових поколінь, різних стилістичних напрямків, написані священиками, монахами та світськими особами у період, коли на духовному житті польського народу відчутно позначилась присутність Папи Івана Павла ІІ.


Мойєс. Дж. Останній лист від твого коханого: роман / Джоджо Мойєс; пер. з англ. Т.Заволоко. - Харків: Книжковий Клуб "Клуб Сімейного Дозвілля", 2017. - 400 с.
Зім'ятий аркуш, слова, що линуть від серця: ніжні, пристрасні, щирі... Вони вразили Дженніфер. Після жахливої автокатастрофи вона нічого не могла пригадати: ані обставин аварії, ані рідних, ані чоловіка.А ці рядки пробудили в її душі якуюсь згадку, і...Через півстоліття ті самі слова на пожовклому аркуші прочитає журналістка Еллі Говорт. Хто написав цього листа і що сталося з Дженніфер? Розпочинаючи пошуки чужого кохання, Уллі й гадки не мала, що зробила крок назустріч власному

.
Карре ле Дж. Нічний адміністратор: роман/ Джон ле Каре; переклад з англ. Тетяни Савчинської. - Львів: Видавництво Старого Лева, 2017. - 688с.
"Холодна війна" скінчилася, розпочалася нова ера британської розвідки. Чергова мішень правосуддя - Річард Роупер - харизматичний та інтелегентний британський джентельмен, віртуозний маніпулятор, безжальний і дуже розумний злочинний геній. Хитромудрі оборудки із нелегальною зброєю, наркотиками і відмиванням грошей він провертає так, що й комар носа не підточить. Перед законом він чистий, втім, таки існують люди, для яких Роупер - це "найгірша людина на Землі". Чи зможе йому протистояти завербований спецслужбами нічний адміністратор розкішного готелю Джонатан Пайн? Чи зможе Пайн, колишній солдат, бездоганно виконати роботу під прикриттям, забувши про свої почуття і слабкості? Що ховається за бездоганно ввічливою й приязною усмішкою готельєра? І як, врешті, "шпигунські ігри" здатні вплинути на гравців та "пішаків"?


Ферреро Б. Квіти просто квітнуть/ Пер. з пол. Е. Главацька. - Львів: Свічадо, 2015. - 96 с.
Ця книжечка містить коротенькі притчі, що супроводжуються кількома думками - маленькими "пігулками" духовної мудрости. Достатньо однієї "пігулки" на день, аби замислитися над минущим і вічним, фальшивим і справжнім. Замислитися - і змінити на краще себе і світ довкола.


Франко І.Я. Смерть за плечима: Кримінальні повісті/ Іван Франко. - К.: 2017.- 432с.
У видання ввійшли дві кримінальні повісті видатного Каменяра, котрі лягли в основу сюжету фільмів Олега Бійми" Злочин із багатьма невідомими" та Бориса Савченка "Для домашнього вогнища"


Нечуй-Левицький І.С. Кайдашева сімя: повісті, оповідання, роман/ Іван Нечуй-Левицький ; передм., комент. М.П. Бондаря; худож.-офорлювач Б.П. Бублик. - Харків: Фоліо, 2016. - 605с.
До книги відомого українського письменника-реаліста Івана Нечуя-Левицького (1838--1918) увійшли повісті й оповідання з народного життя ("Кайдашева сімя", "Микола Джеря", "Баба Параска та баба Палажка", в яких автор створив колоритні постаті з усіх верств населення, а також роман "Хмари", що присвячений темі української інтелегенції і зображує людей широких, прогресивних поглядів, які своєю гуманною просвітницькою діяльністю відкрили народу перспективи нового, вільного і розумного буття.


Роздобудько І. Зів'ялі квітивикидають.Роман. - 2-ге вид., дол. - К.: Нора-Друк, 2017. - 288с. : іл.
Зів'ялі квіти, які зберігаються вдуші у вигляді жалю за минулим або нездійсненним, треба викидати. Про це - історія двох актирс, колишніх "зірок" радянського кіно, і однієї молодоїжінки, яка доглядає за ними в притулку для самотніх акторів. Все життя ці актриси запекло ворогували міжсобою, адже були суперницями в коханні до чоловіка, який виявився не вартим любові та самопожертви. І тільки наприкінці життя обидві зрозуміли, що могли б бути ... найкращими і найвірнішими подоугами. Молода головна героїня роману так само переживає особисту драму, але завдяки мудрості своїх підопічних усвідомлює, що життя, яким би воно не було, - прекрасне, його не варто марнувати на тимчасову метушню. І...стає переможницею престижного європейського кінофестивалю. Сентиментальна історія з глибоким підтекстом, притаманним творчості Ірен Роздобудько.


Волков О. Гра у три руки: роман / О. Волков. - Тернопіль: Навчальна книга - Богдан, 2016. -312с.
У романі "Гра у три руки", на відміну від попередніх, уперше за багаторічну практику "доктора детективних наук" Олексія Волкова головну партію виконує жінка, яка намагається розплутати клубок обставин, здатних запросто зламати хребет і сильному чоловікові. Втім, існують жінки, здатні пограти в "чоловічі" ігри. Комбінації в їхньому виконанні елегантніші, удари влучніші, а відчуття жалю чи прояви пощади іноді взагалі відсутні. але як би там не було, дві жіночі руки слабші від чоловічих. Чи не забракне їм сили у найбільш вирішальну мить?Однак цим не вичерпується головна інтрига роману! Паралельно зі своєю героїнею автор наважується на спробу самотужки проаналізувати процеси, що відбуваються в її душі та свідомості. Ризикована і невдячна справа, адже збагнути жінку до кінця не вдавалося ще нікому. Що вийшло? Судіть самі...


Забужко О. Після третього дзвінка вхід до зали забороняється. оповідання та повісті.- К.: КОМОРА, 2017. 416 с.
Зібрання найяскравіших зразків малої прози за три десятиліття - від найуспішнішої української авторки. читач знайде тут як визначні шедеври, перекладені багатьма мовами та поставлені на численних європейських сценах ( "Інопланетянка", "Дівчата", "Казка про калинову сопілку"), так і маловідомі юнацькі спроби письменниці і різних прозових жанрах. Завершує книжку нова, щойно дописана повість, у якій драма непорозуміння між матір'ю й дочкою стає своєрідним підсумком історії цілого покоління - "покоління відкладеної війни".


Талан С. Спокута:роман / Світлана Талан. - Харків: Книжковий Клуб "Клуб Сімейного Дозвілля", 2017. - 304 с.
Що робити, коли життєва стежина веде до труднощів і негараздів? Як їх подолати? Ця книжка - про найдорожчих, найрідніших, найважчих - про сім'ю. Вчинки батьків і дідів мають безпосередній вплив на сьогодення нащадків. Часто діти несуть хрест замість старшого покоління і, опиняючись у скрутних ситуаціях, змушені спокутувати гріхи рідних... Сімейні зв'язки, складні взаємини, переплетіння доль, надія на краще майбутнє і сила любові - усе це чекає на читача на сторінках роману.


Пагутяк Г. Новий рік у Стамбулі: Повість/ Галина Пагутяк. - Львів: ЛА"Піраміда", 2015. - 84с.
Українська письменниця потрапляє перед Новим роком у Стамбул, у якому п'ять днів поспіль ідуть такі холодні дощі, що мерзнуть не лише руки, а й душа. І в цьому суцільному тумані з дощем і вітром всі її рани раптом почали кривавити. Стамбул змусив авторку задуматися над межовими ситуаціями власного життя і боротися з чорною тінню смерті, яка нависла над нею і її рідною Україно.


Журба Г. Доктор Качіоні: / Галина Журба. - Львів: Апріорі, 2017. - 248 с.
Сенсаційна повість Галини Журби (1888-1979) "Доктор Качіоні", що була видана у 1943 році в Кракові, мала велику популярність. Історія трагічного кохання, переплетена інтригами, зрадами і плітками, тримає читача в напрузі від першої до останньої сторінки. А в самому кінці підстерігає несподіваний фінал.Цей мелодраматичний бестселер часу війни читається, наче сучасний.


Малярчук Т. Забуття : роман / Таня Малярчук. - Львів: Видавництво Старого Лева, 2016. - 256 с.
Що таке час, як не кит, який поглинає все, зрівнюючи у бездонному череві геніїв і невдах, шляхетних добродіїв і політичних злочинців. Скільки людських життів непересічних українців стали тим заковтнутим планктоном. Їх неможливо дістати із забуття, хіба що хтось із живих відчує нагальну потребу згадувати. У цьому романі


Місевич В. Ковток роси живої. Вибране: поезія/ В. Місевич.- Чернівці: Буккрек, 2014. - 308с.,іл.
Порушуючи пов'язану з тривогою за сучасне і майбутнє України актуальну тематику, автор звертається у цій книзі також до вітчизняної давньої й новітньої нашої історії. В його роздуми й переживання приходять діти війни, воїни УПА, прості краяни з їхніми непростими в минулому та сьогоденні селянським долями.Поетика Василя Місевича багата на формотворчі засоби. Тут природно сусідують узвичаєний класичний вірш і складніші взірці світової літературної традиції: сонет, рондель, рубаї, хоку.


Місевич В. Під тінню бджоли: поезія/ В.Місевич.- Чернівці: Букрек, 2012. - 104 с., іл.
У новій збірці поезій Василь Місевич продовжує і розвиває провідну тему своїх попередніх книг - з висоти прожитих літ осмислити наше минуле і сьогодення. Про це засвідчує символічна назва - "Під тінню бджоли"

***********

травень 2017 р

р. Перельман Я.І. Цікава фізика: науково-популярне видання. У 2 кн. Кн. 1,2 / Я.І.Перельман. - К.: КМ-БУКС, 2016. - 496 с.: іл.


Серед найвідоміших публікацій автора «Цікава фізика» посідає особливе місце. Секрет її популярності пояснюється як підбором тем і різноманітністю матеріалу, так і способом подачі інформації, манерою пояснення наукових понять. У це видання увійшли дві книги, об’єднані не лише спільною темою і назвою, а й, за словами автора, головною ідеєю - розбудити у читача «діяльність наукової уяви, привчити мислити в дусі фізики і розвинути звичку до різнобічного застосування своїх знань». Книга розрахована для учнів загальноосвітніх навчальних закладів та всіх шанувальників науково-популярної літератури.

Геращенко О. Економіка ХХІ: країни, підприємства, люди / Олексій Геращенко; пер. з рос. М.В.Скоробогатова; худож.-оформ. І.В.Карасик. - К.: ДОВЖЕНКО-БУКС, 2016. - 303 с.

Ми живемо в економічному світі, але часто намагаємося створити свої власні закони економіки. За великим рахунком, економіка — це не стільки точна наука, скільки сфера закономірностей, які щодня виникають у нашому житті у вигляді ціни, курсу валют, ситуацій на роботі, рішень про покупки і безлічі інших подій. Ми можемо точно вирахувати траєкторію руху небесних тіл, проте нерідко своє наступне економічне рішення передбачити не в змозі. Адже у центрі економічних знань стоїть дивовижна і непередбачувана істота — людина.У цій книжці ви дізнаєтеся про еволюцію економічних поглядів і найсучасніші підходи XXI століття, розглянете питання економічної успішності на різних рівнях — країни, підприємства та людини. Книжка написана так, щоб бути цікавою економісту і зрозумілою неекономісту. Вона ставить питання і змушує замислитися, спроектувати ті чи інші описані явища на життя людини й дає можливість краще зрозуміти економічний світ.

Чумарна М. Вишивання долі / М.І.Чумарна. - Львів: Апріорі, 2015. - 88 с.: іл.


«Вишивання долі» — це розвідка про потаємні коди української орнаментальної символіки, яка поглиблює тему космічного биття людини в потоках світлоносних енергій матеріального світу, частково розкриту Марією Чумарною у книзі «Код української вишивки». Вона в новому ракурсі розкриває можливості впливу людини на долю, на здоров'я власного тіла, благополуччя сім'ї і роду через повернення до джерел духовного знання наших предків.Особливістю нової книжки є те, що вона наближена до потреб тих, хто практично займається відновленням зразків стародавньої вишивки, хто шукає нових «старих» ідей у творенні власного одягу. Тут подано 56 видів техніки шитва, розкладки узорів, які підготувала і систематизувала майстер художньої вишивки Віра Чипурко.Книга рекомендована найширшому колу шанувальникыв украънського народного мистецтва.

Митрофаненко Ю. Українська отаманщина.1918-1919 років/ Юрій Митрофаненко. - 3-є вид., випр. і доп.. - Кропивницький: Імекс-ЛТД, 2016. - 240 с.


У книзі висвітлюється явище отаманщини,яке було складовою процесів Української революції періоду Директорії доби третьої російсько-української війни 1918-1919 рр. На основі значної кількості архівних документів уперше в українській історіографії подано цілісне бачення цього революційного феномену на теренах України,яке наближає до з'ясування характеру відносин лідерів УНР з військовими ватажками— отаманами.Дослідження сприяє розумінню того,чому отаманщина таповстанство— це явища подібні за формою,але відмінні за змістом.

Войтович В. Українська міфологія / Валерій Войтович. - 3-є вид.- К.: Либідь, 2015. - 664 с.: іл.


Автор книги "Українська міфологія" твердить:унас, українців, є своя міфологія, ще й давніша за грецьку!Це цілий світ. І цей світ не лише автора, але й смвіт наших предків. У ньому їхня святістьі щире світобачення.
Книга є спробою осмислення надзвичайно багатого та яскравого світу української дохристиянської міфології - народних уявлень, звичаїв та обрядів, вірувань та повір'їв. Текст супроводжується авторськими ілюстраціями, відомостями про визначних етнографів минулого та грунтовною бібліографією.

Яневський Д. Проект "Україна". Відомі історії нашої держави / Данило Яневський. - Х.: Фоліо, 2016. - 287 с.: іл.

У цій книжцірозповідається про те, що відбувалося на землі, яка зараз називається Україною, починаючи з середини Х ст. до об`єднання 1386 року Королівства Польського та Великого князівства Литовського (до складу якого входила сучасна Правобережна Україна), а потім – до ліквідації полкової системи Гетьманщини та утворення 1781 року Київського намісництва, яке охоплювало всю територію сучасної України від Дніпра до Збруча.
У презентованій книжці автор висловлює свій власний погляд на історію України і підкреслює, що історія Русі/України – це складова історії країн Центральної та Східної Європи.Тож усіх, хто цікавиться та вивчає історію України запрошуємо до відділу загального читального залу для ознайомлення з книгою Д. Яневського «Проект «Україна». Відомі історії нашої держави».

Береза Т. Мова - не калька: словник української мови / Тарас береза, Ірина Зубрицька, Юрко Зелений. - Львів: Апріорі, 2016. - 664 с


Сучасний словник гарної української мови «Мова - не калька»розкриває велич і красу рідної мови, звільняє її від суржику й чужомовних запозик. Словник містить самобутні українські слова та вислови, поставлені на противагу звичному (буденному) словниковому запасу сучасних українців. У Словнику опрацьовано понад 20 000 найбільш проблемних слів та висловів украй потрібних для збагачення мовної культури кожного українця.
Призначений для найширшого кола шанувальників української мови: викладачів, студентів, учнів і вчителів, урядовців, ділових людей, учених, письменників, перекладачів, журналістів, працівників редакцій і видавництв тощо, одне слово, для всіх, кому небайдужа доля рідної мови, культури й словесності.

Кононенко В. Загадковий світ мистецтва. Нариси з історії західноєвропейського живопису / Віталій Кононенко. - К.: Мистецтво, 2016. - 112 с.: іл.


Книга присвячена творчості найвидатніших художників Західної Європи від доби Відродження до початку ХХ століття. Розкрито зміст і мистецьку значущість полотен Боттічеллі, Рембрандта, Тіціана, Дюрера, Ван Гога, Ренуара, Гогена та інших великих майстрів живопису. Рекомендована широкому колу читачів, усім, хто цікавиться історією світового мистецтва.

Зіновіїв К. Золоте чересло. Книга народних ремесел, звичаїв та побуту в Україні, писана Климентієм Зіновієвим, поетом кінця XVII - початку XVIII ст. / упоряд. та пер. з давньоукр. сучасною укр. мовою О.Шугай; за ред. В.Колосової. - К.: Мистецтво, 2016. - 336 с.: іл.


Видатний поет Климентій Зіновіїв жив у кінці XVII-початку XVIII ст. Його рукописна збірка, яку Іван Франко зарахував до найкращих надбань українського письменства, пробула в безвісті півтора століття, побачивши світ лише 1912 року. Писав Климентій Зіновіїв тогочасною книжною українською мовою. Він багато мандрував, дуже добре знав народні звичаї, ремесла, побут, любив людей праці, про що й хотів повідати нащадкам.

Загребельний М. Богдан Ступка /М.Загребельний. - Х.: Бібколектор, 2016. - 120 с.


Річард ІІІ і король Лір, гетьман Мазепа і Тев’є-молочник, Леонід Брежнєв і Тарас Бульба… Це лише невеликий перелік ролей, які зіграв у театрі й кіно Богдан Ступка (1941-2012) – видатний український актор, лауреат багатьох премій, народний артист УРСР (1980) та СРСР (1991), Герой України (2011), кавалер ордена Ярослава Мудрого V ступеня. У Голлівуді його порівняють з Робертом де Ніро й Аль Пачіно. В Польщі й Росії вважають своєю зіркою, феноменом, який народжується раз на століття, на що Богдан Сильвестрович відповідав: «Я-український актор! Я собі працював, а люди називають те феноменом. Треба працювати і чесно ставитися до роботи. Вийти на сцену і зіграти найкраще за всіх…»

Трофимович В. Любов на лінії вогню / Василіса Трофимович. - Х.: Фоліо, 2016. - 153 с.: фото.

Василіса Трофимович — 26-річна письменниця з Дніпра.Одразу ж після закінчення університету розпочала професійну діяльність як прес-секретар у державних структурах. Звільнилася з держслужби на початку Революції гідності. З весни 2014 року обіймала посаду прес-офіцера добровольчого батальйону «Донбас», а згодом — полку «Дніпро-1». Після завершення військової служби продовжила займатися волонтерством та розпочала суто журналістську і письменницьку діяльність. Васіліса Трофимович є одним із авторів книги «Добробати» – книги про історію подвигу батальйонів, що врятували країну. У збірці Василіси Трофимович, чарівної дівчини зі сталевим характером бійця, сплелися разом реальні події, документальні факти і справжні почуття. Почуття на лінію вогню, які увібрали і високу любов — до жінки, родини, країни, і зраду, і розпач, і тугу за загиблим щастям. У кожному оповіданні книжки читачі знайдуть щирість, реальний патріотизм і дійсне прагнення до кращого майбутнього нашої України.

Положій Є. Дядечко на ім'я Бог / Євген Положій; худож-оформ. О.Г.Жуков. - К.: ДовженкоБукс, 2016. - 347 с.

…Як відомо, коли ти розмовляєш з Богом, то це молитва, а от коли Бог розмовляє з тобою, то це, певне, шизофренія. Так і є: Бог повідомляє, що сьогодні рівно опівдні Рай та Пекло закриваються назавжди. Віднині – жодних надій, ніякого безсмертя…Це історія трьох молодих людей, долі яких дивно перетинаються. Кожен хоче знайти відповідь на одне просте запитання: що буде після того, як я помру? Остап шукає відповіді, подорожуючи автостопом по біблейських місцях у пошуках батька; Віра, втративши родину та дитину, потрапляє до монастиря і там отримує свій шанс на щастя (але ціна аж занадто висока!); Макс зі своїми друзями-чортенятами Гогі та Магогі, пройшовши реанімацію, революцію і «дурку», від великої любові до людства хоче вчинити вибух на стадіоні… Так чи інакше, кожен з них отримує те, чого прагнув. Можливо, і відповідь на своє запитання…

Цайтлер В. Забуті гріхи: іст. роман / Валентина Цайтлер; пер. з литов. В.Журба. - К.: Балтія-Друк, 2014. - 216 с.


Книжкапереносить читачів у другу пол. XVII ст. - часів розквіту Речі посполитої - спільної держави поляків, литовців, українців і білорусів. Саме тоді завдяки героїзму наших предків, проявленому в Хотинській війні 1621 року, було покладено край подальшому просуванню військ Османської імперії вглиб Європи. Авторка описує драматичне життя галицького шляхтича Станіслава Жоклевського, а такж польського коронного гетьмана, життя якого було пов'язане з Україною, його дружини Регіни. І в усьому цьому проводить ідею, що кожна велична перемога сплачена людським життям і зруйнованими людськими долями. Повноцінним персонажем постає у творі й палац Жолкевських, німий свідок тих подій, що і досі стоїть у м. Жовкві на Львівщині. Роман написано живою колоритною мовою і читається на одному диханні.

Самойленко В. Час розкиданого каміння / Володимир Самойленко. - К.: Ніка-Центр, 2015. - 168 с.

Хтозна, як пройде зустріч колишніх друзів, та й чи відбудеться вона взагалі?.. Хтозна… Чи прийшов час збирати каміння?.. А якщо так, то де його шукати – це каміння? На теренах Батьківщини чи в спекотній Африці? А може, у власному майбутньому? Питання, питання… Де знайдеш на вас відповіді та чи потрібні вони?.. Ні, не дійшов остаточного висновку щодо цього вчений-історик – голов­ний герой напрочуд тонкого роману «Час розкиданого каміння», роману, який занурить вас у минуле, у бурхливі дев’яності, й виштовхне у цинічних двохтисячних. За одну добу наш герой пройде щонайменше два шляхи, які то йдуть паралельно, то перетинаються, а то й розходяться, щоб більше не зійтися. Друзі, однокласники, вороги. Кумедні сучасні реалії, не менш кумедні, а подеколи й трагічні події минулого. Скажені авантюри, пристрасті, зради. Каміння, каміння, каміння… Чи прийшов час його збирати, чи, може, той час ще попереду?..

------------------------------------------------------------------------

Лютий 2017 р.

Брехуненко В. "Братня" навала. Війни Росії проти України ХІІ - ХХІ ст. / В.Брехуненко, В.Ковальчук, В.Корнієнко. - К., 2016. - 248 с.


У книзі в науково-популярному форматі розглядаються численні російсько-українські війни включно з Вітчизняною війною українців за Незалежність, яка розпочалася зі вторгнення російських окупантів в Україну в лютому 2014 р. Простежено, що коріння цих війн сягають XII ст. Показано, що саме війни як втілення постійних агресивних планів Московії / Росії заволодіти українськими землями визначали головну вісь російсько-українських стосунків. Описано мотиви, визрівання та хронологію війн, перебіг військових дій, наслідки війн та їхній вплив на українську перспективу. Вітчизняна війна, яку Україні доводиться вести з 2014 р., розглядається на тлі перегуків між путінською агресією та московськими стратегіями війн проти України ХV-ХХ ст.

Горак Р. Львівські історії... / Роман Горак. - Львів: Апріорі, 2016. - 632 с.


У книжці Романа Горака - реальні люди і невигадані історії, які він пережив, навчаючись у школі, потім у студентські роки, а ще згодом працюючи у різних навчальних та наукових установах Львова. Своїм оповіданням він надає форму спогадів. Ці спогади торкаються також і його друзів, здебільшого відомих вчених, письменників, лікарів, політичних та громадських діячів, які залишили про себе пам'ять в історії цього міста. Логічним доповненням до львівських історій автора є його спогади з дитинства, яке припало на важкий післявоєнний період і яке разом з суто львівськими історіями дають можливість читачеві відчути атмосферу, в якій жив автор та його покоління.

Преварська М.І. Видатні українці. Культура. Мистецтво. Освіта: довідник / М.І.Преварська. - К.: Велес, 2016. - 368 с.

До книги включено дані про життя і творчість діячів культури, мистецтва та освіти: філософів, педагогів, письменників, поетів, художників, артистів, композиторів, які зробили значний вклад у своїх царинах, а отже й популяризацію України в світі від найдавніших часів до наших днів. Серед них Петро Могила, Максим Березовський, Микола Костомаров, Григорій Сковорода, Богдан Ступка, Христина Алчевська та інші.

Лойко С. Аеропорт (у новій доповненій редакції) / Сергій Лойко; пер. з рос. С.Гончар. - К.: Брайт Стар Паблішинг, 2016. - 376 с.

"Аеропорт" - це не хроніка, не розслідування, не літопис. Це художній вимисел, заснований на реальних фактах. У книзі багато персонажів, багато переплетених драматичних сюжетних ліній. Роман не тільки про війну. Він і про любов, про зраду, пристрасть, ненависть, лють, ніжність, відвагу, біль і смерть. Це роман про наше сьогоднішнє і вчорашнє життя. Дія роману починається в Аеропорту й розгортається похвилинно протягом останніх п'яти днів понад 240-денної його облоги. Хоча роман заснований на реальних фактах, усі персонажі - художньо видумані, як і назва Аеропорту. Маленький український гарнізон Аеропорту денно і нощно відбиває атаки супротивника, який значно переважає його у живій силі й техніці. Але в цьому зруйнованому до підвалин Аеропорту підступні й жорстокі вороги зіштовхнуться з чимось неочікуваним і неймовірним - із кіборгами. Разом із кіборгами в Аеропорту перебуває американський фотограф, який через низку причин переживає цю необов'язкову війну як особисту драму. Його очима читач також побачить усю історію того, що об'єктивні історики назвуть не інакше, як українсько-російською війною.

Білокінь С. Масовий терор як засіб державного управління в СРСР. 1917-1941 рр. / С. Білокінь, І.М.Дзюба, переднє слово. - К.: Українські пропілеї, 2016. - 694 с.

Книга «Масовий терор як засіб державного управління в СРСР. 1917-1941 рр.» — результат ґрунтовної і тривалої дослідницької роботи одного із найвідоміших істориків і джерелознавців сучасності Сергія Білоконя.
Видання викриває та демонструє на загал засоби й механізми більшовицького терору в період Розстріляного відродження та боротьби за само-стійність України. Це історія нерівного, драматичного і навіть трагічного протистояння інтелектуальних еліт і представників радянської держави та правлячої партії, які прагнули підпорядкувати або ж знищити все, над чим не мали контролю, — мистецтво, науку, пам'ятки історії — увесь культурний світ разом з його творцями й захисниками

Шурхало Д. Скоропадський, Маннергейм, Врангель: кавалеристи-державники / Дмитро Шурхало. - Львів: Паіс, 2013. - 224 с.


Ці видатні постаті, про яких розповідається в даній книжці, генерали-кавалеристи, - належали до свити останнього російського імператора і добре знали одне одного. До 1917 року їхні кар'єри розвивалися дуже схоже. Після розвалу російської імперії вони почали на її уламках створювати нові держави. Впоратися із цим завданнм пщастило лише Маннергейму.

Україна в мені=Ukraine within me / Ніка Нікалео. - Львів: Апріорі, 2015. - 100 с.


"Україна в мені" - це перша збірка Львівського жіночого літературного клубу, написана під враженням подій на Майдані 2014 року. Відкрити очі пересічному європейцю на усю глибинну красу і неповторний біль України, допомогти зрозуміти цінності нації, древню культуру, складну історію та великі перспективи - метацієї антології.

Стамбол І. Іван та Юрій Липи / І.І.Стамбол, С.Кучеренко. - Х.: Бібколектор, 2015. - 121 с.


Видання містить нові факти громадської, політичної, літературної та культурної діяльності батька і сина Івана і Юрія, знайдені у документах, творах, листах і спогадах Лип та їх сучасників. Книга підготовлена одеськими істориками у рік подвійного ювілею українських письменників-лікарів Івана Львовича Липи (1865-1923) та Юрія Івановича Липи (1900-1944).

Корчак Я. Правила життя: педагогіка для дітей та дорослих / Януш Корчак. - Х.: Бібколектор, 2016. - 538 с.


Януш Корчак(справжнє ім'я Генрик Ґольдшмідт, 1878 або 1879-1942) - всесвітньо відомий польський педагог-новатор, лікар, письменник, автор праць з теорії і практики виховання, громадський діяч, зачинатель діяльності на захист прав дитини і повної рівноправності дітей, засновник і керівник знаменитого "Будинку Сиріт". Під час Великої Вітчизняної війни загинув у газовій камері разом зі своїми вихованцями в таборі смерті Треблінка. За легендою, йому підготували втечу, але він вважав за краще залишитися разом зі своїми підопічними.
Книжку "Правила життя: Педагогіка для дітей та дорослих" слід прочитати всім - і тим, хто вже є батьками, і тим, хто тільки планує ними стати, людям, які дуже люблять своїх дітей, і тим, хто шукає в собі батьківські інстинкти, хто сумнівається у правильності своїх поглядів на виховання і любов до дітей. Адже взаємини між дорослими і дітьми дуже складні, і вони не завжди розуміють одне одного.
Щоб полюбити дитину, треба її прийняти. Щоб прийняти, слід зрозуміти. А щоб зрозуміти, потрібно її знати. Ось про що ця книжка.

Прохасько Т. 2015 рік/ Тарас Пррохасько. - Львів: Тріада плюс, 2016. - 104 с.

Лейтмотив цієї книги звучить приблизно так:болісний парадокс полягає в тому, що реальне українське життя є страшенно архаїчним, натомість ідеали і переконання цілком відповідні модернимуявленням і потребам, універсальним для всього цивілізованого світу.

Чухліб Т. Гетьмани України. Війна, політика, кохання. - К.: Арій, 2016. - 480 с.: іл.


Хто вони, гетьмани України, — грізні козацькі ватажки, вожді опозиційних до будь-якої влади розбійницьких ватаг, степові «польові командири» чи хитромудрі правителі держави? Скільки їх було в історії нашої країни? Хто був першим у гетьманській когорті? Коли на українських землях з’явилося слово «гетьман» і що воно означало? Як змінювалося становище володарів гетьманської булави протягом різних історичних періодів? Яким було приватне та повсякденне життя гетьманів, їхніх дружин і родин? Відповіді на ці та інші цікаві питання допитливий читач знайде у цій книзі.

Моісеєнко І. Ідея гармонії / Ігор Моісеєнко. - К.: Дніпро, 2016. - 176 с.


«Представленою філософською доктриною автор «Ідеї гармонії…» не тільки вперше сформулював та імперично обґрунтував дієву Українську національну Ідею, але й пропонує шляхом внесення Української національної Ідеї в Конституцію України та утвердження окремим Законом в стислі строки сприяти тому, аби кожен українець, кожен громадянин України іншої національності відчув її благотворний вплив». «Україна – досконало розвинена держава, створена громадою життєдайної духовності, колиска людської цивілізації та джерело натхнення на шляху до Гармонії Всесвіту» - це невгасиме гасло українства зможе служити широким верствам українського народу та світовій спільноті об’єднуючим чинником і нині.

Портяк В. Охоронителі діви / Василь Портяк. - Брустурів: Дискурс, 2016. - 192 с.


Автор книги - родом із Кривопілля Верховинського району, український прозаїк і кінодраматург.
Це - найповніше на сьогодні зібрання творів майстра малих форм. Більшість із новел присвячені драматичній історії Ураїнської Повстанської Армії, яку автор гостро переживає, зважаючи ще й на родинні обставини: коли Василь Портяк народився, його батьку-упівцю лишалося жити менше двох місяців. До видання увійшли й кіносценарії: „Довбуш" - про народного месника та його побратимів-опришків і „Лола" - динамічний сюжет з гірським колоритом.
Оповідна манера письменника позначена лаконізмом, реалістичною точністю розмовних інтонацій. Читаємо слова від побратима Василя Герасим'юка: „Герої новел запам'яталися, і не тільки тому, що це були живі люди, - живописати може багато хто. Відчувався нерв."
Отож всіх, хто бажає відчути той нерв Портяка, запрошуємо до обласної бібліотеки, книжковий фонд якої поповнився його новою збіркою „Охоронителі Діви".
У книжці представлено найповніше на сьогодні зібрання творів великого майстра малих форм Василя Портяка. Більшість із новел присвячені темі УПА, яку автор гостро пережив, зважаючи ще й на родинні обставини: коли Василь Портяк народився, його батьку-упівцю лишалося жити менше двох місяців. Кіносценарій «Олекса Довбуш» розповідає історію легендарного народного месника та його побратимів-опришків. - See more at: http://www.discursus.com.ua/books/95/#sthash.KaR7Vhj1.dpufУ книжці представлено найповніше на сьогодні зібрання творів великого майстра малих форм Василя Портяка. Більшість із новел присвячені темі УПА, яку автор гостро пережив, зважаючи ще й на родинні обставини: коли Василь Портяк народився, його батьку-упівцю лишалося жити менше двох місяців. Кіносценарій «Олекса Довбуш» розповідає історію легендарного народного месника та його побратимів-опришків.

Дочинець М. Лис: роман / Мирослав Дочинець. -Мукачеве: Карпатська вежа, 2016. - 356 с.


Роман "Лис" Мирослава Дочинця - про чоловіка незвичайної долі й унікального хисту, який шукає в провінції свої загублені сліди, а знаходить сенс життя, нові цінності й нове кохання. Роман читається одним подихом, залишаючи відчуття подарованої долею любовної пригоди.Тут є все - шляхетний стиль, тонка дотепність, призабутий романтизм, детективна інтрига, розсипи мудрості, непідробна читабельність.
В інших детективних історіях головний герой - слідчий Правик, шукаючи злочинні сліди, водночас шукає сенс життя, справедливості і милосердя.

Рибчинський О. Чорні морелі: роман / Олег Рибчинський. - Львів: Апріорі, 20154. - 640 с.


Олег Рибчинський - практикуючий лікар, життя якого - палітра барв, у якій немає сірого відтінку, а література - це свято його захопленої душі.
Одвічне кохання, котре мов вірус влучає в людей різного віку, статку, становища, не минає і людей у рясах, церквах і монастирях. Власне вибір між духовним і душевним лежить у сюжетній лінії роману "Чорні морелі".
Це роман, в якому описане реальне життя, таке, якимвоно є насправді: голим і без прикрас. Не кожному прийдеться ця книжка до душі, але знайдутьсяйті, котрі перечитають її декілька разів, знайшовши у ній зернинку для себе.

Корчак Я. Л. Самотність в мережі / Януш Леон Вишневський. - К.: Рідна мова, 2015. - 423 с.


Один з найчуттєвіших романів про любов, що вийшли останнім часом. «Зі всього, що вічно, найкоротший термін в любові» – такий лейтмотив європейського бестселера Вишнєвського. Герої «Самоти в Мережі» зустрічаються в інтернеті-чатах, обмінюються еротичними фантазіями, розповідають історії зі свого життя, які виявляються дужче будь-якої вигадки. Зустрінуться вони в Парижі, пройшовши не через одне випробування, але головним випробуванням для любові виявиться сама зустріч. Осінню 2006 років по цьому роману – головному польському бестселеру початку XXI ст – був випущений фільм, в перший же місяць прокату рекорд касових зборів, що поставив, обігнавши всі голлівудські новинки.

Монтгомері Л.-М. Сни із Ейвонлі: роман / Люсі-Мод Млнтгомері; пер. з англ А. Вовченко. - Львів: Урбіно, 2016. - 272 с.


Після вчительської семінарії Енн повертається до Ейвонлі, щоб працювати в місцевій школі. Юній учительці доведеться завойовувати прихильність і любов своїх учнів, бо ж серед них чимало шибеників, ледарів і незграб. До того ж, у Зелених Дахах вона мусить допомагати виховувати шестирічних близнят, Дору й Деві, чия мама, далека родичка Марілли, померла.
На щастя, Енн вкотре переконується, що в житті завжди можна зустріти рідну душу. Крім того, дівчина раптом усвідомлює, що їй дедалі більше подобається один юнак…Книжки канадської письменниці Люсі-Мод Монтгомері (1874–1942) вже понад століття користуються величезним успіхом у всьому світі. Щороку вони видаються мільйонними накладами у США, Канаді, Австралії та країнах Європи, за ними знято популярні кінофільми. Це друга книга із циклу про життя Енн Ширлі, який складається з восьми книжок.

Монтгомері Л.-М. Сни із Острова Принца Едварда: роман / Л.-М.Монтгомері. - Львів: Урбіно, 2016. - 272 с.


Час невблаганно плине, і мрійлива дівчинка, а згодом — зовсім юна вчителька перетворюється на чарівну студентку. Мрії Енн про навчання здійснюються, вона полишає ейвонлійську школу та їде до Редмондського коледжу. Перед нею нові можливості, нові знайомства, нові друзі й сердечна подруга Філіппа… Крім того, врода Енн і її небуденний розум привертають усе більше уваги. Природно, що довкола аж роїться від юнаків, і не один бажав би, щоб ця гордовита красуня стала для нього не лише другом. Іноді Енн сама не може розібратися у власних почуттях. Хто їй більше до душі — багатий і вродливий Рой Гарднер чи все-таки відданий Гілберт Блайт?
Книжки канадської письменниці Люсі-Мод Монтгомері (1874–1942) вже понад століття користуються величезним успіхом у всьому світі. Щороку вони видаються мільйонними накладами у США, Канаді, Австралії та країнах Європи. За ними знято популярні кінофільми.
Це третя книжка циклу про Енн Ширлі, який складається з восьми романів.

Монтгомері Л.-М. Енн із Шелестких тополь: роман / Л.-М.Монтгомері. - Львів: Урбіно, 2016. - 288 с.

Закінчивши навчання в коледжі, Енн Ширлі влаштовується на посаду директриси школи в містечку Саммерсайд. Вона винаймає житло в старовинному, оповитому романтикою домі Шелесткі Тополі. Попереду улюблена робота й очікування на одруження з коханим. Усе було б чудово, якби не ворожість численної й шанованої родини Прінглів, через яку Енн уже подумує покинути Саммерсайд. Та несподівано вона не лише примиряється із Прінглами, які відтоді стають їй справжніми друзями. Енн знайомиться зі своєю маленькою сусідкою Елізабет і знаходить у ній рідну душу, а згодом їй вдається заприязнитися зі своєю заступницею Кетрін, постійно всім невдоволеною молодою жінкою, яка під впливом Енн цілковито. змінюється. Невдовзі Енн покине такі милі їй Шелесткі Тополі й повернеться до Ейвонлі.

Книжки канадської письменниці Люсі-Мод Монтгомері (1874–1942) вже понад століття користуються величезним успіхом у всьому світі. Щороку вони видаються мільйонними накладами у СІЛА, Канаді, Австралії та країнах Європи. За ними знято популярні кінофільми. Це четверта книжка циклу про Енн Ширлі, який складається з восьми романів.

Горовий Р. Ген воїна: повісті, оповідання / Руслан Горовий. - Львів: Кальварія, 2014. - 160 с.


У книзі Руслана Горового - чотири історії, кожна з яких захоплює вас живими, гострими й бурхливими відчуттями і трохи змінює вас і ваше життя.
«Ген воїна» розпочинається з історії військового пілота у зоні АТО (оповідання«Нижче неба»), а завершується історією сучасної спецоперації в зоні відчуження ЧАЕС за участі спецпризначенців із України та Росії та розкриває нову правду про людство (повість«Ген воїна»). А між ними на вас чекають історія кохання сільського електрика та залізничниці-практикантки на провінційному залізничному переїзді (оповідання«Переїзд») та історія блогера і його розслідування таємниці загибелі своїх батьків через багато років потому (повість«Буенос діас, чіка»).

Скрябін К. Проза / Кузьма Скрябін; худож.-оформлювач Л.П.Вировець. - Х.: Фоліо, 2016. - 378 с.


Кузьма Скрябін (справжнє ім’я Андрій Кузьменко) народився в місті Самбір Львівської області 17 серпня 1968 року. Закінчив музичну школу за класом фортепіано. 1989 року записав першу пісню у складі музичної групи «Скрябін». З того часу став відомим як співак, автор музики і текстів багатьох десятків пісень, а також ще і як талановитий письменник.
У видавництві «Фоліо» вийшли друком його книжки «Я, “Побєда” і Берлін» (українською та російською), «Я, Паштєт і Армія», та "Я, Шонік і Шпіцберген". До цього видання включено усі прозові твори відомого музиканта, в яких якнайкраще розкрився його оригінальний, приправлений іскрометним гумором, письменницький талант.

Легкий З. Се мого серця драма / Зіновій Легкий. - Львів: Тріада Плюс, 2015. - 504 с.


У пропонованому творі - драма зболеної душі Івана Франка.На основі документальних матеріалів (листів, протоколів, свідчень і спогадів), літературознавчих досліджень, а найперше художніх текстів автор намагається проникнути у заборонену зону - у внутрішній світ Титана.

************

Віртуальна виставка
"Рана, що ятрить наші душі"

Біль і тривоги Чорнобиля [Текст]/ Упоряд. Ю. Сафонов. – К.: «Київська правда», 2006. – 288с.: іл..
"Книга "Біль і тривоги Чорнобиля" - колективна розповідь про найбільшу техногенну катастрофу в історії людства, з часу якої минуло вже два десятка літ. Автори, що були безпосередніми свідками і учасниками ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС, діляться своїми спогадами про тривожні для України й усього світу дні весни і літа 1986-го, розмірковують над долями чорнобильців, болючими проблемами відчуженої тридцятикілометрової зони і самої станції, розглядають іпрогнозують розвиток ситуації навколо ЧАЕС.
Їхня розповідь допорвнена фотосюжетами про подолання наслідків Чорнобильської трагедії - двадцятилітньої давнини й сучасними.

..Загреба М. Пропусти Чорнобиль крізь серце[Фото]: фотокнига / Михайло Загреба. - К.: ТОВ Спалах, 2002. - 119с


Ця фотокнига - данина пам'яті журналіста, ліквідатора, учасника історико-культурної експедииції Мінчорнобиля України Михайла Загреби.
Захоплива розповідь про мальовничий древній поліський край, убитий радіацією, примушує читача поглянути на чорнобильську катастрофу не тільки як на техногенну,але й під іншим кутом зору - гуманітарним, і замислитись над тим, що ми втратили в історичному, культурному, природничому та мистецькому значеннях: до аварії на Поліссі зберігалися, як ніде в Україні, найдавніші звичаї, традиції культури та побуту слов'ян.
Правдиву, емоційну оповідь Михайла Загреби ілюструють його фотографії, - адже автор відомий як талановитий фотожурналіст.
Видання становить великий інтерес і призначене для широкого читацькогоо кола

Микульський В. Ліквідатори [Текст]: фотознімки, нариси, повісті, вірші, вінок сонетів, відгук на книгу / В. Микульський. – Львів: Плай, 2005. – 244с.: іл.


"Ліквідатори" - четверта книга Віталія Івановича Микульського. В ній ідеться про солдатів, офіцерів, генералів -ліквідаторів наслідків чорнобильської катастрофи, щоб врятувати сотні тисяч людей.Книга написана на реальних фактах. Тут - фотодокументи, на яких зображені ліквідатори цього страшного лиха: генерал-полковник Пікалов (помер у 2001 році), генерал-лейтенант Юхновець (помер у 2000 році), генерал-лейтенант Різатдінов (живе у Львові),генерал-майори Слюсаренко, Грубий, Падалка (помер у2004 році), Титаренко (тепер начальник головного управління з надзвичайних ситуацій ЛОДА), половник - Биков, Литвиненко, Жуков, Латишевський, Труновський (помер у 1996 році), Крамаревський, Плоскін (помер у2002 році), Солонович, Авраменко (помер у 2001 році) та інші. У творі - фотознімки, що показують процес ліквідації радіоактивного зараження і наслідки,які натворила ця біда. Автор змушує читача думати над проблемами ядерної безпеки, над їх вирішенням на планетарному рівні.
Перу Віталія Микульського належать поетичні збірки "Спішу до тебе" (1993), "Росою світиться трава" (1993), "Мій дух не погасне" (1994), "Чорнобиль" (1996), " В павутинні камінного міста" (1998), "Зеоений сигнал на причалі" (2002), "В обіймах життя" (2004), а иакож прозові книги "Сектор№3. Офіцери" (1997), "Спогади про батька" (2003). "Командир полку" (2003)

.Гусев О. 25 років віч - на - віч з "Чорнобилем"[Текст]: док.-публ. твір.- К.: ПП "Золоті Ворота", 2011.- 624с.
У книзі Олега Петровича Гусєва, заслуженого журналіста України, учасника ліквідації аварії ЧАЕС, йдеться про боротьбу ліквідаторів за живучість атомної станції після вибуху 26 квітня 1986 року на четвертому енергоблоці, перебіг подій, повязаних з діяльністю і закриттям цього аварійного ядерного обєкту підвищеної небезпеки 2000 року, подальших дій вже у ХХІ столітті.
Автор наводить низку документів про зусилля України і допомогу міжнародного співтовариства в організації виведення ЧАЕС експлуатації, забезпечення соціального захисту персоналу станції, її вивільнених працівників, а також мешканців моноіндустріального міста енергетиків Славутича.

Книга, задумана автором 26 квітня 1986 року і закінчена на початку 2011-го, висвітлює найважчі фрагменти боротьби України, країн СНД та інших держав, котрі допомагають нам мінімізувати наслідки цієї аварії.
Досвід України по закриттю ЧАЕС - унікальний, відомий практично усьому світові як єдино можливий інструмент активної боротьби з атомним лихом, аби подібна трагедія ніколи не повторилася, підкреслює автор документально-публіцистичної повісті про історію ЧАЕС та її сьогодення.
Книга розрахована на широке коло читачів України і закордону. ЇЇ текст викладено українською та російською мовами відповідно до інтерв'ю учасників подій як наприкінці ХХ - го, так і ХХІ століттях.

./Files/images/1/v/images.jpg ,Костін І.І. Чорнобиль: Сповідь репортера: [Книга-альбом]. - К..: Мистецтво, 2002.- 320 с.:іл.
Книга-альбом приголомшує правдивою і щирою розповіддю про найстрашнішу техногенну катастрофу ХХ

************

"Герої на всі часи"

Усім, хто впродовж тисячоліть ніс прапор боротьби за Україну! Усім, хто не скорився ворогові і не впав духом, несучи тяжкий хрест боротьби, не зрадив, вистояв, умер, залишившись безсмертним! Усім, хто і сьогодні кладе на вівтар власне життя за право жити вільними у своїй державі - рідній Україні! Усім, хто гордо несе звання захисника Вітчизни - присвячується.


***********

Т.Б.Тихонова Н.В.Каркулевська. Заради життя. / Т. Тихонова, Н. Каркулевська. - Львів, 2015. - 55 с.

/Files/images/1/v/завантаження.jpg

Книга вийшла в світ до річниці загибелі В.Бахура та ще 48-ми військовослужбовців,які через авіакатастрофу літака Іл-76 спричинену терористами ЛНР пішли у безсмерття.

***********

Вклоняємось доземно українському / К.: Народна армія, 2014. - 192с.

/Files/images/1/v/e7a086b7b67af9150c15e6705a67703ce413afa9.jpg

У нашому світі тільки ті вартості мають майбуття, за які людина готова боротися, які вона рішуче готова захищати, жертвуючи найдорожчим - життям. Серед цих цінностей перша - Україна, наш мудрий народ, наша щедра земля. Тому й постали в час смертельної небезпеки українські солдати, аби вигнати ворога зі своєї землі. Хто вони, захисники України? Яку ціну платять, виконуючи професійний обов'язок ?

За кожною історією - справжній герой, який самовіддано любить і служить своїй Батьківщині, віддаючи всі свої сили і своє життя для добра Українського народу: його свободи і державності, могутності і процвітання. На прикладах таких захисників Вітчизни виховуватимуться прийдешні покоління українців.

В книзі також опубліковані вірші та дитячі листи до наших військовослужбовцівз подякою за їхню хоробрість, мужність, побажання миру, добра та непохитною вірою та надією у перемогу.

***********

Воловець Левко Іванович. З Україною в серці [ Текс]: поетична збірка/ Л.І. Воловець. - Львів: СПОЛОМ, 2015.- 108с.

В основномукнижки лягло все виболене і вистраждане автором протягом його життя, а також сучасна боротьба народу проти неспровокованої агресії путінської Росії.

Ліричний герой збірки бореться проти окупантів як зброєю, так і правдивим словом, бо коли наростає гарматний вогонь, музи не можуть мовчати. Для широкого кола читачів.

************

Небесна сотня / упоряд. К. Богданович, Х. Бондарева, Ю. Бухтоярова та ін.; упоряд.: О. Трибушна, І. Соломко; передмови Патріарха Філарета, о. Г. Коваленка, о. Святослава; худож.-оформлювач Л. П. Вировець. - Харків: Фоліо, 2014. - 206 с.

/Files/images/1/v/148877576.jpg

Це книга-реквієм. Книга-посвята тим учасникам Революції гідності, які віддали найцінніше — своє життя — заради того, аби Україна та всі ми встали з колін. Щоб почали змінювати свою державу, а наші діти та онуки дістали змогу жити в іншій країні. Герої цієї книги — звичайні люди з різних куточків нашої держави. Вони дуже різні — заробітчани, науковці, підприємці, вчителі… Якби не Майдан, вони б ніколи не зустрілися. Це він об’єднав їх, зробив побратимами та «воїнами світла». ??Ця книга була написана заради того, аби пам’ять про величезну самопожертву героїв Небесної сотні назавжди залишилася в серцях українців. Вона — німе нагадування всім нам про те, якою ціною ми здобули свободу та новий шанс для своєї країни стати справжньою європейською державою.

*************

Рудневич М. Я з небесної Сотні:повість/Марко Рудневич.-К.:А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА, 2014. - 182 с.

/Files/images/1/v/2.jpeg

Марко Рудневич "Я з небесної Сотні" - це книга про Майдан. У центрі повісті історія 19-річного студента Макса із Сміли, який розповідає про своє навчання, однокурсників, родину, про свою кохану дівчину Іванку. Але стається Майдан, і Макс зі своїм другом їде до Києва. Ви згадаєте і переживете ті тривожні лютневі дні, і ще довго пам'ятатимете простого хлопця зі щирою душею - Макса зі Сміли.

**************

Руф Ю. На зламі епох. Збірка націоналістичної поезії. - Львів: Видавничий дім "Панорама", 2016. - 144с.

/Files/images/1/v/eEfoIg0lIFM.jpg

На зламі епох - авторська збірка націоналістичної поезії, яка містить вірші, написані впродовж квітня-грудня 2015 року, та вибрані твори, опубліковані у збірках "Багряна лірика" (2012р.), "Голос крові" (2013р.), "Час революції" (2014р.), "Голос барикад і бліндажів" та "Відлуння свинцевих громовиць" (2015р). Тематика творів охоплює національно-визвольну боротьбу українського народу, свідками та учасниками якої ми з початку Революції Гідності, а також славне минуле нашої Батьківщини. Вірші, що увійшли до книги, автор розглядає як своєрідну римовану пропаганду. Книгу опубліковано в межах літературно-просвітницького проекту "Дух нації"

**********

Филипчук З. День і ніч навколо багаття Львів: "Апріорі", 2015. - 204 с.

/Files/images/1/v/image_142568_1.jpg

Час іде стрімко. І вже те, що відбувалося не так давно на наших очах, сьогодні стає історією. Саме такі події - зима 2014 року в Україні - описуються в новій книзі. Автор перебуває в гущі народу, що вийшов виборювати свою людську гідність, і через його думки, погляди, переживання, діалоги з ближніми спостерігається суть життя - від найостаннішого злидаря-безхатченка до найперших багатіїв при владі, що пнуться керувати планетою. Для широкого кола читачів.

***********

Базів Василь. Армагеддон на Майдані.–К. : Український пріоритет, 2014.–160 с.

/Files/images/1/v/index1.jpg

Безпощадне у своїй невідворотній сповідальності та всепоглинальне за своїм гостросюжетним магнетизмом Письмо автора справляє на читача вулканічне потрясіння, як і сам феномен Майдану на самосвідомість сучасного землянина. На смисловому тлі подається документальна маловідома історія про те, що і як призвело до Повстання, котре стало безпрецедентним актом кривавого вознесіння із провалля гуманітарно-кримінальної катастрофи для майже 50-мільйонного людського згромадження в центрі Європи. Водночас всенародний Бунт Гідності став прологом до визвольної війни — у супрязі з усім прогресивним світом — древньої Нації проти планетарної загрози земній цивілізації, яка постала перед очманілим людством осатанілими ордами московських варварів, що виринули на полях глобальної епохи із темних віків.

**************

Сергій Лойко. Аеропорт . К.: Брайт Стар Паблішин, 2016. - 344с.

/Files/images/1/v/index.jpg

Дія роману починається в Аеропорті й розгортається похвилинно протягом останніх п’яти днів понад 240-денної облоги. Хоча роман заснований на реальних фактах, усі персонажі – плід художнього вимислу, як і назва Аеропорту.

Маленький український гарнізон Аеропорту денно й нощно відбиває атаки супротивника, який значно переважає його у живій силі й техніці. Але тут, у цьому зруйнованому до підвалин Аеропорті, підступні й жорстокі вороги зіштовхуються з чимось неочікуваним і неймовірним. Із кіборгами. Вороги самі так назвали захисників Аеропорту за їхню нелюдську живучість та впертість приречених. Кіборги, своєю чергою, ворогів прозвали орками.

Разом із кіборгами в Аеропорті перебуває американський фотограф, який через низку причин переживає цю необов’язкову війну як особисту драму. Його очима, наче в калейдоскопі, в перервах між боями в Аеропорті читач також побачить усю історію того, що об’єктивні історики назвуть не інакше як російсько-українською війною.

«Аеропорт» – це не хроніка, не розслідування, не літопис. Це художній вимисел, заснований на реальних фактах. У книзі багато персонажів, багато переплетених драматичних сюжетних ліній. Роман не тільки і не стільки про війну. Він і про любов, про зраду, пристрасть, ненависть, лють, ніжність, відвагу, біль і смерть. Іншими словами, про наше сьогоднішнє й учорашнє життя.

**********

Процюк С.Під крилами великої Матері. Ментальний Майдан/ Степан Процюк. - Брустурів: Дискурсус, 2015. - 240 с.

/Files/images/1/v/11106518_945710822114395_2040776779_n_.jpg

По-перше, цей роман суспільно-історичний — торкається подій Євромайдану. Головний герой хоче, але через хворобу тіла не може бути на Майдані. Чому він так болісно це сприймає? Чого бажає?

Новий роман Степана Процюка — це свідомість доби в "хірургічному" розрізі. Усі нутрощі — напоказ. Моторошно? Звісно! Але тільки так кожен може зрозуміти, чому він такий... Чому на одному плечі сидить невидимий "мамай", а на іншому "ватник"?

***********

Кокотюха А. Вогняна зима: роман/Андрій Кокотюха; передм. Ю.Луценка.- Харків: Книжковий клуб "Клуб Сімейного Дозвілля", 2015. - 352 с.

/Files/images/1/v/74673.jpg

Події зими 2013–2014 років змінили життя країни та життя кожного українця. В історії нашої держави вони залишаться під назвою Революція гідності.

Новий роман Андрія Кокотюхи — це складна мозаїка емоцій, що вирували і на Майдані, і в Маріїнському парку, і навіть під шоломом бійця «Беркута». Що ж спільного поміж бізнесменом, студентом, продавцем косметики, тітушкою і беркутівцем? Паспорт громадянина України і те, що за збігом обставин усі вони опинилися у вирі «вогняної» зими?

Ні. Їх єднає межа «не-повернення», адже ті, хто виживе, уже ніколи не будуть такими, як раніше.

********

Маргарита Сурженко "АТО: історії зі Сходу на Захід".- Брустурів: Дискурсус, 2014.- 84с.

/Files/images/1/v/9786177236152-500x500.jpeg

Для когось АТО - просто три букви. Для когось - справжнє випробовування. Що зробили б ви, якби одного дня залишились без нічого? Чи змогли б знайти в собі сили боротися далі, бо рідне місто виштовхнуло вас зі своїх обіймів і змусило починати все заново?
Герої цієї книги, вже маючи певні здобутки в житті, опинились на новому старті, тримаючи в руках лише невеликі рюкзаки. Молоді люди залишили місто, яке було для них уособленням упевненості та стабільності. Позаду - робота, налагоджене життя, власне житло й така обожнювана зона комфорту. попереду - невідомість і Україна, якої вони ніколи по-справжньому не знали. Із собою вдалося небагато: свої мрії, страхи, стереотипи, комплекси, віру й надію. Саме це й стало їхньою цеглою для фундаменту нового життя, їхньою зброєю для боротьби із випробовуваннями. А ще - спорідненість із рідною землею, зі своїм народом, всю велич і благородство якого вони тільки почали пізнавати. Чим закінчились пригоди героїв, дізнаєтесь, прочитавши цю книжку.

**************

Талан С. Оголений нерв : роман / С. Талан. Х. - : Книжковий Клуб «Клуб Сімейного Дозвілля», 2015. – 544 с.

/Files/images/1/v/завантаження (1).jpg

Мирне й спокійне життя, міцна родина, вірні друзі... Усе, що здавалося непохитним, перевернулося догори дном. Війна роздирає навпіл усі зв`язки, і рідні люди й вірні друзі стають ворогами...

Кілька місяців 2014 року Сєвєродонецьк перебував під владою ополченців. Цей короткий проміжок часу став нездоланним для родини Насті Агафонової. Син, запальний прихильник Майдану і патріот України, боротиметься із сепаратистами, а дочка — вступить до ополчення... Так само розійдуться й шляхи друзів Геннадія, нерозлучних змалечку хлопців. Бо війна проходить і по родинах, і по душах..

***********

В. Шкляру - 65

10 червня цього, 2016 року, відзначає своє 65-річчя письменник-романіст, батько сучасного бестселераВасиль ШКЛЯР,чиї твори історичного жанру заполонили увагу чималої верстви шанувальників українського слова. Автор неперевершеного "Чорного Ворона","Ключа" ,"Елементалу" захопив увагу читача ще й таким своїм бестселером, як історичний роман "Маруся". Перу письменника належать ще чималенька низка творів, серед яких ранні - " Перший сніг"(1977), "Живиця"(1982) і наступні - "Праліс" (1986), "Ностальгія" (1989), "Тінь сови" (1990), "Кров кажана" (2003), "Репетиція сатани" (2006) та останній - "Чорне сонце. Дума про братів азовських" (2015).
Наша бібліотека зі своїми читачами бажає ювіляру творчого натхнення, нових задумів і їх успішної реалізації і, звичайно ж, - вдячних читачів.

**************

Минуле, сьогодення і майбутнє - в літературі: спадкоємність часів і поколінь


Минуле, яке колись письменники пророкували в своїх творах, вже втілилося у сучасному житті людства. Серед авторів сучасності є й такі, що намагаються передбачити, що може бути у майбутньому. В їхніх творах - найрізноманітніші його версії ... Що очікує людство в далі? Можливо про це вже написано у книгах?..


Канигін Ю.М. Шлях аріїв: Україна в духовній історії людства : роман-есе /Ю.М.Канигін. - 5-те ви., допов. - К.: А.С.К., 2005. - 528 с.
Автор пропонує оригінальний погляд на місце і роль арійських кочівників, які протягом тисячоліть створювали духовні, інтелектуальні, технологічні передумови для розвитку сучасних цивілізацій. Насамперед йдеться про Україну — Велику Оратанію, Аратту, Оріяну — духовний центр усього слов'янського світу.
Книга розрахована на широкий читацький загал, усіх, хто прагне глибше пізнати себе, свій народ, його минуле, сьогодення і майбутнє.

Браун Д. Янголи і демони / Ден Браун; пер. з англ.А.Кам'янець. - 2-е вид.- Харків: Книжковий Клуб "Клуб Сімейного Дозвілля", 2011. -544 c.

Всесвітньо відомого фахівця з релігійної символіки Роберта Ленгдона терміново викликають до Швейцарії, щоб дослідити загадковий знак, випалений на грудях по-звірячому вбитого фізика. Він робить приголомшливе відкриття: це справа рук давнього ворога Церкви - таємної оргпнізації ілюмінатів. Крім того, у Ватикані закладено надпотужну бомбу, яку має знайти саме Ленгдон разом із чарівною жінкою-науковцем Вітторією Ветровою. На них чекає шалена пригода: йдучи по сліду безжального вбивці, збирати трупи, видератися на собори, спускатися в підземелля, щоб знайти нарешті лігво ілюмінатів і врятувати святий престол.
Щербак Ю. Час смертохристів: Міражі 2077 року: роман / Юрій Щербак. - К., Ярославів Вал. - 480 с.
Роман Юрія Щербака "Час смертохристів. Міражі 2077 року" є гостросюжетним політичним трилером, дія якого розгортається напередодні Четвертої глобальної війни.
Це антиутопія, сигнал тривоги, в якому за гротескною формою і фантастичністю ситуацій стоїть реальна масштабність можливих геополітичних подій майбутнього. Автор широко використовує прийом цитуваннятаємнихдокументів, які розкривають цинізм іподвійні стандарти акторів світової політичної сцени.
Роман Юрія Щербаказ'явивсячерез двадцять років після написання автором останнього прозового твору (документальна повість "Чорнобиль"). Збагачений досвідом політичної, державної і дипломатичної діяльності, автор, екс- посол України в США,Канаді, Мексиці та Ізраїлі, дає своє парадоксальне і пророче бачення того, що може статися з Україно. в майбутньому.Щербак Ю. Час великої гри: роман / Юрій Щербак. - К.: Ярославів Вал, 2012. - 440 с.

Роман Юрія Щербака "Час Великої Гри. Фантоми 2079 року" є другою книгою - продовженням гостросюжетного політичного трилера, антиутопії "Час смертохристів. Міражі 2077 року". Вихід сенсаційного роману "Час смертохристів" у 2011 році став значною літературною подією, привернув увагу читачів і критиків, про що свідчать дві престижні премії.
У центрі роману "Час Великої Гри" - драматична доля головного героя, генерала української розвідки Ігоря Гайдука. Діючи в період Великої Темряви та після її закінчення, беручи участь у жорстокій політичній боротьбі, наражаючись на смертельний ризик, генерал Гайдук приймає доленосне рішення...
Роман "Час Великої Гри" продовжує стильову лінію "Часу смертохристів" - поєднання магічного реалізму з гротеском, включно з "Міфологічними" сценами за участю Христа і Сатани.

Чибісва Н. Елізіум: роман / Наталя Чибісова. - К.: Зелений пес, 2008. - 232 с.
Як воно, коли в тебе відбирають майбутнє? Коли одного дня ти усвідомлюєш, що власне життя - лише ілюзія, а світ сповнений брехні?
Залишається лишень грати за правилами, навіть якщо їх встановлюєш не ти. Навіть коли це твоя остання гра. залишається тільки пройти крізь лабіринт, аби віднайти Елізіум і звільнити душі всіх убитих до тебе.
... Вона має на все два тижні. Лише два тижні, щоб навчитися жити, вмирати, кохати. Щоб розібратися у всьому. Чи ж устигне?..
Для молодої київської журналістки ( а засумісництвом талановитої поетеси ) Наталі Чибісової роман "Елізіум" є дебютним. Та попри це вже встиг 2007 року вразити серця журі україно-німецької премії імені Олеся Гончара своєю щирістю, образністю та гуманізмом.
Тож хочеться вірити, що письменницький доробок цієї авторки буде таким само успішним, як і поетичний! А вам, любі читачі, залишається побажати приємних відкриттів і якнайліпших вражень!!!


Білий Д. Волонтер / Дмитро Білий. - Донецьк: ПП "КД "Проспект-Прес", 2013. - 288 с.
Таємничі ритуали, смертельні небезпеки, карколомні пригоди, кохання на межі життя і смерті та зустріч із потойбічним...
Все це представлено у новій збірці творів відомого українського письменника Дмитра Білого. Роман "Чорне крило" переносить читача у таємничий вир східної містики, із якою герої зіткнулися, потрапивши у буревій громадянської війни, і яка зловісно відбилася на долонях уже наших сучасників. Перша частина роману "Поцілунок відьми" розпочинає дивовижну історію кохання, сповнену пристрасті, таємниць і відкриття загадкового світу відьомських чар. Історико-містична повість "Вершниці Власти" відсилає читача у прадавні часи, коли в українських степах точилася боротьба останніх воїтельок-амазонок за збереження своїх таємничих містичних ритуалів. Повість "Волонтер" розповідає про долю юнака, який, потрапивши на Балканську війну в 90-х роках минулого сторіччя, опинився віч-на-віч із незбагненною і демонічною легендою, сповненою кохання і смертельної небезпеки.

Сарамаго Ж. Каїн: роман/ Жозе Сарамаго; пер. з португ. В.Й. Шовкуна; Худож.-оформлювач О.Г.Жуков. - Харків: Фоліо, 2013.- 187 с.

У своєму останньому романі Жозе Сарамаго (1922-2010)розповідає історію Каїна, який посмів засумніватися у всемогутності Бога і кинути йому виклик. Бог укладає з героєм "договір про розмежування відповідальності за смерть Авеля", і Каїн вирушає в подорож у старозавітні часи: торгуватися з янголами, дивитися, як споруджують Вавилонську вежу, допомагати Ною будувати ковчег...Арнєв В. Магус:роман / Володимир Арєнєв.- К.: Зелений пес, 2007. - 382 с.

Ви були коли-небудь в Італії? Втім, не поспішайте з відповіддю - в ційІталії ви точно не були ніколи.

Тут кояться такі чудасії - годі й переповісти! У розкішних палацо оживають примари давно померлих лдей, на всьому узбережжю таємно владарює "хрещений батько" татусь Карло Карлеоне, "малий народець" живе поряд із людьми, а серед чернечих орденів є такий, що розслідує особливі злочини. Злочини, здійсненні за допомогою магії, яка в цій Італії - явище буденне!..Винничук Ю. Вікна застиглого часу: Оповідання та повість / Юрій Винничук. - Львів: ЛА "Піраміда", 2012.- 216 с.


Події книги розгортаються у невеликому Станіславі другої половини минулого століття. Короткі оповідання і новели з життя різних людей створюють єдине полотно, хоч і не надто епічне, проте гармонійне і цілісне. Світ уяви поєднав правду і вигадку, щоби по-дитячому просто витлумачити все складне і незрозуміле. Герой не соромиться ділитись із читачами своєю безпосередністю і дитячою наївністю, знайомить з родиною та її загадками.


*********

червень 2016


Орел Л. Українська родина: обряди і традиції / Лідія Орел. - К.: Вид-во ім. О.Теліги, 2015. - 512 с.: іл.

У представленому етнографічному нарисі висвітлено звичаї та обряди українського народу, які здавна передавалися від покоління до покоління: родини, хрестини, виховання дітей, молодіжні вечорниці та досвітки, весільні обряди, звичаї громадського побуту, ярмаркування тощо. Подано відомості про народне будівництво (хати, громадські будівлі, вітряки). Опубліковано матеріали наукових розвідок та польових досліджень. Видання містить добірку народних пісень з нотами, фотографії та бібліографію.
Україна - Європа: антологія / упорядкування та вступ. ст. О.В.Красовицького. - Х.: Бібколектор, 2015. - 573 с.
Рік тому ми жили в зовсім іншій країні, ніж живемо зараз. За цей рік країна пройшла нескінченно довгий шлях — від досить ситої і стабільної авторитарної держави з негативним економічним прогнозом, що поступово віддаляється від усе ще очікуваного європейського шляху, до країни, яка пережила тримісячну мирну революцію з трагічним, але переможним фіналом, втрату частини своєї території, піврічну війну на Сході, яка стала частиною плати за те, що народ відстояв європейський вектор. Зараз у нас абсолютно інша країна. Й інший народ. Письменники, твори яких увійшли до антології, визначають обличчя нашої літератури. І це обличчя повернуто до Європи. В оповіданнях та уривках з іще не виданих романів — тема європейського минулого та майбутнього України. Тут же і трагічна сучасність — в антології є і складні міжнаціональні стосунки на території нашої країни, і тема Майдану, і навіть збитий Боїнг.

Ролан Р.Життєписи геніїв / Ромен Ролан; пер. з фр. Ярема Кравець. - Львів: Тріада плюс, 2015. - 196 с.

«Життєписи славетних людей», написані понад століття тому видатним французьким письменником, Нобелівським лауреатом 1916 року Роменом Ролланом (1866—1944), залишаються вартісними і корисними для нашого неспокійного часу. Мікеланджело, Бетховен, Толстой показані у муках творчості, у пошуках душевної злагоди із самими собою та змаганнях із підступністю оманливого світу. Книжку переклав Ярема Кравець — філолог-романіст, літературознавець, перекладач, кандидат філологічних наук.

Сергій Параджанов і Україна / упоряд. Л.Брюховецька. - К.: Києво-Могилянська академія, 2015. - 288 с.

Сергій Параджанов залишив яскравий слід у світовому кіно. З 1952 по 1973 рік він з невеликими перервами працював на Київській кіностудії імені Олександра Довжен¬ка, де був лідером незалежного мистецтва, що сформувалося в часи «відлиги». У збірнику «Сергій Параджанов і Україна» розглянуто широкий комплекс питань, як творчого, так і соціально-політичного характеру. В наукових дослідженнях автори розглядають своєрідність творчого стилю постановника «Тіней забутих предків», «Саят-Нови» та нездійсненого фільму «Київські фрески», тогочасний мистецький контекст, роль образотворчого мистецтва в його режисурі.
Ті, кого цікавить доля Параджанова та причини його арешту, зможуть познайомитись із розсекреченими архівами КДБ, а також сторінками «Щоденника» Святослава Іванова - голови тогочасного Держкіно України.

Дєдик О. Чортківська офензива.Ч. 1 / Олександр Дєдик. - Львів: Астролябія, 2013. - 232 с.

Чортківська офензива (наступ) 7 - 28 червня 1919 р. вписана золотими літератми у воєнну історію України. Розбита і морально пригнічена, позбавлена боєприпасів і загнана у невеликий закуток батьківщини Галицька Армія несподівано розбила і змусила відступати супротивника, який був значно краще матеріально забезпечений. Піднесення, яке огорнуло українське суспільство Галичини на звістку про перемогу під Чортковом і подальші успіхи рідного війська, сучасники справедливо порівнювали з Великоднем.

Горліс-Горський Ю. Холодний Яр / Юрій Горліс-Горський. - Львів: Тріада-Плюс, 2015. - 456 с.

Холодний Яр - одна з найяскравіших сторінок визвольної боьротьби в Україні. Це приклад, як невеликі числом, але сильні духом можуть успішно боротися з незрівнянно сильнішим ворогом.
Для селян із околиць Холодного Яру на Чигиринщині москаль - чи "білий", чи "червоний" - був лише москаль - одвічний ворог України. І більшовиків, і денікінців там вітали однаково: кулями. Ця своєрідна "республіка" запекло боролася під українським національним прапором аж до 1922 року.
Холодноярці погинули в боротьбі, в льохах ЧК, в тундрах Півночі, не зганьбивши свого прапора, на якому написано: "Воля України - або смерть".

Филипчук М. Слов'янські поселення XVIII - X ст. в українському Прикарпатті /МихайлоФилипчук. - Львів: Астролябія, 2014. - 312 с.

У монографії під новим кутом зору висвітлюються результати дослідження слов’янських поселень останньої чверті І тис. н. е. в українському Прикарпатті. Удосконалення традиційних і впровадження нових методів наукового пошуку впродовж останніх тридцяти років дозволило цілеспрямовано сформувати принципово нову джерельну базу та застосувати системний підхід в її опрацюванні. А це, у свою чергу, дало вагомі підстави: виявляти закономірності заселення протягом першого (VІІІ – поч. ІХ ст.) та другого (поч. ІХ–Х ст.) періодів зазначеної культури в регіоні; обґрунтувати динаміку ландшафтного типу господарства та ставити проблему зародження і функціонування полісної структури слов’янської спільноти. Робота в цьому напрямку перебуває ще тільки на початковій стадії і знайти відповіді на всі слабо вирішені та дискусійні питання ранньосередньовічного періоду українського Прикарпаття є складним і майже нереальним завданням, тим більше, що такої мети перед собою автори не ставлять. Головне завдання цієї праці полягає в тому, щоб максимально об’єктивно висвітлити отримані результати та показати переваги і перспективи запропонованих підходів у розробці зазначених проблем. Для археологів, істориків, етнологів, краєзнавців, студентів і всіх, хто цікавиться минулим свого народу.
Пахолків С. Українська інтеліґенція у Габсбурзькій Галичині: освічена верства й емансипація нації/ Святослав Пахолків. - Львів: Піраміда, 2014. – 610 с.
Книга «Українська інтеліґенція у Габсбурзькій Галичині: освічена верства й емансипація нації» описує формування української освіченої верстви в Галичині. Історичною передумовою процесу соціальної та культурної емансипації стали Терезіансько-Йосифінські реформи. Останні спричинені революцією 1848 р. та ліквідацією панщини зміни соціально-економічних відносин на селі, як і поступове становлення національної ідентичності, започаткували процес секуляризації. Завдяки виникненню власного освіченого середнього класу галицькі українці стрімко наздоганяли своїх сусідів у соціальній, економічній та культурній сферах.
Книга складається з трьох розділів. У першому висвітлюються взаємозв’язки, важливі для двох наступних розділів: йдеться насамперед про історичні, культурні та соціально-політичні передумови цього феномену. У другому – про інституційні рамки австрійської середньої й вищої освіти та її значення для галицьких українців. Третій розділ присвячено наслідкам та значенню суспільних перетворень.

Львів. Львів'янки. Любов: антологія / упоряд. О.Думанська. - Львів: Піраміда, 2014. - 216 с.

Книга має яскраво виражений гендерний ухил: авторки - усі жінки, з різними характерами й прихильностями, уподобаннями та стилями, прагненнями та набутками. Але вони всі - представниці Свого Міста, яке люблять. І це місто проступає на сторінках іменами, вуличками, каменицями, годинниками... Тут зібрані фрагменти нових романів та новел як авторок з літературними біографіями, так і початківців. Добір авторок - на сумлінні упорядниці.


***********

Лютий 2016

Лаврик О.В. 1000 цікавих фактів про Україну / О.В. Лаврик. - Х.: Віват, 2015. - 256 с.
У книжці зібрано кілька сотень цікавих фактів про все, що стосується України. Культура, історія, археологія, географія, побут, природа, персоналії - усе це та ще багато іншого пропонується до уваги допитлиивого читача. Видання стане у нагоді і учням, і студентам, і тим, хто просто небайдужий до України.
Капранови (брати). Мальована історія Незалежності України /брати Капранови. - К.: Гамазин, 2013. - 80 с.: іл.
Пропонована книга в мальованому вигляді показує, що Незалежність України не впала з неба - державницька традиція живе на наших землях зі скіфських часів і фактично не переривалася до 1991 року. Короткий і зрозумілий виклад подій минулого разом ізмальованими історіями дозволить читачеві легко зорієнтуватися у такому складному питанні, як походження української держави та боротьба за її встановлення, а пантеон героїв дасть приклад для наслідування.
Це - книжка для дорослих і дітей, для батьків, які хочуть, щоб їхні нащадки виросли українцями.
Тарнавський О. Літературний Львів. 1939 - 1944: спомини / Остап Тарнавський. - Львів: Піраміда, 2013. - 136 с.
Відомий український письменник О.Тарнавський розповідає у своїх споминах про літературне та мистецьке життя Львова у роки радянської та німецької окупації. Працюючи журналістом, він мав змогу спілкуватися з У. Самчуком, І.Багряним, Т.Осьмачкою, А.Любченком; подає колоритні портрети Ю.Косача, Б.Нижанківського, В.Ткачука, Т.Мигаля та інших українських письменників та митців. Зі сторінок цієї книги до читача прийде грізна, бурхлива, насичена неординарними подіями епоха.
Прохасько Т. Ознаки зрілості / Тарас Прохасько. - Львів: Тріада-Плюс, 2014. - 120 с.
Ця книга про те, що в житті, попри страх, злість, журбу і тривогу, перемагає радість. Бо відбувається щось таке, чого ще ніколи не було. На драбині, вкиненій у діру, можна вилізти на наступний щабель. І яким би він не був - гнилим, кострубатим, слизьким, пересохлим, розпеченим, замерзлим, надтріснутим, задротованим - безцінний досвід лізти драбиною догори набагато важливіший від стану ще одного подоланого щабля. І навіть від того, скільки ще попереду подоланих щаблів....

Яценко П. Львівська сага: роман / Петро Яценко. - Львів: Піраміда, 2009. - 148 с.

Роман молодого українського письменника ПетраЯценка - про невідомий Львів початку та середини ХХ ст.: справжня сага про життя трьох поколінь двох львівських родин Малодобрих та Овербах-Ліщинських.
Роман захоплює легкістю письма та динамічністю сюжету, а Львів часів Першої світової війни постає перед читачами в цікавих історіях про злодіїв, торговців, колекціонерів, батярів, монахів та звичайних міщан, які разом творять строкату, повну загадкових запахів і марень картину.

Кононенко Є. Кат / Євгенія Кононенко. - Львів: Вид-во А.Антоненко, 2014. - 122 с.

У книзі Є.Кононенко об'єднані новели й мініатюри, так чи інакше пов'язанітемою творчості й книжок. Це не спогади, а специфічний досвід письменниці, яка знає, як починаються, народжуються і живуть власним життям тексти. А як до цього ставляться ті, хто поряд? Чи може текст вбити? Чи може врятувати? Аспасти?.. Ось саме ці питання дотичні до змісту пропонованої книжки.

Рутківський В. Сині Води: історичний роман: для серед. та ст. шк. віку / ВолодимирРутківський. - Тернопіль: Нав. книга - Богдан, 2015. - 440 с. - (Бібліотека світової л-ри для дітей у 100 томах "Світовид").

Рік 1361-й. Волею долі князь Дмитро Боброк опиняється в центрі подій, що зрештою призводить до битви над річкою Сині Води - однієї з найбільших битв у історії середньовічної Європи. Вистояти у смертельній боротьбі йому допомагають троє відчайдушних друзів. Разом з героямироману В. Рутківського " Сині Води" ви не лишезазнаєте безлічі пригод, а й дізнаєтеся, хто врятував великого князя литовського та руського Ольгерда від стріли найманого вбивці, познайомитеся з властителем Золотої Орди ханомМамаєм, побуваєте у Києві. А головне- переконаєтеся, що потяг до свободи долає будь-які перешкоди.
Яценко П. Січкарня, абоОстання мандрівка мого діда: роман та оповідання / Петро Яценко. - Львів: Піраміда, 2012. - 132 с.
Львів'янин Петро Яценко творить у своїх романах, зокрема таких, як "Повернення придурків", "Дерево бодхі" та "Львівська сага" самобутній львівський текст з надзвичайно позитивною енергетикою.У новому його романі, що грунтується на документальних матеріалах,зображена центральна Україна - невеличке село Шмирки неподалік подільських Товтр. Після століть життя на пухких і родючих чорноземах люди повертаються в нетипову й дивну для цих країв віру. І ця книжка - про безжальну Січкарню, яка перемелює людські долі, людський час і пам'ять.

Штельмах М. P.S. Григорія Сковороди... / Марія Штельмах; худож.-оформ. Є.В.Вдовиченко. - Х.: Фоліо, 2009. - 315 с. - (Сер. "Графіті").

Ніхто не знає, як генії переживають кожнунаступну хвилину своєї геніальності.Що вонипри цьому відчувають, як борються, як тікають від своєї самотньої вдачі.
У сучасному світі Григорія Сковороду знають здебільшого як геніального дивака-філософа, який ще у XVIII ст. спромігся віднайти формулу щастя. Але не всім відомо, що сам Г.Сковорода щасливим не був. Тікаючи від світу, він намагався сховатися у власній філософії і не збожеволіти від усвідомлення своєї місії. А ще він покинув кохану. Зрікся церковних канонів. Залишив дім. Спростував гроші, славу й багатство. І після смерті народився знову, у ХХІ столітті. У тілі невдахи-поета, якого звали Сергій...

Дереш Л. Остання любов Асури Махараджа: роман / Любко Дереш. - К.: Нора-Друк, 2013. - 226 с.

"Остання любов Асури Махараджа" - це алегорична історія про демона, який вирішив покинути розкіш нижніх світів заради любові до сліпої дівчини з України, що мешкає в самому серці Нью-Йорка. Протистояння напівбогів і демонів, демонстрації на Уолл-стріт і харизматичні проповідники, метафізичні запитання і смачні історії з лівообертальних світів (толерантна назва пекельних планет) - все це в новому романі Любка Дереша про любов, від якої тане серце.
Несбьо Ю Нетопир: роман Ю Несбьо; пер. з норв. В.М.Верховня. - Х.: Фоліо, 2012. - 381 с.
Роман "Нетопир" (1997 ) був визнаний кращим детективомСкандинавії і удостоївся у критиків звання "миттєвого бестселера".
У Сіднеї жорстоко вбито молоду норвежку Інгер Холтер. Для розслідування цього злочину на допомогу австралійським поліцейським приїздить детектив із Осло Харрі Холе. В Австралії на нього чекає багато несподіванок. Тут він зустрічає і втрачає друзів і кохання. А пошуки вбивці, подібного до страшного змія Буббура з легенди австралійських аборигенів, перетворилися для нього на смертельний бій із ворогом.

***************

Січень 2016

Рудневич М. Я з Небесно Сотні: повість / Марко Рудневич. - К.: А-ВА-ВА-ГА-ЛА-МА-ГА, 2014. - 182 с. - (Книга-перевертень).
19-річний студент зі Сміли Макс легко й відверто оповідає про своє життя - про навчання, однокурсників, родину, про свою дівчину Іванку, яка вчиться в Києві, а батьки хочуть відіслати її на навчання доФранції... Але стається Майдан і Макс зі своїм другом-однолітком їде до Києва. Зрештою, це повість про три вирішальні дні на Майдані. Ви згадаєте все, ви ще раз переживете ті триводні лютневі дні.

Базів В. Армагеддон на Майдані: роман-реквієм / Василь Базів. - К.: Український пріоритет, 2014. - 160с.

Письмо автора справляє на читача вулканічне потрясіння, як і сам феномен Майдану на свідомість сучасного землянина. На смисловому тлі подається документальна маловідома історія про те, що і як призвело до Повстання, котре стало безпрецедентним актом кривавого вознесіння із провалля гуманітарно-кримінальної катастрофи для майже 50- мільйонного людського згромадження в центрі Європи.
Історія України очима письменників / упорядкуваннята вступнастаття О.В.Красовицького. - Х.: Фоліо, 2013. - 510 с.
До збірника "Історія України очима письменників" увійшли оповідання, уривки з романів, візія, повість і т.д. сучасних українських письменників, присвячені якійсь події або персоні української історії від ІХ ст до сучасної доби. Тут є і зовсім забуті сторінки української історії, і новітні історії в інтерпретації А.Кокотюхи, М.Матіос та ін.

Абетка великої культури. (Правила етикету) / Р.Кравців, Я.Радевич-Винницький, М.Брик, В.Костенко. - Львів: Тріада-Плюс, 2009. - 96 с.

Поглиблення процесів державотворення у суверенній Україні передбачає не лише розвиток еконміки, підвищення її ефективності, використання демократичних принципів управління, але й збагачення змісту виховання, духовності, примноження досягнень сучасної культури. Невід'ємною складовою цих завдань сьогодення має бути висока культура поведінки, добрі манери, витончений смак і толерантність. На ці питання орієнтує читача авторський колектив даного посібника.
Лущик П. Тамплієри короля Данила: роман / Петро Лущик: роман. - Харків: Фоліо, 2015. - 286 с.

Дія роману відбувається у ХІІІ столітті. Папа Римський Інокентій IV відправляє до галицького князя Данила Романовича свого посла. Охороняти важливу особу доручено загону воїнів-тамплієрів на чолі з командиром Гійомом де Пардо. Храмовникам доводиться вступати у сутичку не лише з монголами, що захопили руські землі, але й зі своїми одвічними суперниками госпітальєрами і навіть ассасинами.
Волков О. Мертві квіти: [роман] / Олексій Волков. - К.: Нора-Друк, 2013. - 320 с.

Герою роману "Мертві квіти" випадок дарує книгу пророцтв. Що це - шалена удача? Адже тепер неприємності не підстережуть зненацька. Чи навпаки - важкий хрест? Адже наприкінці низки майбутніх подій втрата коханої жінки, а потім і власна загибель...
Чи може той, хто майстерно комбінує на шаховій дошці, прорахувати ходи наперед у реальному житті, де проти тебе грає всемогутня та безжальна доля, а ціна однієї помилки - матова ситуація, з якої вже немає виходу.

Мушкетик Ю. Час звіра: роман і повість / Юрій Мушкетик. - К.: Ярославів Вал, 2014 с.
Ця книга - про нелюдські випробування української людини, про місію Матері в цьому пекельному світі, про подвиг української матері. І ця книга про те, як нині чи не все продається в Україні. І - про те, що може ота єдина, ота справжня любов...


Курков А. Гра у відрізаний палець: [роман] / АндрійКурков. -Х.:Фоліо, 2014. - 537 с.

1997рік... У Києві на даху будівлі СБУ знайдено труп. Установити особу загиблого виявилося нескладно: це відставний генерал, радник президента з питань оборони Броницький. Але ось, що цікаво: у трупа чомусь відрізаний великий палець на правій руці... Розслідувати цю незвичну справу доручено молодому лейтенанту міліції ВікторуСлуцькому. У ході слідства доля зіштовхує його з Ніком Ценським - колишнім військовим перекладачем. З часом вони починають розуміти, що втягнуті в таємну і жорстоку гру спецслужб України таРосії, які вийшли на слід величезних грошей колишнього КДБ.

Токарчук О. Веди свій плуг понад кістками мертвих: роман / Ольга Токарчук; пер. з пол. Б. Антоняк. - Львів:Урбіно, 2011. - 234 с.

Героїня роману - звичайнісінька жінка, яку багато хто вважає трохи несповна розуму. Яніна Душейко, пенсіонерка, у минулому інженер,а зараз навчає дітей англійської в сільській школі й сторожує дачні будиночки. Вона захоплюється астрологією, любить тварин, а у вільний час разом з колишнім учнемперекладає вірші Вільяма Блейка.
Коли в околиці починають знаходити вбитих, паніДушейко щиро намагається допомогти поліції і переконує усіх, що це тварини мстяться браконьєрам і мисливцям. Ніхто не вірить химерній пенсіонерці, вважаючи її за божевільну...

********************

- 2015 -


Найкращі новинки літератури

грудень 2015


Горак Р. Твого ім'я не вимовлю ніколи: повість-есе про Івана Франка / Р.Д.Горак. - К.: Академія, 2008. - 224 с.

Свого часу Іван Франко переконував, що збірка «Зів’яле листя» написана під емоційним впливом від прочитання щоденника самогубця, який не зміг пережити нещасливе кохання. Чи можна було вірити Франкові, що до написання інтимних поезій, які спровокували гострі літературні суперечки, непорозуміння між ним і критикою, причетні чужі переживання, а не його особисті? Хто та незнайомка, яку покохав ліричний герой і взаємності якої не знайшов? Ім’я її так і не було відкрито — Франко вмів зберігати таємниці.
Після його смерті одні претендентки на титул героїні збірки зголошувалися з власної волі, інших називали дослідники. Та всі розуміли, що то були не вони. А на неї ніхто не міг і подумати…
У повісті-есе «Твого ім’я не вимовлю ніколи» Роман Горак переконує, що все-таки то була Вона.
- - - - -


Горак Р. Франкова Ясениця-Сільна / Роман Горак. - Львів: Апріорі, 2015. - 216 с.

Книжка є першою спробою розповісти про це село, якому не завжди приділяли достатньо уваги дослідники творчості Івана Франка та його біографії. Вона розповідає про долю багатьох сучасників Івана Франка з цього села.


- - - - -
Яцук Г.Ф. Пасіка на присадибній ділянці / Г.Ф.Яцук, Ю.Х.Розумний, Р.П.Ромба. - 2-е вид. - Тернопіль: Навч. книга - Богдан, 2014. - 144 с.
У книзі описані біологічні особливості бджолиної сім'ї, розведення та утримання бджіл, посезонний догляд за пасікою, найпоширеніші хвороби й кдідники бджіл та заходи боротьби з ними. Подано цікаву інформацію про використання продуктів бджільництва.
Видання розраховане для пасічників-любителів і всіх, хто цікавиться розведенням бджіл.

- - - - -
Тарас Я. Таємниці бабусиної скрині / Я.Тарас. 2-е вид., допов. - Львів: Апріорі, 2015. - 272 с.
У пропонованій книзі зібрано численні давно забуті, але цілковито актуальні в наш час, поради з хатнього господарювання, кулінарії, народної медицини тощо.

- - - - -

Мировський О.А. Вступ до музикознавства та коротка історія української музики. Конспектний варіант: навч. посібник / О.А.Мировський. - Львів: Сполом, 2015. - 120 с.
Описано музичні жанри і форми, розвиток усної народної творчості, а також подано інформацію про багатьох найвидатніших українських композиторів, подано аналіз їхніх окремих музичних творів. Книга розрахована для учнів та викладачів мистецьких навчальних закладів, абітурієнтів, студентів, а також тих, хто цікавиться історією музичного мистецтва.
- - - - -

Косилович Г.О. Агрофармакологія. Хімічний захист рослин: практикум/ Г.О.Косилович,П.Д.Завірюха, Ю.С.Голячук. - Львів: Камула, 2014. - 160 с.: іл.
Практикум з агрофармакології укладений відповідно до типової навчальної програми з курсу "Агрофармакологія", розрахований на студентів вищих навчальних закладів аграрного профілю, а також спеціалістів сільськогосподарських підприємств і фермерських господарств, власників присадибних ділянок.
- - - - -

Комарницький В. Там, де живуть бойки. Господарство, етнографія, фольклор / В.Комарницький. - Львів: Камула, 2015. - 248 с.: іл.

У своїй книзі автор зосередив головну увагу на ще недостатньо досліджених зразках народної мудрості, звичаях, обрядах, фольклорі та особливостях бойківської говірки. В структуру дослідження гармонійно вплітається також обширний, досі невідомий широкому загалу, матеріал з господарської та побутової ділянок життя бойків.
Книга стане в пригоді всім, хто цікавиться минулим Бойківщини.

- - - - -

Спогади бійців УПА / ред. І. Лемко. - Львів: Апріорі, 2015. - 132 с.
У книзі висвітлено героїчну боротьбу бійців УПА з більшовицькими та німецькими загарбниками за незалежність українського народу.
Тутспогади різних людей із різних повстанчих теренів, що воювали і боролися в радах УПА, та ідея ймета в них була одна.

- - - - -

Курорти Львівщини: [туристичний каталог] / О. Погорілко, Ю.Дерев'янко, Ю.Климкоович та ін. - Львів: Апріорі, 2013. - 80 с.: іл.

Природний рекреаційний потенціал Львівщини представлений лікувальними мінеральними водами, лікувальними грязями, озокеритом, кліматичними, водними та лісовими ресурсами. На базі лікувальних природних факторів функціонують та розвиваються курорти Трускавець, Моршин, Східниця,Шкло, Немирів, Великий Любінь, Розлуч, де створені умови для лікування і профілактики органів дихання, шлунково-кишкового тракту та серцево-судинної систем, опорно-рухового апарату.
Путівник знайомить відпочивальників із наведеними вище курортами Львівщини і запршує відпочити, оздоровитись та пізнати чудовий львівський край.
- - - - -

Свенсен Г. Кінець світу близько. Про стихійні лиха та їх вплив на суспільство/ Генрик Свенсен; пер. з норв. С.Волковецької. - К.: Ніка.Центр, 2014. - 248 с.
Чи здатні катастрофи змінювати наше суспільство й спосіб нашого мислення? Чи не через катастрофи ми сприймаємо природу як чужу та загрозливу? Останнім часом тема стихійних лих у світових мас-медіа зростає у геометричній прогресії. Чи дійсно наша планета почала інтенсивніше реагувати на зухвалу поведінку людства, чи, може, просто така інформація стала доступнішою? У своїй книжці «Кінець світу близько» відомий норвезький учений Генрик Свенсен досліджує, в який спосіб катастрофи впливають на життя та розвиток чи занепад людства. Ця книжка не каталог стихійних лих із даними про кількість загиблих чи розміри матеріальної шкоди, а широкий огляд наслідків природних катастроф для людей, суспільства й культури. Деякі з катастроф є одними з найжахливіших подій, що коли-небудь траплялися в історії людства – навіть у порівнянні з вій нами.
- - - - -

Шмідт Е. Новий цифровий свііт. Як технології змінюють державу, бізнес і наше життя / Е.Шмідт,Д.Коен; пер. з анг. Г.Лелів. - Львів: Літопис, 2015. - 368 с.
У цій захопливій книжці голова ради директорів компанії Google Ерік Шмідт і керівник наукового центру Google Ideas Джаред Коен на основі свого унікального досвіду намагаються відповісти на одне з найскладніших запитань щодо нашого майбутнього: як технології змінять наше щоденне життя та безпеку, вплинуть на перебіг війн і дипломатичних баталій, визначать наслідки революцій і тероризму. Це книжка не про ґаджети – це погляд на те, яким стане життя людей в новому цифровому світі, де кожен буде на зв'язку. Для широкого кола читачів.
Це грунтовна книга, яка пропонує чудовий огляд сучасних рйнівних тенденцій у сфері технологій і намагається спррогнозувати, як вони змінять взаємини між державами і громадянами. Реалістична і водночас дуже оптимістична, дуже розумна і на диво легко читається.

- - - - -

Кухта Б. Політична влада та її рішення / Борис Кухта. - Львів: ЦПД, 2006. - 240 с.

Увиданні аналізуються центральні категорії політичної теорії, політична влада розглядається як безперервний процес політичних рішень. Зроблена спрроба обгрунтувати тезу про те, що політичні рішення становлять певне співвідношення раціоналізму й ірраціоналізму, запропоновано просту формалізацію цієї думки.
Книга розрахована для тих, хто цікавиться теорією політичної науки.
- - - - -

Пономарьова В. Маленькі подорожі великим Китаєм / В.Пономарьова. Львів: Апріорі, 2012. - 232 с.: іл.
Перед вами – художня розповідь про мандри загадковою, давньою і вічно молодою країною. Тут відкриваються все різноманіття Китаю: багата духовна культура, колоритні традиції та обряди, національний характер і особливості сучасного життя, «рибні місця» та екзотичні ласощі, неповторні природні й архітектурні пам'ятки. З легким гумором, невгамовною цікавістю і незмінною доброзичливістю авторка розгортає перед нами полотно своєї подорожі. Разом з нею ви пізнаєте контрасти столичного Пекіну і незайману своєрідність провінцій, видряпаєтесь на найдовшу в світі беззахисну перед туристами Китайську стіну, зустрінете світанок на священній горі Хуашань, власноруч зберете й висушите запашний чай, полюбите традиційний живопис гохуа, побуваєте на автентичному китайському весіллі, не раз відіб’єтесь від «невинних» спроб ошукати довірливих лаоваїв, побачите теракотове військо в Сіані, гламурний Шанхай, підвісний монастир Сюанькунси, Печеру тисячі Будд у Датуні та ще мільйон цікавинок. Якщо ви надумали з головою зануритись в китайські враження, цей неформальний путівник стане вам у пригоді. А ще, цілком можливо, допоможе одного чудового ранку почути знайоме: «Пеньйо, ніхто!» («Друже, привіт!») у комусь райському куточку Піднебесної.

- - - - -

Безпека держави: економічна, соціальна, релігійно-духовна / за заг. ред. О.С.Власюка. - Львів: Апріорі, 2013. - 836 с.
У книзі досліджені прроцеси трансформацій у перехідних економіках країн Центрально-Східної Європи та України. Окреслено тенденції структурних зрушень в економічних системах, проаналізовано ефективність функціонування окремих регіонів України з огляду на структурні та інституціональні зміни. Проаналізовано динаміку основних макроекономічних показників країн ЦСЄ та України.

- - - - -

Сичов О.М. Великий сімейний юридичний довідник у питаннях і відповідях / О.М.Сичов, Д.С.Довбій. - Харків: КСД, 2015. -- 576 с.
Сімейний юридичний довідник стане у нагоді кожному! Тут знайдуться відповіді на питання, що стосуються найнагальніших життєвих ситуацій. Як правильно подати скаргу, як відстояти свої права в суді, на що слід зважити, оформлюючи трудовий договір? Стосовно цих та багатьох інших актуальних юридичних запитань консультують досвідчегені правники. У книзі наведено також зразки необхідних типових документів.
- - - - -
Марцин В. Ризики суб'єктів господарювання в глобальному просторі / В.Марцин, І.Михасюк. - Львів: Апріорі, 2014. - 208 с.
Розглянуто ризики суб’єктів господарювання в міжнародній фінансово-валютній системі, регулювання та управління кредитними ризиками банку в умовах глобалізації, конкурентноздатність країни в міжнародних вимірах української банківської системи та ризикології в умовах кризових ситуацій. Для студентів економічних спеціальностей,викладачів, працівників держадміністрацій. Рекомендовано Вченими радами економічного факультету Львівського національного університету імені Івана Франка та вченою радою Львівської комерційної академії Центральної спілки товариств України.

- - - - -
Басараба В. Страшний суд / Василь Басараба. - Х.: Клуб сімейного дозвілля, 2013. - 368 с.
Чи часто в цьому житті вдається зустріти справжнє кохання, одночасно глибоке та шалене? Чи легко його вберегти?
Дівчина безтямно закохана у свого нареченого. Рідні збираються, аби благословити молодих на шлюб, але давні родинні таємниці можуть зруйнувати щастя. Несподівано з`ясовується, що дід дівчини заробив ордени не на фронті, а у каральному загоні НКВС. І серед його жертв були рідні нареченого улюбленої онуки...
- - - - -

Лис В. Камінь посеред саду / Володимир Лис. - Луцьк: Твердиня, 2005.
Жив собі звичайний чоловік, до міри успішний, до міри щасливий... Але в житті, мабуть, кожного настає мить, коли розумієш, що все летить шкереберть. І те, що здавалося міцним і справжнім, виявляється марнотою — робота, родина, кохання... Та годі — чи кохав ти взагалі по-справжньому?! Що це? Криза середнього віку? Поклик власної душі, яку ти давно занедбав?
У житті Андрія Трояна настав саме такий момент. Коли треба вирішити, хто ти, де ти й куди йдеш... Можна довго заплющувати очі та робити вигляд, ніби нічого особливого не відбувається. А можна нарешті наважитися й підняти таємничий камінь із саду своєї душі.
Чи вийде це в Андрія? А у тебе, шановний читачу?..

- - - - -
Півцукерки. Добрі історії / М.Дочинець, О.Афонін та ін. - Х.: Фоліо, 2015.

Довгими вечорами, коли на столі чай дружить із печивом, а маслини з вермутом, не обійтись без історій. Вони мають бути добрими, адже за столом збираються друзі. Також це один із вимірів літератури, коли читання змійнює відчуття захищеності і світ навколо нас стає теплішим і позитивнішим. Адже ми знаємо, що темрява зранку розсіється, що за зимою прийде весна і що насправді все буде добре...

- - - - -

Батурин С. Кава по-польськи: [роман] / Сергій Батурин. - К.: Дуліби, 2014.
Стабільне життя успішного столичного журналіста враз перетворюється на суцільну низку пригод з тотальним стеженням, прослуховуванням телефонів, бійками, кіднепінгом та небезпечними погонями, шантажем і погрозами, тільки-но Олексій Дем'яненко пристає на пропозицію інженера Ріхарда, небожа й імовірного спадкоємця померлого німецького барона, разом прояснити деякі баронові сімейні таємниці, що виникли за перебування німецького аристократа на території України під час Другой світової війни.

- - - - -
Михед О. Астра: [роман] / Олександр Михед. - Львів: Видавництво Анетти Антоненко, 2015. - 212 с.
«Астра» — це захоплива історія життя Віктора Варецького, розказана нимсамим. Історія пошуку відповідей на запитання, які краще не ставити.Пошук правди, на шляху до якої губиш усіх, кого любив. І розумієш: усевигадка, все ілюзія. Мандрівка дорогою, що ведесерце темряви, в основусвітобудови.
«Астра»– динамічний психотрилер, який торкається найглибших страхів свідомості читача. Весь світ, який ти знаєш і любиш – це умовність. В основі світобудови – суспільний договір, який направду є всього лише брехливим пактом про ненапад. Головний герой роману авантюрник Віктор Варецький отримує запрошення відвідати семінар “Астра” в загадковій місцині в Карпатах. І це змінює все його життя.

Книга ввійшла до “довгого списку” премії “Книга року ВВС-2015”. Друге видання вийшло в вересні 2015 р. Презентаційний тур охопив 11 міст України. Одеса стане останнім містом презентацій книжки.
- - - - -

Браун Д. Точка обману: роман / Ден Браун; пер. з англ. В. Горбатька. - 2-е вид.- Харків: Книжковий Клуб "Клуб Сімейного Дозвілля", 2010. - 528 с.
В Арктиці знайдено восьмитонний уламок метеорита із закам'янілими рештками живих організмів, що свідчить про існування позаземного життя. На місце відкриття вирушають чотири незалежні науковці — астрофізик, палеонтолог, океанограф та фахівець з льодовиків. Коли вони опиняються за крок до розгадки, їх починають безжально вбивати...
- - - - -
Коельо П. Брида: роман / Пауло Коельйо; пер. з порт. В. Шовкуна. - Харків: Книжковий Клуб "Клуб Сімейного Дозвілля", 2015. - 288 с.: іл.

Знайти себе, свою мету та справжнє «я» — завдання, з яким приходить у світ кожна людина. І це завжди пов`язане з любов`ю. Ірландка Брида намагається пізнати світ і себе. На її життєвому шляху постають дві людини, які мають перевернути її уявлення про життя: чоловік, який вчить її долати страхи, та жінка, що відкриває їй ритм музики Всесвіту.
Це зворушлива і водночас захоплюючаісторія про кохання, магію та пошук сенсу життя.
- - - - -
Гата Є. Народжена в джерелі, або шлях від Царства до Корони / Єва Гата. - Львів: БаК, 2012. - 264 с.
Багато таємниць ховає в собі земля. Де народжуються чудодійні джерела? Лише в єдності з природою людина може відповісти на одвічне запитання: “Хто вона і для чого прийшла в цей світ”. У романі “Народжена в джерелі, або шлях від Царства до Корони” описано нелегку долю молодої співачки. Втрачено все. Попереду безвихідь. Однак завдяки силі мистецтва героїні вдається підняти голову, йти далі й одягти корону.
- - - - -
Ряполова М. Бурецвіт: роман / Марія Ряполова. - Львів: Кальварія, 2010. - 256 с.
У Лірини оригінальний бізнес: вона вирощує і продає незвичайні рослини. У її крамниці є балакучі водорості, співочий кущик, ялинки пристрасті, квітуча папороть та багато інших цікавинок. Свого часу Лірина змінила прізвище та переїхала з іншого міста, щоб мати спокій серед рослин. Але одного разу до крамниці заходить парубок на ім’я Бурецвіт і починає розпитувати Лірину про орхідею власної долі. На цьому спокійне життя героїні закінчується. Бурецвіт змушений відшукати свою орхідею, бо інакше на усю його родину впаде прокляття чародія-шахрая. Лірина стає провідником, бо має необхідні для цього знання. Їй допомагають колишній грабіжник Мереж і два русалки-чоловіки… Під час випробувань з’ясовується, що насправді чародій-шахрай полює не на орхідею долі Бурецвіта, а на долю Лірини…

- - - - -
Марко Р. Танець гріховних тіней / Рената Марко. - Львів : Апріорі, 2015. - 184 с.

Він уособлює гріх. Темний, небезпечний і спокусливий. Вона несе світло, що так контрастує з його темрявою. Благородна, красива обвинувач і моторошний власник бізнес-імперії з кримінальним минулим, вони зустрічаються в залі суду по різні сторони закону. Заборонена пристрасть, дика і неконтрольована, спалахує між ними, та змушена протистояти голосу розуму, совісті і моральним принципам. Де пройде та межа, коли хтось із них зможе зупинити нестримний шлях руйнації особистості?”
Роман знайомить читача з тонкощами судових перепитій на фоні протистояння кардинально різних духовних цінностей героїв. боротьба сильних особистостей пронизана нестримним тілесним потягом, і саме пристрасть, що межує з фатальною залежністю, стає рушійною силою глибоких, невідворотних перетворень у душах героїв.
-------------------------------------------------

Вересень 2015

Кокотюха А. Вогняна зима: роман / Андрій Кокотюха. - Х.: Клуб сімей. дозвілля, 2015. - 350 с.
Андрій Кокотюха написав свою книгу про Майдан, написав так, як вміє лише він, без зайвого пафосу й пластикового спрощення. Тут йдеться не про вождів на сцені, не політичну боротьбу, а про людей, простих людей, простих українців, які взяли на себе тягар і тактики, і стратегії цієї революції. У них щирі емоції, відверті слова, прямі дії.
"Вогняна зима" кипить пристрастями. Тут люблять, борються і страждають по-справжньому.
- - - - - -
Кокотюха А. Осінній сезон смертей: роман / А.Кокотюха; передм. С.Філоненко. - Х.: Клуб сімей. дозвілля, 2014. - 256 с.: іл.
Уже не першу жертву знаходять на вулицях міста. Жорстокий вбивця полює на молодих привабливих дівчат і душить голими руками... Маніяком може виявитись хто завгодно, навіть колишній кримінальний репортер столичної газети Андрій Шкарада. Тільки щаслива випадковість допомагає йому довести своє алібі. Але він розуміє: у кам'яних джунглях полює хижак. Його треба зупинити. Тож Андрій починає власне розслідування. Тим часом сезон смертей триває...
- - - - - -
Роздобудько І. Гудзик-2. Десять років потому: роман / Ірен Роздобудько. - К.: Нора Друк, 2015. - 320 с.
Колись він (головний герой роману) втратив все: кохану людину, смак до життя, сенс працювати в країні, що поволі котиться в прірву...
Але життя не зупинилося. Улюблені герої з роману "Гудзик" знову зібралися разом: Денис, Ліка, Єлизавета Тенецька. Десять років по тому...
- - - - -
Роздобудько І. Зроби це ніжно...: новели / І. Роздобудько. - К.: Нора-Друк, 2013. - 302 с.
Що можна зробити ніжно? Аж ніяк не те, про що багато хто подумає в першу чергу, беречи до рук цю книгу.
Ніжно дорослий світ карає дітей. Ніжно і непередбачувано ми заганяємо свого ближнього в глухий кут. Ніжно вбиваємо те, що могло б стати сенсом життя. І так само лагідно прощаємося з мрією, коли вона вже майорить на горизонті.
Але є й інші люди... Кожен обирає для себе: стояти на місці - чи йти, думати, як усі - чи зробити власний вибір, служити високій меті - чи згаснути в небутті, так нічого і не зробивши...
- - - - - -
Скрябін К. Я, "Побєда" і Берлін / Кузьма Скрябін. - Х.: Фоліо, 2015. - 223 с.
Ця книжка - літературний дебют відомого українського співака Андрія Кузьменка (Кузьми), лідера групи "Скрябін". До збірки увійшли дві повісті, а також тексти відомих пісень групи.
Перша повість - "Я, "Побєда" і Берлін" - проникнута яскравим почуттям гумору, веселим настроєм і розсмішить навіть дуже серйозних читачів. Події відбуваються навколо старого і пошарпаного автомобіля марки "Побєда", на якому Андрій разом зі своїм другом Бардом подорожують до столиці Німеччини. Друга повість - "Місто, в якому не ходять гроші" - зовсім інша за жанром. Це невесела історія про дівчину Алісу, яка через збіг обставин опинилася в жахливому місті, де панують людиноненависництво, нечувана жорстокість і нелюдські порядки, - місті, з якого нема дороги назад...

- - - - - -
Мастерова В. Суча дочка: роман / Валентина Мастєрова. - Х.: Клуб сімей. дозвілля, 2015. - 240 с.
Дві дівчини. Дві долі. Люба, яка народила позашлюбну дитину - і кинула напризволяще. Олена - та, хто прихистила немовлятко, та назвала його своїм, заради чужого сина пожертвувавши добрим ім'ям і жіночим щастям... Попереду в неї - осуд односельців, життя матері-одиначки та роки самотності. Чи подарує їй доля бодай крихту щастя та зустріч із тим, єдиним?
Це пронизлива драматична історія, яка бентежить і змушує замислитися над цінностями, що непідвладні часу...
- - - - - -
Коельйо П. Як течія річки: збірка / Пауло Коельйо; пер. з португальської В. Шовкуна. - Х.: Клуб сімей. дозвілля, 2015. - 240 с.
На сторінках цієї книги зібрані опорвідання про події, пережиті автором, історії, які він чув від інших, а також роздуми, які відвідували його на різних ділянках течії річки його життя.
- - - - - -
----------------------------------------------------------------------------

Червень 2015 р.

Шашкевич М. Повне зібрання творів / М.Шашкевич; упоряд. М.Шалата. - Дрогобич: Коло, 2014. - 462 с.
у непогідну для правди пору радянщини, в кінці 60-х - на початку 70-х років минулого століття молодий науковець Дрогобицького педінституту М.Шалата відважився оприлюднити, мірою тодішніх можливостей, літературну творчість зачинателя українського національного відродження в Галичині, греко-католицького священика на Львівщині Маркіяна Шашкевича. А пізніше, впродовж десятиліть, доповнював цю тему новими, відшуканими в архівах, матеріалами. Автор не задовольнявся досягнутим і тому намагався постійно розширювати обсяг відомостей про творчу діяльність Великого Будителя, щоб у майбутньому видати повну збірку літературних і релігійних праць М.Шашкевича.
Джерело: http://nashformat.ua/catalog/knygy/istoriya_1/biografii/knyga_markiyan_shashkevych_povne_zibrannya_tvoriv/
у непогідну для правди пору радянщини, в кінці 60-х - на початку 70-х років минулого століття молодий науковець Дрогобицького педінституту М.Шалата відважився оприлюднити, мірою тодішніх можливостей, літературну творчість зачинателя українського національного відродження в Галичині, греко-католицького священика на Львівщині Маркіяна Шашкевича. А пізніше, впродовж десятиліть, доповнював цю тему новими, відшуканими в архівах, матеріалами. Автор не задовольнявся досягнутим і тому намагався постійно розширювати обсяг відомостей про творчу діяльність Великого Будителя, щоб у майбутньому видати повну збірку літературних і релігійних праць М.Шашкевича.
Джерело: http://nashformat.ua/catalog/knygy/istoriya_1/biografii/knyga_markiyan_shashkevych_povne_zibrannya_tvoriv/
У непогідну для правди пору радянщини, в кінці 60-х - на початку 70-х років минулого століття молодий науковець Дрогобицького педінституту М.Шалата відважився оприлюднити, мірою тодішніх можливостей, літературну творчість зачинателя українського національного відродження в Галичині Маркіяна Шашкевича. А пізніше, впродовж десятиліть, доповнював цю тему новими, відшуканими в архівах, матеріалами. Автор намагався постійно розширювати обсяг відомостей про творчу діяльність великого Будителя, щоб у майбутньому видати повну збірку літературних і релігійних праць М.Шашкевича. І ця праця вилилася у пропоноване читачеві видання.
- - - - - - -
Шалата М. Вибране: поезії / М. Шалата. - Дрогобич: Коло, 2014. - 462 с.
Автор книги – поет і літературознавець, член Національної спілки письменників України Михайло Шалата – віддавна сумлінно працює на ниві українського письменства і науки.
До пропонованої книги М. Шалати увійшли вибрані поезії з його збірок «Зоряне переджнив’я» (1964), «Із плину літ» (1992), «Копа» (1997), «Грабина» (1999), «Вітусина книжка» (2001), «Рік» (2003), «Ім’я Шашкевича» (2005), «Вітри відродження» (2005), «Наша доля» (2007), «Перед Покровою» (2013) та окремі з тих, що лишилися поза збірками.
Крім шляхетної лірики, у «Вибраному» М. Шалати чимало творів високого громадянського звучання – з чуттям особливої відповідальності за момент, за долю України та її народу.
Книга розрахована на масового читача.
- - - - - - - -
Шовкошитний В. Боривітри / Володимир Шовкошитний. - К.: Український пріоритет, 2014. - 400 с.
Нова книга відомого українського письменника — гостросюжетний історичний роман «Боривітри» — це завершальна частина трилогії «Кров — свята», епопеї про путь і вибір українців у жахітті XX століття й сповнених надій перших роках століття XXI — чи не єдиного дослідження такого масштабу в українській літературі. Події роману відбуваються на Україні Західній і на Україні Наддніпрянській від 1943 року до Євромайдану. Серед героїв книги Провідники ОУН та УПА Роман Шухевич, Василь Кук, Микола Лебедь, Голова СБ ОУН «Михайло» —1 Микола Арсенич, Командир УПА — «Північ» Дмитро Клячківський — «Клим Савур» та його соратники, сотенний «Кречет» і його побратими. А також вороги українців та їхні посіпаки, які так і не усвідомили себе українцями, — Микита Хрущов, Олексій Кириченко, Микола Підгорний, Петро Шелест, Леонід Брежнєв. Чи є життя після поразки? Чи є місце подвигу серед трясовиння буднів? Чи був насправді зрадником Юрко Стельмащук —«Рудий»? За що розстріляли курінного Антонюка — «Сосенка»? Чи був агентом Сталіна кат українського народу рейхскомісар Еріх Кох? Ніколай Кузнецов — посланець Сталіна до Коха, герой чи провокатор? Відповіді на ці та безліч інших питань у ваших руках!
- - - - - -
Талан С. Не вурдалаки: [роман] / Світлана Талан. - Х.: Клуб сімейного дозвілля, 2013. - 304 с.
Вихованці війни, вони мали за розкіш одяг і взуття, за щастя — відвідини кінотеатру на зекономлені на їжі копійки... Вони мріяли, закохувалися, одружувалися й не ділили дітей на своїх і чужих...
Коли Марія та Роман побралися, вони були ще зовсім молоді, але душами вже починали сивіти: далося взнаки життя під час німецької окупації. Насильство, знущання, голод, смерть проносилися перед дівчачими і хлопчачими очима.
Вони серед нас. Хтось називає їх вурдалаками, але вони не п'ють кров, хоча й мусили виживати там, де вона лилася рікою. Війна загартувала своїх дітей. Марія та роман подорослішали, закохалися в один одного, побралися всупереч усьому. Подружнє життя на два міста, тобто на місто і село. Буде зрада. Та чи буде прощення? Чи ділитимуть вони дітей на своїх і чужих?
Книга Світлани Талан - виклик поколінням, що роблять касові збори кіношним вурдалакам і ладні одним словом засудити до зникнення тих, кого звикли не помічати.
- - - - - - -

Травень 2015 р.

Навчально-методичний комплекс з вивчення дисципліни "Фінанси підприємств": для студентів денної та заочної форм навчання напряму "Економіка підприємств"/уклад.: О.Р.Квасовський, Т.П.Даниленко, В.В.Костецький. - Тернопіль: ТНЕУ, 2007. - 232 с.
Даний навчально-методичний посібник стане у пригоді студентам фінансових спеціальностей економічних вузів.
- - - - - -

Пометун, О.І. Сучасний урок. Інтерактивні технології навчання: наук.-метод. посібник / О.І.Пометун, Л.В.Пироженко; за ред. О.І.Пометун. - К.: А.С.К., 2003. - 192 с.: іл.
Посібник розрахований на роботу з дітьми різних вікових категорій, знайомить із новітніми підходами до організації навчання - інтерактивними технологіями, які допоможуть вчителю зробити процес навчання цікавим, різноманітним, ефективним. Він може стати у пригоді кожному викладачеві - досвідченому чи молодому спеціалісту, математику чи гуманітарію.
Для вчителів загальноосвітніх шкіл, методистів, а також студентів і викладачів вищих педагогічних навчальних закладів.

- - - - - - -
Армор, М.К. Провідник по Біблії: часи, сюжети / М.К. Армор; пер. з англ. В. Степанов. - Донецьк: ОБФ "Східноєвропейська місія, 2009. - 320 с.: табл.
Ця книга - це довідкове видання, що пояснює біблійні теми та сюжети школярам і дорослим, які цікавляться Біблією, але ще не мали можливості її вивчати. "Провідник до Біблії" є ретельним дослідженням основних персонажів та подій Біблії.
Викладено доступною мовою. Розраховано для дітей старшого шкільного віку, а також широкого кола читачів.
- - - - - - -

Жуличі. Василь Пачовський: збірник історико-краєзнавчих праць і літературно-художніх творів / упоряд., автор передмови та приміт. А.Т.Квасецький. - Чернівці: Зелена Буковина, 2013. - 398 с. + вкладки 60 с.

Жуличі, Жуличе, Жуліце... Протягом століть так по-різному називали цесело, що розкинулося на межі Малого Полісся і Подільської височини, неподалік витоків Західного Бугу, під захистом трьох жулицьких гір - Широкої, Високої і Сторожихи. У давнину цей край належав до Волині, а з кінця ХІІ століття здебільшого до Галичин
До збірника увійшли праці з історії села Жуличі Золочівського району Львівської області, та нарис про життя і творчість уродженця села Василя Пачовського - поета-модерніста, драматурга та історика. Краще пізнати неординарну постать митця допоможе добірка його творів, особливо ті, що друкуються вперше в Україні після десятиліть заборони і замовчування.

*****************

Кiлькiсть переглядiв: 528

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.