*************

2020

*************

Річниця ЗУНР

1 листопада в нашій бібліотеці відбулася історична година «Листопадовий чин у серці народу» присвячена 102 річниці створення ЗУНР. Саме 1 листопада 1918 року після шести століть іноземного поневолення західно-українських земель, виникла національна українська держава, яка на основі Тимчасової Конституції стала іменувати себе Західно-Українською Республікою. Також до уваги користувачів було оформлено книжкову виставку «ЗУНР-провісниця держави Україна».

/Files/images/celo/glinyani/2020/11/1.jpg /Files/images/celo/glinyani/2020/11/2 (1).jpg

******

Володимир Лис та його книги

26 жовтня цього року відомий український письменник, журналіст і драматург Володимир Лис святкує свій 70-річний ювілей. Його називають майстром художнього слова, метром і світилом української літератури, але в першу чергу, Володимир Лис-справжній феномен сучасності, твори, якого захоплюють читача.

До ювілею письменника в нашій бібліотеці оформлено книжкову виставку "Знайомтесь: Володимир Лис та його книги". Запрошуємо до перегляду. Серед представлених книг є екранізований твір "Століття Якова".

/Files/images/celo/glinyani/2020/11/зображення_viber_2020-10-24_23-00-16.jpg

*******

День інформації

18 жовтня в нашій бібліотеці відбувся день інформації "Будь сучасним! Читай українське!". Бути сучасним – означає йти в ногу з часом і обов'язково багато читати. Читати якісну літературу своєї країни. Українська література сьогодні є надзвичайно різноманітною та багатоплановою. На книжковій виставці "Читай своє, читай найкраще" ми підібрали для вас кращі книги сучасних українських авторів, які читати приємно, захопливо і цікаво. Читайте та відкривайте для себе нові імена та нові книги.

З книгами представленими на книжковій виставці ознайомилися члени Глинянської територіальної виборчої комісії.

/Files/images/celo/glinyani/2020/10/1.jpg /Files/images/celo/glinyani/2020/10/2.jpg

**************

День знань

Золотокоса осінь нам дарує

Учнівський зошит, ручку і портфель.

По Україні Свято Знань мандрує

Наука свій розпочинає день.

Сьогодні 1 вересня – день великих сподівань, коли сотні школярів-українців почнуть нову мандрівку дорогами Країни Знань. Хіба це не чудово -щодня робити відкриття, приголомшливі і неймовірні? А якщо поруч твої найкращі друзі, то радість досягнень подвоюється.

До уваги школярів літературне ревю "Вчися! Дізнавайся! Дивуйся!". Ми сподіваємось, що ці книги допоможуть вам у навчанні. Заходьте! Вибирайте! Вивчайте!

/Files/images/celo/glinyani/2020/8/f/1 (1).jpg /Files/images/celo/glinyani/2020/8/f/2 (1).jpg

********************

День пам'яті захисників України

29 серпня в нашій бібліотеці спільно з Народним домом відбувся захід присвячений Дню пам'яті полеглих і вдячності та шани живим захисникам України. Участь в заході взяли учасники художньої самодіяльності Глинянського Народного дому. Хвилиною мовчання присутні вшанували пам'ять загиблих за незалежність України. Працівниками бібліотеки було оформлено книжкову виставку "Уклін всім, хто край свій боронить".

/Files/images/celo/glinyani/2020/8/1.jpg /Files/images/celo/glinyani/2020/8/2.jpg

********

Книги, які варто прочитати молодим

Хочеш почитати, але не знаєш що? Ми підібрали книги, які ти точно

повинен прочитати в молодості, адже як сказав Бро: "ти те, що ти читаєш". До

уваги наших молодих читачів книжкова виставка: "Читання для серця та

розуму".

Виставка присвячена Міжнародному дню молоді, яке відзначається 12

серпня.

***************

І знову нові надходження!

Цього разу вашій увазі ми представляємо нову галузеву літературу яка надійшла до бібліотеки. Тут ви можете знайти літературу історичну, природничу, педагогічну, твори по психології та про війну на сході України. Особливу увагу звертаємо на книгу "Золочівщина. Постаті"до якої включено понад 1000 статей про видатних діячів Золочівського краю. Є в ній статті і про вихідців з Глинян.

Заходьте! Ознайомлюйтесь! Вибирайте!

/Files/images/celo/glinyani/2020/7/1 (1).jpg /Files/images/celo/glinyani/2020/7/2.jpg

**************************

День інформації

Сьогодні до народної медицини звертається дедалі більше людей. Довіряє їй. Ми справді живемо у світі ліків. Вони у вигляді незчисленної кількості рослин повсюди оточують нас. Та, на жаль далеко не всі розуміються на їх мові, не відають, як з цілющою метою їх використовувати, як збирати, при цьому не завдаючи шкоди собі. Тому 26 липня в нашій бібліотеці відбувся день інформації "За здоров'ям до бібліотеки". Також було оформлено книжково-ілюстраційну виставку "Цілющі рецепти народної медицини" з допомогою якої користувачі бібліотеки змогли розібратися в розмаїтті лікарських рослин та їх призначенні.

/Files/images/celo/glinyani/2020/7/6.jpg /Files/images/celo/glinyani/2020/7/3.jpg /Files/images/celo/glinyani/2020/7/4.jpg /Files/images/celo/glinyani/2020/7/5.jpg /Files/images/celo/glinyani/2020/7/8.jpg

*************

Літературна панорама

Кобзарю! Знов до тебе я приходжу, бо ти для мене совість і закон.

9 березня в Глинянському Народному домі відбулася літературна панорама "Тарасові твори сяють як зорі". Участь в заході взяли учасники художньої самодіяльності. Захід розпочали зі спільної молитви та виконання "Заповіту".

/Files/images/celo/glinyani/2020/4/1.jpg /Files/images/celo/sknilv/2020/3/2.jpg /Files/images/celo/glinyani/2020/4/3.jpg

**************

Славетна дочка України

Леся Українка... Це ніжне й дзвінке ім'я належить до найвеличніших імен нашого народу. Її життя – це легендарний подвиг жінки, яка втілює в собі силу і мудрість, талант і щиру душу.

З нагоди дня народження видатної письменниці 25 лютого працівниками нашої бібліотеки було проведено літературний вернісаж "Вітрила її долі". Захід було проведено в Глинянській школі для учнів 10-А класу. Також до уваги присутніх було оформлено книжкову виставку-персоналію "Поетеса злому століть".

Працівники бібліотеки вдячні за допомогу в організації заходу вчителю української мови і літератури Віблій С. М.

/Files/images/celo/glinyani/2020/3/3.jpg

/Files/images/celo/glinyani/2020/3/1.jpg /Files/images/celo/glinyani/2020/3/2.jpg

**********

Міжнародний день рідної мови

Як одна в людини Батьківщина,

Де родове зернятко проросло,

Так рідна мова лиш одна-єдина,

Хоч скільки б мов у світі не було.

21 лютого відзначається Міжнародний день рідної мови. Кожна людина має завжди пам'ятати хто вона, звідки родом, де її коріння, кожна людина повинна знати свою мову, любити її, цінувати, збагачувати, берегти.

21 лютого в нашій бібліотеці відбулася літературна світлиця "Рідна мова моя, поетична й пісенна". Участь в заході взяли учні 11 класу Глинянської школи. Також присутні мали можливість ознайомитися із книжковою виставкою "Рідна мова-Всесвіту основа".

Працівники бібліотеки вдячні за допомогу в організації заходу вчителю української мови та літератури Івануш Н.Ю.

/Files/images/celo/glinyani/2020/1/2.jpg /Files/images/celo/glinyani/2020/1/1.jpg

*************

Фольклорні посиденьки

Величний день, б'ють дзвони нині,

Луна колядка в Україні.

Земля слізьми пред Богом кається,

І чутно скрізь: "Христос Рождається!"

Різдвяні свята – це пора, коли оновлюються наші душі, частіше починає битися серце, і кожен усвідомлює, що часу обмаль. А так багато треба встигнути! Плекаючи в собі любов Ісуса, співаючи за столом коляди, згадуючи свій рід, ми неодмінно стаємо на краплю кращими, добрішими, а найбільше – вдячними Господу.

19 січня в нашій бібліотеці відбулися фольклорні посиденьки: "Від Різдва до Меланки звучать щедрівки та колядки". Участь в заході взяли користувачі та працівники бібліотеки для дорослих та дітей.

/Files/images/celo/glinyani/2020/1.jpg /Files/images/celo/glinyani/2020/2.jpg

********

2019

**************

Урок мужності

Збройні сили України–

Слава, гордість, міць країни!

Захищають мир, свободу

Служать рідному народу!

Українська армія! Шлях її утворення та формування такий же непростий, як і становлення самостійної держави України. Наша національна історія буквально пронизана бойовими сторінками, і це були сторінки визвольних змагань, боротьби за незалежність України. Сьогодні ми маємо свою рідну державу і нашим обов'язком є захищати її, берегти та зміцнювати. Відзначаючи День Збройних сил України ми складаємо глибоку шану перед тими, хто боронив і боронить честь і свободу рідної землі.

6 грудня в нашій бібліотеці відбувся урок мужності "Ми славимо мужність і подвиг ваш" присвячений Дню Збройних сил України. Урок провели вчитель "Захисту Вітчизни" Онишків Михайло Володимирович та заступник директора по виховній роботі Глинянської школи Блонська Ірина Миронівна. Із вступним словом виступила бібліотекар Петрова Н. Є.. Участь в заході взяли старшокласники Глинянської ЗОШ.

/Files/images/celo/glinyani/2019/12/1.jpg /Files/images/celo/glinyani/2019/12/2.jpg /Files/images/celo/glinyani/2019/12/3.jpg

*****************

Вечір-реквієм

Шаленів людомор-лютували нові яничари,

І старенька бабуся міняла ікону на сніп...

Над полями святими замучені душі ячали,

І Дніпро захлинувся у розпачі страчених слів.

У 1932-33 роках мільйони синів і доньок України, мільйони невинних людей, були без жалю винищені голодомором. Комуністичний режим свідомо спланував і здійснив терор нашого народу голодом. За різними підрахунками голод забрав від 7 до 10 мільйонів людських життів.

Напередодні вшанування жертв голодоморів в нашій бібліотеці було оформлено книжкову виставку "Незгасні свічки болю і скорботи" а 24 листопада проведено вечір-реквієм "Горить свіча... А, може, то Душа?". Участь в заході взяли юні користувачі бібліотеки.

/Files/images/celo/glinyani/2019/11/1.jpg /Files/images/celo/glinyani/2019/11/2 (1).jpg /Files/images/celo/glinyani/2019/11/3 (1).jpg

******************

Урок політичної свідомості

У чистім небі жайвора пісні

В блакитні далі линуть безупинно...

Ще ніби вчора в чорному вогні

Палав Майдан тривожної години.

Щороку 21 листопада в Україні відзначається День Гідності та Свободи на честь початку двох революцій: Помаранчевої революції (2004 року) та Революції Гідності (2013 року), подій в історії сучасної України, які змінили життя багатьох українців, їхнє бачення світу і себе в ньому.

21 листопада в нашій бібліотеці відбувся урок політичної свідомості "Майдан заради майбутнього". До заходу було оформлено книжкову виставку "Майдан. Україна, Шлях до свободи". Участь в заході взяли учні 10-Б класу Глинянської ЗОШ. Працівники бібліотеки вдячні за допомогу в організації уроку вчителям Блонській І. М. та Гій Г. І.

/Files/images/celo/glinyani/2019/11/1 (1).jpg /Files/images/celo/glinyani/2019/11/2 (2).jpg

*************************

Відеогодина

Цього року як на державному так і на церковному рівні відзначається 150-літній ювілей від дня народження Климентія Шептицького-славного мужа церкви і народу. Климентій Шептицький, молодший брат Митрополита Андрея Шептицького, народився 17 листопада 1869 року у с. Прилбичах Яворівського повіту на Львівщині.

15 листопада в нашій бібліотеці відбулася відеогодина "Блаженний священномученик Климентій Шептицький". Участь в заході взяли користувачі бібліотеки.

/Files/images/celo/glinyani/2019/10/11/1/1.jpg /Files/images/celo/glinyani/2019/10/11/1/2.jpg /Files/images/celo/glinyani/2019/10/11/1/3.jpg

************

Літературна імпреза

9 листопада ми відзначаємо день української писемності та мови. Понад 4 століття в українців намагалися відібрати мову: законами, анафенами, указами, державними актами. А тим часом українська мова є однією з найпоширеніших мов у світі, оскільки за кількістю носіїв посідає 26 місце. Також вона є другою за поширеністю серед мов слов'янського походження.

8 листопада працівниками нашої бібліотеки було проведено літературну імпрезу "Мова і писемність-категорії вічні". Захід було проведено в Глинянській ЗОШ. Участь в заході взяли учні 11-Б класу, які також ознайомилися із книжковою виставкою "Світ українського слова".

Працівники бібліотеки вдячні вчителю української мови та літератури Вербінській М. Я. за допомогу в організації заходу.

/Files/images/celo/glinyani/2019/10/11/2/2 (1).jpg /Files/images/celo/glinyani/2019/10/11/2/1 (1).jpg

*****************************

Історична година

1 листопада виповнюється 101-ша річниця від дня проголошення Західно-

Української Народної Республіки - суверенної, демократичної держави

українського народу в центрі Європи. Доба ЗУНР є героїчною і водночас

повчальною; вона залишила яскравий відбиток у пам'яті та в душах мільйонів

українців. Напередодні свята в нашій бібліотеці оформлено книжкову

виставку: "ЗУНР: відоме й невідоме";, а 1 листопада проведено історичну

годину "ЗУНР-наша слава і гордість";. Участь в заході взяли працівники

Глинянської міської ради.

/Files/images/celo/glinyani/2019/10/11/1.jpg /Files/images/celo/glinyani/2019/10/11/2.jpg

****************

День захисника України

11 жовтня в Глинянській школі відбулося свято "Козацькому роду нема переводу" присвячене дню українського козацтва та дню захисника України. Працівниками міської бібліотеки було проведено історичний калейдоскоп "Вони стояли на сторожі волі" та оформлено книжкову виставку "Вони боролися за волю України".

Працівники бібліотеки вдячні за запрошення організатору заходу Войтанович Оксані Михайлівні.

/Files/images/celo/glinyani/2019/10/2.jpg /Files/images/celo/glinyani/2019/10/3.jpg /Files/images/celo/glinyani/2019/10/4.jpg

*******************

Літературна мозаїка

Антонич був хрущем і жив колись на вишнях,

на вишнях тих, що їх оспівував Шевченко.

5 жовтня виповнилося 110 років від дня народження видатного українського поета та культурного діяча Богдана-Ігоря Антонича. 8 жовтня працівниками нашої бібліотеки було проведено літературну мозаїку "Незгасаючий перстень життя". Захід було проведено в Глинянській школі. Участь в заході взяли учні 11-Б класу. Також до уваги присутніх було оформлено книжкову виставку "Його душа у слово перейшла". Працівники бібліотеки вдячні Вербінській М. Я. за допомогу в проведенні заходу.

/Files/images/celo/glinyani/2019/10/2/3 (1).jpg /Files/images/celo/glinyani/2019/10/2/1 (1).jpg /Files/images/celo/glinyani/2019/10/2/2 (1).jpg

**********************

Сквер бібліотечний

25 вересня міський сквер перетворився в бібліотечний. Працівники нашої бібліотеки з метою пропаганди книги провели захід під назвою "Книжкова алея". Перехожі зацікавлено переглядали книги, які надійшли в бібліотеку по програмі "Українська книга".

/Files/images/celo/glinyani/2019/9/1/1 (1).jpg /Files/images/celo/glinyani/2019/9/1/2 (1).jpg /Files/images/celo/glinyani/2019/9/1/3 (1).jpg

*************

День відкритих дверей

30 вересня українці святкують Всеукраїнський день бібліотек. 24 вересня в нашій бібліотеці пройшов день відкритих дверей "Дім, який відкриває світ". Вже традиційно в цей день до нас завітали учні 9-го класу Глинянської школи. Учні ознайомилися із правилами користування бібліотекою, послугами бібліотеки та бібліотечним фондом. 5 школярів в цей день стали читачами бібліотеки для дорослих. Також до уваги присутніх було оформлено книжкову виставку-заклик "Кидай мишку-бери книжку".

Працівники бібліотеки вдячні вчителям Блонській Ірині Миронівні та Івануш Наталії Юріївні за допомогу в організації заходу.

/Files/images/celo/glinyani/2019/9/1.jpg /Files/images/celo/glinyani/2019/9/2.jpg /Files/images/celo/glinyani/2019/9/3.jpg /Files/images/celo/glinyani/2019/9/4.jpg /Files/images/celo/glinyani/2019/9/5.jpg

**************

Веселий мудрець

250 років тому, 9 вересня 1769 року народився Іван Петрович Котляревський. Поет, письменник, драматург, засновник нової української літератури. Він назавжди увійшов в історію як класик української мови і літератури. 10 вересня працівники нашої бібліотеки взяли участь в літературній годині присвяченій 250-річчю І. Котляревського. Захід було проведено в 8-Б класі Глинянської школи. Учні мали змогу ознайомитися із книжковою виставкою "Веселий мудрець" присвяченій ювіляру.

Працівники бібліотеки вдячні за запрошення вчителям Глинянської школи.

/Files/images/celo/glinyani/2019/8/9/1.jpg

/Files/images/celo/glinyani/2019/8/9/2.jpg

/Files/images/celo/glinyani/2019/8/9/3.jpg

*************************

Літературне кавування

8 вересня в нашій бібліотеці відбулося літературне кавування "Літературне сузір'я Золочівщини". До заходу було оформлено книжкову виставку "Літературні надбання наших земляків", з якої присутні на заході користувачі бібліотеки дізналися про письменників та поетів Золочівщини та ознайомилися із їхніми книгами.

/Files/images/celo/glinyani/2019/8/9/1 (1).jpg /Files/images/celo/glinyani/2019/8/9/2 (1).jpg

*****************

Урок пам’яті

За тих, що у вічність пішли…

Біль стискає і серце і груди

За тих, що у вічність пішли

Їх подвиг народ не забуде.

29 серпня - День пам’яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України. Саме на ці серпневі дні 2014 року припав пік Іловайської трагедії, коли в результаті протистояння російським військам, українські збройні підрозділи потрапили у вороже оточення.

Час не лікує рани, проте може стирати з пам’яті імена тих, завдяки кому ми живемо. Тому наша справа нести імена наших героїв і пам’ять про ці події крізь час для майбутніх поколінь. Саме тому 29 серпня в нашій бібліотеці відбувся урок пам’яті «Трагедія сучасної України». Участь в заході взяли користувачі бібліотеки. Під час заходу присутні переглянули документальний фільм про Іловайський котел.

/Files/images/celo/glinyani/2019/8/2/1/2 (1).jpg /Files/images/celo/glinyani/2019/8/2/1/1 (1).jpg

*************

Літературний вечір

27 серпня в нашій бібліотеці відбувся літературний вечір "До невмирущих джерел творчості Івана Франка" присвячений 163-ій річниці з дня народження Великого Каменяра. Участь в заході взяли вчителі Глинянської школи. Також до уваги присутніх було оформлено книжкову виставку-персоналію "Літературна спадщина Івана Франка".

Важко знайти у світовій культурі людину такого творчого діапазону, як Іван Франко. Він залишив нам колосальну художню і наукову спадщину. Вона є не лише безсмертним історико-літературним фактом, золотим фондом культури і духовності, а й живим явищем нашого сьогодення, що впливає на формування громадсько-політичних і естетичних орієнтирів та ідеалів сучасності.

/Files/images/celo/glinyani/2019/8/2/1.jpg /Files/images/celo/glinyani/2019/8/2/2.jpg

*************

Читацька конференція

День Незалежності! Здобув його народ
В борні й стражданні, нездоланній вірі.
Ми йшли крізь терни, через сотні перешкод,
Вогні майданів у серцях зоріли.

22 серпня в бібліотеці для дорослих спільно із дитячою бібліотекою відбулася читацька конференція «Ти одна неподільна, Україно моя, вільна», присвячена дню Незалежності України. Участь в заході взяли учасники художньої самодіяльності Глинянського Народного дому. Також на абонементі бібліотеки було оформлено книжково-ілюстраційну виставку: «Лицарі української незалежності».

/Files/images/celo/glinyani/2019/8/1/1.jpg /Files/images/celo/glinyani/2019/8/1/2.jpg

***********************

Історичний екскурс

Цього року виповнюється 75 років від початку примусового виселення українців з Лемківщини, Любачівщини, Надсяння, Підляшшя, Холмщини та Західної Бойківщини в 1944-1951 роках. Це був акт геноциду проти українського народу. В ході проведення акції було депортовано 482109 осіб (122454 українські родини).

18 серпня в нашій бібліотеці відбувся історичний екскурс: «Болюча пам’ять» присвячений цим трагічним подіям. Під час заходу присутні переглянули документальний фільм «Вкрадена Вітчизна» та ознайомилися із книжковою виставкою «На чужій землі серед чужих».

/Files/images/celo/glinyani/2019/8/2.jpg /Files/images/celo/glinyani/2019/8/1.jpg

*********************

Літературна імпреза

Віншуванням новим серце моє б’ється,

Через край із серця рідне слово ллється!

П. Куліш

7 серпня народився український письменник Пантелеймон Куліш. Цього року ми відзначаємо 200-ту річницю з дня його народження.

П. Куліш. Хто він? Поет, письменник, драматург, перекладач, учитель, науковець, публіцист, громадський діяч? Перш за все це палкий патріот України, полум’яний поціновувач рідної мови, автор першої фонетичної абетки для української мови, яка лежить в основі сучасного українського правопису.

4 серпня в нашій бібліотеці відбулася літературна імпреза присвячена пам’яті Пантелеймона Куліша: «І буде дух його із віку в вік сіяти». Участь в заході взяли користувачі бібліотеки. Також присутні мали змогу ознайомитися із книжковою виставкою: «Фундатор українського відродження».

/Files/images/celo/glinyani/2019/7/7/1/2.JPG /Files/images/celo/glinyani/2019/7/7/1/1.JPG

*******************

День бібліографії

Навіть найрозумніша людина не може довго пам’ятати великі події минулого та сучасного, численні дати, цифри, факти. Доповнюють нашу пам’ять книги, які все знають: словники, довідники, енциклопедії. Ці книги-друзі нашої пам’яті, вони дають відповіді на будь-яке питання.

28 липня в нашій бібліотеці відбувся день бібліографії: «Школяру і не тільки…». Участь в заході взяли користувачі бібліотеки.

/Files/images/celo/glinyani/2019/7/7/1/1.jpg

***************

Правовий лабіринт

14 липня в нашій бібліотеці відбувся правовий лабіринт «Твоя правова культура». Участь в заході взяли наймолодші користувачі бібліотеки для дорослих.

/Files/images/celo/glinyani/2019/7/7/1.jpg /Files/images/celo/glinyani/2019/7/7/2.jpg

****************

9 лиіпня 2019 р. виповнилося 80 років народному прозаїку, політв"язню,автору багатьох творів. як для дорослих так і для дітей,почесному доктору ЛНУ ім.І.Франка-Ігорю Калинцю.У сільській бібліотеці села Білий Камінь Золочівського р-ну Львівської обл. пройшов літературний круїз на тему:"Калина моя Україна,а я її Калинець" та оформлена книжкова виставка.

/Files/images/celo/glinyani/2019/7/7/IMG_20190519_162912[1].jpg /Files/images/celo/bliy_kamn/2019/7/IMG_20190519_163021[1].jpg /Files/images/celo/bliy_kamn/2019/7/IMG_20190519_163218[1].jpg

**************

Година вшанування

7 липня виповнюється 1 рік з дня смерті відомого правозахисника, політв’язня, автора декларації про державний суверенітет України Левка Лук’яненка.

5 липня в Глинянській міській бібліотеці відбулася година вшанування «Левко Лук’яненко-борець і державник». Участь в заході взяли працівники Глинянської міської Ради. Також було оформлено книжкову виставку «Батько української незалежності».

Левко Лук’яненко має пряме відношення до нашого міста. У середині 1959 року він переїхав до Глинян і щоб мати більше вільного часу з райкому перевівся в адвокатуру. Працював Лук’яненко в Глинянах до свого арешту в січні 1961 року за «зраду батьківщини і організаційну діяльність».

З 2012 року Левко Лук’яненко почесний громадянин Глинян. 2 вересня 2012 року на будівлі міської Ради відкрито пам’ятну дошку.

/Files/images/celo/glinyani/2019/7/1 (1).jpg /Files/images/celo/glinyani/2019/7/2 (1).jpg /Files/images/celo/glinyani/2019/7/3 (1).jpg

***********

Презентація гри

7 липня в Глинянській міській бібліотеці відбулася презентація історичної

гри "Українська революція 1917-1921 років". Участь в презентації взяли

учасники художньої самодіяльності Глинянського Народного дому. За

допомогою гри учасники символічно об'єднали в одну державу всі українські

землі та пригадали цікаві факти з історії України. Працівники бібліотеки

вдячні за допомогу в організації заходу художньому керівнику Народного

дому Лоїк Юлії.

/Files/images/celo/glinyani/2019/7/1.jpg /Files/images/celo/glinyani/2019/7/2.jpg /Files/images/celo/glinyani/2019/7/3.jpg

*************

День Конституції України

Цей день святкує Мати-Україна,

Радіють вірні дочки і сини.

Урочисто, мов хвиля, пісня лине,

Здіймає жовто-сині прапори.

23 роки тому наша країна отримала свій найважливіший і головний документ. День Конституції не просто свято нормативного акту, а день, коли було затверджено права і свободи громадян України. Це свято національного єднання й загальної відповідальності за сьогодення і майбутнє нашої Батьківщини.

27 червня, напередодні Дня Конституції України, в нашій бібліотеці відбулася година державності «Історичні витоки Української Конституції» та оформлено книжкову виставку «Конституція-оберіг нашої держави». Участь в заході взяли користувачі бібліотеки.

/Files/images/celo/glinyani/2019/7/1.JPG /Files/images/celo/glinyani/2019/7/2.JPG

*********************

День скорботи

Щороку 22 червня український народ вшановує світлу пам’ять мільйонів земляків, життя яких обірвала Друга світова війна. Горем і болем вона увірвалась в кожну українську домівку, кривавою лінією пройшла через кожне серце, кожну долю.

Наш священний обов’язок навіки зберегти пам’ять про тих, хто відстояв перемогу в цій жахливій війні. Сьогодні, потерпаючи від військової агресії на сході країни, ми особливо гостро усвідомлюємо ціну свободи, миру та безпеки. Кращі сини і доньки українського народу знову, зі зброєю в руках, захищають наші кордони, нашу свободу, наш власний демократичний вибір.

До Дня скорботи і вшанування пам’яті жертв війни в Україні 23 червня в нашій бібліотеці проведено день скорботи «У граніті, у бронзі, у серцях» та оформлено виставку-нагадування «Пам’ять палаючих років». Участь в заході взяли користувачі бібліотеки.

/Files/images/celo/glinyani/2019/6/1/2.jpg /Files/images/celo/glinyani/2019/6/1/1.jpg

*********************

Канікули з книгою

Наші юні користувачі, бібліотека запрошує вас провести літо з користю. На вас чекає «Книжкова шафа покоління Google», в якій ви зможете знайти літературу на різні смаки та вподобання. Це і сучасна українська література, фантастика, пригоди та різна пізнавальна література. Тож заходьте. Вибирайте та читайте.

/Files/images/celo/glinyani/2019/6/1.jpg

**************

У відпустку з книгою

Літо-це час мандрівок, відпусток та нових знайомств. Та навіть у найцікавішій подорожі є час, який можна витратити на цікаву книжку. І в цьому вам може допомогти добірка книжок під назвою «Кожному читачеві його книгу, кожній книзі читача». Тут ви можете знайти цікаву історичну книгу, детектив, жіночий роман, сучасну українську та зарубіжну літературу. Тож заходьте та вибирайте. Ваша книга чекає на вас!

/Files/images/celo/glinyani/2019/6/2.jpg

*************

День Героїв

Нехай пам’ятають про наших героїв,

Що за волю поклали безцінне життя,

Що творили історію, наше минуле,

У яке вже нема вороття.

26 травня в нашій бібліотеці відбувся усний журнал «Героїв пам’ять жива» присвячений дню Героїв-дню пам’яті усіх українців, що присвятили своє життя нашій з вами свободі, тих, хто захищав і зараз захищає Україну. Українські герої-це прості люди, жінки та чоловіки, хлопці та дівчата, діти та літні люди, які боронили і боронять нашу державу.

Участь в заході взяли наші юні користувачі. Також на абонементі бібліотеки оформлено книжкову виставку «Хто вмирає в боротьбі-в серцях живе повіки».

/Files/images/celo/glinyani/2019/5/2/2.jpg /Files/images/celo/glinyani/2019/5/2/1.jpg

***************

Краєзнавча конференція

В рамках краєзнавчо-пізнавального проекту "Індикатор пам'яті Глинянський килим" 15 травня в Глинянському музеї ткацтва і килимарства відбулася краєзнавча конференція "Руками створена краса" організована бібліотекарями Глинянської міської бібліотеки. Участь в заході взяли учні 10-х класів Глинянської школи. Працівники бібліотеки вдячні Пилипів Ірині за цікаву та змістовну розповідь про історію та види наших Глинянських килимів, а також Бпонській Ірині Миронівні за допомогу в організації заходу.

/Files/images/celo/glinyani/2019/5/11.jpg /Files/images/celo/glinyani/2019/5/22.jpg /Files/images/celo/glinyani/2019/5/33.jpg

*************

Нові надходження в бібліотеку.

Згідно програми поповнення фондів публічних бібліотек "Українська книга" Українського інституту книги в нашу бібліотеку надійшло 153 книги українських та зарубіжних письменників українською мовою. Тематика книг різноманітна. Кожен бажаючий зможе знайти саме свою книгу. Заходьте, вибирайте!

/Files/images/celo/glinyani/2019/5/2 (1).jpg /Files/images/celo/glinyani/2019/5/1 (1).jpg

*****************

Нові надходження Книжковий вернісаж "Українська книга"

/Files/images/celo/glinyani_dityacha/2019/5/IMG_20190514_112355.jpg

************

12 травня, в Глинянському Народному домі відбувся святковий концерт присвячений Дню матері. Бібліотекарями Глинянської міської бібліотеки для дорослих та дітей було оформлено книжкову виставку"Світ починається з мами". Також до уваги присутніх було представлено виставку малюнків учасників гуртка дитячої творчості"Яскраве дитинство"НВК "Мозаїка".

/Files/images/celo/glinyani_dityacha/2019/5/IMG-850d75caee5fc567c556b77e5d31051f-V.jpg /Files/images/celo/glinyani_dityacha/2019/5/IMG-dd9e6e3e95929c58228b685d07dde9e9-V.jpg /Files/images/celo/glinyani_dityacha/2019/5/IMG-56659a64ef620024bf17b020e5ae1024-V.jpg

**************

День матері в Глинянах

Сьогодні, 12 травня, в Глинянському Народному домі відбувся святковий концерт присвячений Дню матері. Бібліотекарями Глинянської міської бібліотеки для дорослих та дітей було оформлено книжкову виставку "Світ починається з мами". Також до уваги присутніх було представлено виставку малюнків учасників гуртка дитячої творчості "Яскраве дитинство" НВК "Мозаїка".

/Files/images/celo/glinyani/2019/5/2.jpg /Files/images/celo/glinyani/2019/5/1/1.jpg

***************

День пам'яті та примирення

Розцвітають маки на весні,

Серед поля, наче жар горять

Солов'ї співають жалібні пісні,

Де солдати міцно-міцно сплять.

8 травня в Глинянській міській бібліотеці відбувся день пам'яті "І травень знову нагадає історію жахливих днів" присвячений Дню пам'яті і примирення та вшануванню пам'яті десятків мільйонів людей, які загинули в Другій світовій війні. Захід було проведено спільно з Народним домом та дитячою бібліотекою. Участь в заході взяли учні школи та користувачі бібліотеки. Також присутні мали змогу ознайомитися із книжковою виставкою "Гіркої пам'яті ковток".

/Files/images/celo/glinyani_dityacha/2019/5/received_433778530534588.jpeg /Files/images/celo/glinyani_dityacha/2019/5/received_436906636855529.jpeg /Files/images/celo/glinyani_dityacha/2019/5/received_440660146760837.jpeg /Files/images/celo/glinyani_dityacha/2019/5/received_610608826098444.jpeg

************

Великдень в бібліотеці

Великдень всіх нас на гостини просить,

Малює сонце полотно небес,

І крашанку, як усмішку, підносить

Христос воскрес!

Воістину воскрес!

Великдень вважається найбільшим днем у році, бо тоді, за віруванням слов’ян, воскресає бог життя - Сонце, а весь світ возносить хвалу воскресінню, народженню любові, доброти, надії та радості життя. Наші предки вважали, що у цей день Господь відчиняє небо і через небесні ворота приносить у людські душі очисний вогонь.

30 квітня в нашій бібліотеці відбулася народознавча година: «Історія і традиції святкування Великодня в Україні». Участь в заході взяли юні користувачі бібліотеки.

/Files/images/celo/glinyani/2019/5/вс.jpg /Files/images/celo/glinyani/2019/5/всв.jpg

***********

Вечір-реквієм

Чорних дат у людства є немало,

Кожна з них-це міна під прогрес.

Найстрашніше, що усіх спіткало,

Вибух на Чорнобильській АЕС.


Чорнобиль... Чорний біль нашої землі. І скільки б не минуло років, все одно це слово полум'янітиме чорним вогнищем скорботи. До дня пам'яті загиблих у радіаційних аваріях і катастрофах 25 квітня працівниками міської бібліотеки було проведено вечір-реквієм "Чорнобиль... Скорбота пам'яті людської". Захід було проведено в Глинянській ЗОШ. Участь в заході взяли учні 10-Б класу (класний керівник Вербінська М. Я.) Також присутні переглянули фільм "Чорнобиль наш одвічний біль" перегляд якого організувала бібліотекар дитячої бібліотеки Івануш Н.Ю. Напередодні на абонементі бібліотеки для дорослих було оформлено книжкову виставку: "Чорнобиль... Біль і пам'ять вічні".

/Files/images/celo/glinyani/2019/5/1.jpg /Files/images/celo/glinyani/2019/5/2.JPG /Files/images/celo/glinyani/2019/5/3.JPG

*************

************

Шевченківські дні в Глинянах

Березень в Україні часто називають Шевченковим. І це не випадково: щороку навесні Великий Кобзар приходить до нас і щороку новим, неповторним. Тарас Григорович Шевченко - велика і невмируща слава українського народу. У його особі український народ ніби об'єднав найкращі сили й обрав співцем своєї історичної слави та гіркої долі, виразником власних сподівань і прагнень.

До 205-ї річниці з дня народження Т. Г. Шевченка 10 березня в нашій бібліотеці відбулася літературна панорама: "Пророк народжений Україною". Захід було проведено спільно із Народним домом та дитячою бібліотекою. Участь в заході взяли учасники художньої самодіяльності Народного дому та користувачі бібліотеки. Також в читальному залі бібліотеки оформлено книжкову виставку: "Тарас Шевченко-духовний взірець нації".

/Files/images/celo/glinyani/2019/3/1.jpg /Files/images/celo/glinyani/2019/3/2.jpg /Files/images/celo/glinyani/2019/3/3.jpg /Files/images/celo/glinyani/2019/3/4.jpg /Files/images/celo/glinyani/2019/3/5.jpg

***************

Літературний вернісаж

Вона боролася за правду й волю,

Щоб не було життя злиденного ніде.

Вона боролася за нашу кращу долю

За наш буденний світлий день.

Леся Українка... Це ніжне й дзвінке ім'я належить до найвеличніших імен

нашого народу. Вона вчить нас підніматися над мізерним і дрібв'язковим,

вчить шукати "три величні золоті зорі", якими для неї були воля, рівність і

братерство.

24 лютого в нашій бібліотеці відбувся літературний вернісаж "Дзвінка

струна Лесиного слова" присвячений дню народження Лесі Українки. Участь

в заході взяли юні користувачі бібліотеки. Також було оформлено книжкову

виставку "Берегиня українського народу".

/Files/images/celo/glinyani/2019/2/1/2.jpg

/Files/images/celo/glinyani/2019/2/1/1.jpg

**********

День рідної мови

Чому люблю я українське слово,

Співучіше за пісню солов'я?

Чому люблю я українську мову?

Люблю тому, що мова це-моя!

21 лютого ми відзначаємо Міжнародний день рідної мови. Українська мова-це безмежний океан. Вона мелодійна, як пісня солов'я, прекрасна й барвиста, неначе веселка, гомінлива й дзвінкотюча, немов весняний струмочок. Ми маємо безцінний дар: одну з наймилозвучніших, найбагатших і найкрасивіших мов світу, щедро напоєну теплими сонячними променями, срібними жайворонковими переливами та солов'їними трелями, калиновим голосом сопілки. Мову-зігріту душею, оспівану й озвучену серцем.

Сьогодні, 21 лютого, в бібліотеці для дорослих м. Глиняни відбулася літературна світлиця: "О слово рідне! України слово! Богдана мудрість і Тараса заповіт". Участь в заході взяли учні 9-Б класу Глинянської школи, класний керівник Багрій Г. Я. Також присутні мали можливість ознайомитися із книжковою виставкою "Слово наше рідне-слово українське".

/Files/images/celo/glinyani/2019/1/2/22.jpg /Files/images/celo/glinyani/2019/1/2/11.jpg

*************

День пам'яті Небесної Сотні

І рани їхні вже їм не болять...

Жовто-блакитний стяг покрив їм тіло...

Як крила ангела, злітаючи назад,

Небесна Сотня в вирій полетіла...

20 лютого в бібліотеці - філії для дорослих м. Глиняни відбулися патріотичні читання "Гідність, відвага, сила духу" присвячені Героям Небесної Сотні, які боролися за честь, правду, гідність і віддали своє життя за Україну. Вшанування їхньої пам'яті - це не просто наш святий обов'язок, це прояв нашої шани і гордості за справжніх героїв. Із вступним словом виступила бібліотекар читального залу Петрова Н. Є. Вірші присвячені Небесній Сотні читали Коневич Оксана, Партика Вікторія та Біла Ірина. Участь в заході взяли учні 10-Б класу Глинянської школи, класний керівник Вербінська М. Я.

До уваги присутніх було оформлено книжкову виставку "Вічна слава безсмертю хоробрих".

/Files/images/celo/glinyani/2019/2/1.jpg /Files/images/celo/glinyani/2019/2/2.jpg /Files/images/celo/glinyani/2019/2/3.jpg

************

День пам'яті воїнів-інтернаціоналістів

Минуло 30 років з того часу, коли останній БТР розвідувального батальйону 201-ї дивізії перетнув афгансько-узбецький кордон поблизу містечка Термез. Майже 10 років тривала ця війна. З 1979 до 1989 року близько 150-ти тисяч українців пройшли через її горнило. 3290 наших співвітчизників не повернулися з тієї війни, 62-вважаються зниклими безвісти. Отримали поранення більш ніж 8 тисяч українців, 4687 з них повернулися до рідних домівок інвалідами.

15 лютого в Глинянській школі відбувся захід присвячений вшануванню учасників бойових дій на території інших держав. Участь в заході взяли воїни - афганці Золочівського району. Своїми спогадами з присутніми поділився наш земляк Жукровський Іван Степанович.

Працівниками міської бібліотеки було оформлено тематичну виставку "Відгомін чужої війни".

/Files/images/celo/bliy_kamn/2019/1/1 (1).jpg /Files/images/celo/bliy_kamn/2019/1/2 (1).jpg/Files/images/celo/bliy_kamn/2019/1/3 (1).jpg

********

Ви стали прикладом усім,

Про Вас нікому не забути!

В понурій темряві віків

Світити будуть завжди Крути!

Подвиг студентів-Крутян став символом мужності та беззастережної любові до власної Батьківщини. І хоча зараз виникає більше питань, ніж відповідей, незмінним залишається один факт: битва під Крутами - одна з визначних сторінок історії України, яку ми маємо пам'ятати.

29 січня вшанували пам'ять героїв Крут учні Глинянської школи. Історичну годину "Триста зір спалахнуло в небі" для учнів провела зав. міської бібліотеки Мазур Г. Є., книжкову виставку "За Україну вільну і соборну життя поклали в боротьбі" оформила бібліотекар дитячої бібліотеки Івануш Н. Ю. Також присутні переглянули документальний фільм "Крути. Молода кров". Участь в заході взяли учні 8-го та 9-тих класів Глинянської школи.

Працівники бібліотеки вдячні заступнику директора по виховній роботі Блонській І. М. за допомогу в проведенні заходу.

/Files/images/celo/glinyani/2019/1/1/1.jpg /Files/images/celo/glinyani/2019/1/1/2.jpg /Files/images/celo/glinyani/2019/1/1/3.jpg /Files/images/celo/glinyani/2019/1/1/4.jpg

**********

100-річчя Акту Злуки

Нехай ніхто не половинить,

Твоїх земель не розтина,

Бо ти єдина, Україно,

Бо ти на всіх у нас одна

У тяжкій і тривалій боротьбі за національне визволення, утвердження власної державності наш народ не раз пережив як гіркі, так і радісні події. Одна з таких сторінок нашого минулого - боротьба українського народу за соборність українських земель. Споконвічною мрією українців було об'єднання розрізнених частин України в межах однієї держави. І ось 22 січня 1919 року злилися століттями відірвані одна від одної частини єдиної України. Цей день увійшов до національного календаря як велике державне свято - День Соборності України.

22 січня для учнів Глинянської школи працівниками міської бібліотеки було проведено урок історичної пам'яті "Нам Злуку дарував Господь". Про історію свята учням розповіла бібліотекар читального залу Петрова Н. Є. Відеопрезентацію "Тільки разом збережемо незалежність" підготувала бібліотекар дитячої бібліотеки Івануш Н. Ю. Участь в заході взяли учні 4-го та 10-Б класу Глинянської ЗОШ. Також вони ознайомилися із книжковою виставкою "Соборність України - єднання нації" та утворили символічний ланцюг єднання.

/Files/images/celo/glinyani/2019/1/1.jpg /Files/images/celo/glinyani/2019/1/2.jpg /Files/images/celo/glinyani/2019/1/3.jpg /Files/images/celo/glinyani/2019/1/4.jpg

*********

2017

Акція "Свічка захисника"

6 грудня, в День Збройних Сил України, працівники Глинянської міської бібліотеки для дорослих та дітей спільно із працівниками Народного дому, вчителями та учнями Глинянської ЗОШ вшанували пам'ять воїна УГА Скибінського В. та хорунжого УГА Дичкевича Д.

/Files/images/celo/glinyani/2018/12/1.jpg /Files/images/celo/glinyani/2018/12/2.jpg

***************

85 річниця голодомору

Тихо конала Вкраїна

В сумі без зради і зла,

Смерті голодна руїна

В душу народу вповзла

Багатостраждальна історія нашого народу. Ми не повинні забувати тяжких її сторінок. Страшно навіть через 85 років ступати болючими стежками страшної трагедії, яка сталася на благословенній землі українського краю. Четверта субота листопада кожного року в нашій країні - поминальна по жертвах Голодомору 32-33 років. 24 листопада працівники Глинянської міської бібліотеки для дорослих та дітей взяли участь у поминальній панахиді за жертвами голодоморів, а о 16 годині кожен свідомий житель Глинян запалив на підвіконні свою свічку пам'яті, щоб її бачили зорі - душі померлих.

/Files/images/celo/glinyani/2018/11/1/1.jpg /Files/images/celo/glinyani/2018/11/1/2.jpg /Files/images/celo/glinyani/2018/11/1/3.jpg /Files/images/celo/glinyani/2018/11/1/111.jpg

***************

Революція Гідності

Народ повстав, неначе по команді,

Всі на майдан! Усі до боротьби!

Щоб протистоять цій донецькій банді,

І показати, ми-народ, а не раби.

Ми, українці, свідомий і відповідальний народ, здатний відстоювати свій вибір. Ми подали історичний приклад того, як солідарність, братерство і взаємоповага між сотнями тисяч людей згуртовує їх довкола спільної мети. Український народ довів, що у нації, яка вийшла на Майдан і заявила, що спроможна на захист своєї свободи, є велике серце і високий дух. Революція Гідності згуртувала свідомих, зрілих громадян-справжніх патріотів Батьківщини.

21 листопада в актовому залі Глинянської ЗОШ відбулася історична година "День, який змінив хід історії", присвячена Дню Гідності та Свободи, організована працівниками міської бібліотеки. Присутні переглянули документальний фільм про події на Майдані восени 2013 року. Із вступним словом до присутніх звернулася бібліотекар дитячої бібліотеки Івануш Н. Ю. Участь в заході взяли учні школи та вчителі.

/Files/images/celo/strutin/2018/11/1.jpg /Files/images/celo/glinyani/2018/10/2.jpg /Files/images/11/3.jpg /Files/images/2018/11/11/4.jpg

***********************************

День української писемності і мови

Тепер ти вільна, рідна мово.

Писемність гучно розцвіла,

Все більше ніжності, любові

На наші довгії літа

9 листопада День української писемності і мови. Кожна епоха дарує людству нові винаходи і відкриття. Але найбільшим винаходом людства було письмо. Адже саме завдяки написаному слову люди збагнули світ і своє місце в ньому.

9 листопада для учнів 6-а класу (класний керівник Івануш Н. Ю.) Глинянської ЗОШ працівниками міської бібліотеки для дорослих та дітей спільно із шкільною бібліотекою було проведено літературну імпрезу: "В джерелах слова-душі криниця". Також учні ознайомилися із книжковою виставкою:"Стежками української писемності".

/Files/images/celo/glinyani/2018/11/к.jpg /Files/images/celo/glinyani/2018/11/ка.jpg

**************

Маркіян Шашкевич – один із найталановитіших попередників Т. Шевченка, предтеча І. Франка. З його ім'ям пов'язані початки нової літератури в Галичині і поява тут першої друкованої української книжки "Русалки Дністрової". Він перший виступив за вільну українську культуру, за воз'єднання свого народу. Його твори не старіють, бо своєю правдивою сутністю завжди звернені до майбутніх поколінь.

6 листопада працівники Глинянської міської бібліотеки для дорослих та дітей Петрова Н. Є. та Івануш Н. Ю. провели усний журнал "Апостол національного пробудження" для учнів 7-А класу Глинянської ЗОШ. Також учні ознайомилися із книжковою виставкою: "Будитель духу, майстер слова: Маркіян Шашкевич". Працівники бібліотеки вдячні класному керівнику 7-А класу Віблій С. М. за допомогу в організації заходу.

/Files/images/celo/glinyani/2018/11/1.jpg /Files/images/celo/glinyani/2018/11/2.jpg /Files/images/celo/glinyani/2018/11/3.jpg /Files/images/celo/glinyani/2018/11/4.jpg

**********

1 листопада працівники Глинянської бібліотеки для дорослих та дітей взяли участь у історичному екскурсі "Пам'ятаймо про тих, хто загинув за Україну". В цей день ми молитвою вшанували пам'ять воїнів УГА Дмитра Дичкевича та Володимира Скибінського, які поховані на Глинянському цвинтарі. Участь в заході взяли учні 6-А класу Глинянської школи із класним керівником Івануш Н. Ю.

/Files/images/celo/glinyani/2018/11/1 (1).jpg /Files/images/celo/glinyani/2018/11/2 (1).jpg /Files/images/celo/glinyani/2018/11/3 (1).jpg /Files/images/celo/glinyani/2018/11/4 (1).jpg

*****************

День захисника Вітчизни.

Воїне, лицарю славний,

Ти зброю тримаєш в руках,

Щоб на нашу країну-державу

Злий не позарився враг.

В багатому на подвиги літописі українського воїнства було безліч битв і дат, гідних стати святом, проте ще з козацьких часів день Покрови Пресвятої Богородиці був святковим днем захисників Вітчизни, козацькою Покровою.

За вікову історію української народності наша земля не один раз закликала своїх синів стати на її захист. І ніколи ці заклики до оборони рідного краю не залишилися не почутими. Боротьба за незалежність України продовжується і зараз.

12 жовтня працівниками Глинянської бібліотеки для дорослих та дітей було проведено історичний калейдоскоп: «Понад усе вони любили Україну» та оформлено книжкову виставку: «УПА-історія не скорених». Участь в заході взяли учні 11 класу Глинянської ЗОШ. Хвилиною мовчання присутні вшанували пам’ять полеглих в АТО жителів Золочівщини.

/Files/images/celo/glinyani/2018/10/44061623_512588819208365_8040732128813514752_n.jpg /Files/images/celo/glinyani/2018/10/44113602_741556912848149_9049884396370264064_n (1).jpg

*************

День відкритих дверей

/Files/images/celo/glinyani/2018/9/P9210534.JPG /Files/images/celo/glinyani/2018/9/P9210518.JPG /Files/images/celo/glinyani/2018/9/P9210519.JPG /Files/images/celo/glinyani/2018/9/P9210526.JPG /Files/images/celo/glinyani/2018/9/P9210527.JPG /Files/images/celo/glinyani/2018/9/P9210532.JPG /Files/images/celo/glinyani/2018/9/P9210530.JPG /Files/images/celo/glinyani/2018/9/P9210533.JPG

***********

Святковий день – двадцять четверте серпня,

Так хочеться усмішок і пісень.

Віднині Україна незалежна.

Запам'ятайте, люди, світлий день!

Для багатьох українців День Незалежності – довгоочікуване свято, яке кожен свідомий громадянин чекає з нетерпінням, адже цього дня згадуються щемливі моменти нелегкої української історії, відчувається гордість за українське походження. 26 серпня в нашій бібліотеці відбулася читацька конференція:"Україна – держава свободи і єдності". Участь в заході взяли користувачі нашої бібліотеки.

/Files/images/celo/glinyani/2018/8/P8230523.JPG /Files/images/celo/glinyani/2018/8/P8230527.JPG

******

Обговорення книги

5 серпня в бібліотеці для дорослих м. Глиняни було проведено обговорення книги Л. Олендій «Гніздо горлиці». Сповнений віри, любові і сподівань, цей роман створений за сценарієм до україно-італійської стрічки, що отримала відзнаку «Найкращий український повнометражний фільм» на Одеському кінофестивалі влітку 2016 року.

Зворушлива історія смутку і кохання, заснована на реальних подіях. В ній можна простежити історії тисяч заробітчанок, які вимушені працювати далеко від рідного дому.

Участь в обговоренні взяли дві категорії наших користувачів: ті, що читали книгу і ті,що дивилися фільм. Вони обмінялися враженнями від читання книги та перегляду фільму.

/Files/images/celo/glinyani/2018/8/P8070452.JPG

/Files/images/celo/glinyani/2018/8/P8070445.JPG

*************

День скорботи

Знову скорбота вділа чорну шаль,

Знову скорбота запалила свічку!..

Чорний смерч війни спопелив 27 мільйонів життів. У кровопролитній битві з фашизмом Україна втратила кожного шостого свого жителя. Імена наших земляків навіки занесені в скрижалі пам’яті жертв найстрахітливішої з усіх війн…

Ми пам’ятаємо. Ми сумуємо. Ми навчилися прощати. Прощати і не ображатися на людство за те, що воно допустило подібний хід розвитку подій. Ми навчилися любити. Любити тих, хто дорогий нам, хто поруч з нами. Любити життя, а не смерть, ненависть і агресію. Тому ми виграли тоді. Тому перемагаємо зараз. І не дай нам Бог забути про це!

22 червня в нашій бібліотеці відбувся день скорботи «Подвиг і трагедія народу». Участь в заході взяли користувачі бібліотеки. До їх уваги було оформлено книжкову виставку «Червень 1941: над пам’яттю роки не владні».

/Files/images/celo/glinyani/2018/6/P5240416.JPG /Files/images/celo/glinyani/2018/6/P5240407 (1).JPG

**************

Урок добра

Людина починається з добра,

З уміння співчувати, захистити,-

Це зрозуміти всім давно пора,

Бо ми прийшли у Світ добро творити.

Добро – одвічна моральна цінність. Доброта – це прояв всього хорошого, що є в кожній людині. Крім доброти, у світі є й інші людські почуття: любов, повага, чесність, милосердя, взаємодопомога. Їх не придбати у магазині, їх ні в кого не позичити, їх просто можна виховати і виростити в собі. Кожному під силу навчитися бути добрим, людяним, милосердним.

Сьогодні, 3 червня, в нашій бібліотеці відбувся урок доброти: «Творить добро на цьому світі не запізнись! Не запізнись!» на який завітали наші юні користувачі. Після заходу присутні ознайомилися з матеріалами виставки «На шляху до вічних істин».

/Files/images/celo/glinyani/2018/6/P5240411.JPG /Files/images/celo/glinyani/2018/6/P5240414.JPG

********************

День пам’яті та примирення

День пам’яті полеглих у Другій Світовій війні – це лише часточка великої данини пошани полеглим і живим ветеранам, які своєю кров’ю відстояли нашу свободу. Мало залишилося учасників тих подій, але всі ми щиро вдячні їм.

Сьгодні, 6 травня, в нашій бібліотеці відбувся день пам’яті «Пам’ять серця, пам’ять сивини. Пам’ять тих, хто не прийшов з війни». Захід провела бібліотекар читального залу Петрова Н. Є. Участь в заході взяли наші юні користувачі та працівники Глинянського Народного дому. Присутні вшанували пам’ять загиблих в роки Другої Світової війни і тих, хто сьогодні ціною свого життя боронить нашу свободу на сході України.

До уваги користувачів бібліотеки було оформлено книжкову виставку «Подвиг безсмертний – пам’ять нетлінна».

/Files/images/celo/glinyani/2018/5/P5040347.JPG /Files/images/celo/glinyani/2018/5/P5040342.JPG/Files/images/celo/glinyani/2018/5/P5040329.JPG /Files/images/celo/glinyani/2018/5/P5040339.JPG

***********

Обговорення книги

29 квітня в нашій бібліотеці відбулося обговорення книги Володимира Лиса «Століття Якова». Книга – спогад старого Якова Меха, що ось-ось 100-ту весну зустріне, про життя простого селянина в поліській глибинці. У житті Якова як на довгій ниві були і радощі кохання, і біль втрати близьких, війни і революції, народження і смерті дітей…таке незвичайне, та водночас просте гідне життя.

Учасники заходу із захопленням обмінювалися враженнями від прочитаної книги, а також ознайомилися із іншими книгами автора представленими на книжковій виставці під назвою «Знайомтесь : Володимир Лис та його книги» та з цікавістю переглянули першу частину фільму «Століття Якова» - «Уляна».

/Files/images/celo/glinyani/2018/4/P4270313.JPG /Files/images/celo/glinyani/2018/4/P4260301.JPG /Files/images/celo/glinyani/2018/4/P4260287.JPG

*************

Річниця Чорнобильської трагедії

Хай стане світ міцніший у стократ,

Хай над землею чисте небо буде.

Чорнобиль – попередження набат,

Його уроків людство не забуде.

Спливають роки… Ось минає 32 рік від тієї «чорної суботи», яка принесла нам чорнобильську трагедію: з якої розпочалося нове літочислення для України і всього людства. 26 квітня 1986 року. Ця дата назавжди залишиться у пам’яті людства.

Сьогодні, 26 квітня, в нашій бібліотеці спільно із працівниками Глинянського Народного дому відбувся вечір-реквієм «Сльоза омиває опалену душу». Захід розпочала зав. бібліотекою Мазур Г. Є. Із художньою частиною виступили учасники художньої самодіяльності Народного дому. Присутні хвилиною мовчання вшанували пам’ять загиблих ліквідаторів наслідків аварії на ЧАЕС.

До заходу було оформлено книжкову виставку «Чорнобиль: чорний спомин, вічний біль…».

/Files/images/celo/glinyani/2018/4/IMG_20180422_154749.jpg /Files/images/celo/glinyani/2018/4/IMG_20180422_154632.jpg /Files/images/celo/glinyani/2018/4/IMG_20180422_154506.jpg /Files/images/celo/glinyani/2018/4/IMG_20180422_154142.jpg /Files/images/celo/glinyani/2018/4/IMG_20180422_154037.jpg /Files/images/celo/glinyani/2018/4/IMG_20180422_153927.jpg

***************

День українського добровольця

З метою вшанування Дня українського добровольця 14 березня працівники нашої бібліотеки організували перегляд фільму «Нескорені» для учнів Глинянської школи. Захід пройшов в НВК «Мозаїка». Із вступним словом виступила бібліотекар Петрова Н. Є., яка наголосила, що саме завдяки добровольцям – їхній мужності, відданості національним інтересам і щирому патріотизму вдалося зупинити російського агресора, дати змогу мобілізувати сили в тилу й озброїти армію.

Після перегляду фільму учні ознайомилися із матеріалами книжкової виставки «Вклонися моя Україна, цим людям величним і скромним».

Працівники бібліотеки вдячні директору НВК «Мозаїка» Рудніцькій Т. С. та організатору позакласної роботи Глинянської ЗОШ Івануш Н. Ю. за допомогу в організації заходу.

/Files/images/celo/glinyani/2018/3/P3160217.JPG

/Files/images/celo/glinyani/2018/3/P3160242.JPG /Files/images/celo/glinyani/2018/3/P3160237.JPG /Files/images/celo/glinyani/2018/3/P3160234.JPG

**********

Літературна панорама

Він був як полум’я. Свої слова -

Легкі, як небо, сині, наче квіти,

Що ними тільки правду говорити,

Він в наші душі спраглі наливав.

Л. Кисельов

Шевченко - нескорений, Шевченко - велемудрий, Шевченко - милосердний, Шевченко - самотній… Кожне наступне покоління намагається віднайти для себе свого Шевченка. Його постать вже більше 2-х століть бентежить розум людський. Шевченкова любов до України - це любов сина до матері. Шевченко - це не тільки те, що вивчають, а й те, чим живуть. У чому черпають сили і надії.

У глибини майбутнього слав Шевченко свої непохитні заповіти синам рідної землі. І серед його заповітів перший і останній:

…Свою Україну любіть,

Любіть її… Во время люте,

В останню тяжкую минуту

За неї Господа моліть.

9 березня в нашу бібліотеку на літературну панораму «Він не співець чудової природи. Він знаменитий України син» завітали справжні поціновувачі таланту поета. Вони захоплено слухали розповідь бібліотекаря Петрової Н. Є. про цікаві та маловідомі факти з життя поета, відповідали на запитання вікторини та читали поезії поета. До уваги присутніх було представлено книжкову виставку «Великий син великого народу».

/Files/images/celo/glinyani/2018/3/P3070178.JPG /Files/images/celo/glinyani/2018/3/P3070181.JPG /Files/images/celo/glinyani/2018/3/P3070191.JPG /Files/images/celo/glinyani/2018/3/P3070195.JPG

*************

Леся Українка

Як я умру, на світі запалає
Покинутий вогонь моїх пісень,
І стримуваний пломінь засіяє,
Вночі запалений, горітиме удень.

Вогонь пісень Лесі Українки палає уже понад століття. Це незгасимий вогонь таланту, справжнього, від Бога. Донька Прометея, як називали її люди, несла їм вогонь своїх поезій, цю іскру Божу за життя і несе зараз, устами нашими, її потомків.

Леся Українка – це така багатогранна творча особистість, про яку М. Бажан казав «В історії світової літератури важко знайти ім’я, яке дорівнювало б їй талантом, мудрістю, проникливістю, значущістю. Світ не знав ще такої поетеси, не знав такої страдниці святої».

25 лютого в нашій бібліотеці було проведено літературний вернісаж «Донька Прометея». Участь в заході взяли наші юні користувачі. До уваги присутніх було представлено книжкову виставку «Співачка зорі провідної».

/Files/images/celo/glinyani/2018/2/P2220164.JPG /Files/images/celo/glinyani/2018/2/P2220159.JPG /Files/images/celo/glinyani/2018/2/P2220163.JPG

*************

День рідної мови

Рідну мову легко розпізнатиВ колисковій ніжності верби.В українській білій тиші хати ,В барвах стяга жовто-голубих.Рідна мова - це скарбниця народної мудрості,криниця живої води, невичерпне джерело добра, нескінченна річка слів, струмок надії. Українська мова – це мова віршів, пісень, казок, прислів’їв, приказок, скоромовок, легенд нашого краю. Це наше багатство.

21 лютого бібліотекарі нашої бібліотеки взяли участь в святі «Мови нашої слова, наче музика жива», яке було проведене в Глинянській школі. Свято розпочала вчитель української мови та літератури Вербінська М. Я. Про історію свята та значення рідної мови для кожної людини присутнім розповіла бібліотекар Петрова Н. Є. Вірші про мову декламували учні школи та учасниця районного конкурсу читання поезій В. Сосюри та В. Стуса Віолетта Сагайда. До заходу було оформлено книжкову виставку«Барвистість одвічна української мови».

.

****

Історико – краєзнавча експедиція

7 лютого в Глинянському музеї текстилю та килимарства працівниками бібліотеки для дорослих було проведено історико – краєзнавчу експедицію«Тут Батьківщини моєї початок»на яку завітали учні Глинянської школи. Присутні із захопленням слухалирозповідь про невідомі факти з історії Глинян, які розповідала їм бібліотекар читального залу Петрова Н. Є. Із експонатами музею та історією Глинянської килимової фабрики учнів ознайомила працівник музею Пилипів Ірина.

/Files/images/celo/glinyani/2018/2/P2070139.JPG

/Files/images/celo/glinyani/2018/2/P2070140.JPG/Files/images/celo/glinyani/2018/2/P2070141.JPG/Files/images/celo/glinyani/2018/2/P2070146.JPG

****

Крути

Сніги цвіли. Три сотні молодців

Прийшли в поля крутянські золотії,

Щоб зупинити хижих ворогів,

Які ярмо несли всій Україні.

Щоб наша держава жила, багатьом її патріотам прийшлося пожертвувати своїм життям. І надто вражає, коли на таку абсолютну самопожертву йдуть молоді люди, які заледве тільки почали своє життя. Є в українській історії події, які стали знаковими, стали символічними. Такою подією є героїчна смерть під залізничною станцією Крути молодих захисників Української Державності.

26 січня, до 100 річчя битви під Крутами, працівники бібліотеки спільно із школою провели історичний екскурс «Крути: і сум, і біль, і вічна слава». Під час заходу присутні переглянули фільм «Бій під Крутами». Участь в заході взяли учні школи. До їх уваги було оформлено книжкову викладку «Крути: шлях у безсмертя».

Працівники бібліотеки вдячні за допомогу в організації заходу вчителям Івануш Н. Ю., Блонській І. М., Остапів В. Б., Вербінській М. Я.,Пшеничці Л. В. та Фідик О. В.

/Files/images/celo/glinyani/2018/1/P1260099.JPG /Files/images/celo/glinyani/2018/1/P1260096.JPG /Files/images/celo/glinyani/2018/1/P1260089.JPG /Files/images/celo/glinyani/2018/1/P1260087.JPG /Files/images/celo/glinyani/2018/1/P1260079.JPG /Files/images/celo/glinyani/2018/1/P1260077.JPG

**********

Соборність

Україно, соборна державо,
Сонценосна колиско моя,
Ще не вмерла й не вмре твоя слава,
Завойована в чесних боях!

22 січня Україна відзначає 99-ту річницю з дня проголошення Акта Злуки УНР та ЗУНР.

Це був один з найпрекрасніших моментів нашої історії. велична подія минулого, яка віддаляючись, не втрачає свого значення і актуальності. Особливо зараз, коли на сході країни наші воїни продовжують відстоювати цілісність держави та захищають її від загарбників.

21 січня в Народному домі м.Глиняни відбувся урок історичної пам'яті "Від історичної Злуки до омріяної злагоди". Участь в заході взяли учасники художньої самодіяльності Народного дому. Про історію свята розповіла присутнім бібліотекар читального залу Петрова Н.Є.

/Files/images/celo/glinyani/2018/1/P1210058.JPG /Files/images/celo/glinyani/2018/1/P1210060.JPG /Files/images/celo/glinyani/2018/1/P1210067.JPG /Files/images/celo/glinyani/2018/1/P1210065.JPG /Files/images/celo/glinyani/2018/1/P1210068.JPG /Files/images/celo/glinyani/2018/1/P1210066.JPG /Files/images/celo/glinyani/2018/1/P1210072.JPG /Files/images/celo/glinyani/2018/1/P1210073.JPG

**********

Різдво

Різдво світла радість на обличчях сяє,
нині свято господа Христа.
Хай у кожнім серці запалає
Вифлеємська зірка золота.

Свято Різдва Христового торкається струни людської душі і кличе до радості. Серце кожного прагне пережити все, що відбувалося в ту неповторну Святу ніч.

18 січня на урок народознавства " Сяйво Різдвяних свят" до нашої бібліотеки разом із вчителем Кіндрат Уляною Василівною завітали учні 9 класу Глинянської ЗОШ. Вони ознайомилися із розмаїттям народних обрядів, які красиво й велично святкуються в Україні.

Працівники бібліотеки вдячні Івануш Наталії Юріївні за допомогу в організації заходу

/Files/images/celo/glinyani/2018/1/P1170031.JPG /Files/images/celo/glinyani/2018/1/P1170039.JPG /Files/images/celo/glinyani/2018/1/P1170040.JPG

***********

2017

*************

Увага! НЛО.

До уваги користувачів бібліотеки книжкова виставка під назвою «Увага! НЛО-нові літературні об’єкти». На виставці представлена нова література, яка надійшла в бібліотеку. Тут можна знайти книги для душі, книги про історію України та історію рідного краю. Серед нових поступлень є книга Т. Шаха «Народжений для подвигу» про М. Лемика, Т. Марухняка та Н. Пастернак «Відлуння дзвонів Маркіяна Шашкевича» і фотоальбом «Золочівщина край Маркіяна Шашкевича» в якому можна знайти матеріал про Глиняни.

Із краєзнавчими новими надходженнями ознайомилися працівники Глинянської міської Ради.

/Files/images/celo/glinyani/1/2017/PC080005.JPG /Files/images/celo/glinyani/1/2017/1/11/PC080013.JPG /Files/images/celo/glinyani/1/2017/1/11/PC080015.JPG /Files/images/celo/glinyani/1/2017/1/11/PC080017.JPG /Files/images/celo/glinyani/1/2017/1/11/PC080019.JPG

***************

85-ті роковини Голодомору

Пекельні цифри та слова

У серці б’ють, неначе молот,

Немов прокляття ожива

Рік 33… Голод… Голод!

Україна в 1932 – 1933 роках пережила страшну трагедію – Голодний Мор, який забрав життя мільйонів наших земляків. Жорстокість Голодомору полягає передусім у тому, що голод не був наслідком стихійного лиха, посухи або неврожаю, він став результатом навмисної політики більшовицького режиму. Голодомор приніс не лише страждання і мученицьку смерть. Голодомор приніс на українську землю страх, який досі живе серед нас. Лише правда про геноцид українського народу і пам’ять про кожного невинно убієнного може звільнити націю від цього важкого спадку.

До 85-ї річниці голодомору в нашій бібліотеці оформлено книжково-ілюстраційну виставку: «Український голодомор в історії та літературі» та 25 листопада працівники бібліотеки та Народного дому взяли участь у молебні в пам’ять жертв голодоморів в Україні.

/Files/images/celo/glinyani/1/2017/PB240010.JPG /Files/images/celo/glinyani/1/2017/1/11/PB250013.JPG /Files/images/celo/glinyani/1/2017/1/11/PB250014.JPG

**********

День Гідності та Свободи

Для чого люди вийшли на Майдан?

Що їхні душі розбудило?..

Для чого мерзнем, нащо стоїмо?

Бо хочем Україну ми підняти!

Її Європою ми гордо назвемо,

Бо вона гідна статус такий мати

Саме 21 листопада 2013 року українці вийшли на Майдан, щоб висловити невдоволення владою, яка відмовилася від підписання Угоди про асоціацію з Європейським Союзом.

На заклик вийти на головну площу країни відгукнулися тисячі українців. Це стало початком Євромайдану, який пізніше переріс у Революцію Гідності і призвело до втечі чинної влади, кривавої бійні на Інститутській, спалаху сепаратизму на сході країни і антитерористичної операції.

Напередодні Дня Гідності та Свободи, 19 листопада, в Народному домі м. Глиняни відбувся урок політичної свідомості «Майдан: революція гідності і свободи», який провела бібліотекар Петрова Н. Із художньою частиною виступили учасники художньої самодіяльності Народного дому. До уваги присутніх було оформлено книжкову виставку «Події, які змінили Україну!».

/Files/images/celo/glinyani/1/2017/1/11/PB190043.JPG /Files/images/celo/glinyani/1/PB190046.JPG

************

Річниця проголошення ЗУНР

Коли перший сірий ранок листопада

Понад вежі простягнув своє крило,

Львів побачив українську рідну владу,

Рідним прапором обвив своє чоло.

1 листопада – знаменний день в історії нашого краю. Цей день – символ невмирущої ідеї столітньої боротьби галицьких українців за волю і свою державу. Цей день знищив у народі дух рабства, що його виплекали і віками підтримували польські та австрійські окупанти. Цей день є днем пам’яті про борців за свободу України, які віддали за її незалежність найдорожче – життя.

До 99-ї річниці утворення ЗУНР 28 жовтня в читальному залі нашої бібліотеки спільно з працівниками Народного дому відбулася історична година «ЗУНР – яскрава сторінка нашої історії». Участь в заході взяли учасники художньої самодіяльності Народного дому під керівництвом Хас Іванни. Із вступним словом виступила бібліотекар Петрова Наталія. Ведуча заходу – Глущак Ірина. Також присутні мали можливість ознайомитися із книжковою виставкою «ЗУНР – провісниця держави Україна».

/Files/images/celo/glinyani/zynr/PA280239.JPG /Files/images/celo/glinyani/zynr/PA280242.JPG

**********

День захисника України

За нашу рідну Україну,

Що зберегли за всі віки -

Низький уклін і тричі «Слава!»

Українські захисники!

14 жовтня ми відзначаємо день захисника України. Ця дата обрана не випадково, адже саме цього дня відзначається велике свято – Покрова Пресвятої Богородиці, також жовтневий день був знаменним для запоріжських козаків, які вибирали старшин 14 числа. Власне, з 1999 року важлива дата в календарі іменувалася Днем українського козацтва. Саме цього дня відзначається і створення Української Повстанської Армії. День захисника України було встановлено 14 жовтня 2014 року. Крім пам’яті про людей, які відстоюють цілісність нашої країни, захищаючи кожного з нас, цей день покликаний підняти дух народу, патріотизм та любов до своєї Батьківщини.

До дня захисника України, дня створення УПА та дня українського козацтва спільно з працівниками Народного дому 15 жовтня було проведено історичний калейдоскоп «Нащадки Прометея в кому вогонь Титана ще не згас», оформлено книжкову виставку «Від козаків до кіборгів» та проведено перегляд літератури «Шляхами легендарних героїв».

/Files/images/celo/glinyani/4/20171013_121443.jpg /Files/images/celo/glinyani/4/20171013_122155.jpg /Files/images/celo/glinyani/4/20171013_123541.jpg

*******

Бібліотечне свято

Яких професій лиш нема!

Художник, вчитель, лікар і аптекар,

Та все ж найкраща це моя

Я – бібліотекар!

У прекрасну пору року приходить до нас бібліотечне свято. Це час коли шелестить листопадом осінь і снує в лузі мереживо бабиного літа, а червоні жоржини пломеніють над землею,немов дарують весь свій жар любові нам – бібліотекарям. Це час врожаю, коли земля всі свої дари віддає людям. Це свято Віри, Надії, Любові, що дає нам віру в звершення наших планів, надію на краще майбутнє і любов до всього земного і особливо до наших читачів.

29 вересня на бібліотечне свято «Хранителі духовної спадщини» з привітаннями до нас завітали наші користувачі. До їх уваги було представлено книжкову інсталяцію та виставку «О мудросте захована в книжках».

/Files/images/celo/glinyani/1/2017/1/P9270176.JPG

*********

День школи в бібліотеці

14 вересня в бібліотеку для дорослих м. Глиняни завітали учні 10-А класу на урок української літератури, який провела вчитель Вербінська Марія Яківна. Тема уроку: «Кайдашева сім’я» Нечуя-Левицького. Літературний портрет «Українець на всі часи» доповнив урок літератури. Бібліотекар читального залу Петрова Н. Є. розповіла про цікаві факти із життя письменника. Вона ж представила книги Івана Нечуя-Левицького, які є в нашій книгозбірні. Після закінчення уроку учні мали можливість ознайомитися із матеріалами книжкової виставки «Співець душі народної».

/Files/images/celo/glinyani/1/2017/1/11/20170914_122309.jpg /Files/images/celo/glinyani/1/2017/1/11/20170914_122352.jpg /Files/images/celo/glinyani/1/2017/1/11/20170914_122950.jpg /Files/images/celo/glinyani/1/2017/1/11/20170914_123818.jpg /Files/images/celo/glinyani/1/2017/1/11/20170914_125158.jpg

***********

День українського кіно

В другу суботу вересня ми відзначаємо день українського кіно. Адже саме суботнім вечором так приємно подивитися цікавий, видовищний фільм. Ця можливість у нас є завдяки творчим зусиллям талановитих режисерів, чудових акторів та художників.

В п’ятницю, 8 вересня в бібліотеці м. Глиняни пройшов перегляд військово-патріотичної драми «Жива» про повстанку Ганну Попович, який заснований на реальних подіях. Режисер Тарас Химич зняв кіно, що вшановує пам’ять сильної жінки, що пройшла війну, партизанський спротив, десятиріччя радянських таборів, але дочекалася вільної, незалежної України.

Участь в перегляді взяли працівники та користувачі бібліотеки.

Невід’ємною частиною кіномистецтва є екранізація творів провідних українських письменників. Завжди цікаво перечитувати улюблені книги, але не менш приємно переглядати приголомшливі екранізації творів, від яких просто захоплює дух.

Після закінчення фільму присутні мали можливість ознайомитися із книжковою виставкою: «Шедеври світової літератури на великому екрані».

/Files/images/celo/glinyani/1/2017/1/11/P9080106.JPG /Files/images/celo/glinyani/1/2017/1/11/P9080121.JPG /Files/images/celo/glinyani/1/2017/1/11/P9080117.JPG

/Files/images/celo/glinyani/1/2017/1/11/P9080111.JPG

*******

Іван Франко

«Іван Франко – це розум і серце нашого народу.
Це боротьба , мука і передчуття щастя України.
України і людськості…
Франко живе в народній пам’яті як великий Каменяр.
М. Рильський

Ким же був Іван Франко? Якому виду діяльності цієї надзвичайної людини віддати перевагу? Поет? Прозаїк? Драматург? Або просто письменник? Але ж до того ще й фольклорист, науковець, перекладач, театрознавець, історик, економіст, філософ. А може, пророк у своїй вітчизні, національний проповідник? Врешті решт ми можемо стверджувати, що Іван Франко – Мойсей української літератури. Саме під такою назвою «Мойсей української літератури» в нашій бібліотеці 27 серпня відбулася літературна година присвячена 161-й річниці з дня народження І. Франка. Також до уваги користувачів представлена книжкова виставка «Іван Франко – майстер духу і слова».

/Files/images/celo/glinyani/1/P8290061.JPG /Files/images/celo/glinyani/1/2017/1/P8250048.JPG /Files/images/celo/glinyani/1/2017/1/P8290062 (1).JPG

************

Народознавча мозаїка

Велична і свята земля

А люди в ній окраса,

Від діда – прадіда вона

Святкує свято Спаса.

Ось місяць серпень вже настав

Частує всіх плодами

І Спаса три прийшли до нас

Радіємо ми з вами.

Вже стиглі яблука в садку

Зібрано хліб у полі

І меду маєм до схочу –

Подарували бджоли.

Із маку, соняхів, пижма

Ми зробимо букети

І освятити понесем

Для доброї прикмети

А ось горіхів про запас

Ми назбирали в кошик,

І в церкву, з молитвами теж,

Їх освяти носим.

Хай три Спаса дарують всім

Здоров’я, миру і наснаги,

Щоб в злагоді й любові ми

Жили й біди не знали.

Таким віршем у виконанні автора – зав. бібліотекою с. Перегноїв Джали Дарії розпочалася народознавча мозаїка «Три серпневих Спаса», яка була проведена 10 серпня на нараді бібліотечних працівників в районній бібліотеці. Захід провели бібліотекарі бібліотеки для дорослих м. Глиняни, с. Перегноїв та с. Кривичі. Також було оформлено тематичну виставку «Святий Спас прийшов до нас». Після закінчення заходу всі присутні пригощалися традиційною обрядовою стравою «шуліки» - паляницею з маком та медом.

/Files/images/celo/glinyani/4/P8100022.JPG /Files/images/celo/glinyani/4/P8100020.JPG


/Files/images/celo/glinyani/4/P8100007.JPG /Files/images/celo/glinyani/4/P8100016.JPG /Files/images/celo/glinyani/4/P8100004.JPG

*************

Вечір-гурман

23 липня в читальному залі нашої бібліотеки на вечір-гурман любителів фантастики «Таємниці планети фантастики і пригод» зібралися справжні поціновувачі цього жанру. Вони обмінялися враженнями від прочитаних книг і ознайомилися з новими надходженнями по даній темі.

А всіх, хто втомився від одноманітності реального життя і мріє заглянути до таємничого світу уявлень та відчуттів,та хоче поринути у незвичайні пригоди запрошує жанрова виставка «Чарівний світ фентезі».

/Files/images/celo/glinyani/1/2017/P7210177.JPG /Files/images/celo/glinyani/1/2017/P7200170.JPG /Files/images/celo/glinyani/1/2017/P7200172.JPG

***********

Олег Ольжич

Захочеш –і будеш. В людині затям,

Лежить невідгадана сила.

О. Ольжич

8 липня виповнилося 110 років з дня народження Олега Ольжича (Олега Кандиби) – сина Олександра Олеся. Визначальною рисою Ольжича як людини його сучасники називають одержимість. Причому ця риса виявила себе у рівній мірі і в поетичній, і в науковій, і в політичній діяльності людини – легенди, котра була відома відповідно під іменами: Ольжич, Кандиба, Кардаш. Сьогодні Олег Ольжич – поет і громадянин, сподвижник національно–державної ідеї – приходить до читача, щоб по праву зайняти гідне місце серед духовних велетнів українського народу.

В неділю 9 липня на ювілейний вернісаж «Олег Ольжич: поет, учений, борець» в нашу бібліотеку завітали працівники та учасники художньої самодіяльності Народного дому а також наші користувачі.

До уваги присутніх було представлено викладку літератури «Поет національного героїзму».

/Files/images/celo/glinyani/1/2017/P7060161.JPG

/Files/images/celo/glinyani/1/2017/P7060150.JPG /Files/images/celo/glinyani/1/2017/P7060153.JPG

**********

Відкриття НВК «Мозаїка»

2 липня в Глинянах відбулося відкриття НВК «Мозаїка». У фойє комплексу працівниками міської бібліотеки для дорослих було оформлено краєзнавчу виставку «Наш рідний край оспіваний вітрами», із матеріалами якої із зацікавленням ознайомлювались гості заходу.

/Files/images/celo/glinyani/1/2017/1/11/P7020139.JPG /Files/images/celo/glinyani/1/2017/1/11/P7020141.JPG /Files/images/celo/glinyani/1/2017/1/11/P7020143.JPG /Files/images/celo/glinyani/1/2017/1/11/P7020147.JPG

**************

День Конституції України

Конституція увійшла в наше життя як головний оберіг державності і демократії, гарант незалежності і соборності України, її найвища юридична сила.

Напередодні Дня Конституції України 25 червня в бібліотеці-філії м. Глиняни спільно з працівниками Народного дому було проведено годину державності «Конституція – основа державності». Із вступним словом виступила бібліотекар читального залу Петрова Н. Є. Прозвучали пісні у виконанні Горак Андріани, Стадник Оксани, Шульги Наталії, Ткач Ольги та ансамблів «Вишиванка» і «Калиновий цвіт». Вірші декламували Саджениця Софія, Волощак Вікторія, Саган Люба, Коневич Анастасія та Солярчик Христина. Захід вела Глущак Ірина. Працівниками бібліотеки було оформлено книжкову виставку «Довгий шлях Конституції України».

/Files/images/celo/glinyani/1/2017/1/11/P6250094.JPG /Files/images/celo/glinyani/1/2017/1/11/P6250102.JPG /Files/images/celo/glinyani/1/2017/1/11/P6250128.JPG /Files/images/celo/glinyani/1/2017/1/11/P6250133.JPG

************

Вічна пам'ять полеглим на полі бою.

Честь і слава живим героям!

Щороку 22 червня український народ вшановує світлу пам'ять мільйонів земляків, життя яких обірвала Друга світова війна. Горем і болем вона увірвалась в кожну українську домівку, кривавою лінією пройшла через кожне серце, кожну долю.

Наш священний обов’язок – навіки зберегти пам'ять про тих, хто відстояв перемогу в цій жахливій війні, тих, хто став жертвою смертельних жорен нацизму. Життєписи цих людей – уроки істинної мужності та патріотизму для сучасників.

Сьогодні, потерпаючи від кривавої військової агресії на сході країни, ми особливо гостро усвідомлюємо ціну свободи, миру та безпеки. Кращі сини і доньки українського народу знову, зі зброєю в руках, захищають наші кордони, нашу свободу, наш власний демократичний вибір.

До Дня скорботи і вшанування пам’яті жертв війни в бібліотеці-філії для дорослих м. Глиняни оформлено виставку-пам'ять «Ще довго пам’яттю болітиме війна» та 21 червня проведено перегляд літератури «У чорних лабіринтах фашизму».

/Files/images/celo/glinyani/1/2017/1/P6210088.JPG /Files/images/celo/glinyani/1/2017/1/P6210090.JPG

*************

Літо з книгою

Літо – найулюбленіша пора усіх підлітків. Чимало мріють про відпочинок коло моря, дехто вирушить у подорожі до давно омріяних міст і місць. Та чи можна уявити навіть найцікавіший відпочинок без книжки? Якщо протягом навчального року у школярів переважає «ділове читання», то в літку весь свій вільний час можна присвятити улюбленим книгам. Тому наймолодшим читачам бібліотеки для дорослих ми пропонуємо бібліомікс «Читання для серця та розуму».

Забудьте про комп’ютер, заходьте в бібліотеку!

/Files/images/celo/glinyani/1/2017/1/P6010061.JPG

***********

************

Нехай пам’ятають про наших героїв,

Що за волю поклали безцінне життя,

Що творили історію,наше минуле,

У яке вже нема вороття

У неділю, 28 травня, ми святкували День Героїв. У цей святковий день ми вшановуємо тих Героїв, які поклали своє життя заради нашої свободи. Це Крутянці та Холодноярівці, Січові стрільці та вояки УНР, це Степан Бандера та Роман Шухевич,це Герої Небесної сотні та вояки, що впали у боротьбі з промосковськими бандами терористів на східному фронті.

У галереї національних борців ХХ століття виняткове місце посідає постать Романа Шухевича, 110 років з дня народження якого ми відмічаємо цього року. Роман Шухевич брав безпосередню участь і був співорганізатором боротьби проти усіх окупантів України. Під його керівництвом виростала і протистояла ворогові нескорена армія. Життя і діяльність Головного командуючого УПА генерал-хорунжого Романа Шухевича – «Тараса Чупринки» стала яскравим взірцем історичної пам’яті про героїчні змагання за українську державність і мають стати прикладом для прийдешніх поколінь українського народу.

До Дня Героїв в нашій бібліотеці оформлено книжкову виставку «Національні постаті на тлі епохи»,та 28 травня проведено історичний калейдоскоп «Великий син нескореної України» до 110 річниці з дня народження Р. Шухевича. Участь в заході взяли учні Глинянської школи та користувачі бібліотеки.

/Files/images/celo/glinyani/1/2017/1/P5180075.JPG /Files/images/celo/glinyani/1/2017/1/P5180061.JPG /Files/images/celo/glinyani/1/2017/1/P5250030.JPG

************

25 травня в бібліотеці для дорослих міста Глиняни відбулася зустріч з поетесою, композитором, заслуженою артисткою естрадного мистецтва України Галиною Гушак-Міколяш під назвою «Душа кричить словами вірша». Така назва заходу не випадкова тому, що всі поезії та пісні п. Галини написані з душею та від душі. Участь в заході взяли користувачі бібліотеки, учні школи та наші колеги-бібліотекарі з навколишніх сіл. Всі присутні уважно слухали виступ нашої гості, який вона умовно поділила на цикли: «АТО», «Життя», «Кохання» та «Бог». Цікавим для присутніх було нове у творчості, поетеси – дитячі пісні, одну з яких вона виконала а також прочитала вірш про Глиняни який ми почули першими.

По закінченні заходу всі бажаючі могли отримати автограф поетеси , а диск із своїми піснями вона подарувала бібліотеці. З нетерпінням чекаємо на вихід з друку збірки її поезій.

/Files/images/celo/glinyani/1/2017/1/P5250006.JPG /Files/images/celo/glinyani/1/2017/1/P5250008.JPG /Files/images/celo/glinyani/1/2017/1/P5250019 (1).JPG /Files/images/celo/glinyani/1/2017/1/P5250026.JPG

**************

А я іду по світу в вишиванці

Встає над світом щире сонце вранці

І землю гріє променем ясним

А я іду по світу в вишиванці

Я – Українка! І пишаюсь цим

Кожного року третій четвер травня ми святкуємо День вишиванки. Долучилися до цього свята також і наші користувачі. Працівниками бібліотеки було проведено естетичну годину «Вишиванка твій генетичний код».

Також ми взяли участь у Дні вишиванки в районній бібліотеці та відвідали концерт національної заслуженої капели бандуристів України ім. Г. Майбороди під керівництвом Народного артиста України Юрія Курача.

/Files/images/celo/glinyani/1/2017/1/P5180066.JPG /Files/images/celo/glinyani/1/2017/1/P5180056.JPG /Files/images/celo/glinyani/1/2017/1/P5180053.JPG /Files/images/celo/glinyani/1/2017/1/P5180083.JPG /Files/images/celo/glinyani/1/2017/1/P5180084 (1).JPG /Files/images/celo/glinyani/1/2017/1/P5180087.JPG

*************

За рідну домівку поклали життя вірні діти,

Герої, що завжди залишаться в наших серцях,

За землю, за матір зробили, що мали зробити,

Герої не гинуть,герої живуть у піснях.

Д. Славич

Пам’ять. Це не просто частина історії. Пам’ять – це наша совість, біль, наша гордість. Пам’яті наших дідів, батьків і старших братів, пам’яті вічно молодих солдатів і офіцерів, що мужньо боролися з ворогом і перемогли, пам’яті тих, хто поліг смертю хоробрих, пам’яті всіх, чиї серця обпалила Друга Світова війна був присвячений день пам’яті «Немеркнуче світло великого подвигу», який відбувся в нашій бібліотеці 7 травня. На захід завітали наші юні користувачі. По закінченні заходу вони мали змогу ознайомитися із матеріалами книжкової виставки «День пам’яті та надії».

/Files/images/celo/glinyani/1/2017/1/P5100044.JPG /Files/images/celo/glinyani/1/2017/1/P5100040.JPG /Files/images/celo/glinyani/1/2017/1/P5100042.JPG

**************

Чорнобильський вітер по душах мете,

Чорнобильський пил на роки опадає…

Годинник життя безупинно іде,

Лиш пам'ять, лиш пам'ять усе пам’ятає…

Чорнобиль… Слово це стало символом горя і страждань, покинутих домівок, розорених гнізд, здичавілих звірів. Проходять роки після аварії на ЧАЕС, а біль не вщухає, тривога не покидає людей, пов’язаних зі скорботним часом ядерного апокаліпсису.

До 31-ї річниці Чорнобильської трагедії 26 квітня в нашій бібліотеці спільно з працівниками Народного дому було проведено вечір-реквієм «Гіркий Чорнобильський полин». Участь в заході взяли учасники художньої самодіяльності Народного дому. Також було оформлено книжкову виставку «Чорнобиль від катастрофи до сьогодення».

/Files/images/celo/glinyani/1/2017/shevchenko/P4260021.JPG /Files/images/celo/glinyani/1/2017/shevchenko/P4260024.JPG /Files/images/celo/glinyani/1/2017/shevchenko/P4260028.JPG /Files/images/celo/glinyani/1/2017/shevchenko/P4260036.JPG

****************

Година застереження: «Загроза смертельних квестів»

«Життя – це школа,

проте не варто поспішати з її закінченням»

Еміль короткий

Вже багато місяців обговорюють підліткову гру «Синій кит» або ж «Тихий дім», «Море китів», «Розбуди мене о 4:20». У смертельної гри багато назв, але результат завжди одинаковий – закінчене життя і зламані горем батьки , які не розуміють , що ж змусило дитину звести рахунки з життям.

28 березня в читальному залі нашої бібліотеки була проведена година застереження «Загроза смертельних квестів». Участь в заході взяв дільничний інспектор Сотник Ігор Богданович, який застеріг школярів від участі в подібних іграх.

По завершенні заходу бібліотекар читального залу Петрова Наталія продекламувала вірш про цінність життя Н. Красоткіної:

Втішайся радістю життя,

Воно на мить коротку схоже.

Бо хто пішов у небуття,

Радіти вже цьому не може.

Співай, втішайся і живи,

Цінуй усе, що випадає.

На хвилях радості пливи,

Бо щастя більшого немає,

Ніж те, що є у світі ти,

І неповторна, і єдина.

Тому живи, радій, лети,

І пам’ятай, що ти — людина!

Працівники бібліотеки вдячні вчителям Гушак Г. В. та Остапів В. Б. за допомогу в проведенні заходу.

/Files/images/celo/glinyani/1/2017/P3290004.JPG /Files/images/celo/glinyani/1/2017/P3290009.JPG /Files/images/celo/glinyani/1/2017/P3290011.JPG

*************

Любов є життєдайний вогонь у душі людини.

І все, що створено людиною під впливом

цього божественного почуття,

відзначено печаттю життя і поезії.

Т. Шевченко

Про Шевченка ми чуємо з дитинства, говоримо про нього як про поета, борця, пророка, художника. А сьогодні розкриваємо ту сторінку життя, про яку згадують дуже рідко. Про кохання Т. Шевченка написано численні спогади, наукові дослідження, романи, поеми. Але, певна річ, далеко не все сказано. У тому, кого і як кохає велика людина та й звичайна теж, розкривається історія цілого покоління, атмосфери часу. Т. Шевченко шукав у коханні жіночий ідеал коханої, дружини, прагнучи виходу із самобутності особистої та суспільної. А для нас це важливі уроки людяності.

До 103-ї річниці з дня народження Т. Г. Шевченка в бібліотеці-філії м. Глиняни оформлено книжкову викладку «Наша любов і святиня» та 12 березня проведено літературний вечір «Любові пам’ять незабутня». Участь в заході взяли учні Глинянської ЗОШ та заступник директора по виховній роботі Блонська І. М.

/Files/images/celo/glinyani/1/2017/shevchenko/P3100142.JPG /Files/images/celo/glinyani/1/2017/shevchenko/P3100140.JPG /Files/images/celo/glinyani/1/2017/shevchenko/P3100137.JPG /Files/images/celo/glinyani/1/2017/shevchenko/P3100125.JPG

*************

Жіночі голоси у вітчизняній літературі

Під такою назвою в нашій бібліотеці оформлена книжкова виставка-калейдоскоп,яка покликана привернути увагу читачів до творчості жінок,показати їх роль і місце не тільки в літературному процесі,а й загалом у культурному житті.

Більшу частину читачів нашої бібліотеки становлять жінки. Що читають вони сьогодні?

Жінка,здебільшого,хоче читати про те,що її найбільше хвилює в даний час і що їй до душі. А хто може краще зрозуміти жінку як не сама жінка,та й ще українська.

Твори жінок виходять у світ тільки у ХІХ столітті. Це Леся Українка,Ольга Кобилянська,Марко Вовчок,Наталя Кобринська.

В українській літературі ХХ століття найбільш виразно зазвучали імена жінок на початку 80-х років. Це такі письменниці, як Марія Матіос, Оксана Забужко,Галина Тарасюк,Софія Майданська. До цього найпомітнішою постаттю в літературі була Ліна Костенко.

Сучасна українська жіноча проза дала вітчизняній літературі такі імена як Леся Романчук, Ірен Роздобудько, Дара Корній,Ніна Фіалко,Світлана Талан, Люко Дашвар та багато інших.

Тож запрошуємо всіх до світу української літератури,автори якої-жінки.

/Files/images/celo/glinyani/2/P3020119.JPG

************

День професійного спілкування.

23 лютого в бібліотеці-філії для дорослих міста Глиняни пройшов день професійного спілкування під назвою «Окраса і візитівка Глинян». В цей день до нас завітали бібліотекарі навколишніх сіл : Перегноїв, Кривичі, Словіта, Якторів, Туркотин,Куровичі,Солова, Заставне, Вижняни, Розворяни, Великий Полюхів. Захід розпочала бібліотекар читального залу Петрова Наталія. Вона розповіла про історію нашого міста та зокрема про історію Глинянської килимової фабрики. Більш детально про історію Глинянського так званого Хамулівського килима розповіла працівник Глинянського музею ткацтва та текстилю Рудніцька Тетяна під час екскурсії бібліотекарів в музей. Глинянський килим є справжньою окрасою і візитівкою нашого міста. Таких килимів не ткали більше ніде в Україні.

Приємною несподіванкою був подарунок Панчишин Наді – бібліотекаря с. Кривичі. Вона подарувала нашій бібліотеці дві ляльки – мотанки з Глинянської вовни. Ляльки виготовила майстриня Ольга Кучинська мешканка м. Львова – уродженка с. Кривичі. Ці ляльки займуть гідне місце в нашому краєзнавчому кутку.

Досвідом своєї краєзнавчої роботи поділилися і присутні бібліотекарі. Джала Дарія провела презентацію книги Василя Лаби та Марії Юськів «Історія села Прогноїв» та розповіла кілька легенд про своє село та про священника Будзінського. Вібла Богданна провела презентацію книги Федора Кріля «Словіта. Короткий історичний нарис» та книги Ярослава Мойси «Історія села Словіта». А також зачитала кілька віршів із збірки Д. Захарчука «Моя Словіта оспівана а віршах.» Ониськв Тетяна ознайомила присутніх із книгою Богдана Гірського «Історія села Якторів». Писко Олександра з книгою Василя Лаби « Історія села Куровичі». Бібліотекар села Туркотин Кіт Наталя розповіла про життя та творчість свого земляка письменника Богдана Стельмаха. Бібліотекар села Солова Романів Марія провела презентацію книжки Т. Шаха « Народжений для подвигу.» про свого земляка Миколу Лемика ,а також присутні переглянули документальний фільм «І тоді пролунав постріл.» також про нього. Зав.бібліотекою міста Глиняни ознайомила присутніх з книжкою Петра Гниди « Боївка УПА на теренах Глинянщини». Бібліотекарі сіл Заставне, Вижняни, Розворяни та Великий Полюхів розповіли про цікаві факти з історії своїх сіл. Сулима Ліда заспівала кілька стародавніх пісень с. Заставне.

На завершення дня професійного спілкування присутні ознайомилися з краєзнавчим фондом та матеріалами краєзнавчих виставок нашої бібліотеки. Кожен із присутніх почерпнув щось нове для себе із досвіду роботи своїх колег.

/Files/images/celo/glinyani/1/2017/P2230038.JPG /Files/images/celo/glinyani/1/2017/P2230040.JPG /Files/images/celo/glinyani/1/2017/P2230048.JPG /Files/images/celo/glinyani/1/2017/P2230053.JPG /Files/images/celo/glinyani/1/2017/P2230056.JPG /Files/images/celo/glinyani/1/2017/P2230060.JPG /Files/images/celo/glinyani/1/2017/P2230061.JPG /Files/images/celo/glinyani/1/2017/P2230062.JPG /Files/images/celo/glinyani/1/2017/P2230066.JPG/Files/images/celo/glinyani/1/2017/P2230103.JPG /Files/images/celo/glinyani/1/2017/P2230105.JPG /Files/images/celo/glinyani/1/2017/P2230111.JPG /Files/images/celo/glinyani/1/2017/P2230114.JPG

*********

День рідної мови

Як нема без зірок небозводу,

Як блакиті без сонця нема,

Так і мови нема без народу,

І народу без мови нема.

Щорічно 21 лютого ми відзначаємо Міжнародний день рідної мови. Це свято саме тієї мови, якою ми розмовляємо, пишемо, читаємо. Кожна людина має завжди пам’ятати хто вона, звідки родом, де її коріння, кожна людина повинна знати свою мову, любити її, цінувати, збагачувати, берегти.

До міжнародного дня рідної мови в нашій бібліотеці оформлено книжкову виставку «Мова наша солов’їна» та 21 лютого проведено свято «О мово вкраїнська! Хто любить її, той любить мою Україну!». Участь в заході взяли учні восьмого класу Глинянської школи та вчитель Вербінська М. Я. Після заходу учні мали змогу ознайомитися з фондом української літератури

/Files/images/celo/glinyani/1/2017/P2210025.JPG

/Files/images/celo/glinyani/1/2017/P2210010.JPG /Files/images/celo/glinyani/1/2017/P2210001.JPG

**********

День пам’яті Небесної Сотні

Кожна перемога України, на жаль, омита кров’ю її найкращих синів. Три роки тому ми вийшли на Майдан відстоювати Євроінтеграцію. Та згодом боротьба переросла у революцію. Відстоюючи честь і волю своїх сімей, міст, країни, у боротьбі загинули мужні, сильні духом, віддані високим ідеалам добра і справедливості, юнаки та чоловіки. Їх назвали Небесною Сотнею – українців, які загинули у Києві на Майдані, вулиці Грушевського та Інститутській. Гинули за честь, за волю, за право бути народом – джерелом і мірилом влади у власній державі, за країну, в якій не страшно жити і народжувати дітей. Загиблі хлопці своїм життям спокутували цю вину за всіх! Це має пам’ятати кожен! Сьогодні, завтра, завжди. Без цього ми не зможемо відбудувати свою країну!

Герої сплять. Спокійні їхні чола,

Для них на віки зупинився час.

Ми не забудем, друзі, Вас ніколи,

Ви – дух Майдану. Ви є серед нас.

До дня пам’яті Небесної Сотні в нашій бібліотеці оформлено книжкову виставку «Герої на сторожі миру» та проведено день пам’яті «Хто вмирає в боротьбі – в серцях живе повіки». Участь в заході взяли учні школи та вчитель Гушак Г. В.

/Files/images/celo/glinyani/1/2017/P2210029.JPG /Files/images/celo/glinyani/1/2017/P2210030.JPG

**************

Крути

Ще юнаки, ще майже діти,А навкруги і смерть і кров.«На порох стерти, перебити!»-Іде на Київ Муравйов.Полків його не зупинити,Та рано тішаться кати:Коли стають до зброї діти,Народ цей-не перемогти!

Січень 1918 року для української нації пам’ятний двома датами. Це проголошення Центральною Радою ІVУніверсалу, за я ким Українська Народна Республіки стала самостійною і незалежною, а також бій під Крутами.Крути!... Символ героїзму і відданості нашого юнацтва, символ національної трагедії… Ця станція стала ареною героїчної боротьби сотні Першої військової школи ім. Б. Хмельницького та підрозділу Помічного студентського куреня проти набагато численніших російських військ. Фінал цього нерівного бою був трагічний.

31 січня працівниками нашої бібліотеки було проведено історичну годину «Ту гарячу кров святу повік в Вкраїні не забути» для учнів 9-А класу Глиянянської ЗОШ І-ІІІ ст.. Учні хвилиною мовчання вшанували пам’ять полеглих героїв під Крутами та героїв АТО нашого часу. Також для учнів було проведено презентацію книги Ю. Сороки «Бій під Крутами».


***************

Маскувальна сітка для воїнів АТО

24 січня в Глияняській ЗОШ І-ІІІ ст. мешканці м. Глиняни та с. Розворяни плели маскувальну сітку для воїнів АТО. Спільна праця принесла гарний результат. Ми сплели 2 маскувальні сітки.

***********

Соборність України

,

Урок історії

Україно, Соборна державо,
Сонценосна колиско моя,
Ще не вмерла й не вмре твоя слава,
Завойована в чесних боях!


Проголошення Акту Злуки – могутній вияв волі українців до етнічної і територіальної єдності, свідчення їх самовизначення, становлення політичної нації. Це стало першим за 600 років реальним кроком до об’єднання українських земель, що вплину на подальші національно-політичні процеси в Україні.З нагоди Дня Соборності в нашій бібліотеці оформлено книжкову викладку «Сила великої злуки». 22 січня відбувся урок історії «Соборність України - символ свободи та єднання», який провела бібліотекар читального залу Петрова Н.Є.. Участь в заході взяли учні 9-Б класу Глинянської ЗОШ І-ІІІ ст.. Із вступним словом виступила заступник директора Глинянської ЗОШ І-ІІІ ст. по виховній роботі Блонська І.М. Ведучі заходу Лотоцька Люба 11 клас та Марян Остапів 9-А клас.

************

Різдво в Глинянах

Споконвіку на Україні зимові свята супроводжували численні традиції, звичаї, обряди, вірування. За допомогою поетичного слова і магічного акту, святковою урочистою обстановкою, люди прагнули створити в ці дні вимріяний образ достатку, щастя, злагоди і спокою.14 січня 2017 року у Народному домі м. Глиняни відбувся святковий Різдвяний концерт. Працівниками нашої бібліотеки було оформлено книжкову викладку «Січень крокує - свята дарує» та проведено перегляд літератури «Щедрівка та Коляда в нашу хату загляда».

************

Різдво в бібліотеці

У нас, в Україні, магія Різдвяних днів нерозривно пов'язана з численними традиціями, серед яких одне з найважливіших місць займають колядки та різноманітні святкові віншування.

Коляда, переходячи з покоління в покоління, є отим чистим джерелом, яке наповнює людські серця щедрістю і добротою, тим самим наближаючи їх до Бога.

До Різдвяних свят в бібліотеці-філії м.Глиняни Золочівської ЦБС 10 січня було проведено урок народознавства "День подяки життю". Участь в заході взяли користувачі бібліотеки.

/Files/images/celo/glinyani/20170110_133236.jpg /Files/images/celo/glinyani/20170110_133300.jpg /Files/images/celo/glinyani/20170110_134002.jpg

**************

2016

***********

Голодомор

Схиліться ! свічку запаліть.
Хто у молитві ,хто у серці чуйте,
Як кам’яніє краю біль століть,
Навіки до тридцятих ми прикуті.

Пам’ять – нескінченна книга в якій записано все: і життя людини, і життя країни. Багато сторінок написано криваво – чорним кольором. Це було не стихійне лихо, а зумисно підготовлений голодомор 1932-33 років. Влада забрала у людей все. Все, до останнього колоска, до останньої зернини. Це був розбій, свідомо спрямований на фізичне винищення селян, українців.22 місяці народ страждав, мучився, вмирав. Навесні 1933 року, коли настав пік голоду, в Україні щодня вмирало голодною смертю 25 тисяч чоловік, щогодини – 1 тисяча, щохвилини – 17. Голод забрав від 7 до 10 мільйонів людських життів.До 84 роковин голодомору в Україні працівниками нашої бібліотеки оформлено книжково-ілюстративну виставку «Незагоєна рана скорботи і пам’яті» та 26 листопада спільно з Народним домом проведено вечір-реквієм «Три колоски, закуті дротом».Участь у вечорі взяли учасники художньої самодіяльності Народного дому. Ведучі вечора Глущак Ірина та бібліотекар читального залу Петрова Наталія.

Також бібліотека спільно з Народним домом брала участь в молебні проведеного 26 листопада в пам’ять жертв голодомору.


********

Революція гідності

Здобудем волю і свободу
Ми для онуків та дітей,
Здобудем славу і майбутнє
Для України та людей !..

Євромайдан, Єврореволюція, Революція Гідності- усі ці терміни сьогодні стали невід’ємною складовою в історії побудови української державності. Україна – це територія гідності і свободи. Такими нас зробила не одна, а дві революції - наш Майдан 2004 року, який був святом Свободи, і Революція 2013 року – Революція Гідності. Це був надзвичайно важкий іспит для України, коли українці продемонстрували свою європейськість, гідність, своє прагнення до свободи.До Дня Гідності і Свободи в нашій бібліотеці оформлено книжково-ілюстраційну виставку «Свободу не спинити» та 20-го листопада проведено усний журнал «Героїчна епопея Євромайдану».Участь у заході взяли учні Глинянської ЗОШ І-ІІІ ст. та вчителі Гушак Г.В. та Войтанович О. М..

************

Він був і нема. Не зосталось портрета.
Який він – не знатимуть , певне , повік.
Це доля поета, недоля поета,
Що нам його дав дев’ятнадцятий вік.


Народила його галицька земля. Село Підлисся на Золочівщині. Під гомін велета - дуба у садибі діда, а далі й батька-священників зростав він. Мабуть оті дуби і виколисали в ньому той могутній Маркіянів дух, якому виміри не було. Священник за покликанням , він усе своє життя присвятив рідному народові. І ми, вдячні нащадки вшановуємо пам’ять геніального співвітчизника. До 205-ї річниці з дня народження Маркіяна Шашкевича в нашій бібліотеці оформлено книжкову виставку «Світоч землі Золочівської» та 4 листопада проведено вікторину «Стежками творчості генія». Захід проведено в Глинянській ЗОШ І-ІІІ ст.. Вікторину провели бібліотекар читального залу Петрова Н. Є. та бібліотекар шкільної бібліотеки Хиля Н. Ю.. В заході взяли участь учні 10 класу з класним керівником Кіндрат У. В.

/Files/images/celo/glinyani/1/K800_PB040005.JPG /Files/images/celo/glinyani/1/K800_PB040009.JPG /Files/images/celo/glinyani/1/K800_PB040012.JPG /Files/images/celo/glinyani/1/K800_PB040022.JPG

**********

ЗУНР

Перший листопад був, є і залишився в українському житті однією з найбільших подій української історії. Саме тоді, 1 листопада 1918 року після шести століть іноземного поневолення західноукраїнських земель, виникла українська держава, яка на основі Тимчасової Конституції стала іменувати себе Західно-Українською Республікою.

Коли перший сірий ранок листопаду

Понад межі простягнув своє крило,

Львів побачив українську, рідну владу,

Рідним прапором обвив своє чоло.

До 98-ї річниці створення ЗУНР в нашій бібліотеці оформлено книжково-тематичну виставку «ЗУНР: вікопомний чин українського народу» та 1 листопада проведено історичну годину «І став той день осінній весною українського народу».

Захід було проведено в Глинянській ЗОШ І-ІІІ ст.. Запрошено учнів 9-А класу.

/Files/images/celo/glinyani/Фото-0709.jpg /Files/images/celo/glinyani/Фото-0718.jpg

/Files/images/celo/glinyani/Фото-0719.jpg /Files/images/celo/glinyani/Фото-0724.jpg

***********

Тематичний вечір до Дня захисника України

День захисника Вітчизни – Мужності й геройства свято. І ми вклоняємося тим, Хто літ тому назад багато І тим, хто нині з автоматом Наш спокій береже і захищає, Всю нашу велику родину, Рідну землю свою – Україну. 14 жовтня відзначається Покрова Пресвятої Богородиці. Це свято тісно повязується з ідеями захисту від ворогів. Завдячуючи шанобливому ставленню українського козацтва, за святом закріпилася ще й друга назва – Козацька Покрова. У ХХ-му столітті козацькі традиції наслідували борці за незалежність України – Армія Української Народної Республіки та Українська Повстанська Армія. Зараз їх продовжують учасники Революції гідності, добровольці і військові, волонтери, діти і дорослі – всі ті, хто в різний спосіб наближають перемогу над російськими загарбниками. 16 жовтня в Народному домі м. Глиняни відбувся тематичний вечір присвячений дню козацької слави, 74-й річниці створення УПА та Дню захисника України. Працівниками нашої бібліотеки було оформлено книжково-тематичну виставку «Наша зброя – це єдність. Наша сила - дух».

/Files/images/celo/glinyani/2/Фото-0694.jpg /Files/images/celo/glinyani/2/Фото-0700.jpg /Files/images/celo/glinyani/2/Фото-0702.jpg/Files/images/celo/glinyani/2/Фото-0706.jpg

***************

Міжнародний день людей похилого віку

Осінь життя. В похилому віці прийнято підводити підсумки прожитому. Але життя не закінчилося, кожен день приносить все нові й нові враження. Похилі люди – це теж мешканці планети Земля, це повноправні громадяни своєї країни. Наше старше покоління – золотий фонд , скарбниця досвіду та знань, і можливо, той скарб, що шукає і не може знайти Україна, щоб стати заможною і щасливою.Посивіли ваші скроні,Від турботи про дітей.Шану праці. Шану долі.Віддаємо ми в цей день.Хай рясним буде суцвіттяУ саду що ви садили.Зичим миру, довголіттяЩастя, радості і сили.

1 жовтня ми вшановуємо людей похилого віку та відмічаємо День ветерана. 6 жовтня в нашій бібліотеці відбулася година вшанування«Низький уклін вам ветерани». В цей день до нас завітали пенсіонери: наші користувачі та жителі міста Глиняни. В рамках заходу присутні ознайомилися з матеріалами тематичних папок:«Пільги для різних категорій пільговиків»,«Фонд соціального захисту повідомляє»та«Нове в нарахуваннях субсидій».

***************

Ювілейний вернісаж

У кожного народу є свої історичні постаті першої величини, яких не в змозі прикрити пил віків. До таких велетнів української національної культури належить Михайло Грушевський (1866-1934) — визначний історик, археолог, літературознавець, соціолог, публіцист, письменник, організатор української науки, громадсько-політичний і державний діяч, засновник Української Народної Республіки. Саме з його творчою спадщиною пов'язані ідеї відродження української культури і науки, історичної свідомості й національної гідності народу.До 150-ти річчя з дня народження Михайла Грушевського в нашій бібліотеці було оформлено книжкову виставку«Літописець історії України»та 25 вересня проведено ювілейний вернісаж«Поборник незалежної соборної України». Участь в заході взяли учні школи та користувачі бібліотеки.

************************

Година ознайомлення: «Місце зустрічі - бібліотека»

Вже традиційно в вересні в нашій бібліотеці проходить година ознайомлення з бібліотекою. Ось і сьогодні 22 вересня до нас завітали учні 9-х класів Глинянської школи. Працівники бібліотеки ознайомили дев’ятикласників з правилами користування бібліотекою для дорослих, фондом бібліотеки, книжковими виставками а також з правилами користування каталогами та картотеками. Після зустрічі кілька учнів стали читачами бібліотеки.

*********************

/Files/images/celo/glinyani/1/фр.jpg

Його дух обіймав цілий народ, і він бажав працювати для цілого народу. Його ідеєю, його устремлінням стала найвища мета: визволити народ від гнобителів, і щоб Україна стала вільною і рівноправною з іншими народами, а партії мають з’єднатися в праці для цієї остаточної цілі. Г. Франко-Ключко Іван Франко присутній в українському бутті, у багатьох іпостасях, та найвагоміше його велич відчутна в нашій літературі, адже ми перш за все сприймаємо його як письменника, а вже потім беремо до уваги його науковий доробок, громадську та політичну діяльність. Та й у самому письменстві Франко є надзвичайно багатогранним: він і поет, і прозаїк, і драматург, і перекладач, і літературний критик, і редактор, і упорядник, як і невтомний організатор літературного процесу. У кожному з цих видів літературної діяльності Франко теж багатовимірний і неоднорідний. Іван Франко – трибун народний, Пророк – ватаг, ратай-співець І громадянин благородний … Як той Орфей , герой рапсодний, Він з неба віщий посланець. До 160-ї річниці з дня народження І. Франка в нашій бібліотеці оформлено книжкову виставку «Митець великого таланту» та 1 вересня було проведено літературну мозаїку «І. Франко – письменник, мислитель, громадянин». Участь в заході взяли учні 9-Б класу Глинянської школи, які читали поезії Франка. Із заключним словом виступив класний керівник дев’ятикласників Боргуш А. Б.

/Files/images/celo/glinyani/1/Фото-0553.jpg

/Files/images/celo/glinyani/1/Фото-0519.jpg /Files/images/celo/glinyani/1/Фото-0523.jpg /Files/images/celo/glinyani/1/Фото-0525.jpg /Files/images/celo/glinyani/1/Фото-0526.jpg /Files/images/celo/glinyani/1/Фото-0530.jpg /Files/images/celo/glinyani/1/Фото-0534.jpg

**********

/Files/images/celo/glinyani/незалеж.jpg

Україно! Мій духмяний дивосвіт
Голубінь над чистим золотом колосся
Через терни йшла до волі стільки літ,
І настав той світлий день коли збулося!

У глибину століть сягає історія нашого народу. Україна має багате і славне минуле. Вона виплекала Запоріжську Січ, славетну Києво-Могилянську академію. Україна виколисала велетнів сили і духу – таких як Петро Сагайдачний, Богдан Хмельницький, Іван Сірко, Григорій Сковорода, Устим Кармелюк, Тарас Шевченко, Іван Франко, Леся Українка, Михайло Грушевський. Цей перелік можна продовжити й іменами наших сучасників, які примножують славу нашої Батьківщини. 25 років. Шлях, сповнений випробовувань. Але попри все ми завжди йшли вперед. Бо завжди нас вела і продовжує вести віра. У Бога. Один в одного. У свою долю. У свою країну. Адже ми українці, як ніхто заслуговуємо на успіх! Для кожного з нас. Для нашої держави! І ми обов’язково його здобудемо! Йдучи власним шляхом. Від війни – до миру. Від розчарувань – до звершень. Від хаосу – до порядку. Від порядку – до успіху. До 25-ї річниці Незалежності України в нашій бібліотеці оформлено книжкову виставку «Усе це моя країна із гордим ім’ям Україна» та 25-го серпня було проведено читацьку конференцію «Незалежна і єдина будь навіки Україно». Участь в заході взяли користувачі бібліотеки та жителі міста Глиняни.

/Files/images/celo/glinyani/Фото-0471.jpg /Files/images/celo/glinyani/Фото-0478.jpg /Files/images/celo/glinyani/Фото-0496.jpg

************

День прапора Злато-синій наш стяг, мов ідея борні З ним народ мій досяг незалежності днів. Шана прапору й честь, і повага й любов… Прапор волі в нас є. Він усе поборов. Здобувши в 1991 р. незалежність, Україна обрала як державний синьо- жовтий прапор. Українське синьо-жовте кольорове сполучення – одне із найдавніших серед сучасних національних прапорів і походить воно від герба Галицько-Волинського князівства. Жовто-сині прапори використовували українські січові стрільці. 22 березня 1918 р. Центральна Рада в Києві ухвалила Закон про державний прапор УНР, який був жовто-блакитний. За гетьмана П. Скоропадського прапор замінили на синьо-жовтий. Прапор України – це символ боротьби проти тоталітарної постсовєтсько- ординської імперії, якою наразі є Росія. Недарма вона так його боїться і ненавидить. Прапор України – це символ нашої незалежності, нашого європейського майбутнього, це символ вільної, непереможної та сповненої гідності людини. 23 серпня працівники Глинянської міської Ради, бібліотеки для дорослих та комунального підприємства «Зодчий» прийняли участь в урочистому піднятті державного прапора, про історію якого розповіла бібліотекар читального залу Петрова Н. Є.

/Files/images/celo/glinyani/20160823_101807.jpg /Files/images/celo/glinyani/Фото-0452.jpg /Files/images/celo/glinyani/Фото-0456.jpg /Files/images/celo/glinyani/Фото-0461.jpg /Files/images/celo/glinyani/Фото-0463.jpg

****************

Екскурсія в бібліотеку

У вівторок 16 серпня в бібліотеку завітали учасники християнського табору «Канікули з Богом», що при церкві Св. Миколая. Супроводжували дітей аніматори Бішко Юрій та Савицький Богдан. Діти ознайомилися з бібліотекою, книжковими виставками: «Золоті імена в українській літературі» та до Дня Незалежності України «Усе це моя країна із гордим ім’ям – Україна». Також для присутніх було проведено перегляд літератури «Незалежна Україна: віхи історії».

/Files/images/celo/glinyani/Фото-0414.jpg /Files/images/celo/glinyani/Фото-0415.jpg /Files/images/celo/glinyani/Фото-0418.jpg /Files/images/celo/glinyani/Фото-0419.jpg /Files/images/celo/glinyani/Фото-0425.jpg /Files/images/celo/glinyani/Фото-0430.jpg /Files/images/celo/glinyani/Фото-0436.jpg /Files/images/celo/glinyani/Фото-0439.jpg

*******************

І в павутинні перехресних барв
Я палко мрію до самого рання,
Щоб Бог зіслав мені найбільший дар:
Гарячу смерть, не зимне умирання

У Бабиному Яру, поруч із пам’ятником, що символізує масові розстріли киян у роки Другої Світової війни, стоїть християнський хрест. Ця скромна відзнака символізує жертовну смерть тисяч українців, які в часи фашистського лихоліття загинули від рук окупанта. Саме тут, у Бабиному Яру, знайшла свій останній притулок визначна українська поетеса Олена Теліга. Їй було ледь за тридцять… А вже цього року українці святкують 110-ту річницю з дня народження поетеси, ім’я якої довгий час було під забороною в Україні та велично вшановувалося у так званому вільному світі. 21 липня в нашій бібліотеці було проведено усний журнал «Олена Теліга – поет, громадянин, борець». Участь в заході взяли користувачі бібліотеки та учасники художньої самодіяльності Глинянського Народного дому під керівництвом Хас І. Я.

/Files/images/celo/glinyani/Фото-0381.jpg /Files/images/celo/glinyani/Фото-0385.jpg /Files/images/celo/glinyani/Фото-0393.jpg

***********************

Мораль і право, право і закон –
рушійні сили для життя людини.
А їх знання надасть вам вірний тон
у розвитку держави України

17 липня в бібліотеці-філії для дорослих м.Глиняни було проведено годину застереження «Неповнолітні: взаємозв’язок прав і відповідальності». Участь в заході взяли користувачі бібліотеки, учні школи, юнацтво та молодь.

/Files/images/celo/glinyani/Фото-0368.jpg /Files/images/celo/glinyani/Фото-0372.jpg /Files/images/celo/glinyani/Фото-0376.jpg

**************************

8 червня в бібліотеці-філії для дорослих м.Глиняни відбулася зустріч львівської поетеси, письменниці та журналістки Людмили Пуляєвої з читачами. Всі присутні уважно слухали вірші у виконанні автора. Крім просто зацікавлених на зустрічі зібралися справжні поціновувачі поезії, які розуміють поетичне слово і вільно ним спілкуються.

/Files/images/celo/glinyani/ltdesant/Фото-0337.jpg /Files/images/celo/glinyani/ltdesant/Фото-0339.jpg

Збірка поезій«Тест на вірність»та збірка інтерв’ю з акторами Львівського театру ім. М. Заньковецької«Друзі мої, заньківчани»з автографом автора є в наявності в бібліотеці.

/Files/images/celo/glinyani/ltdesant/1.jpg
/Files/images/celo/glinyani/ltdesant/2.jpg/Files/images/celo/glinyani/ltdesant/3.jpg /Files/images/celo/glinyani/ltdesant/4.jpg

*************

/Files/images/celo/glinyani/День Героїв.jpg

Навірність Вкраїні вони присягли –

Народу, батьківській землі

І зброю у руки тому тільки взяли,

Щоб честь захистити її.

В четверту неділю травня Львівщина відзначає День Героїв. У цей день згадують солдатів національно-визвольної боротьби, які поклали життя за свободу України. В різні часи нашу Батьківщину захищали: воїни Київської Русі, козаки, під керівництвом гетьманів, січові стрільці, борці за свободу, партизанські загони, солдати УПА, УНР і ОУН. Зараз Україну захищають воїни в зоні АТО.

Заслужена слава пустелею бродить,

Заслужена слава не завжди приходить.

Слава, мов айстри, цвіте восени,

Часто – по смерті, після війни.

До слави немає прямої дороги,

Слава-зоря, що не світить під ноги.

В. Косовський

До Дня Герої в нашій бібліотеці було оформлено книжкову виставку «Хто за свободу вийшов проти смерті, тому немає смерті на землі» та 22 травня було проведено годину цікавих повідомлень «Слава героям на віки віків». Участь в заході взяли учні 8-А класу Глинянської ЗОШ.

/Files/images/celo/glinyani/Фото-0315.jpg

/Files/images/celo/glinyani/Фото-0320.jpg /Files/images/celo/glinyani/Фото-0323.jpg

*************

/Files/images/celo/glinyani/b32dc5e43f5b5e9ace2bfb09fe53ff72.jpeg

Такої світ не знав тюрми … Не знав такого ще розбою, А ми лишалися людьми. А ми лишалися собою. Боролися за волю ми І правда нам була за зброю. Тому лишалися людьми, Тому лишалися собою… І. Матещук Жахливий окупаційний терор в Україні після приходу до влади більшовиків, політика фізичного винищування міліонів українців, голодомор Кагановича, стратегічний план «великого переселення народів», за яким тиран Сталін надумав поступити із західно-українським населенням так, як це зробив він з кримськими татарами, свавільне придушення щонайменшого національного спротиву – це складові нечуваного злочину в історії людства, ім’я якому – народовбивство. На подвірї тюрми Лонцькогона ніч заводили трактор, і по кабінетам озвірілі війною і режимом слідчі чинили розправу над жертвами. Моторошно ставало на душі, коли через рев мотора доносився розпачливий жіночий крик. До сьогодні тяжко збагнути, як вони вистояли. І ті, що життя віддали в безнадійній ситуації, і ті, що пішли на довгу і повільну смерть по таборах. Але це правда. Вони вистояли і з честю пройшли через великі муки, смерть, дистрофію, всю тодішню безвихідь. Вистояли у своєму патріотизмі, у своєму праведному націоналізмі. Сьогодні наше завдання згадати їх хоча б за прізвищем, хоча б за світлиною, хоча б за іменем чи «псевдо», бо ж мусять постати з небуття, їх безсмертні душі, щоб висока ідея, за яку вони йшли на муки і смерть, освітлювала шлях сьогоднішнім поколінням. Тим, що впали за волю, Ми клянемось сьогодні, Що не будем, не будем рабами І не будем носити ярма! Є. Войцехович До дня пам’яті жертв політичних репресій в нашій бібліотеці оформлено книжкову виставку «Великі жертви твої Україно!"

/Files/images/celo/glinyani/Фото-0303.jpg

********

/Files/images/celo/glinyani/oWVEI1crEUc.jpg

Ніхто не забутий.

На полі ніхто не згорів:

Солдатські портрети

На вишитих крилах пливуть…

І доки є пам’ять в людей,

І живуть матері,

Допоти й сини,

Що спіткнулись об кулі, живі!

Б. Олійник

Напевне, жодна інша історична подія не залишила такої глибокої рани в пам’яті народній і душах людських, як Друга світова війна небувалих масштабів, що розколола і перебудувала не тільки світ, а й змінила цілі епохи.

Чи не найбільший свій чорний і кривавий слід залишила вона в Україні. На плаху війни, у вир якої українці потрапили не за власної волі, було покладено неосяжно велику кількість людських життів її синів і дочок. За різними підрахунками, Україна в роки війни втратила загиблими і померлими внаслідок бойових дій, окупації, репресій, голоду, епідемій і хвороб від 7 до 10 млн. людей.

Сьогодні, коли маємо незалежну державу, ми можемо об’єктивно осмислити колонізаторську суть, чужоземних режимів, ми дали їм належну оцінку і повертаємо майже з небуття свою націю. Набагато важче повернути з безвісті кожну конкретну людину – з її прізвищем та ім’ям, роком народження та селом, яке привело її на світ, з подіями та стражданнями, котрі випали на її долю, з датою загибелі, ув’язнення, депортації…

Друга світова війна була для народу України війною на звільнення від окупаційних режимів нацистської Німеччини і комуністичного СРСР.

Не маючи власної держави, українці воювали в рядах Червоної Армії проти гітлерівських загарбників, в рядах німецької армії проти комуністичної диктатури і в Українській Повстанській Армії за свободу і незалежність України.

Кожен має право на власні спогади, але нікому не можна дозволяти відкритих зневажливих висловлювань стосовно будь-якої сторони колишнього конфлікту: радянської, німецької, польської чи УПА.

До днів пам’яті і примирення та Дня Перемоги в нашій бібліотеці було оформлено книжкову виставку «День пам’яті та надії», а також проведено день пам’яті «Маки червоні – то пам'ять героям, маки червоні – то вічне життя». Участь в заході взяли учні 8-А класу Глинянської школи та заступник директора по виховній роботі Блонська І. М.

/Files/images/celo/glinyani/Фото-0286.jpg /Files/images/celo/glinyani/Фото-0290.jpg /Files/images/celo/glinyani/Фото-0299.jpg /Files/images/celo/glinyani/Фото-0294.jpg

**************

/Files/images/celo/glinyani/Фото-0261.jpg

Голос криниці, чого ж ти замовк? Руки шовковиць, чого ж ви заклякли? Вікна забиті, і висить замок — ржава сережка над кігтиком клямки. Білий причілок оббила сльота. Хто там квилить у цій хаті ночами? Може, живе там сама самота, соває пустку у піч рогачами. Л. Костенко Чорнобиль - невеличке містечко. Влітку тут любили відпочивати багато киян. Здавалося, що вжилися тут краса поліської природи та сховані в, бетон чотири блоки АЕС, розташовані недалеко від Чорнобиля. Згодом, за кілька кілометрів від станції, виникло місто Прип'ять (так називалася річка). Ніщо не віщувало біди. Та 26 квітня о 1 год. 23 хв. невидима смерть розповзлася від Прип'яті, створивши 30-кілометрову зону, по селах і містах. Поверхня Землі зазнала забруднення радіонуклідами в 400 разів більшого, ніж після вибуху бомби в м. Хіросімі. Ця аварія в міру з'ясування її масштабів і наслідків почала усвідомлюватися людством як планетарна катастрофа. В Україні радіоактивного забруднення зазнала територія в 50 тис. км. з населенням 2,5 млн. осіб. За офіційними повідомленнями, відразу після катастрофи загинула 31 людина, а 60 000 ліквідаторів, які брали участь у гасінні пожеж і розчищенні, отримали високі дози радіації. До 30-ї річниці Чорнобильської трагедії в нашій бібліотеці оформлено книжкову виставку «Чорнобиль… Трагедія… Пам'ять…» та проведено вечір-реквієм «Чорнобиль: його забути не дозволяє майбутнє». Участь в заході взяли учні 10-го класу Глинянської школи та заступник директора по виховній роботі Блонська І. М.

/Files/images/celo/glinyani/Фото-0264.jpg /Files/images/celo/glinyani/Фото-0266.jpg /Files/images/celo/glinyani/Фото-0267.jpg

**************

Як не вистою, здригнуся,
Захитаюся, мов тінь,
Пропаде навіки праця
Многих, многих поколінь

Іван Франко


Ці слова Великого Каменяра цілком логічно могли б бути лейтмотивом всього творчого, сподвижницького життя Бориса Григоровича Возницького, видатного мистецтвознавця, талановитого музейника сучасності, Лауреата Національної премії ім. Т. Шевченка, академіка, Героя України, воістину великого Українця, що понад півстоліття невтомно визбирував безцінні національні скарби та творив самотужки новітню епоху в історії вітчизняної культури – епоху національного відродження великого європейського народу. 17 квітня працівниками нашої бібліотеки було проведено літературну мозаїку: "Борис Возницький - славний галичанин" присвячену 90-ій річниці з дня народження Бориса Григоровича Возницького. Під час заходу користувачі ознайомилися з біографією та музейним життям Бориса Григоровича, а також проведено ознайомлення працівників Глинянської міської Ради з книгою спогадів про Возницького «Борис Возницький, яким ми його пам’ятаємо», які були написані його друзями, колегами та співробітниками.

"Умирають майстри, залишаючи спогад, як рану.
В барельєфах печалі уже їм спинилася мить.
А підмайстри іще не зробились майстрами.
А робота не жде. Її треба робить".
Л. Костенко

/Files/images/celo/glinyani/content_a14-11.jpg /Files/images/celo/glinyani/b_5_256_big.jpg /Files/images/celo/glinyani/Фото-0248.jpg /Files/images/celo/glinyani/Фото-0251.jpg /Files/images/celo/glinyani/Фото-0253.jpg

****************

Кожному з нас щодня доводиться долати черговий відтинок життєвої дороги. Життєва дорога може бути важкою і небезпечною. Особливо тоді, коли ти почуваєшся самотнім, загубленим, коли не розумієш мети свого руху.

Найважливішою із доріг, що простягається перед нами є дорога в майбутнє, у вічне життя. Її важко подолати самотужки.

Бог залишає за кожним з нас право самостійно пройти визначений нам відтинок земного шляху. Він не кидає нас напризволяще, а зі співчуттям і батьківською любов’ю спостерігає за нашою ходою, завжди готовий прийти на допомогу.

Життя в Христі
Своє житія - життям Христа,
Мій брате й сестро просвіти!
Тоді ти будеш легко йти
Під тягарем свого хреста.
Дивись, буденщина пуста,
Без Бога жить - нема мети...
Мій брате й сестро, просвіти
Своє життя - життям Христа!
Пророцтвом сповняться уста,
Ти зможеш впалих піднести,
О тільки, тільки просвіти
Своє життя - життям Христа!
Патріярх Димитрій

3 квітня в нашій бібліотеці проведено урок духовності «Великий піст – спасіння душі». Участь в заході взяли учні 11 класу Глинянської школи. Після закінчення масового заходу присутні мали можливість ознайомитися з книжковою виставкою «На шляху до вічних істин».

/Files/images/celo/glinyani/Фото-0244.jpg /Files/images/celo/glinyani/Фото-0245.jpg /Files/images/celo/glinyani/Фото-0249.jpg /Files/images/celo/glinyani/Фото-0250.jpg

**************

27 березня 2016 р. Міжнародний день театру

«Шекспір сказав:“Світ –театрі ми всі в ньому актори”.А Сковорода ще доповнив:“І кожен грає ту роль, на яку його поставили»

Міжнародний день театрувідзначається щорічно 27 березня з 1962 року. Він був заснований у Відні на IX конгресі Міжнародного інституту театру(MIT)при ЮНЕСКО. ДіяльністьMIT,згідно з його статутом, має бути направлена на «зміцнення миру і дружби між народами, на розширення творчої співпраці всіх діячів світу».Згадка про перший театральний досвід датується 2500 роком до нашої ери. Перша театральна гра відбулася в Єгипті. У давній Греції театр став формуватися як мистецтво, встановлювалися чіткі визначення трагедії і комедії, а також інших театральних форм. В Україні театральне мистецтво бере початок з глибокої давнини, коли воно проявлялося в народних іграх, танцях, піснях і обрядах.Театр завжди мав виключно важливе етичне і художнє значення, сприяв формуванню естетичного смаку, розширенню кругозору. Чи слухаємо ми оперу, чи насолоджуємося майстерністю і грацією артистів балету або з душевним трепетом стежимо за грою драматичних акторів, - ми завжди відчуваємо особливу атмосферу свята.

До Міжнародного дня театру в нашій бібліотеці оформлено книжкову виставку«Корифеї українського театру».


*****************

21 березня 2016 р.

Всесвітній день поезії

«Поезія - це завжди неповторність,
якийсь безсмертний дотик до душі»
Ліна Костенко

Всесвітній день поезії – свято, яке відзначається щороку 21 березня (в день весняного рівнодення). Встановлено 1999 року ухвалою 30-ої сесії ЮНЕСКО. Вперше відзначено 21 березня 2000 року.

Уся історія людства показує, що поетичне слово йде поруч із людиною. З давніх давен людині властиво використовувати дар Божий - мову, для вираження своїх емоцій чи оспівування найпрекраснішого почуття - любові.

Поети - люди не малодушні, багаті душею. Вони здатні до вияву сильних емоцій, їм властиве почуття прекрасного.

Людина, що знаходиться у фокусі поетичних променів - це складна особистість, чутлива до найдрібнішої неправди, інтелектуально багата, не заспокоєна в духовній суті. Її поезія - це не просто точна рима. В поезії має бути душа поета. Таку думку висловив Василь Симоненко у своєму вірші «Про поезію».

Поету, кажуть, треба знати мову
Та ще й уміти вправно римувать.
Натхнення і талант - і все готово,
Слова самі піснями забринять.
То правда все, але не в тому сила,
Мені здається, що не тим вірші
У дні тяжкі серця наші палили,
Любов і зненависть будили у душі.
Бо не запалить серце точна рима,
Яку хтось вимучив за місяць чи за ніч.
Ні, інша сила, буйна, незборима,
Вогнем і пристрастю напоює ту річ.
Ні, інша сила так цілющо діє,
Словам велику надає вагу,
Бо з нею світ цвіте і мелодіє
І світло б’є крізь морок і пургу.
Без неї рими, точні й милозвучні,
Не варті навіть драного гроша –
Слова звучать примусить сильно й гучно
Лише одна поетова душа.

До Всесвітнього дня поезії в нашій бібліотеці оформлено книжкову виставку «Поезія – це плід і роздумів, і вражень».

*********************

13 березня 2016 р.

Шевченківські дні в Глинянах

Ти нам залишив прагнення високі,

Шляхи священні, по яких іти

Твого сумління й мужності уроки

Ми бережем і будем берегти.

Микола Палієнко

Традиційно в березні ми вшановуємо Тараса Григоровича Шевченка. Сьогодні 13 березня в Народному домі м. Глиняни відбувся святковий концерт присвячений 202 річниці з дня народження великого Кобзаря. Працівниками нашої бібліотеки в залі Народного дому було оформлено книжкову виставку «Шевченко – духовна вершина України».

*****************

9 березня 2016 р.

202-га річниця з дня народження Т. Шевченка

То була дивовижна зоря:

На убогу і світом забуту,

Щоб її до життя повернути,

Бог послав Кобзаря.

Є. Сверстюк

Українська земля щедра на знаменитих людей: державних діячів, митців, учених. Та батьком нації називають лише Тараса Шевченка. П. Куліш з цього приводу сказав: «Були в нас на Вкраїні великі воїни, були великі правителі, а ти став вище за всіх їх, і сім’я рідна в тебе найбільша. Ти-бо, Тарасе, вчив нас не людей із свого світу згоняти, не городи і села опановувати: ти вчив нас правди святої животворящої…»

Шевченка шанують в усіх куточках планети: у Буенос-Айресі (Аргентина), Мінську (Білорусь), Прудентополі (Бразилія), Римі (Італія), Мангишлаку (Казахстан), Вінніпезі (Канада), Тирасполі (Молдова), Варшаві (Польща), Москві (Росія), Вашингтоні (США), Ташкенті (Узбекистан) споруджені йому пам’ятники.

Тарас Шевченко бачив свою Україну незалежною державою в «сем’ї вольній новій» народів, вірив в утвердження животворящої правди між людьми. А для українців його «Кобзар» став пам’ятником Україні, що сягає духовного неба і спонукає людину поринати до нього.

До 202 річниці з дня народження Тараса Григоровича Шевченка в нашій бібліотеці було оформлено книжкову виставку: «Шевченко – духовна вершина України» та проведено літературний вечір «Його благословила доля славою святою».


*************

8 березня 2016 р.

Міжнародний жіночий день

8 Березня – Міжнародний жіночий день. Він збігається з початком весни. У наш час його відзначають як свято дівчат, жінок, свято матерів. А започатковане воно було в 1910 р. на ІІ Міжнародній конференції жінок-соціалісток у Копенгагені на пропозицію Клари Цеткін. Його було вирішено проводити щорічно як день солідарності жінок усіх країн у боротьбі за свої права.

Цей день визнається Організацією Об'єднаних Націй, в багатьох країнах світу його встановлено державним святом.

8 березня є офіційним вихідним днем в Азербайджані, Анголі, Білорусі, Буркіна-Фасо, В'єтнамі, Грузії, КНДР, Казахстані, Камбоджі, Киргизстані, Китаї, Конго, Лаосі, Македонії, Молдові, Монголії, Непалі, Таджикистані, Туркменістані, Росії, Уганді, Україні.

Окремі діячі православної церкви (як і деяких інших релігійних спільнот світу) не визнають свято 8 Березня з огляду на його політичне походження.

Вперше цей день відзначили у 1911 р. у Німеччині, Австрії Швейцарії та Данії. Вшануймо і ми свято, що приходить до нас із першим співом пташок, першими весняними квітами, чарівними усмішками на обличчях наших мам та бабусь.

Микола Костянтинович Реріх колись сказав такі слова: “Коли у домі важко, тоді звертаються до жінки. Коли більше не допомагають розрахунки та обчислення, коли ворожнеча та взаємне руйнування сягають межі, тоді приходять до жінки. Коли злі сили беруть гору, тоді кличуть жінку”.

Є така легенда. Після того, як до Бога звернувся чоловік і заявив про свою нудьгу, Бог вирішив створити жінку. Після нетривалих роздумів став створювати жінку з кількох яскравих променів сонця, всіх чарівних фарб зорі, задумливого смутку місяця, краси лебедя, граціозності газелі, притягальної сили магніту. Він змішав усе разом, а потім додав туди холодного мерехтіння зірок, ревнощів тигриці, отрути змії та безпощадної стихії. Оформив постать і вдихнув у неї життя. Цю жінку Бог передав чоловікові, промовивши при цьому: “Бери її такою, якою вона вийшла, і не намагайся її переробити, будь щасливим з нею протягом життя і терпи муки від неї до самої смерті”. Це легенда-жарт. Але є в ній частка істини. Жінка — це одвічний біль і одвічна втіха. Вона може перетворити життя і на рай, і на пекло.

*************

29 лютого 2016 р.

До уваги учасників АТО!!!

СОЦІАЛЬНІ ПІЛЬГИ
УЧАСНИКАМ БОЙОВИХ ДІЙ



ДЕМОБІЛІЗАЦІЯ



************

/Files/images/celo/glinyani/Фото-0207.jpg

Це талант наскрізь мужній,
хоч не позбавлений жіночої грації і ніжності…
Її поезія – то
огнисте оскарження того гніту сваволі,
під яким стогне Україна.
І. Франко

25 лютого 1871р. в м. Новограді-Волинському, тепер Житомирської обл. народилася Лариса Петрівна Косач – Леся Українка.

«Коли б треба було окреслити творчість Лесі Українки одним словом, – писав Максим Рильський, – то найвідповідніше слово було б боротьба». З’явившись на рубежі двох століть і двох епох, ця творчість стала однією з вершин української літератури.

Ім’я поетеси овіяне всенародною любов’ю. Це була людина виняткової мужності і принциповості, духовної краси і мистецького обдарування, її талант виявився у багатьох різновидах літературної праці – поезії, драматургії, прозі, літературній критиці і публіцистиці, перекладацькій роботі і фольклористиці.

Видатні поети ніколи не полишають нас. З’єднавши своє життя з мріями та стражданнями людей, із їхнім пориванням до волі й щастя, вони крокують великою землею безсмертя. Будуть відходити віки, будуть приходити віки… а вічне увійде у вічність, не так у бронзу чи мармур, як в очі людські, в надії людей, бо допоки живе надія – живий і народ.

То ж будемо і ми вчитися терпінню, вірі, любові і надії у нашої неповторної Лесі.

До 145-річчя з дня народження Лесі Українки працівниками нашої бібліотеки було оформлено книжкову виставку: «Співачка досвітніх вогнів» та проведено тематичну конференцію «Незгасаюча зірка України». Захід було проведено для учнів 9-го класу Глинянської школи. Класний керівник Кіндрат Уляна Василівна. Участь в заході взяла заступник директора по виховній роботі Блонська Ірина Миронівна.

/Files/images/celo/glinyani/Фото-0207 (2).jpg /Files/images/celo/glinyani/Фото-0210 (2).jpg /Files/images/celo/glinyani/Фото-0223.jpg /Files/images/celo/glinyani/Фото-0225.jpg /Files/images/celo/glinyani/Фото-0228.jpg

******************************

/Files/images/celo/glinyani/Фото-0184.jpg

Міжнародний день рідної мови
Це – матері мова. Я звуки твої
Люблю, наче очі дитини…
О мово вкраїнська!..
Хто любить її,
Той любить мою Україну.
В. Сосюра

Міжнародний день рідної мови – день, який відзначають щороку 21 лютого, починаючи з 2000 року. Про «підтримку мовного та культурного різноманіття та багатомовності» було оголошено на ххх сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО, що проходила 26 жовтня – 17 листопада 1999 року в Парижі.

Відомо, що основою державності будь-якого народу є національна мова. Українська мова – це наше все! «Без неї – ніщо ми, як порох і дим, розвіяний в полі вітрами» (В. Сосюра).

Українська мова є дуже давньою і самобутньою мовою. Згідно з дослідженнями мовознавця Г. Півторака, процес становлення східнослов’янських мов розпочався саме з української. Думку про давність і самобутність української мови поділяють англійські вчені - лінгвісти Роберт Макрам, Уільям Крен та Роберт Макней.

В 1936 році в Парижі проходив конкурс мов різних народів світу на вокальність, співучість і красу звучання, де наша мова посіла друге місце, а перше поділили французька і персидська. Російська посіла лише 36-те місце, поділивши його разом з африканською мовою суахілі.

Сама проблема української мови на українських землях нараховує кілька століть. Оскільки з 6000 розмовних мов світу близько половині загрожує зникнення, ЮНЕСКО прагне підтримувати мову як ознаку культурної приналежності особи.

Устань з колін, вкраїнська мово,
І піднімись на повний зріст,
А хто твоє не любить слово,
Хай Український хліб не їсть.
В. Дуб

До міжнародного дня рідної мови в нашій бібліотеці оформлено книжкову виставку: «Бринить, співає наша мова, чарує, тішить і п’янить» і проведено читацьку конференцію: «Ти рідна мово, чиста, як роса. Цілюща й невичерпна, як криниця» та перегляд літератури: «Прекрасна наша мова, співуча, колискова…». Масовий захід відвідали учні Глинянської школи під керівництвом вчителя Вербінської М. Я.

/Files/images/celo/glinyani/Фото-0187.jpg /Files/images/celo/glinyani/Фото-0188.jpg /Files/images/celo/glinyani/Фото-0190.jpg

***********************

/Files/images/celo/glinyani/Фото-0177.jpg

День Героїв Небесної Сотні «Небесна сотня…» Юнаки, батьки Їх імена мені ніколи не забути – Вони ж за мене полягли, Так як і ті, що захищали Крути». Патріотизм – це одна із ланок людського характеру. Він, подібно до любові, керує людською свідомістю, заставляючи робити великі і малі вчинки в ім’я своєї батьківщини. Українська нація існуватиме доти, доки хоча б один українець буде готовий покласти своє життя в її обороні. Тисячі поранених і майже сто людей було вбито снайперами та бійцями спецпідрозділів міліції. Серед них – науковці, викладачі, студенти, вчителі, художники, архітектори, театральні режисери, громадські активісти. Кров цих людей стала вироком для злочинної диктатури. Ця «Небесна Сотня» своїм життям викупила свободу для мільйонів українців і дає шанс збудувати нову демократичну правову державу. Безсмертні душі вбитих і закатованих відійшли у небеса, але вони вічно живуть в народній пам’яті, бо «Герої не вмирають!» …І мовчки сотня не покорених героїв Відходила у чисті небеса, І погляди знесилених мільйонів Дивились вслід братам, батьки синам; Вони загинули за нас весною Віддали все що було в їхньому житті І ринули у небо сотнею святою Боронити звідти нас від ворогів. До дня пам’яті Героїв Небесної Сотні в нашій бібліотеці оформлено тематичну виставку: «Небесна Сотня. Життєві історії героїв», та проведено день пам’яті «Вшануймо героїв «Небесної Сотні». Участь в заході взяли учні Глинянської школи під керівництвом Гушак Г. В.

/Files/images/celo/glinyani/20160222_142853.jpg /Files/images/celo/glinyani/20160222_142252.jpg /Files/images/celo/glinyani/20160222_142853.jpg

***********************

.

День пам'яті Героїв Крут

Супроти хижої навали,Супроти смерті - в стужу й сніг –
Ось тут вони, ось тут стояли,
І всього жменька - триста їх.

Стихали Києва хорали.
Його заслін - ці юнаки.
Ось тут - редут. Ось тут вмирали,Приймали кулі і штики.
(Петро Шкраб’юк «Бій під Крутами»)Бій під Крутами-
бій, що відбувся16 (29)січня1918року на залізничній станції Крути під селищем Крути та поблизу села Пам'ятне на Чернігівщині, за130кілометрів на північний схід від Києва. Цей бій тривав 5 годин між 4-тисячною більшовицькою армією Михайла Муравйова та загоном з київських студентів і бійців вільного козацтва, що загалом нараховував близько чотирьох сотень вояків.Дорога від залізничної станції Крути веде до поля, де відбувався бій. Там стоїть пагорб, на якому височіє потрісканий від дощів та вітрів березовий хрест. На скромній табличці вигравірувано напис: «Тут береже Україна вічний сон молодих своїх синів, які загинули героїчною смертю в борні за її волю під Крутами».В чистім полі, на роздолліОдинокий хрест стоїть;Поле чисте по неволі:Всі вчорашні муки, боліВ собі чорний гріб таїть.Довгі роки ніхто не знав, що насправді відбулося під Крутами. Старі мешканці говорили, що тутешні люди боялися навіть згадувати те 29 січня. Жінки підходили до поля і непритомніли від побаченого. Чоловіки не могли стримати сліз. Люди хрестилися і розбігалися по домівках. Отак це криваве місиво з юних тіл лежало на вигоні обабіч села день чи два. А потім в Крутах почали з’являтися чужі підводи, - то заможніші батьки гімназистів, дізнавшись про трагічну смерть дітей, приїжджали хоч останки докупи позбирати. Плач і ридання стояли такі, що аж за село було чути. Декотрих впізнавали за вишивкою на сорочці. Хто з бідної родини був, то так і загинув невідомим.Ось імена тих юнаків-крутянців, яких зберегла нам історія:студенти університету Св. Володимира:-Олександр Попович,-Володимир Тульчин,-Бопжо-Божинський,-Андріїв,-Дмитренко;студенти Українського народного університету:-Ісидор Пурік,-Олександр Шерстюк,-Омельченко (сотник куреня),-Борозенко-Конончук,-Головащук,-Чижов,-Сірик;гімназисти:-Євген Терновський,-Микола Ганкевич,-Василь Гнаткевич,-Григорій Пінський,-Юрій Дубницький,-Павло Кольченко,-Іван Сорокевич,-Андрій Соколовський,-Володимир Шульгин.Вічна слава і світла пам’ять юним українцям, які холодної далекої зими 1918 року віддали свої життя, щоб сьогодні під мирним небом України ми були вільними,щасливими на рідній землі.Минуть роки, століття, а пам’ять про юнаків-героїв не загине.Ви за свободу гинули без скаргиСеред пожеж і руїн,Вічна вам пам’ять, вічна вам славаІ наш доземний поклін.До 98-ї річниці битви під Крутами працівниками нашої бібліотеки була проведена історична година«Крути – символ нації і честі».

*****************

Різдвяні свята в бібліотеці

Ми завжди покладаємо особливі й радісні надії на прихід зими. Саме взимку християни усього світу мають найбільше і найвеличніше свято – Різдво Христове.Різдвяне свято увібрало в себе все краще з календарних обрядів нашого народу, коріння яких – у сивій давнині. Воно знаменує собою народження нового життя, оновлення людської душі, що повинна очиститися, виплекати в собі паростки на кращу будущину, освітитися благородними помислами ї з’єднатися з почуваннями всього народу.До Різдвяних свят в нашій бібліотеці оформлено книжково-ілюстративну виставку«Різдвяні свята в Україні»і проведено урок народознавства«Коляда – дух землі»в якому брали участь учні Глинянської школи та перегляд літератури«Січень крокує – свята дарує».Своїм корінням колядки сягають в глиб далеких язичницьких віків і пов’язані з одним із головних свят наших предків – днем зимового сонцестояння, сонцевороту. Для давньої людини воно знаменувало відновлення життєдайної сили сонця, перемогу світла і життя над зимовим мороком і омертвінням у природі. Свято супроводжувалося численними звичаями, ритуальними діями, обрядами, зокрема обходів дворів з величальними піснями і побажаннями – колядами.

******************

Працівники бібліотеки щиро вдячні приватним підприємцям м. Глиняни:Чарковському Олегу, Дулибі Людмилі, Сахман Любі, Гірняк ІгорютаГаталяк Оксані, Бунді Володимиру, Василишин Тарасу, Клебанюк Оксані, Гвоздецькому Михайлуза допомогу в підписці періодичних видань:«Народне слово», «Наша Українська справа», «Експрес», «Моя сповідь», «Добрий лікар», «Порадник господаря», «Добре здоров’я», «Добрий господар», «Історія +», «Життя і жінка», «Неймовірні історії життя», «Жіночий порадник», «Найкращі жіночі історії».

******************

Міжнародний день прав людини

«Знання права заслуговує найбільшої поваги»
Давньоримський юрист Ульпіан
Протягом ХХ ст. сталося ряд подій, які надовго, а можливо – і назавжди залишиться в пам’яті людства, в його історії. Однією з таких подій було прийняття 10 грудня 1948 р. в Парижі Генеральною Асамблеєю ООН Загальної декларації прав людини. Дата прийняття Загальної декларації щорічно відзначається у всьому світі, як Міжнародний день прав людини.До цієї дати в нашій бібліотеці було оформлено книжкову виставку «Правознавство для всіх» та проведено годину правових знань: «Правила і закони у твоєму житті» для учнів 8 класу Глинянської школи.

*******************

/Files/images/celo/glinyani/Без іменіfgh.png

Пекельні цифри і слова
У серце б’ють, неначе молот,
Немов прокляття ожива,
Роки ті чорні, голод...голод...
У люті сталінській страшній
Тінь смерті шастала по стінах.
...мільйонів. Боже мій!
Недолічилась Україна.
В історії ж пером швидким
Писались гімни і хорали,
А ці пекучі сторінки
З історії повикидали.
В руках, що виростили хліб,
Не залишили і зернини.
Ні, рід наш в горі не осліп,
Ти все згадаєш, Україно!
Згадай усе ти, щоб воздать
Близьким і дальнім людоморам.
Хоч радість легше пам’ятать,
Та треба пам’ятать і горе.

На українських землях найдавніші згадки про голодомор датуються епохою Київської Русі. Тоді вони були викликані природно-кліматичними умовами і мали регіональний характер. В пізніші часи регіонами, які найчастіше охоплював голод, були Полісся, степова Україна та гірські райони Карпат.

Особливо трагічним був для українського населення голодомор 1932-1933 років, який став наслідком застосованого під час колективізації сільського господарства терору голодом.

Під час хлібозаготівель узимку 1931-32р.р. багатьох колгоспах викачали навіть продовольче і насіневе зерно. В десятках районів України спалахнув голод із численними випадками людоїдства. Смертність на селі за перші шість місяців 1932р. перевищила звичайні показники на 150тис. чол. Аби запобігти втечі голодуючих за межі УСРР, на кордонах республіки були розміщені загороджувальні загони. У грудні 1932р. в СРСР була запроваджена система внутрішніх паспортів, але тільки для населення міст і новобудов. Селяни своїм безпаспортним статусом примусово прив’язувалися до землі. Голодомор призвів до загибелі в межах УСРР близько 3,5млн. селян.

До дня пам’яті жертв голодоморів в Україні в нашій бібліотеці оформлено книжково-тематичну виставку “Голодомор – страшна і трагічна сторінка нашого народу” і проведено вечір – реквієм: “Розіп’ята душа на хресті всевишньої печалі” та перегляд літератури “Тернова дорога України”.

/Files/images/celo/glinyani/Без імені.png /Files/images/celo/glinyani/bn.png /Files/images/celo/glinyani/Без іменіjbkl.png

**************************

“Чорнобиль – це вічна планети печать,
у серці народу – пречорна печаль ”
В. Микульський

Стражденна наша земля… Зрита могилами, засіяна кулями, полита кров’ю. І здавалося на цій, такій мученицькій землі, ніколи не повинно селитися ніяке бодай найменше горе, бо вже стільки було того горя, що крізь віки і досі чується відгомін тяжкого людського стогону…
Невже не досить було знищити Січ?
Невже не вистачало голодомору?
Невже навіть замало було репресій?
Доля. Чомусь ставши для нас злою мачухою, послала ще одне нелюдське випробовування – Чорнобиль.

Сьогодні, з висоти часу, що відділяє нас від 26 квітня 1986 року, ми повинні не тільки віддати належне минулому, але й, насамперед, спробувати осмислити уроки і спадщину Чорнобиля для майбутнього.

26 квітня працівники нашої бібліотеки оформили книжкову виставку: “Чорна скрижаль України” та провели вечір-реквієм: “Відлуння Чорнобильських дзвонів ”.

/Files/images/celo/Без імені.png

/Files/images/Без імені1.png

*************************************

Ні, Я жива! Я буду вічно жити!
Я в серці маю те, що не вмирає.

/Files/images/celo/koltv/glinyani_dorosla/DSCN3372.JPG

25 лютого - 144 річниця від дня народження відомої української письменниці, перекладача, культурного діяча Лесі Українки.
За своє коротке життя, більша частина, якого була сповита хворобами і тяжкими муками, ця мужня жінка зробила стільки, скільки не могла б зробити і здорова людина, що прожила довге життя. Творчий шлях Лесі Українки - це подвиг, приклад громадянської мужності. У кожному рядочку її віршів відчувається любов до рідної землі, занепокоєння станом народу, але й щира впевненість в тому, що зміни відбудуться, тільки треба рішуче діяти, а не лити сльози.
Громадянська лірика Лесі - це не тільки її зброя, а й внесок у справу рідного народу, це щирий сповнений любові, подарунок українцям.
З нагоди цієї дати бібліотекар читального залу м.Глиняни бібліотеки для дорослих провела літературну годину "Поетеса злому століть" у приміщенні Глинянської СШ разом з учнями 9 класу.
Н.Петрова розповіла про життєвий і творчий шлях геніальної доньки українського народу Лесі Українки.
Також була розгорнута книжкова виставка "Співачка зорі провідної", біля якої учні 9 класу читали поезії Лесі Українки.

/Files/images/celo/koltv/glinyani_dorosla/DSCN3419.JPG


Палке патріотичне слово поетеси пробуджує і нині бажання боротись, підтримує сили і бойовий рух.
Лесине слово, як і слово великого Кобзаря, стоїть на сторожі української душі. В наш важкий час її заклична пристрасна поезія - надзвичайно актуальна. Вона надихає, підтримує, зміцнює силу духу, вселяє незламну віру і надію на перемогу.

/Files/images/celo/koltv/glinyani_dorosla/DSCN3404.JPG

*********************************************

На небі спокій їх чекає вже
і вічна пам'ять на землі настала
За них ми Богу молимось лише
Та промовляли Слава! Слава! Слава!

/Files/images/celo/koltv/glinyani_dorosla/DSCN3441.JPG

Історія будь-якого народу містить періоди, дати, які є вирішальними і доленосними в його житті.
Ми повинні пам'ятати і не забувати героїчні сторінки, коли проливали кров патріоти.
Адже, хто не знає минулого, той не вартий майбутнього.
Ось уже рік віддалив нас від трагічних подій на Майдані. Минув рік з часу загибелі Героїв Небесної сотні.
Батьківщина втратила своїх синів, це великий біль для кожного, хто є українцем. Світла небесна пам'ять кожному, чиє життя обірвалося в серці української столиці.
На вшанування героїв "Небесної сотні" в читальному залі бібліотеки для дорослих м. Глиняни відбувся вечір-реквієм: "Їм у віках судилося безсмертя" 20.02.2015 р.
Вечір-реквієм відкрила бібліотекар читального залу Н.Петрова.
Вона розповіла про трагічні події Майдану, які сколихнули світ рік тому.
Розповіла про Героїв Небесної сотні, які віддали своє життя за Україну: "Кожному слід пам'ятати про тих, хто загинув і хто вони були і за що боролися, у що вірили і задля чого померли.
Ми і наше покоління пам'ятатимемо завжди наших героїв, які віддали своє життя на сході України, і які захищають її зараз.
Учасники свята читали поезії: "Лист до бійця АТО", "Ти чуєш мамо постріли гармати", "Тут янгол над світом летів", "А сотню вже зустріли небеса"...
У виконанні юної солістки Юлії Федини прозвучала пісня: "Не спи моя рідна земля".

На фоні пісні "Пливе кача по Тисині" Н.Петрова прочитала поіменно всіх Героїв "Небесної сотні". Завершили вечір-реквієм піснею "Господи помилуй нас" всі учасники свята.
Після чого запалили свічки пам'яті і вшанували Героїв Небесної сотні хвилиною мовчання.
Нехай кожен з нас торкнеться пам'яттю цього священного вогню - частини вічного.
А світло цієї свічки хай буде даниною тим, хто навічно пішов від нас, хто заради торжества справедливості жертвував собою.
Вони повинні жити в нашій пам'яті.
Також у приміщенні читального залу була оформлена виставка:"Герої не вмирають", біля якої присутні могли ознайомитися із подіями Майдану та Героями Небесної Сотні.

/Files/images/celo/koltv/glinyani_dorosla/DSCN3430.JPG




******************************

Галицький край знаменитий своєю героїчною минувшиною, пов'язаний з історією.
Історія - це пам'ять людського суспільства, його свідомість і совість, засіб самоочищення, виховання прийдешніх поколінь.
І у період національного відродження, який ми сьогодні переживаємо, українці вертаються до своєї історії, духовних витоків народу, згадують тих, хто віддав своє життя за волю України.
Одна з таких сторінок нашої історії вибух визвольного руху на західноукраїнських землях, який спричинила перша світова війна.
Цього року світ відзначає 100-ліття від початку першої світової війни, яка змінила життя і долю багатьох народів.
Але ми згадуємо 100-річчя від дати створення легіону українських січових стрільців, який став безпосереднім учасником воєнних дій цієї війни та предвісником української національної революції. 17 жовтня в приміщенні актового залу Глинянської СШ відбулася історична година "За Україну, за її волю". Свято відкрила бібліотекар читального залу Петрова Н.Є.
За честь і славу, українці станьмо.
За правду й волю кожен хай стоїть
У сутінки історії загляньмо
До наших предків в глибину століть...

А далі екскурс в минуле сторінками історії повели ведучі: Юля Федина, Богдан Василишин, Марія Боса, Христина Макар, Владислав Фазан, Юля Славік, Соломія Бекерська, Іванка Савчак.
У виконанні хору дівчат прозвучали пісні: " Ось ударила куля повстанця в шолом", "Коли на волю проситься сльоза.", а хор маленьких хлопчиків виконав пісню "Ой у лузі червона калина".
під аплодисменти прозвучали пісні "Нас весна не там зустріла", "Нехай квітує Україна" у виконанні дуету Мар'яна Остапіва, та Зоряни Гвоздецької.
майстерно прочитали стрілецькі вірші Гайдук Ангеліна, Ходус Люба "А сотню вже зустріли небеса" - Тетяна Бас."Послання матері до сина" майстерно прочитали Остап Рибак та Мар'ян Остапів.
Завершили свято вчитель Глинянської СШ Ірина Миронівна Блонська. Вона поєднала події 100 літньої давнини з подіями сьогодення, які відбуваються на сході України і закликала всіх бути відданими патріотами своєї держави. Організаторами свята були Ірина Блонська, Віра Остапів, Наталя Петрова, Іванум Наталія.

/Files/images/DSC07369.JPG


/Files/images/SAM_5731.JPG

/Files/images/SAM_5750.JPG

День 14 жовтня визнано днем утворення Української Повстанської Армії (УПА). Доля УПА – одна з найтрагічніших сторінок в історії народу України. Українська Повстанська Армія вела справедливу визвольну боротьбу проти військових армад двох найжорстокіших тиранічних режимів світу.

До 72-ї річниці з дня створення УПА в Глинянській бібліотеці для дорослих було оформлено книжкову виставку «УПА – символ незалежної волі українського народу» і проведено урок історії «УПА – історія нескорених» та перегляд літератури «УПА. Шляхами лицарів ідеї і чину».

/Files/images/SAM_5406.JPG

26 серпня в читальному залі бібліотеки м.Глиняни відбувся тематичний вечір:

«Свято вимріяне поколіннями», присвячений 23 річниці до дня Незалежності України.

Свято відкрила бібліотекар читального залу Н.Є. Петрова.

За честь і славу українці встаньмо

За правду й волю кожен хай стоїть!

У сутінки історії загляньмо

До наших предків в глибину століть.

С.Карплюк

У підготовці та проведенні тематичного вечора взяли участь активні читачі бібліотеки та учні Глинянської СШ.

Учасники свята майстерно декламували вірші про Україну розповіли про символи Української держави, зокрема розкрили історію прапора та його значення для нашого народу.

Поруч з ними красувалася виставка: « Моїй Україні – велика осанна", яку оформила Н.Петрова.

За книжковою виставкою можна було ознайомитися з літературою національно – патріотичної тематики, яка є в бібліотеці.

Сподобалися присутнім пісні: «Молитва за Україну», «Мальви», «Ой там у лузі», «За любов і волю», «Україна», які прозвучали у виконанні юних солістів Юлі Федини, Ірини Макар, Христини Гураль, Христини Котоли, Марії Капітанець, Оксани Джали…

Майстерно справилися з роллю ведучих Остапів Дмитро та Юля Федина, вони пройшлися сторінками боротьби українського народу за суверенітет і незалежність нашої Держави.

/Files/images/SAM_5423.JPG

Тематичний вечір організували бібліотекар читального залу Н.Петрова та вчитель Глинянської СШ Віра Богданівна Остапів.

/Files/images/SAM_5429.JPG

*********************************************

Поет живе. Ми слухаєм його
Ми чуєм Заповіт його священний
Учітеся кохати рідний край стражденний
І не цуратись рідного свого

14 березня у приміщенні актового залу школи м.Глиняни відбувся святковий вечір "Просвітник долі України", присвячений 200-літньому ювілею з дня народження великого сина українського народу Т,Г.Шевченка.
Свято відкрила вчитель-філолог Вербінська Марія Яківна:

Пом'янімо, всіх хвилиною мовчання
Хто, в борні кривавій голову зложив
За Вкраїну, вільну і єдину
Ту, яку Тарас нам заповів.

Хвилиною мовчання відбулася на фіоні музики: "Пливе кача"
Із вступним словом звернулася до всіх присутніх бібліотекар читального залу бібліотеки для дорослих м.Глиняни Петрова Н.Є
Благословенна най буде година

І тая хата і село
що Україні принесло
з великих найбільшого сина...

А далі стежиною життя і творчості Великого Кобзаря провели нас ведучі свята учні 10-го класу Андрій Блонський та Марта Кривоніс.
Під час свята прозвучали поезії Т.Г.Шевченка, які вміло дикламували учні школи Блонський Юра,Тимків Н., Тарабанович Іван, Гой Н.,Шарабун Марко, Кравець Соломія.

Майстерно прочитала: "І мертвим і живим, і ненародженим землякам моїм в Україні, і не в Україні моє дружнєє посланіє" Уляна Хрипонюк "Отче наш Тарасе всемогутній" - читали Мацелюх Аня, Козак Настя, Христина Гураль.
У виконанні хору прзвучали пісні :"Дзвени моя бандуро", "Ой діброво милий гаю", "Думи мої", Заповіт","Наша дума, наша пвсня", "реве та стогне Дніпр широкий", "Молитва" (Д.Павличка)

Чудово справилася із своєю роллю керівник хору Остапів Віра Богданівна.

Завершили свято вчитель-філолог Вібла Світлана Мирославівна та директор школи Пелих Мирон Миколайович.

Свято пройшло на високому професійному рівні.


Галереї "Міська бібліотека – філія для дорослих м.Глиняни"




Кiлькiсть переглядiв: 3313

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.