2018

**************

День довкілля

З нагоди Українського Дня навколишнього середовища (День довкілля) 18 квітня в Словітському НВК бібліотекарем Ониськів Т.І. було проведено годину екологічної мудрості “Охорона довкілля — наше право і наш обов'язок” та загальношкільна екологічна акція “Здай батарейку - збережи довкілля”. Адже, сьогодні, більше ніж будь-коли, збереження життя на Землі вимагає від нас почуття загальної відповідальності – підвищення рівня свідомості українців, як особистості за особистість і як людини – за всі інші форми життя.

Цей День дозволяє оцінити стан навколишнього середовища, в якому ми живемо. Дає можливість уважно обдумати дії та кроки, які кожен з нас має зробити в напрямі збереження та відновлення довкілля, визначити роль кожного жителя у збереженні нашої планети, її екосистем і ресурсів.

/Files/images/celo/yaktorv/2018/180424_111110_COLLAGE-1.jpg /Files/images/celo/yaktorv/2018/20180221_115415.jpg

**************

Щороку в березні у бібліотеках проходить Всеукраїнський тиждень дитячого читання. Цей захід було створено з метою заохоченнядітей до читання та книг, в час коли комп’ютеризація та Інтернету набувають все більшої популярності. Та ніщо не може замінити спілкування дитини зі справжньою книгою.

2 квітня у Всесвітній день дитячої книги у бібліотеці проведено літературний глобус «Навколо світу сторінками дитячих книг». Юні користувачі, відкриваючи книжку, мали змогу разом з героями потрапити у світ пригод та побувати у різних країнах світу.

Адже читання книг – це велика духовна цінність, відпочинок та насолода для душі.Людина, яка вміє і любить читати – щаслива людина. Навколо неї завжди багато розумних, добрих і вірних друзів.

/Files/images/celo/yaktorv/2018/20180416_154845.jpg

*******************

Незабутні враження від зустрічі з літераторами

30 березня відбулася зустріч із провідними сучасними письменниками України. М. Ткачівська, Л.Низова ( дочка поета І.Низового) та В.Шовкошитний розповіли про свої творчі доробки. Від зустрічі всі отримали позитивні емоції та незабутні враження. На книжковому форумі можна було не тільки придбати книжки, а й отримати автографи авторів.

******

"Великодні традиції та звичаї"

Надходить одне з найголовніших свят християн усього світу - Великдень, або Воскресіння. Паски, крашанки - все це нагадує нам про теплих дитячих спогадах. Здавна традицією на Великдень передавалися від покоління до покоління, щось залишилося і до сьогодні, а що стало історією. Але що значать ці звичаї і яким чином вони з'явилися?З метою розширення знань учнів про великодні звичаї та традиції бібліотекарі сіл Якторів та Словіта завітали до учнів 2 -3 класів Словітського НВК, де спільно з вчителями початкових класів Здоровегою Г.В. та Левчишин М.С. провели цикл заходів:- майстер-клас по виготовленню великодніх баранців з солоного тіста

(бібліотекар с.Якторів Ониськів Т.І.);

- перегляд літератури «Дивна писанка у нас», читання й обговорення оповідань, віршівР.Завадовича «Як яєчко крашанкою стало», «Тиждень під Великдень» та ін. (завбібліотекою с.Словіта Вібла Б.П.);- розучування гаївок «Ми кривого танцю йдемо», «Розлилися води»(вчитель Здоровега Г.В.);- колективне створення великодніх композицій для оформлення класних кімнат;

В майстерні «Барвиста писанка» під керівництвом Левчишин М.С. учні виготовляли писанки у техніці «декупаж».

**************

"Кобзар живе і промовляє"

Допоки сонце – житиме земля,Яка Шевченка світові явила.Гримітимуть, як вдари коваля,Його слова і правди сила.Весна...І знову линуть до нас думи геніального українського поета Т.Г.Шевченка. Він приходить до нас щороку новим, неповторним, адже Т.Г.Шевченко – велика і невмируща сила українського народу.Його поезія оновлює наші душі, закликає бути чесними і милосердними, щиро любити свій народ і свою Україну.

У Словітському НВК вшанували 204 річницю від дня народження Тараса Шевченка. Вчителі та учні школи взяли активну участь у проведенні заходу, присвяченому пам’яті Кобзаря. Бібліотекар с.Якторів і педагог-організатор підготували літературно – музичну композицію «Кобзар живе і промовляє…», яка глибше ознайомила присутніх із біографією Тараса Григоровича.

Цікавими були проведені інсценізації уривків з творів Шевченка. А саме: «Мені тринадцятий минало», «Причинна», «Думка». Виконавці ролей дуже вдало відтворили окремі сторінки із життя Кобзаря. Учні 4-10 класів з любов’ю і натхненням читали вірші Т.Г.Шевченка. Родзинкою свята було виконання на гітарах мелодії«По діброві вітер віє»ученицями 7 класу Середи М. та Гнатів С.На святі звучали пісні у виконанні хору під керівництвом учителя музичного мистецтва Гембари В. В.





****************

«Читаємо твори Василя Сухомлинського».

20 березня 2018 року у Словітському НВК для учнів 1-4 класів проведено Загальнообласний день читання «Читаємо твори Василя Сухомлинського».

Бібліотекарі бібліотек-філійс.Словіта та с.Якторів коротко ознайомили з біографією та творчим доробком для дітей В.Сухомлинського.Про його педагогічну діяльність повідомили вчителі початкових класів Здоровега Г.В., Левчишин М.С.

Учні читали твори Василя Сухомлинського «Що посієш, те й пожнеш» (Токар В.), «Красиві слова і красиві діла» (Синюга Р.), «Добре слово» (Федишин А.), «Лисенятко першокласник» (Квас Т.) та інші. Третьокласники привітали усіх віршем-побажанням «Ми вітаєм добрих людей на щедрій землі…»

На завершення заходу учасники взяли участь у флеш-мобі «Добро йде від серця».Адже твори В.Сухомлинського є тим яскравим промінчиком світла, який запалює в дитячих душах вогонь доброти й любові до Батьківщини, поваги до старших та вміння бачити прекрасне навіть у маленькій конвалії чи метелику з росинкою на крилі.

**************

Тарас Шевченко живе і промовляє

09.03.1814 - 10.03.1861

Березень в Україні часто називають Шевченковим. І це не випадково:щороку навесні Великий Кобзар приходить до нас і щороку новим, неповторним. Шевченко – велика і невмируща слава українського народу. У його особі український народ ніби об’єднав найкращі сили й обрав співцем своєї історичної слави та гіркої долі, виразником власних сповідань і прагнень. До дня народження Т.Г. Шевченка в бібліотеці оформлено книжкову виставку "Вічне слово Кобзаря".


*************

Кулінарна майстерність

Майстерність приготування їжі є однією з найдавніших галузей людської діяльності.Сучасний великий досвід приготування страв накопичувався протягом багатьох віків.З розвитком суспільства кулінарна майстерність удосконалювалася і зміцнювалася. Кулінарні рецепти багатьох страв створювались спочатку в домашніх умовах, а потім – кухарями багатих будинків і ресторанів.4 березня у бібліотеці – філії проводилась година творчого дозвілля «Кухарська майстерність» серед дітей 4 – 8 класів. Бібліотекар розповіла про методи приготування декількох кулінарних виробів. Діти з захопленням приготували три види канапок з сиру, якими згодом і поласували.

**************

Зимові дні в бібліотеці

Княгиня української поезії – Леся Українка

25 лютого в бібліотеці-філії села Якторів відбулося літературне досьє «Княгиня української поезії» присвячене дню народженню славної доньки України - Лесі Українки.

Відвідувачі бібліотеки із захопленням слухали розповідь бібліотекаря про життєвий і творчий шлях видатної письменниці, яка супроводжувалась мультимедійною презентацією. Учениці 9 класу Ониськів Б. та Решетівська К. Декламували поезії «Contraspemspero!», «Надія», «До мого фортепіано», «Як дитиною бувало…».На завершення гості поділились своїми враженнями, думками, пережитими під час знайомлення з творами Лесі Українки. Захоплювалися винятковою мужністю і принциповістю, духовною красою і мистецьким обдаруванням у багатьох різновидах літературної праці. Її сила духу, твердість, непохитність думки є хорошим прикладом у непростому сьогоденні.Також було оформлено перегляд літератури «Краса та неповторність Лесиного слова».

************

Міжнародний день рідної мови


Мова - духовний скарб нації. Це не просто засіб людського спілкування, це те найцінніше, що живе у наших серцях.Сьогодні на Землі налічується близько 6 тисяч мов — самобутніх,унікальних, неповторних. Половина з них знаходиться на межі зникнення.Кожного року 21 лютого увесь світ відзначає Міжнародний день рідної мови. Це свято досить молоде. Воно було запроваджено у листопаді 1999 року згідно тридцятої сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО з метою захисту мовної й культурної багатоманітності. Історія свята, на жаль, має трагічний початок.21 лютого 1952 року у Бангладеш (Східний Пакистан) пакистанська влада жорстоко придушила демонстрацію людей, які виражали свій протест проти урядової заборони на використання в країні своєї рідної — бенгальської, мови. Відтоді кожного року Бангладеш відзначає день полеглих за рідну мову. Саме за пропозицією цієї країни ЮНЕСКО проголосило 21 лютого Міжнародним днем рідної мови. А починаючи з 21 лютого 2000 року, цей день відзначаємо і ми, українці.Єдиною державною мовою нашої країни є українська. Наша мова пройшла нелегкий шлях. Були і злети, і падіння. Однак, попри всі перешкоди, для 50 мільйонів людей вона була і є рідною, є мовою їхніх дідів, батьків і буде також мовою їхніх дітей.Мова — це історія народу, його світогляд, інтелектуальний та духовний результат еволюції кожного етносу. Без своєї мови, своєї самобутньої культури немає народу.Шануйте і любіть рідну мову, піклуйтеся про неї, захищайте, розкривайте для себе її велич й могутню силу. Збережіть її в усій чудовій красі для себе й наступних поколінь!З нагоди Міжнародного дня рідної мови у бібліотеці було оформлено тематичну виставку «Рідна мова – духовності основа».

*************

Вшануємо Героїв Небесної Сотні

20 лютого з нагоди дня вшанування подвигу учасників гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні у бібліотеці – філії відбувся урок мужності.Словами сповненими пошани до Героїв Небесної Сотні бібліотекар згадала проїх подвиг заради нашого майбутнього, заради майбутнього України.Вони віддали своє життя під час Революції Гідності захищаючи ідеали демократії, відстоюючи права та свободи людини, відстоюючи європейське майбутнє України.Адже за один день на Майдані була полегла сотня невинно розстріляних людей, ми повинні пам’ятати цей день.Також було оформлено виставку – реквієм «Пам’яті Героїв Небесної Сотні»Шанувати пам’ять полеглих і вчити нащадків, щоб ніхто не був забутий, адже боролись вони за світле майбутнє.

***********

«Книга – найкращий подарунок»

14 лютого відзначається Міжнародний день дарування книги. Це досить молоде свято.Його святкують з 2012 року. А започаткувала його американка Еммі Бродмур. Ідею підказав її маленький син, який запитав маму, чому немає особливого дня, коли люди дарують один одному книги. У цей день, зазвичай, прийнято дарувати книжки один одному та членам родини, залишати книжки в людних місцях, жертвувати твори друку бібліотекам. Вона спрямована на підвищення інтересу і доступу до книги.

В нашій бібліотеці протягом року діє акція«Подаруй бібліотеці книгу». Саме в цей день висловлюємо подяку користувачам бібліотеки – Сеник Р., Ониськів Б., Рибак М. та Пилату Б.(посмертно) за подаровану літературу.

**********

«Стрітенська свічка – оберіг домівки і родини»

Стрітення Господнє – велике свято, яке щороку відзначається в один і той самий день – 15 лютого.Саме в цей день уважно придивлялися до погоди, «бо лютий до березня в гості приїжджає», щоб «на Стрітення зимі з весною зустрітися». Вважалося: хто з них у цей день переможе, такою й буде погода до початку березня.За церковним календарем, Стрітення Господнє – це зустріч праведного старця Симеона та дитятка Ісуса. На сороковий день після народження Ісуса Йосип і Марія принесли Його до храму Єрусалимського, щоб за звичаєм юдейським поставити перед Господом.

Звичай святкування зі свічками пов`язують з багатою жінкою римського урядовця на ім`я Ікалія, яка між Єрусалимом та Вифлеємом збудувала церкву на честь Пресвятої Богородиці, і завела традицію на Стрітення обходити місто урочистими процесіями із запаленими свічками. Світло свічки є символом самого Христа, який сказав: "Я є Світло світу". Стрітенська свічка, яка є освячена у день свята Стрітення, наповнена великою духовною силою та Божою благодаттю. Її використовують у багатьох важливих подіях людського життя. Ця свічка має силу допомагати при стихійних лихах, особливо при грозах. Від цього і дістала назву "громовиця","громниця". Коли в душі неспокій, труднощі в житті - запаліть перед іконою стрітенську свічку і зверніться в молитві до Бога. Ця свічка приносить заспокоєння і душевний мир. З цією свічкою провожають в далеку дорогу рідних і близьких, нею зустрічають батьки молодих при одруженні, нею і проводжають людину в останню дорогу її життя.13 лютого у бібліотеці - філії проводився майстер классеред юних відвідувачів.Дітлахи різного віку – від молодшого шкільного до старшокласників – із цікавістю слухали розповіді про свято Стрітення, а також власноруч виготовляли свічки із натуральних воскових пластин і декорували їх на свій смак.


***********

«Згадаймо юність, що горіла в Крутах»


Крути – наша гордість і слава,
Там соколи юні у вічність пішли.
На клич молодої держави,
Піднялися вірні сини.

29 січня річницятбою під Крутами- подія, яка набула для українського народу символічного значення.Крути стали легендою, символом героїзму та жертовності молодого покоління в боротьбі за незалежну Україну. 28 січня до річниці бою під Крутами у бібліотеці відбулася година історичної правди«Згадаймо юність, що горіла в Крутах». Бібліотекар розповіла про ті жахливі часи, які відбулися у січні 1918 року на залізничній станції Крути. Учасники заходу ознайомились з виставкою –

нагадуванням «Пам’ятаємо героїв Крут».

***********

«Солов’їне піднебесся Володимира Сюсюри»


Любіть Україну у сні й наяву,вишневу свою Україну,красу її, вічно живу і нову,і мову її солов’їну.Скільки ніжності і тепла в таких, здавалося б, звичайних словах! Скільки справжньої любові до своєї Батьківщини! Саме таким щирим і закоханим в рідну землю патріотом і був В. Сосюра - представник високого поетичного світу, де пахнуть білі акації, палахкотять загравами донецькі ночі й цвіте різнобарв'ям Україна.5 січня у бібліотеці – філії було проведено вечір поезії з нагоди 120 – річчя від дня народження В.Сюсюри. На заході гості познайомились з життєвим та творчим шляхом поета. А декламовані вірші «Я знаю силу слова», «Любіть Україну», «Люблю весну, а хто її не любить», «Білі акації будуть цвісти», «Так ніхто не кохав. Через тисячі літ...» залишили слід у душі кожного відвідувача заходу.

*************

«Зими чарівнії мотиви»

Диво-казка живе скрізь тихим зимовим днем, коли навколо снігові кучугури, льодом скуті річки, а на деревах шапками лежить сніг. Дуже гарно в таку пору! Але зима буває різною. То сонечко вигляне, і все заблищить, засяє, то сніжок іде, а то хурделиця свої права диктує, мете, завіває.Зимі, як і будь-якій іншій порі року, притаманні різні особливості.Так і кожна людина в ній любить щось своє.У бібліотеці оформлена книжкова виставка для читання про зимові чудасії та свята, які нас чекають взимку.

**********



2017

***********

Книжка – це маленька дивовижна країна. Вона зустрічає нас у ранньому дитинстві та супроводжує усе життя. Це перше чудо, що входить в наше життя і відкриває нам шлях до чарівної країни. Читаючи книжку ми розвиває фантазію, почуття відповідальності за свої вчинки та поведінку.

31 березня бібліотекарі сіл Якторів та Словіта завітали у Словітський НВК в дошкільну групу «Бджілка» та познайомили малят з різновидами книг. Найбільше дітям сподобались книги – панорами, книжки – розгортки,такнижки – пазли. Саме такі книги привертають дітей до додаткової навчальної, виховної і розвиваючої діяльності з книгою.

На завершення заходу діти прослухали казку Братів Грімм «Бременські музиканти».

/Files/images/celo/yaktorv/2017/SDC11002.JPG /Files/images/celo/yaktorv/2017/SDC11006.JPG

**********

Серед інших багатьох свят навесні є прекрас­не свято — Всесвітній день дитячої книги. Книга - незвичайна, як і світ, який вона відкриває.

Свято було засновано у 1967 році, коли ініціативна група Міжнародної ради з дитячої книги прийняла рішення відзначати його в день народження чудового письменника з Данії Ганса Христіана Андерсена.

З цієї нагоди бібліотекарі сіл Якторів та Словіта провели голосне читання казок Г.К. Андерсена з учнями 2 – 3 класів Словітського НВК та розказали про життя і творчість великого казкаря. Також учні з цікавістю переглянули книжкову виставку «Моє життя – прекрасна казка».

З метою підвищення інтересу до дитячої книги та читання, у приміщенні бібліотеки юні відвідувачі мали змогу ознайомитись з книжковими виставками «Забутих книг нетлінні сторінки» та «Мандруємо казковою Європою»

/Files/images/celo/yaktorv/2017/SDC10947.JPG /Files/images/celo/yaktorv/2017/SDC10953.JPG /Files/images/celo/yaktorv/2017/SDC11008.JPG /Files/images/celo/yaktorv/2017/SDC11012.JPG

********

20 березня у Всеукраїнський загальнообласний День читання бібліотекарі сіл Якторів та Словіта провели голосне читання твору з учнями 5 класу Словітського НВК. День читання присвячений твору дитячого письменника Євгена Гуцала "Сім'я дикої качки". Діти почергово із захопленням читали твір, якому показано людську доброту та жорстокість, милосердя та справжню турботу про природу. Читаючи твір діти перейнялися долею каченят та відчули себе частиною природи.

/Files/images/celo/yaktorv/2017/SDC10977.JPG /Files/images/celo/yaktorv/2017/SDC10988.JPG /Files/images/celo/yaktorv/2017/SDC10974 (1).JPG /Files/images/celo/yaktorv/2017/SDC10986.JPG

**************

Є люди,як свічки,-
Згорають,відходять у небуття.
Є люди, як зірки,-
Горять, і світять все життя.

Зіркою такої величини є геніальна українська поетеса Леся Українка. Великий поет України і жінка з трагічною долею, вона ввійшла в свідомість поколінь як символ незламності і боротьби. 25 лютого минає 146 років від дня її народження. Людина виняткової мужності і принциповості, духовної краси і мистецького обдарування, чиє ім'я овіяне особливою всенародною любов'ю.

З цієї нагоди 28 лютого в Словітського НВК відбулося,підготовлене бібліотекарем,літературне досьє «Окраса Лесиного слова». Учасниками заходу стали учні 1 – 4 класів. Діти, батьки та вчителі більше дізналися про життєвий шлях поетеси та поринули у світ її мудрого, красивого і сильного поетичного слова. Інсценізації вірша «Мамо, йде уже зима» та казки «Три метелики» найбільше сподобались глядачам.

Свято супроводжувалось мультимедійною презентацією "На шлях я вийшла ранньою весною", яку підготувала вчитель початкових класів Здоровега Г.В.

Також відвідувачі заходу ознайомились з книжковою виставкою «Краса та поетичність Лесиного слова», яка оформила завбібліотекою с.Словіта.

На завершення заходу діти сплели вінок шани Лесі Українки та переглянули мультфільм до казки «Біда навчить».

/Files/images/celo/yaktorv/2017/f9bMuPhk8_g.jpg /Files/images/celo/yaktorv/2017/SDC10908.JPG /Files/images/celo/yaktorv/2017/SDC10913.JPG

*************

2016

*************

Голодомор – це страшний злочин проти українців… близько 10 мільйонів безневинно загиблих людей… А у кожного з них була своя мрія і вони усі хотіли просто жити… як і ми ходити по землі,закохуватись та розчаровуватись, виховувати дітей,а вечорами пити теплий чай і чекати на приїзд внуків… Їх знищили, їм не дали жити. 25 листопада у бібліотеці було проведено вечір пам'яті жертв голодомору "Голодомор – не виплакані сльози українського народу".Також відвідувачі ознайомились з книжковою виставкою , присвячену цим трагічним подія нашої історії. Ця жахлива подія назавжди залишиться у пам’яті українців,як найстрашніша сторінка нашого минулого, адже Голодомор –це біль, який не мине з роками, це спогад, який не зітреться ніколи.

/Files/images/celo/yaktorv/SDC10822.JPG /Files/images/celo/yaktorv/SDC10823.JPG

********************

День Гідності та Свободи 21 листопада в Україні відзначають третю річницю Дня Гідності та Свободи – день початку подій, які стали для України історичними: Помаранчевої революції 2004 року та Революції Гідності 2013 року. В знак вшанування громадянської мужності учасників революцій у відстоюванні прав людини та європейського майбутнього України, їх відданості ідеалам свободи, справедливості, утвердження в державі демократичних цінностей у бібліотеці було оформлено книжково - тематичну виставку "Героїчна епопея Євромайдану".

/Files/images/celo/yaktorv/SDC10831.JPG /Files/images/celo/yaktorv/SDC10830.JPG

*****************

18 вересня у бібліотеці провівся урок громадянської освіти серед підлітків «Підліткова злочинність:причини і наслідки». Відвідувачі заходу ознайомились з основними причинами та умовами скоєння злочинів серед молоді та про відповідальність, яка настає за протиправні дії. Адже злочинність неповнолітніх, є складовою частиною злочинності взагалі,але і має свої специфічні особливості. У підлітковому, юнацькому віці в момент морального формування особистості відбувається нагромадження досвіду, у тому числі негативного, який може зовні не виявлятися або проявитися зізначним запізненням . Так, кожний 8—9 злочин в Україні вчинюється неповнолітніми. Біля 11% серед осіб, які беруть участь у скоєнні злочинів, — неповнолітні. Тому запобігання таким злочинам повинно посідати одне з головних місць у подоланні цього негативного явища.

/Files/images/celo/yaktorv/SDC10796.JPG

************

28 серпня у бібліотеці для юних відвідувачів відбувся літературний портрет "У світі казок Івана Франка".

На заході діти прослухали розповідь та переглянули презентацію про дитинство І.Франка та продовжили знайомство із казками письменника, які посідають особливе місце у його творчості.

На завершення заходу діти переглянули мультфільм - казку "Фарбований лис".

/Files/images/celo/yaktorv/SDC10785.JPG /Files/images/celo/yaktorv/SDC10787.JPG

*************

Галичина дала світові багато визначних людей. Серед них яскравою постаттю є Іван Франко - класик української літератури, геніальний письменник, перекладач, публіцист, громадський і просвітницький діяч, який своєю невтомною працею будив і зміцнював національну свідомість українців.

27 серпня минає 160 років з дня народження Великого Каменяра. 26 серпня у бібліотеці проведено літературний вечір "Йдемо Франковими шляхами". Відвідувачі заходу змогли краще ознайомитись з його життєвим та творчим шляхом. Адже він був ніжним ліриком і відважним бунтівником, витонченим літературним майстром і вченим - енциклопедистом, першим з українських письменників, який заробляв на хліб літературною працею, а помер у неймовірній бідності.

А його вірші «Каменярі», «Вічний революціонер» стали класикою за життя, зваблюючи композиторів своїм духом і ритмікою. Його п'єса «Украдене щастя» ось уже друге століття є окрасою репертуарів найкращих театрів України. Поема «Мойсей» своєю філософією захоплює тисячі дослідників — літературознавців, філософів, істориків.

/Files/images/celo/yaktorv/SDC10780.JPG /Files/images/celo/yaktorv/SDC10777.JPG

**************

23 серпня у бібліотеці відбулась година державності «Блакить і золото у прапорі злились» 23 серпня — державне свято України, присвячене одному з її державних символів — Прапору України. Протягом років наш стяг став не просто символом державності - він майорить під час найважливіших подій в історії країни. Прапор України став більше ніж офіційним символом, він наповнився новим змістом, новими емоціями та новим значенням. Синьо-жовтий прапор є уособленням нашої незалежності, нашого єднання та сили, це символ вільної, непереможної та сповненої гідності людини.

/Files/images/celo/yaktorv/SDC10770.JPG /Files/images/celo/yaktorv/SDC10766.JPG


************

10 серпня у бібліотеці була підготовлена книжкова виставка «У гостях нова книга». Маленькі відвідувачі бібліотеки могли ознайомились з книгами, як вже відомих авторів тільки в новому оформленні, так і новинками. Адже книга - незвичайна, як і світ, який вона відкриває. З книги ми дізнаємося про минуле та день сьогоднішній, вона веде нас у захоплюючу подорож, допомагають нам пізнавати світ, дають поради, засмучують і розвеселяють. Книги з малих років прищеплюють нам добрі почуття і благородні думки, пробуджують до хороших вчинків, сприяють моральному становленню.

/Files/images/celo/yaktorv/SDC10742.JPG /Files/images/celo/yaktorv/SDC10740.JPG

************

13 березня у бібліотекуі с.Якторів завітали учні 5 – 7 класів на літературний альманах «З любов’ю до дітей» з нагоди річниці народження письменниці О.Іваненко, де діти мали змогу краще ознайомитись з життям та творчістю письменниці.

О. Іваненко — автор багатьох книжок: літературних казок, реалістичних оповідань і повістей, творець біографічних романів про життя і творчість класиків української літератури.

Близько семидесяти років працювала О.Д.Іваненко на літературній ниві. Уже давно виросли читачі її перших казок та оповідань. На зміну їм прийшли молодші покоління, які так само щиро захоплюються книжками письменниці. Бо її твори несуть знання, вчать людяності, патріотизму. У кожному з них відчувається глибоке розуміння дитячої душі.

На завершення заходу бібліотекар зачитала уривки з казок «Кисличка» та «Казка про Білочку - Мандрівницю».

/Files/images/celo/yaktorv/SDC10656.JPG

************

Витівки хитрого Лиса Микити Книги – морська глибина: Хто в них пірне аж до дна, Той, хоч і труду мав досить Дивнії перлини виносить. Іван Франко Цього року українці відзначають 160 річницю з дня народження нашого земляка Івана Яковича Франка. В рамках Загальнообласного дня читання з учнями 1-4 класів (класні керівники Здоровега Г.В., Магрель Н.Б., Дудар Г.С., Левчишин М.С.) Словітського НВК спільно з бібліотекарями сіл Словіта та Якторів проведено голосне читання поеми-казки Івана Франка «Лис Микита». Вібла Б.П. пригадала біографічні відомості Івана Франка, Ониськів Т.І. – ознайомила з книжковою виставкою «Іван Франко – дітям», Здоровега Г.В. розкрила історію написання казки про Лиса Микиту. Учні 3 та 4 класів, бібліотекарі, Левчишин М.С. та заступник директора з навчально-виховної роботи - Колодій М.І. читали вголос уривки про витівки хитрого Лиса. Літературний захід супроводжувався мультимедійною презентацією. Потім присутні переглянули частину мультфільму «Лис Микита». На завершення свята школярі отримали завдання прочитати казку і створити ілюстрації до твору. «…Книжки на те пишуть, щоб їх читати, а на те читаються, щоб роздумати прочитане». І. Франко

/Files/images/celo/yaktorv/P1160307.JPG /Files/images/celo/yaktorv/P1160298.JPG /Files/images/celo/yaktorv/P1160288.JPG /Files/images/celo/yaktorv/SDC10643.JPG

**************

Минула друга сотня літ,
А він – із мрамуру й граніту
Знов сходить в люди,
Будить світ
І переможно йде по світу!
Т. Мосенко

Щороку у березні ми відзначаємо річницю від дня народження великого сина України, геніального поета і художника Тараса Шевченка. Його пророчі сдова вічно хвилюватимуть струни людської душі.

«Ми чуємо тебе, Кобзарю, крізь століття» - цими словами розпочався тематичний вечір у Народному домі с.Якторів, який відбувся 6 березня.

9 березня у приміщенні бібліотеки відбулося літературне читання «Шевченкове полум’яне слово на сторожі вічності стоїть», де учасники заходу змогли збагатили свої знання про творчість поета. Також відвідувачі бібліотеки мали можливість ознайомитись з тематичними поличками «Кобзар – книга, що рятує націю» та «Шевченків світ в буянні фарб, сплетінні ліній».

/Files/images/celo/yaktorv/SDC10544.JPG /Files/images/celo/yaktorv/SDC10546.JPG /Files/images/celo/yaktorv/SDC10612.JPG /Files/images/celo/yaktorv/SDC10615.JPG

*************

/Files/images/celo/yaktorv/SDC10534.JPG

З нагоди 145 – ліття від дня народженя Лесі Українки у бібліотеці с. Якторів проводилось літературне читання «Дзвінка струна Лесиного слова» за участі учнів 5 – 9 класів.

Присутні учасники заходу прослухали бесіду про багатограність творчості поетеси та розказали улюблені вірші Лесі Українки.

Її невмирущі твори завжди будуть тривожити душі, будити розум, надихатимуть на благороднів чинки, а краса її мистецького слова буде вражати читачів навіть через багато-багато років. Слова поезії: «…я буду крізь сльози сміятись, серед лиха співати пісні, без надії таки сподіватись, буду жити…» стали для сучасної молоді життєвим орієнтиром.

/Files/images/celo/yaktorv/SDC10537.JPG /Files/images/celo/yaktorv/SDC10538.JPG

***************

/Files/images/celo/yaktorv/SDC10484.JPG

У бібліотеці 21.02.2016 р. було проведено урок мови «Рідна мова – духовності основа» з учнями 3 – 6 класів.

«Найбільше і найдорожче добро в кожного наро­ду — це його мова, ота жива схованка людського духу, його багата скарбниця, в яку народ складає і своє давнє життя, і свої сподіванки, розум, досвід, почування» (Панас Мирний).

На завершення уроку було проведено вікторину « Знавці рідної мови».

/Files/images/celo/yaktorv/SDC10483.JPG

****************

ГЕРОЇ НЕ ВМИРАЮТЬ!

Саме цими словами Україна проводжала в останню путь своїх синів та дочок. Тих, хто загинув за свою країну, за свій народ. Ті, для кого "справедливість", "гідність", "свобода", "Україна" були не просто словами, а сенсом їх життя.

Спочатку вони вимагали право вибору. Потім їм довелось вимагати право жити. Вони гинули, але не здавались...Так на Майдані з'явилась сотня − Небесна.

/Files/images/celo/yaktorv/SDC10487.JPG

В дні пам’яті Героїв Небесної сотні у бібліотеці було оформлено тематичну поличку та проводився урок мужності «Майдан – зона боротьби за незалежність». Для нас є святим обов'язком гідно вшанувати Героїв.

/Files/images/celo/yaktorv/SDC10489.JPG

*****************

«І обнялись береги
одного вічного народу!»

/Files/images/celo/yaktorv/SDC10469.JPG

З нагоди дня Соборності України 22.01.2016 р. у бібліотеці – філії с. Якторів було проведено історичну годину «Соборність рідної землі – основа нації й народу»

Відзначення Дня Соборності у період відстояння сувернітету і незалежності нашої країни - це не тільки суспільна, а й моральна потреба відновити історичну справедливість до прагнення возз’єднання нашої нації і берегти світлу пам'ять незліченних жертв, протягом віків принесених українським народом до омріяної незалежності, соборності й державності.

Відвідувачі бібліотеки мали можливість ознайомитись з тематичною поличкою «Доленосна віха нашої історії»

/Files/images/celo/yaktorv/SDC10467.JPG

*******************

3 січня у бібліотеці села Якторів було проведено голосне читання з учнями 1 – 4 класів по творчості відомої львівської письменниці, автора багатьох творів для дітей - Оксани Павлівни Сенатович з нагоди її дня народження.

Оригінальний доробок Оксани Сенатович заслужено увійшов до золотого фонду української літератури для дітей. Важко знайти такий збірник, читанку чи хрестоматію із творами української літератури для дітей, де б не було віршів Оксани Сенатович. В них поетеса сміливо говорить з дітьми про серйозні речі, з мудрими і щирими словами звертається до найменшого читача.

Для читання було обрано оповідання «Добрий дій» та декілька віршів.

/Files/images/26/SDC10464 (1).JPG

******************

27.11. У бібліотеці підтримують традицію щороку запалювати поминальну свічку у День Свободи та Пам’яті про жертв голодомору та політичних репресій. В цей день бібліотекар разом з жителями села провели вечір - реквієм «Голодомор – страшна та трагічна сторінка нашого народу».

Голодомор –це біль, який не мине з роками, це спогад, який не зітреться ніколи. Історія має навчити нас солідарності, обачності та віри. І наш обов’язок сповідувати справедливість та гордість за наш народ.

/Files/images/celo/yaktorv/SDC10386.JPG /Files/images/celo/yaktorv/SDC10387.JPG /Files/images/celo/yaktorv/SDC10391.JPG

*****************

20.11. До Дня гідності та свободи у бібліотеці проведено годину історичної правди «Сторінками нової історії країни» та оформленням тематичної полички в знак віддання належної шани патріотизму й мужності громадян, які восени 2004 року та у листопаді 2013 року – лютому 2014 року постали на захист демократичних цінностей, прав, свобод людини і громадянина, національних інтересів нашої держави та її європейського вибору.

/Files/images/celo/yaktorv/SDC10385.JPG

********************

18 жовтня до Дня української книжки в бібліотеці с. Якторів було оформлено тематичну поличку "Тиждень української книги" та проведено голосне читання з учнями 1-4 класів. Для читання вибрано уривок з твору О.Іваненко "Друкар книжок небачених"

/Files/images/celo/yaktorv/SDC10373.JPG /Files/images/celo/yaktorv/SDC10368.JPG

***************************************

/Files/images/celo/yaktorv/SDC10329.JPG

/Files/images/celo/yaktorv/SDC10331.JPG

/Files/images/celo/yaktorv/SDC10330.JPG

**************************

/Files/images/celo/yaktorv/SDC10318.JPG

/Files/images/celo/yaktorv/SDC10327.JPG

/Files/images/celo/yaktorv/SDC10326.JPG

/Files/images/celo/yaktorv/SDC10316.JPG

*****************************

Травень у селі Якторів.

8 травня 2015 року у бібліотеці проходив День інформації "День пам'яті та примирення" для учнівської молоді. У його проведенні взяли участь учні 6 - 8 класів. Цього дня було згадано про роки Другої світової війни та про великі втрати, які зазнала у ній Україна.

15 травня у бібліотеці відбувся захід пам'яті і вшанування полеглих у минулій війні - краєзнавча година "Герої війни - наші земляки" для учнів 5 - 7 класів. Під час його проведення згадувалися також і воєнні події у селі Сасів Золочівського району (Колтівський коридор); вшанували односельчан, які брали участь на лінії фронту у лавах червоної армії та Української Повстанської Армії.

24 травня, з нагоди парафіяльного свята 100-річчя місцевої церкви св. Миколая у її стінах проходила година духовності "100-річчя святині рідного села" за участі дітей 2 - 9 класів та місцевого хору.

20 березня у бібліотеці-філії с.Якторів був проведений День читання під гаслом "Читаймо книжки Старого Лева". Для читання було вибрано твір нашого земляка Ю. Винничука "Казка про львівські комини". Учасниками заходу були учні 2-4 класів.

/Files/images/celo/yaktorv/SDC10235.JPG /Files/images/celo/yaktorv/SDC10239.JPG

************************

20 лютого в бібліотеці було оформлено поличку до дня рідної мови..

/Files/images/celo/SDC10191.JPG

**************************

/Files/images/celo/SDC10196.JPG

/Files/images/celo/SDC10197.JPG

19 лютого у бібліотеці було проведено годину пам'яті присвячену річниці смерті Героїв Небесної Сотні.

**********************


/Files/images/celo/SDC10188.JPG /Files/images/celo/SDC10186.JPG

15 лютого у бібліотеці-філії с.Якторів було проведено урок мужності з учнями 6-8 класів. Після заходу бібліотекар разом з дітьми та жителями села поклали квіти та запалили свічку на могилі солдата Миронова С.І., який загинув у 1986 році на війні в Афганістані.

**********************************

27 серпня в бібліотеці-філії с. Якторів проводилася літературна мандрівка творчості "Берег любові в житейському морі тривог" з учнями 7 класу.
а також "У світі казок І.Франка" з учнями 1-6 класів.

/Files/images/SDC10106.JPG

/Files/images/SDC10103.JPG

23 серпня в бібліотеці-філії с. Якторів було проведено годину державності " Прапор - національний символ незалежної України" присвячену до Дня Прапора.


/Files/images/SDC10089.JPG

Учасники : Пацура Віталій,Ониськів Богданна, Дідух Іванна - учні 6 класу, Пацура Денис - учень 4 класу, Ониськів Борис - учень 2 класу, Левків Катя , Ониськів Максим - дошкільники.

Присутні розповідали вірші про прапор, Бібліотекар розповіла коротку історію прапора України. В кінці заходу діти розгорнули прапор та заспівали гімн України.

Кiлькiсть переглядiв: 1534

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.