***********

Книжка – це маленька дивовижна країна. Вона зустрічає нас у ранньому дитинстві та супроводжує усе життя. Це перше чудо, що входить в наше життя і відкриває нам шлях до чарівної країни. Читаючи книжку ми розвиває фантазію, почуття відповідальності за свої вчинки та поведінку.

31 березня бібліотекарі сіл Якторів та Словіта завітали у Словітський НВК в дошкільну групу «Бджілка» та познайомили малят з різновидами книг. Найбільше дітям сподобались книги – панорами, книжки – розгортки,такнижки – пазли. Саме такі книги привертають дітей до додаткової навчальної, виховної і розвиваючої діяльності з книгою.

На завершення заходу діти прослухали казку Братів Грімм «Бременські музиканти».

/Files/images/celo/yaktorv/2017/SDC11002.JPG /Files/images/celo/yaktorv/2017/SDC11006.JPG

**********

Серед інших багатьох свят навесні є прекрас­не свято — Всесвітній день дитячої книги. Книга - незвичайна, як і світ, який вона відкриває.

Свято було засновано у 1967 році, коли ініціативна група Міжнародної ради з дитячої книги прийняла рішення відзначати його в день народження чудового письменника з Данії Ганса Христіана Андерсена.

З цієї нагоди бібліотекарі сіл Якторів та Словіта провели голосне читання казок Г.К. Андерсена з учнями 2 – 3 класів Словітського НВК та розказали про життя і творчість великого казкаря. Також учні з цікавістю переглянули книжкову виставку «Моє життя – прекрасна казка».

З метою підвищення інтересу до дитячої книги та читання, у приміщенні бібліотеки юні відвідувачі мали змогу ознайомитись з книжковими виставками «Забутих книг нетлінні сторінки» та «Мандруємо казковою Європою»

/Files/images/celo/yaktorv/2017/SDC10947.JPG /Files/images/celo/yaktorv/2017/SDC10953.JPG /Files/images/celo/yaktorv/2017/SDC11008.JPG /Files/images/celo/yaktorv/2017/SDC11012.JPG

********

20 березня у Всеукраїнський загальнообласний День читання бібліотекарі сіл Якторів та Словіта провели голосне читання твору з учнями 5 класу Словітського НВК. День читання присвячений твору дитячого письменника Євгена Гуцала "Сім'я дикої качки". Діти почергово із захопленням читали твір, якому показано людську доброту та жорстокість, милосердя та справжню турботу про природу. Читаючи твір діти перейнялися долею каченят та відчули себе частиною природи.

/Files/images/celo/yaktorv/2017/SDC10977.JPG /Files/images/celo/yaktorv/2017/SDC10988.JPG /Files/images/celo/yaktorv/2017/SDC10974 (1).JPG /Files/images/celo/yaktorv/2017/SDC10986.JPG

**************

Є люди,як свічки,-
Згорають,відходять у небуття.
Є люди, як зірки,-
Горять, і світять все життя.

Зіркою такої величини є геніальна українська поетеса Леся Українка. Великий поет України і жінка з трагічною долею, вона ввійшла в свідомість поколінь як символ незламності і боротьби. 25 лютого минає 146 років від дня її народження. Людина виняткової мужності і принциповості, духовної краси і мистецького обдарування, чиє ім'я овіяне особливою всенародною любов'ю.

З цієї нагоди 28 лютого в Словітського НВК відбулося,підготовлене бібліотекарем,літературне досьє «Окраса Лесиного слова». Учасниками заходу стали учні 1 – 4 класів. Діти, батьки та вчителі більше дізналися про життєвий шлях поетеси та поринули у світ її мудрого, красивого і сильного поетичного слова. Інсценізації вірша «Мамо, йде уже зима» та казки «Три метелики» найбільше сподобались глядачам.

Свято супроводжувалось мультимедійною презентацією "На шлях я вийшла ранньою весною", яку підготувала вчитель початкових класів Здоровега Г.В.

Також відвідувачі заходу ознайомились з книжковою виставкою «Краса та поетичність Лесиного слова», яка оформила завбібліотекою с.Словіта.

На завершення заходу діти сплели вінок шани Лесі Українки та переглянули мультфільм до казки «Біда навчить».

/Files/images/celo/yaktorv/2017/f9bMuPhk8_g.jpg /Files/images/celo/yaktorv/2017/SDC10908.JPG /Files/images/celo/yaktorv/2017/SDC10913.JPG

*************

2016

*************

Голодомор – це страшний злочин проти українців… близько 10 мільйонів безневинно загиблих людей… А у кожного з них була своя мрія і вони усі хотіли просто жити… як і ми ходити по землі,закохуватись та розчаровуватись, виховувати дітей,а вечорами пити теплий чай і чекати на приїзд внуків… Їх знищили, їм не дали жити. 25 листопада у бібліотеці було проведено вечір пам'яті жертв голодомору "Голодомор – не виплакані сльози українського народу".Також відвідувачі ознайомились з книжковою виставкою , присвячену цим трагічним подія нашої історії. Ця жахлива подія назавжди залишиться у пам’яті українців,як найстрашніша сторінка нашого минулого, адже Голодомор –це біль, який не мине з роками, це спогад, який не зітреться ніколи.

/Files/images/celo/yaktorv/SDC10822.JPG /Files/images/celo/yaktorv/SDC10823.JPG

********************

День Гідності та Свободи 21 листопада в Україні відзначають третю річницю Дня Гідності та Свободи – день початку подій, які стали для України історичними: Помаранчевої революції 2004 року та Революції Гідності 2013 року. В знак вшанування громадянської мужності учасників революцій у відстоюванні прав людини та європейського майбутнього України, їх відданості ідеалам свободи, справедливості, утвердження в державі демократичних цінностей у бібліотеці було оформлено книжково - тематичну виставку "Героїчна епопея Євромайдану".

/Files/images/celo/yaktorv/SDC10831.JPG /Files/images/celo/yaktorv/SDC10830.JPG

*****************

18 вересня у бібліотеці провівся урок громадянської освіти серед підлітків «Підліткова злочинність:причини і наслідки». Відвідувачі заходу ознайомились з основними причинами та умовами скоєння злочинів серед молоді та про відповідальність, яка настає за протиправні дії. Адже злочинність неповнолітніх, є складовою частиною злочинності взагалі,але і має свої специфічні особливості. У підлітковому, юнацькому віці в момент морального формування особистості відбувається нагромадження досвіду, у тому числі негативного, який може зовні не виявлятися або проявитися зізначним запізненням . Так, кожний 8—9 злочин в Україні вчинюється неповнолітніми. Біля 11% серед осіб, які беруть участь у скоєнні злочинів, — неповнолітні. Тому запобігання таким злочинам повинно посідати одне з головних місць у подоланні цього негативного явища.

/Files/images/celo/yaktorv/SDC10796.JPG

************

28 серпня у бібліотеці для юних відвідувачів відбувся літературний портрет "У світі казок Івана Франка".

На заході діти прослухали розповідь та переглянули презентацію про дитинство І.Франка та продовжили знайомство із казками письменника, які посідають особливе місце у його творчості.

На завершення заходу діти переглянули мультфільм - казку "Фарбований лис".

/Files/images/celo/yaktorv/SDC10785.JPG /Files/images/celo/yaktorv/SDC10787.JPG

*************

Галичина дала світові багато визначних людей. Серед них яскравою постаттю є Іван Франко - класик української літератури, геніальний письменник, перекладач, публіцист, громадський і просвітницький діяч, який своєю невтомною працею будив і зміцнював національну свідомість українців.

27 серпня минає 160 років з дня народження Великого Каменяра. 26 серпня у бібліотеці проведено літературний вечір "Йдемо Франковими шляхами". Відвідувачі заходу змогли краще ознайомитись з його життєвим та творчим шляхом. Адже він був ніжним ліриком і відважним бунтівником, витонченим літературним майстром і вченим - енциклопедистом, першим з українських письменників, який заробляв на хліб літературною працею, а помер у неймовірній бідності.

А його вірші «Каменярі», «Вічний революціонер» стали класикою за життя, зваблюючи композиторів своїм духом і ритмікою. Його п'єса «Украдене щастя» ось уже друге століття є окрасою репертуарів найкращих театрів України. Поема «Мойсей» своєю філософією захоплює тисячі дослідників — літературознавців, філософів, істориків.

/Files/images/celo/yaktorv/SDC10780.JPG /Files/images/celo/yaktorv/SDC10777.JPG

**************

23 серпня у бібліотеці відбулась година державності «Блакить і золото у прапорі злились» 23 серпня — державне свято України, присвячене одному з її державних символів — Прапору України. Протягом років наш стяг став не просто символом державності - він майорить під час найважливіших подій в історії країни. Прапор України став більше ніж офіційним символом, він наповнився новим змістом, новими емоціями та новим значенням. Синьо-жовтий прапор є уособленням нашої незалежності, нашого єднання та сили, це символ вільної, непереможної та сповненої гідності людини.

/Files/images/celo/yaktorv/SDC10770.JPG /Files/images/celo/yaktorv/SDC10766.JPG


************

10 серпня у бібліотеці була підготовлена книжкова виставка «У гостях нова книга». Маленькі відвідувачі бібліотеки могли ознайомились з книгами, як вже відомих авторів тільки в новому оформленні, так і новинками. Адже книга - незвичайна, як і світ, який вона відкриває. З книги ми дізнаємося про минуле та день сьогоднішній, вона веде нас у захоплюючу подорож, допомагають нам пізнавати світ, дають поради, засмучують і розвеселяють. Книги з малих років прищеплюють нам добрі почуття і благородні думки, пробуджують до хороших вчинків, сприяють моральному становленню.

/Files/images/celo/yaktorv/SDC10742.JPG /Files/images/celo/yaktorv/SDC10740.JPG

************

13 березня у бібліотекуі с.Якторів завітали учні 5 – 7 класів на літературний альманах «З любов’ю до дітей» з нагоди річниці народження письменниці О.Іваненко, де діти мали змогу краще ознайомитись з життям та творчістю письменниці.

О. Іваненко — автор багатьох книжок: літературних казок, реалістичних оповідань і повістей, творець біографічних романів про життя і творчість класиків української літератури.

Близько семидесяти років працювала О.Д.Іваненко на літературній ниві. Уже давно виросли читачі її перших казок та оповідань. На зміну їм прийшли молодші покоління, які так само щиро захоплюються книжками письменниці. Бо її твори несуть знання, вчать людяності, патріотизму. У кожному з них відчувається глибоке розуміння дитячої душі.

На завершення заходу бібліотекар зачитала уривки з казок «Кисличка» та «Казка про Білочку - Мандрівницю».

/Files/images/celo/yaktorv/SDC10656.JPG

************

Витівки хитрого Лиса Микити Книги – морська глибина: Хто в них пірне аж до дна, Той, хоч і труду мав досить Дивнії перлини виносить. Іван Франко Цього року українці відзначають 160 річницю з дня народження нашого земляка Івана Яковича Франка. В рамках Загальнообласного дня читання з учнями 1-4 класів (класні керівники Здоровега Г.В., Магрель Н.Б., Дудар Г.С., Левчишин М.С.) Словітського НВК спільно з бібліотекарями сіл Словіта та Якторів проведено голосне читання поеми-казки Івана Франка «Лис Микита». Вібла Б.П. пригадала біографічні відомості Івана Франка, Ониськів Т.І. – ознайомила з книжковою виставкою «Іван Франко – дітям», Здоровега Г.В. розкрила історію написання казки про Лиса Микиту. Учні 3 та 4 класів, бібліотекарі, Левчишин М.С. та заступник директора з навчально-виховної роботи - Колодій М.І. читали вголос уривки про витівки хитрого Лиса. Літературний захід супроводжувався мультимедійною презентацією. Потім присутні переглянули частину мультфільму «Лис Микита». На завершення свята школярі отримали завдання прочитати казку і створити ілюстрації до твору. «…Книжки на те пишуть, щоб їх читати, а на те читаються, щоб роздумати прочитане». І. Франко

/Files/images/celo/yaktorv/P1160307.JPG /Files/images/celo/yaktorv/P1160298.JPG /Files/images/celo/yaktorv/P1160288.JPG /Files/images/celo/yaktorv/SDC10643.JPG

**************

Минула друга сотня літ,
А він – із мрамуру й граніту
Знов сходить в люди,
Будить світ
І переможно йде по світу!
Т. Мосенко

Щороку у березні ми відзначаємо річницю від дня народження великого сина України, геніального поета і художника Тараса Шевченка. Його пророчі сдова вічно хвилюватимуть струни людської душі.

«Ми чуємо тебе, Кобзарю, крізь століття» - цими словами розпочався тематичний вечір у Народному домі с.Якторів, який відбувся 6 березня.

9 березня у приміщенні бібліотеки відбулося літературне читання «Шевченкове полум’яне слово на сторожі вічності стоїть», де учасники заходу змогли збагатили свої знання про творчість поета. Також відвідувачі бібліотеки мали можливість ознайомитись з тематичними поличками «Кобзар – книга, що рятує націю» та «Шевченків світ в буянні фарб, сплетінні ліній».

/Files/images/celo/yaktorv/SDC10544.JPG /Files/images/celo/yaktorv/SDC10546.JPG /Files/images/celo/yaktorv/SDC10612.JPG /Files/images/celo/yaktorv/SDC10615.JPG

*************

/Files/images/celo/yaktorv/SDC10534.JPG

З нагоди 145 – ліття від дня народженя Лесі Українки у бібліотеці с. Якторів проводилось літературне читання «Дзвінка струна Лесиного слова» за участі учнів 5 – 9 класів.

Присутні учасники заходу прослухали бесіду про багатограність творчості поетеси та розказали улюблені вірші Лесі Українки.

Її невмирущі твори завжди будуть тривожити душі, будити розум, надихатимуть на благороднів чинки, а краса її мистецького слова буде вражати читачів навіть через багато-багато років. Слова поезії: «…я буду крізь сльози сміятись, серед лиха співати пісні, без надії таки сподіватись, буду жити…» стали для сучасної молоді життєвим орієнтиром.

/Files/images/celo/yaktorv/SDC10537.JPG /Files/images/celo/yaktorv/SDC10538.JPG

***************

/Files/images/celo/yaktorv/SDC10484.JPG

У бібліотеці 21.02.2016 р. було проведено урок мови «Рідна мова – духовності основа» з учнями 3 – 6 класів.

«Найбільше і найдорожче добро в кожного наро­ду — це його мова, ота жива схованка людського духу, його багата скарбниця, в яку народ складає і своє давнє життя, і свої сподіванки, розум, досвід, почування» (Панас Мирний).

На завершення уроку було проведено вікторину « Знавці рідної мови».

/Files/images/celo/yaktorv/SDC10483.JPG

****************

ГЕРОЇ НЕ ВМИРАЮТЬ!

Саме цими словами Україна проводжала в останню путь своїх синів та дочок. Тих, хто загинув за свою країну, за свій народ. Ті, для кого "справедливість", "гідність", "свобода", "Україна" були не просто словами, а сенсом їх життя.

Спочатку вони вимагали право вибору. Потім їм довелось вимагати право жити. Вони гинули, але не здавались...Так на Майдані з'явилась сотня − Небесна.

/Files/images/celo/yaktorv/SDC10487.JPG

В дні пам’яті Героїв Небесної сотні у бібліотеці було оформлено тематичну поличку та проводився урок мужності «Майдан – зона боротьби за незалежність». Для нас є святим обов'язком гідно вшанувати Героїв.

/Files/images/celo/yaktorv/SDC10489.JPG

*****************

«І обнялись береги
одного вічного народу!»

/Files/images/celo/yaktorv/SDC10469.JPG

З нагоди дня Соборності України 22.01.2016 р. у бібліотеці – філії с. Якторів було проведено історичну годину «Соборність рідної землі – основа нації й народу»

Відзначення Дня Соборності у період відстояння сувернітету і незалежності нашої країни - це не тільки суспільна, а й моральна потреба відновити історичну справедливість до прагнення возз’єднання нашої нації і берегти світлу пам'ять незліченних жертв, протягом віків принесених українським народом до омріяної незалежності, соборності й державності.

Відвідувачі бібліотеки мали можливість ознайомитись з тематичною поличкою «Доленосна віха нашої історії»

/Files/images/celo/yaktorv/SDC10467.JPG

*******************

3 січня у бібліотеці села Якторів було проведено голосне читання з учнями 1 – 4 класів по творчості відомої львівської письменниці, автора багатьох творів для дітей - Оксани Павлівни Сенатович з нагоди її дня народження.

Оригінальний доробок Оксани Сенатович заслужено увійшов до золотого фонду української літератури для дітей. Важко знайти такий збірник, читанку чи хрестоматію із творами української літератури для дітей, де б не було віршів Оксани Сенатович. В них поетеса сміливо говорить з дітьми про серйозні речі, з мудрими і щирими словами звертається до найменшого читача.

Для читання було обрано оповідання «Добрий дій» та декілька віршів.

/Files/images/26/SDC10464 (1).JPG

******************

27.11. У бібліотеці підтримують традицію щороку запалювати поминальну свічку у День Свободи та Пам’яті про жертв голодомору та політичних репресій. В цей день бібліотекар разом з жителями села провели вечір - реквієм «Голодомор – страшна та трагічна сторінка нашого народу».

Голодомор –це біль, який не мине з роками, це спогад, який не зітреться ніколи. Історія має навчити нас солідарності, обачності та віри. І наш обов’язок сповідувати справедливість та гордість за наш народ.

/Files/images/celo/yaktorv/SDC10386.JPG /Files/images/celo/yaktorv/SDC10387.JPG /Files/images/celo/yaktorv/SDC10391.JPG

*****************

20.11. До Дня гідності та свободи у бібліотеці проведено годину історичної правди «Сторінками нової історії країни» та оформленням тематичної полички в знак віддання належної шани патріотизму й мужності громадян, які восени 2004 року та у листопаді 2013 року – лютому 2014 року постали на захист демократичних цінностей, прав, свобод людини і громадянина, національних інтересів нашої держави та її європейського вибору.

/Files/images/celo/yaktorv/SDC10385.JPG

********************

18 жовтня до Дня української книжки в бібліотеці с. Якторів було оформлено тематичну поличку "Тиждень української книги" та проведено голосне читання з учнями 1-4 класів. Для читання вибрано уривок з твору О.Іваненко "Друкар книжок небачених"

/Files/images/celo/yaktorv/SDC10373.JPG /Files/images/celo/yaktorv/SDC10368.JPG

***************************************

/Files/images/celo/yaktorv/SDC10329.JPG

/Files/images/celo/yaktorv/SDC10331.JPG

/Files/images/celo/yaktorv/SDC10330.JPG

**************************

/Files/images/celo/yaktorv/SDC10318.JPG

/Files/images/celo/yaktorv/SDC10327.JPG

/Files/images/celo/yaktorv/SDC10326.JPG

/Files/images/celo/yaktorv/SDC10316.JPG

*****************************

Травень у селі Якторів.

8 травня 2015 року у бібліотеці проходив День інформації "День пам'яті та примирення" для учнівської молоді. У його проведенні взяли участь учні 6 - 8 класів. Цього дня було згадано про роки Другої світової війни та про великі втрати, які зазнала у ній Україна.

15 травня у бібліотеці відбувся захід пам'яті і вшанування полеглих у минулій війні - краєзнавча година "Герої війни - наші земляки" для учнів 5 - 7 класів. Під час його проведення згадувалися також і воєнні події у селі Сасів Золочівського району (Колтівський коридор); вшанували односельчан, які брали участь на лінії фронту у лавах червоної армії та Української Повстанської Армії.

24 травня, з нагоди парафіяльного свята 100-річчя місцевої церкви св. Миколая у її стінах проходила година духовності "100-річчя святині рідного села" за участі дітей 2 - 9 класів та місцевого хору.

20 березня у бібліотеці-філії с.Якторів був проведений День читання під гаслом "Читаймо книжки Старого Лева". Для читання було вибрано твір нашого земляка Ю. Винничука "Казка про львівські комини". Учасниками заходу були учні 2-4 класів.

/Files/images/celo/yaktorv/SDC10235.JPG /Files/images/celo/yaktorv/SDC10239.JPG

************************

20 лютого в бібліотеці було оформлено поличку до дня рідної мови..

/Files/images/celo/SDC10191.JPG

**************************

/Files/images/celo/SDC10196.JPG

/Files/images/celo/SDC10197.JPG

19 лютого у бібліотеці було проведено годину пам'яті присвячену річниці смерті Героїв Небесної Сотні.

**********************


/Files/images/celo/SDC10188.JPG /Files/images/celo/SDC10186.JPG

15 лютого у бібліотеці-філії с.Якторів було проведено урок мужності з учнями 6-8 класів. Після заходу бібліотекар разом з дітьми та жителями села поклали квіти та запалили свічку на могилі солдата Миронова С.І., який загинув у 1986 році на війні в Афганістані.

**********************************

27 серпня в бібліотеці-філії с. Якторів проводилася літературна мандрівка творчості "Берег любові в житейському морі тривог" з учнями 7 класу.
а також "У світі казок І.Франка" з учнями 1-6 класів.

/Files/images/SDC10106.JPG

/Files/images/SDC10103.JPG

23 серпня в бібліотеці-філії с. Якторів було проведено годину державності " Прапор - національний символ незалежної України" присвячену до Дня Прапора.


/Files/images/SDC10089.JPG

Учасники : Пацура Віталій,Ониськів Богданна, Дідух Іванна - учні 6 класу, Пацура Денис - учень 4 класу, Ониськів Борис - учень 2 класу, Левків Катя , Ониськів Максим - дошкільники.

Присутні розповідали вірші про прапор, Бібліотекар розповіла коротку історію прапора України. В кінці заходу діти розгорнули прапор та заспівали гімн України.

Кiлькiсть переглядiв: 141

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.