***********************

Читаємо "Лиса Микиту"!

16 березня у районну бібліотеку для дітей завітали учні 2-Г класу ЗОШ І-Ш ст. №1 разом із класоводом Яремович Г.З. на бібліотечний урок "Мандрівка у світ книги" та день читання. Діти із захопленням помандрували у цікавий світ дитячих книг разом із бібліотекарем Гнип Л.Я. - відгадували загадки, слухали розповідь про книжкове царство, були учасниками вікторини. А ще учні прийняли участь у загальнообласному дні читання, який цього року присвячений творчості І.Франка та з цікавістю слухали уривок з казки "Лис Микита", який їм зачитала бібліотекар Гаврик Г.В., взяли участь у флешмобі та, звичайно, стали юними читачами бібліотеки. Щиро дякуємо класному керівнику Яремович Г.З. за плідну співпрацю. Світлини із заходу.

*******************

Великому сину великого народу

Напередодні шевченківських днів працівники районної бібліотеки для дітей разом із своїми читачами організували флешмоб "Візьму "Кобзар" у руки. Читаємо "Заповіт" Тараса Шевченка мовами народів світу".
Світлини та відео із заходу.

20160304 162039

*****************

"Стежками творчості генія"

Сьогодні у районну бібліотеку для дітей завітали учні 2-Б класу ЗОШ І-Ш ст. №1 (класний керівник Почапська О.В.) на екскурсію та літературне свято "Стежками творчості генія", присвячене 202-й річниці з дня народження Тараса Шевченка.
Під час екскурсії діти активно мандрують у світ книги разом із бібліотекарем Л.Я.Гнип, беруть участь у вікторинах, знайомляться з географією бібліотечних книг.

А потім уважно слухають розповідь бібліотекаря про великого сина української землі Тараса Шевченка, а також самі декламують вірші поета.
Чудово читали вірші Т.Шевченка та про нього: Купин Марія - "Зоре моя вечірняя", Гучинська Василина - "Садок вишневий коло хати", Максим Яна -"Стала весна", Горгота Остап - "Мені однаково", Ганас Назар - "Про Шевченка" І. Кучеренка, Рачишин Павло - "Портрет Т.Г.Шевченка" І.Скуратівського.
В кінці свята всі діти стали читачами бібліотеки.
Бібліотекарі районної бібліотеки для дітей щиро вдячні О.В.Почапській за плідну співпрацю.

*******************************

Лесиними стежками

Цього року виповнилося 145 років з дня народження відомої української поетеси Лесі Українки. Якщо кожна епоха породжує своїх співців, то Леся Українка навпаки - витворила свою епоху в українській літературі. Творчий набуток поетеси в усьому невичерпний і неосяжний. За сміливість думки й глибину поглядів, за громадянську мужність і суворе подвижництво Лесю Українку в різний час називали по-різному. То вона була Жанна д'Арк української поезії та дочка Прометея, то ніжна, блакитноока Леся і поетеса з дивовижним імям. Але її істинне імення - геніальна дочка України. В районній бібліотеці для дітей для відзначення 145-ї річниці з дня народження Лесі Українки організовано тематичну виставку літератури "Лесиними стежками" та проведено годину поезії "На шлях я вийшла ранньою весною".

*******************

І народу без мови нема...

24 лютого 2016р. учні 2-В класу ЗОШ І-Ш ст. №1 разом з класним керівником Пиріжок Н.Б. завітали до районної бібліотеки для дітей на екскурсію та урок рідної мови. Діти з цікавістю опинилися в царстві загадок, віршів, казок. Взяли активну участь у вікторині, порозгадували загадки та послухали розповідь про рідну мову, що для них провели бібліотекарі Г.В.Гуменюк та С.В.Чіпак. І, звичайно ж, стали читачами бібліотеки. Щиро дякуємо вчителю Н.Б.Пиріжок за плідну співпрацю.Світлини із заходу.

****************

Ніхто, крім нас

Небесна Сотня...Ці слова лише нещодавно увійшли в нашу мову. Увійшли разом з трагічними та страшними подіями, що відбувалися на Майдані у мирний час ХХІ століття.
Майдан став символом боротьби, символом утвердження прагнень до європейських цінностей у споконвічно європейській державі. І за цю боротьбу, за нашу з вами свободу й оновлення країни заплачено страшну ціну: своє життя віддали найкращі. І більшість з них - молоді і сильні, ті, що лише починали жити, але їх душі вже на небі у Небесній Сотні. Для вшанування пам'яті героїв Небесної Сотні районною бібліотекою для дітей організовано годину-реквієм "У нашій пам'яті вони назавжди залишились" яку для учнів 8-В класу ЗОШ №2 (вчитель історії Мельник С.В.) провели бібліотекарі дитячої бібліотеки Л.Я.Гнип та Г.В.Гуменюк.

****************

Герої Крут - для нащадків взірець

Багатовікова історія українського народу - насамперед літопис життя і смерті народу-великомученика, на долі якого було досить лиха... Майже кожне століття, як свідчать давні джерела, розпочате голодними роками, наслідками епідемій, спустошливими війнами, чужоземними навалами.

Людина має пам'ятати, звідки вона родом, де її коріння, глибоко знати історію свого народу, його мову, культуру.

У пам'яті кількох народів зберігається історія про 300 героїв, що загинули, захищаючи свою землю від нападників. У давніх греків це були 300 спартанців при Фермопілах, у грузинів - 300 арагвійців на підступах до Тбілісі, а в українців - 300 козаків під Берестечком та 300 юнаків під Крутами.

У бою під Крутами полягли київські студенти й учні, що 1918-го року стали на захист незалежності своєї Вітчизни.

Поїзди, проходячи повз цю маленьку станцію, стишують хід, а в день, коли сталася трагедія, тривожно сигналять... Немов будять приспану й присипану порохом забуття нашу пам'ять про тих, хто поклав голову в цих полях, захищаючи незалежність молодої Української держави.

Для вшанування пам'яті полеглих юних героїв працівниками районної дитячої бібліотеки було підготовлено історичну годину "Герої Крут - для нащадків взірець", а бібліотекарі С.В.Чіпак та Г.В.Гуменюк провели її для учнів 6-А та 6-Б класів ЗОШ І-Ш ст. №3 (вчитель християнської етики Гойцак Г.Г.). Діти також взяли активну участь у заході. Гурнацька М., Гаркавенко Т., Магала Т., Лисенко Д., Мельник В., Тихоліз С.,Петльований В., Малинчак К., Якимів В., Попович Т. продекламували вірші, присвячені героям Крут.

Світлини із заходу

*****************

Україна є, була і буде!

Соборність України - одна з важливих тем історії України. Для українського народу, віками позбавленого своєї власної державності та розірваного на частини між сусідніми країнами, дана проблема завжди була особливо болючою й неймовірно складною. Слово "соборність" включає в себе єдність і згуртованість. Ідея соборності стала загальнонаціональною мрією, невідємною частиною всіх українських визвольних програм. Величезні жертви, віддані на вівтар волі та незалежності, навчили українських патріотів всюди, куди б не закинула їх доля, бачити в своїх мріях і боротися за єдину, соборну, вільну та незалежну Україну.
З нагоди дня Соборності України бібліотекарі районної бібліотеки для дітей С.В.Чіпак та Г.В.Гуменюк провели для учнів 9 класу ЗОШ І-Ш ст. №3 (вчитель християнської етики Гойцак Г.Г.) історичну годину "Україна є, була і буде".
Світлини із заходу.

/Files/images/celo/dityacha_b-ka/P1211004.JPG /Files/images/celo/dityacha_b-ka/P1211011.JPG

*************************

Коляда в бібліотеці


Січень крокує по землі, даруючи всім нам веселі споконвічні українські свята. У кожну хату, кожну оселю приходить смачна кутя, весела колядка, український вертеп. Не оминули вони і нашу бібліотеку. З дзвінкою колядою та святковим віншуванням до нас завітав хор церкви святої Софії (регент Н.Мельник)

/Files/images/celo/dityacha_b-ka/P1130992.JPG /Files/images/celo/dityacha_b-ka/P1130993.JPG

та дитячий вертеп церкви Різдва Пресвятої Богородиці (отець Ю.Галабуда). Розповідь про народження Божого Дитятка учасники вертепу тісно поєднали з подіями, що зараз відбуваються на сході нашої держави. А традиційні колядки гармонійно переплелися із сучасністю.
Різдвяні зустрічі в бібліотеці надовго запам'ятаються нашим користувачам.

/Files/images/celo/dityacha_b-ka/P1132003.JPG

*******************

Святий Миколай - для захисників України

Незабаром до усіх нас завітає прекрасне свято - день Святого Миколая.Цьогорічний Миколай для бібліотекарів та читачів дитячої бібліотеки трішки незвичайний. Ще заздалегідь до свята, з ініціативи працівників районної бібліотеки для дітей та класного керівника 3-Б класу ЗОШ І-Ш ст.№2Гринчишин О.Д. учні 3-Б намалювали малюнки, які були презентовані на виставці-вернісажі у дитячій бібліотеці, а згодом були подаровані дітьми, бібліотекарями районної бібліотеки для дітей, районної бібліотеки ім.І.Франка та шкільної бібліотеки, разом із солодощами нашим захисникам, що проходять службу у в/ч 3007.
А для наймолодших користувачів дитячої бібліотеки у відділі для дошкільників та учнів 1-4 класів організовано виставку-вернісаж"Миколай іде до нас"

*********************

Конвенція ООН про права дитини

9 грудня 2015 року до нашої бібліотеки завітали учні 7-го класуЗОШ І-ІІ ст. №3 на урок правознавства "Конвенція ООН про права дитини".
Бібліотекарі Л.Я Гнип та С.В.Чіпак розповіли дітям про їхні права та свободи, визначені Конвенцією про права дитини,
про те, що потрібно правильно та гідно реалізовувати свої права, виховувати в собі уважне ставлення до власної особистості та інших людей. Діти познайомилися з літературою правознавчої тематики, що розміщена на тематичній виставці літератури "Правознавство для всіх"

*****************

ГЕРОЯМ СЛАВА!
Вже традиційно у другій половині жовтня в усіх бібліотеках Львівщини, що обслуговують дітей, проходить Свято української книжки. Не став винятком і цьогорічний жовтень.
Готуючись до свята, бібліотекарі районної бібліотеки для дітей організували книжкову виставку кращих зразків української літератури для дітей "Золота гілка української літератури".

Працівники бібліотеки С.В.Чіпак та В.К.Кулішко в рамках Свята української книжки відвідали ЗОШ І-Ш ст. № 1 та познайомили юних користувачів з новинками української дитячої літератури.
Сьогодні, коли гостро постає проблема збереження територіальної цілісності України, події на сході країни, книга має допомогти читачам-дітям усвідомити себе громадянином-патріотом. Національно-патріотична тематика є пріоритетною і під час проведення Свята української книги.
Бібліотекарі дитячої бібліотеки Л.Я Гнип та С.В.Чіпак провели історичну годину "УПА - сторінки історії" для учнів 8-А кл. ЗОШ І-Ш ст. №1
У наш складний та буремний час з'являються новітні герої, які стають прикладом для наслідування нашим читачам. Саме про таких героїв йдеться у першій в Україні книжці для дітей "Героям слава! Розповіді для дітей про героїв фронту і тилу", що вийшла у видавництві "Мамине сонечко".
З презентацією цієї книжки завітали працівники районної дитячої бібліотеки Н.П.Кобзар та С.В.Чіпак до шкільної бібліотеки ЗОШ І-Ш ст. №2, де зібралися учні 3-Б класу. Діти із цікавістю слухали розповідь бібліотекарів про героїв, ділилися, хто з їх сім"ї чи родини воює в АТО. Із затамованим подихом послухали голосне читання оповідань: Вадим Дорошенко "Герой, син героя", Оксана Давидова "Розвідник Дніпро і геройський пес Трофей". А потім із захопленням розглядали книги та пообіцяли намалювати малюнки.

******************************

**************************

"ПАСХАЛЬНІ ЧУДЕСА"


Святковий час завжди збігається з весною. Як природа пробуджується після зими до життя, коли все оживає, зеленіє оновлена земля, приходять до нас Великодні свята. Й у цей передсвятковий час до районної бібліотеки для дітей завітали учні 2 класу Золочівської ЗОШ І-Ш ст.№3 разом з класним керівником Єрмаковою І.О. на годину духовності "Пасхальні чудеса". Діти старанно готувалися до свята - виготовили великодні аплікації, намалювали малюнки та залишили все у подарунок бібліотеці. Подаровані вироби оформлені у виставку-вернісаж "Великдень очима учнів 2 класу Золочівської ЗОШ І-Ш ст. №3", яка чудово доповнює тематичну

/Files/images/celo/bujok/P4020365.JPG /Files/images/celo/P4020366.JPG

виставку літератури "Йде Великдень по землі".

А ще учні вивчили вірші присвячені Великодню та майстерно їх продекламували - М.Гулик, О.Леськів, Д.Лютікова, М.Наконечна, К.Нагорна, С.Откидач, С.Тимоць.

Заст.директора по роботі з дітьми Кобзар Н.П. та бібліотекар І кат. Гнип Л.Я. провели для дітей годину духовності до Великодня,

а потім запросили учнів на майстер-клас з виготовлення писанок, який провела для учнів та бібліотекарів керівник мистецького гуртка ЦДЮТ

Кирилова О.В.

/Files/images/celo/P4020348.JPG /Files/images/P4020360.JPG

Виготовлену писанку залишили в подарунок бібліотеці.

Ми щиро вдячні вчителю ЗОШ І-Ш ст.№3 Єрмаковій І.О. та керівнику мистецького гуртка ЦДЮТ Кириловій О.В. за плідну співпрацю.

***************

Бібліотечний урок та

літературна година "Шевченкова криниця у віках"

/Files/images/celo/dityacha/P3110244.JPG

11 березня 2015 року в районну бібліотеку для дітей завітали учні 2-Г класу Золочівської ЗОШ №2 разом із класним керівником п.Гринчишин О.Д. на бібліотечний урок "Посвята в читачі" та літературну годину присвячену 201-й річниці з дня народження Тараса Шевченка "Шевченкова криниця у віках".

Діти із захопленням прийняли участь у цікавій бібліотечній грі, стали читачами дитячої бібліотеки та з цікавістю поринули разом із бібліотекарем дитячої бібліотеки п. Гнип Л.Я. у дитячі роки та поезію Тараса Шевченка.

Також учні самі декламували вірші великого поета. До 201-ї річниці

/Files/images/celo/dityacha/P3110247.JPG

/Files/images/celo/dityacha/P3110254.JPG

*****************************

9 квітня в районну бібліотеку для дітей завітали учні 2-В класу ЗОШ №1 разом із класним керівником п. Рем І.Е. щоб прийняти участь у проведенні бібліотечного уроку «Знайомство з Читай-містом» .

Діти з цікавістю послухали розповіді бібліотекарів п.Кобзар Н.П. та п.Чіпак С.В. про книжкове місто, прийняли активну участь у казковій вікторині, метою якої було відгадати чарівне слово «бібліотека», яке дає доступ до книжкових багатств.

А також для юних читачів бібліотеки було проведено годину духовності, приурочену Великодню.

Посвята в читачі


Нещодавно в районну бібліотеку для дітей завітали учні 2-Б класу СШ№1 разом із класним керівником п.Якимчук І.І. на бібліотечний урок та екскурсію по бібліотеці.
Діти із цікавістю поринули у захопливу подорож у світ казок і загадок.Учні стали учасниками казкової вікторини "Яка це казка?", поповнили свої знання про магічно-казкове слово "бібліотека", дізналися про те,як у ній живеться її мещканцям - книжкам.А екскурсоводами по бібліотечному Читай-місту були бібліотекарі дитячої бібліотеки Гнип Л.Я. та Чіпак С.В.
Пропонуємо вашій увазі

Галереї "Фотогалерея дитячої бібліотеки "Екскурсія по бібліотеці""

------------------------------------------------------------------------------------------

21 березня в Золочівську дитячу бібліотеку завітали учні 2-В класу ЗОШ № 2 разом із класоводом п.Процик І.М.
Діти разом із бібліотекарем п.Гнип Л.Я. помандрували у цікавий та чарівний світ дитячої літератури. Вони із задоволенням прийняли участь у казковій вікторині, послухали розповідь про пригоди книжки, поділилися знаннями про правила користування книгою.
Галереї "Читаємо Шевченка . Сьогодні і завжди"

Також для юних читачів було проведено день читання по творчості Т.Шевченка "Читаємо Шевченка. Сьогодні і завжди". Діти послухали вірші Кобзаря, які для них прочитали, а також самі декламували поезію Т.Шевченка.

----------------------------------------------

МИ ТЕБЕ НЕ ЗАБУЛИ, ТАРАСЕ !

Нещодавно в гості до районної бібліотеки для дітей завітали учні 2-А класу ЗОШ І-Ш ст. №1 (класовод Саврас О.П.)

Діти прийшли у бібліотеку, щоб взяти участь у літературній годині, присвяченій 200-літтю з дня народження Т.Г.Шевченка та бібліотечному уроці.

Бібліотекар п.Гнип Л.Я. повела дітей у мандрівку по творчості Т.Шевченка, розповіла про його дитячі роки. В ході заходу учні не лише слухали розповідь бібліотекаря, але й свмі брали активну участь у святі: декламували вірші Кобзаря, намалювали малюнки до прочитаних ними віршів Тараса Шевченка.

Також діти із захопленням помандрували разом з бібліотекарем п.Гнип Л.Я. у цікавий та пізнавальний світ дитячих книг. Учні послухали розповідь про бібліотеку, дитячу літературу та прийняли активну участь у казковій вікторині, де правильні відповіді на запитання відкрили дітям чарівне слово "бібліотека" і дали можливість стати юними читачами.


Галереї "Дитяча районна бібліотека"

РОМАН ЗАВАДОВИЧ: ПОВЕРНЕННЯ НА БАТЬКІВЩИНУ

Напередодні дня Святого Миколая минає 110 років від дня народження нашого славного земляка, який довгий час жив, працював, творив на теренах Золочівського краю - дитячого письменника Романа Завадовича.
Він любив, коли його слово співало, дзвеніло, сміялося, як весняне сонечко, коли в ньому чувся шепіт трави, гомін дібров чи подих історії. Він називав слово своїм Господарем, а його самого люди називали Князем дитячої літератури.
Саме творчості Романа Завадовича було присвячено літературне свято "Князь дитячої літератури", яке підготували і провели працівники районної бібліотеки для дітей та учні 4-В класу ЗОШ №1 (вчитель п.Пиріжок Н.Б.) в актовому залі школи для учнів всіх четвертих класів.
Розпочала свято вступним словом вчитель молодших класів Пиріжок Н.Б.
Бібліотекар районної бібліотеки для дітей п. Гнип Л.Я. познайомила присутніх з творчістю письменника.
Учні 4-В класу декламували вірші Романа Завадовича.
Бібліотекар районної бібліотеки для дітей п.Чіпак С.В. розказала про життєвий шлях письменника.
Присутні на святі діти і вчителі із захопленням поринули у прекрасний поетичний світ Романа Завадовича, якого по праву називають книязем дитячої літератури. Нарешті його слово примандрувало з далеких світів і до нас, в Україну. І сподіватимемося, залишиться з нами назавжди, буде веселити нас, коли ми будемо сумні, буде вчити нас любити рідну землю, допоможе нам стати кращими, добрішими, чуйнішими.

Я- громадянин України

Діти - найдорожчий наш скарб, наша радість, наше майбутнє. Саме тому святий обов'язок родини, школи, бібліотеки, органів влади та громадськості подбати про всебічний розвиток інтересів та здібностей української юні, забезпечити належний рівень виконання та дотримання прав дитини.
Дуже тішить те, що на державному рівні розуміють, наскільки важливим і першочерговим є піклування про підростаюче покоління. Саме тому Президентом України було розроблено нові соціальні ініціативи "Діти - майбутнє України"
Для ознайомлення юних користувачів бібліотеки з літературою даної тематики в бібліотеці розкрито тематичну книжково-ілюстративну виставку літератури "Майбутнє України - діти", на якій представлено літературу про права та обовязки дітей, про державний та соціальний захист прав дитини в українському суспільстві.
До бібліотеки на годину правознавства "Я - громадянин України" завітали учні 7-А кл.ЗОШ І-Ш ст.№ 1 з класним керівником п.Романець Л.Р. та вчителем історії п.Ходачок О.В. На заході був присутній заступник голови Золочівської райдержадміністрації п.Сухецький Р.П.
Учні 7-А кл. під час заходу в бібліотеці
Заст. директора по роботі з дітьми Н.П.Кобзар знайомить дітей з виставкою літератури.
Вчитель історії п.Ходачок О.В. розповідає присутнім про права дитини в Україні
Заст. голови Золочівської РДА п.Сухецький виступає перед присутніми на заході
Кiлькiсть переглядiв: 1206

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.